Demonstracije

Vse ostale teme, ki vam padejo na pamet.
No saj sam naslov pove vse.

Moderatorji: TomDarjangCortoTornadoMioke

Uporabniški avatar
tilitili
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6356
Pridružen: 26.02.2009 21:26:50
Kraj: zagorje ob savi

Odgovor Napisal/-a tilitili »

:cry_lol: :cry_lol:
WHOOOOA BIG FELLA; WHOOOA.
Uporabniški avatar
Gusar
Prispevkov: 2298
Pridružen: 19.10.2006 0:07:01
Kraj: Ptuj

Odgovor Napisal/-a Gusar »

Najprej moram pohvalit zelo dober post od Janija, s katerim se v veliki večini strinjam.
Glede teh demonstracij oz neredov pa je pač dejstvo, da so tem študentskim funkcionarčkom zadeve ušle izpod nadzora.
Mladina(predvsem srednješolska) dobi fraj dan, nabavi si ogromne količine alkohola(oz jim ga delijo aktivisti ŠOS-a), pride pred parlament in tam, kjer je ogromna masa ljudi(v tem primeru okoli 6.000-7.000) je potrebna le iskrica, da množica eksplodira.
Zato mi je sedaj neumno, ko raznorazni "pametni generali po bitki" pametujejo, češ da bi Katja Šoba in ostali študentski liderji morali zaustaviti množico, ko je ta začela bombardirati parlament.
To je lahko reči, ampak praktično je pa to misija nemogoče.
Praktično se ne da več zaustaviti množice ljudi, ko ta krene v uničevalni pohod.
V taki brezimni masi ljudi, ki je nabita z napetostjo, adrenalinom ali kako drugače nahujskana, potem ti ljudje počnejo takšne stvari, ki jih drugače kot sami posamezniki izven množice nebi nikoli storili.
Vse bolj pa se pojavljajo upravičeni indici, da so bile te demonstracije zlorabljene z strani ekstremistov, ki so blizu radikalnim skupinam ekstremne levice, anarhistov in raznih aktivistov, ki jih usmerjajo določene osebe iz rdeče FDV.
Te grupacije si očitno želijo tudi v Sloveniji kakšne nove Grčije.
Kljub temu pa je to razgrajanje bilo pozitivno vsaj s tega vidika, da so se tistim posrancem v parlamentu vsaj malo zatresle gate :twisted:
Res srčno upam, da se bo razkrilo ozadje in razkrinkale osebe, ki so nahujskale množico študentov/dijakov, saj si bo drugače celotna generacija študentov/dijakov "skopala grob" oz bodo vsakršne njihove zahteve(tudi upravičene) zatrte že v kali oz se jim bodo ob vsaki primerni priložnosti pod nos metali ti neredi.
GOTOF JE!
Uporabniški avatar
risar_69
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 9844
Pridružen: 14.04.2007 16:39:52
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a risar_69 »

Gusar napisal/-a: Te grupacije si očitno želijo tudi v Sloveniji kakšne nove Grčije.
i.
Mislim, da bo Grčija čez približno eno do dve leti sama prišla, če bodo tako nadaljevali.
Napiši si čas in uro, ko sem to napisal. Si pa tega ne želim.
:yes:
Preden začneš slikati, moraš imeti v konici čopiča srce, roko in misli!
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11089
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Odgovor Napisal/-a jang »

jaz sem pa dobil sporočilo da je bil to samo začetek razpada slovenije in odcepitve štajerske


drugače pa naj naši poslanci tudi malo vidijo da so nekje meje narodove potrpežljivosti....mladina je samo bolj pogumna od ostalih
wer
Prispevkov: 1796
Pridružen: 21.08.2008 9:56:12

Odgovor Napisal/-a wer »

upam, da bodo vpletene v ta vandalizem našli in da bodo odgovarjali, organizatorji pa naj pokažejo svojo veličino in prevzamejo odgovornost - najmanj kar je, da se opravičijo za ta dejanja (pa ne mislim pijančevanja temveč zažiganja, metanje jajc in granitnih kock, pločevink in steklenic,...). Preberite si članek študentke v Ameriki v Dnevnikovi prilogi Antena. Študentom in dijakom želim, da začnejo tuhtati s svojo glavo in kaj pomeni v resnici malo delo saj se jim lahko v nasprotnem vse že po opravljeni diplomi vrne kot bumerang v obraz.
play it again
Uporabniški avatar
tilitili
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6356
Pridružen: 26.02.2009 21:26:50
Kraj: zagorje ob savi

Odgovor Napisal/-a tilitili »

jang napisal/-a:jaz sem pa dobil sporočilo da je bil to samo začetek razpada slovenije in odcepitve štajerske
od tvojga najboljšga prjatla najbrž.... :cry_lol:
WHOOOOA BIG FELLA; WHOOOA.
Uporabniški avatar
Xabaras
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 758
Pridružen: 22.01.2005 20:03:32
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Xabaras »

Gusar napisal/-a:Vse bolj pa se pojavljajo upravičeni indici, da so bile te demonstracije zlorabljene z strani ekstremistov, ki so blizu radikalnim skupinam ekstremne levice, anarhistov in raznih aktivistov, ki jih usmerjajo določene osebe iz rdeče FDV.
Te grupacije si očitno želijo tudi v Sloveniji kakšne nove Grčije.

Res srčno upam, da se bo razkrilo ozadje in razkrinkale osebe, ki so nahujskale množico študentov/dijakov, saj si bo drugače celotna generacija študentov/dijakov "skopala grob" oz bodo vsakršne njihove zahteve(tudi upravičene) zatrte že v kali oz se jim bodo ob vsaki primerni priložnosti pod nos metali ti neredi.
Ti se zezaš, kajne? Nobenih radikalnih hujskačev ni bilo, ki bi zlorabili demonstracije za svoje umazane pritlehne cilje. Šlo je za točno to, kar si napisal v prvem delu posta: demonstranti so ŠOU manipulatorjem ušli izpod nadzora, to je vse. ŠOU si zdaj zmišljuje neke podtalne grupacije, ki so kao minirale njihove demonstracije. Samo zato, da se otrese odgovornosti. Na nekem drugemu mediju so recimo objavili:

"Kot smo izvedeli, je ŠOS pred začetkom protestov policiji prijavil skupino neštudentov (šlo naj bi za skupino neonacistov, policija ima njihova imena in priimke), ki naj bi tudi zanetila nemire. Po naših podatkih je njihov vodja Matevž Kladnik *anarhist z Metelkove in študent FDV-ja*, ki je bil policiji tudi prijavljen kot pobudnik nasilnih demonstracij."

Neonacistični anarhisti? Bwahaha, ne me yebat. :D :D

Pred 100 leti, ko so študenti demonstrirali zaradi morebitne ukinitive subvencije prehrane, so takrat metali jajca v parlament, kar je bil takrat velik halo. Bil sem poleg enega od organizatorjev demonstracij s ŠOUM, ki je ob tem dejal, da tega študenti ne bi smeli narediti (čeprav je jajca kupil ON SAM in jih razdelil med študente) in da so tega krive "radikalne leve sile"

Ko sem čez dva dni prišel domov, mi je mama rekla, da je po radiu slišala, da so radikalne leve sile med študenti metale jajca v parlament, zdaj pa so mirni študenti vsega krivi. No, zdaj očitno poskušajo narediti enak slepilni manever. Valjda, ljubitelji teorije zarote so se takoj zalimali na to. :roll:
Uporabniški avatar
TomDar
Administrator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 5924
Pridružen: 21.01.2005 19:09:40
Kraj: Logatec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a TomDar »

Ma dej, kakšni konstrukti!
ŠOU je negativno usmerjeno kampanjo imel (Malo delo, veliko s*****) in ostali slogani. Pa logično , da če se z ognjem igraš, da se lahko opečeš. Še tisti, ki so bili neodločeni pri tem vprašanju, so zdaj strogo za ta zakon.

Če bi to bolj na miren in kulturen način speljali, verjetno nebi bilo izgredov!

To je isto, kot bi šofer, preden bi zanalašč drvel proti zidu, zadnji trenutek dvignil roke in rekel, nisem kriv...

In ja, sem za da se študentsko delo kot ga poznamo do zdaj ukine!
Odstrani se pošast!
Uporabniški avatar
Mumek
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 110
Pridružen: 09.11.2008 20:17:08

Odgovor Napisal/-a Mumek »

Bravo, Xabaras, TomDar, vse podpišem. :wink:
Odgovori