SloChan fanzine

Vse ostale teme, ki vam padejo na pamet.
No saj sam naslov pove vse.

Moderatorji: TomDarjangCortoTornadoMioke

Odgovori
DjJuvan
Prispevkov: 30
Pridružen: 17.11.2008 13:30:48

SloChan fanzine

Odgovor Napisal/-a DjJuvan »

Namen revije
Revija je nastala z idejo, da se v Sloveniji skuša ustvarit informativni medij s področja animejev, mang in ostalih kulturnih področij, ki bi bile zanimive tako tako mladim, kot starim. Precejšno pozornost pa se posveča starejši populaciji, kateri je vsebina tudi v večini namenjena. Z zbiranjem informacij o vseh novo predvajanih zabavnih vsebin na Japonskih televizijah lahko tako področje približamo tudi tistim, ki se s tem redno ne ukvarjajo. (Revija je z 2. številko dobila novo uredništvo, zato so podatki kontaktov v prvi številki še malce drugačni.

https://sloanime.si/slochan


Mnenja, komentarji in predlogi zaželjeni ^^

LP
DjJuvan
Zadnjič spremenil DjJuvan, dne 23.01.2023 17:04:11, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Blue Blues
Prispevkov: 979
Pridružen: 11.02.2006 1:32:56
Kraj: Brežice
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Blue Blues »

Takole na prvi pogled zgleda zelo zanimiva zadeva. Bom si verjetno kar kaj prebral, če bom našel čas.

Lep dizajn. Kaj več pa niti ne morem pokomentirat, ker se mi je zaenkrat ustavilo pri naslovnici prve številke in oči nočejo naprej... :D
It's Showtime!
DjJuvan
Prispevkov: 30
Pridružen: 17.11.2008 13:30:48

Odgovor Napisal/-a DjJuvan »

Samo naj ti oči ne padejo ven =)
Uporabniški avatar
tilitili
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6359
Pridružen: 26.02.2009 21:26:50
Kraj: zagorje ob savi

slochan

Odgovor Napisal/-a tilitili »

100% je tale stran razlog, da sem se odločil enkrat probat malo mange...Dosedaj sem dosledno zavračal prebiranje mang, še risanke mi niso šle dol po gurglu. ko se prebijem preko slochan 1 napišem kaj bolj konkretnega.
Uporabniški avatar
risar_69
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 9847
Pridružen: 14.04.2007 16:39:52
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a risar_69 »

Lepo izgleda :yes:
Preden začneš slikati, moraš imeti v konici čopiča srce, roko in misli!
DjJuvan
Prispevkov: 30
Pridružen: 17.11.2008 13:30:48

Odgovor Napisal/-a DjJuvan »

SloChan št.8



Ponosno vam predstavljamo novo številko ljubiteljske revije Slochan, sedaj že 8. po vrsti. Tokrat revija meri kar 48 strani zanimivih opisov in člankov, za začetek novega leta pa smo vam pripravili še čeden dvostranski koledar. V novi številki smo se potrudili z obširnim opisom Ghost in the Shell franšize, kako zavarovati svoje stripe in kaj so ljubiteljski videospoti. Najde se še nekaj drugih malenkosti, zato si kar hitro dolpotegnite PDF in ga “prelistajte”. In ko smo že pri listanju, v uvodniku vas naprošamo, da nam na omenjeni elektronski naslov pošljete vaše zanimanje za tiskano obliko fanzina. Priporočajte branje fanzina še svojim prijateljem!

PDF - klik klik


PS: Slochan je zdaj uvrščen na podstrani SloAnime
Zadnjič spremenil DjJuvan, dne 23.01.2023 17:04:38, skupaj popravljeno 1 krat.
DjJuvan
Prispevkov: 30
Pridružen: 17.11.2008 13:30:48

Odgovor Napisal/-a DjJuvan »

SloChan št. 9

Slika
Niste verjeli, da bomo prišli dlje od osme številke SloChana? Jaz tud ne=) 9. številka SloChana je končno ugledala širni splet in že si ga lahko prelistate preko spletnega brsklalnika ali pa natisnete na domačem tiskalniku. V novi številki smo pisali o mačkah, zanimivih animejih, mangah, kaj bi bilo dobro preigrati in kakšno slovensko prvenstvo se je odvijalo v oktobru lanskega leta. V ospredje smo postavili tudi odprtje nove spletne trgovine NyanShop, zapisali nova poglavja japonskih lekcij in objavili obilico slovensko podnaslovljenih animejev!

Ne spreglej, raje si SloChan poglej
https://sloanime.si/slochan
Zadnjič spremenil DjJuvan, dne 23.01.2023 17:04:58, skupaj popravljeno 1 krat.
DjJuvan
Prispevkov: 30
Pridružen: 17.11.2008 13:30:48

Odgovor Napisal/-a DjJuvan »

SloChan #10


Boljša kvaliteta
Zadnjič spremenil DjJuvan, dne 23.01.2023 17:05:23, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
tilitili
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6359
Pridružen: 26.02.2009 21:26:50
Kraj: zagorje ob savi

Odgovor Napisal/-a tilitili »

a je kaj novega?
WHOOOOA BIG FELLA; WHOOOA.
DjJuvan
Prispevkov: 30
Pridružen: 17.11.2008 13:30:48

Odgovor Napisal/-a DjJuvan »

Če zdilaš kakšnega g33ka v ilustratorju, lahko v najkrajšem času :D

Ne, resno... osebno sem na stiski s časom, bliža se še novoletka in zmanjka časa za oblikovanje 50-stranske revije ^^
Lanskoleto sem bil še ful prost, sem lahko v enem mescu 2 naredu. :lol:
DjJuvan
Prispevkov: 30
Pridružen: 17.11.2008 13:30:48

Re: SloChan fanzine

Odgovor Napisal/-a DjJuvan »

Še zadnja številka fanzina Slochan

SloChan #11

Boljša kvaliteta

SloChan je zadnjih šest številk nastajal izpod rok manjšega kroga ljubiteljev. Imeli smo nekaj odličnih piscev, sposobnih lektorjev in čedalje bolj zasedenega urednika in oblikovalca hkrati. Ker je nemogoče vodit revijo, portal, dogodke, službo, faks, zasebno življenje, je revija počasi stagnirala in zdaj popolnoma umrla. Po tudi več iskanjih nadomestnih oblikovalcev, le-teh ni bilo na spregled in zato z revijo z 11. številko tudi uradno zaključujemo. Vsi izvodi bodo fizično vidni na Ilustrariumu 2011. Spletne verzije pa dosegljive na naši podstrani – SloChan fanzin.

Hvala vsem za podporo in pomoč, in naj v prihodnosti nastanejo še boljše slovenske anime/manga revije izpod rok drugih ljubiteljev.
Zadnjič spremenil DjJuvan, dne 23.01.2023 17:05:44, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
tilitili
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6359
Pridružen: 26.02.2009 21:26:50
Kraj: zagorje ob savi

Re: SloChan fanzine

Odgovor Napisal/-a tilitili »

čistim pc razne "navlake", previews, pregledujem zaostanke, predvsem pdf stripe ipd in nabašem na zadnji slochan11...in v njemu pregled poletnih animejev (me zelo privlačijo v nasprotju z mangami, ki me sploh ne!) in nabašem na Cat shit one. Na prvi pogled interesantno - slika zajca kot specijalca snajperista:

Slika

Poiščem na netu - OK samo en zadetek - zdownloadam ta - prvi del sezone 1 in na hitro pogledam: TOTALNA ŠTALA. Enkratno oz izjemno dobro narejen anime z moderno tematiko - reševanje ameriških talcev v Middle East zaledju. Imaš vse - odlična kinematika, zvok prigušivača, helikopterjev, prazni tulci ki padajo na tla, dinamika kot v kaki fajnfuktastični streljačini, vizualni efekti u nulo.... no ok pomanjkljivost - žvali se derejo kot đapanezi (mal mi grejo na k... s tisto svojo štimo...ONO SAGADA, AAAAA), ampak zadeva pa SUPER.

Slika

Aja, med brskanjem po netu najdem še tole - iz v USA izdanih treh mangah Apocalypse Meow (parodija na Apocalypse Now) opis karakterjev:

American – Rabbit
Vietnamese – Cat
French – Pig (from pig that looks for French Ingredient truffle)
Chinese – Panda
Japanese – chimpanzee and Gorilla
Russian – Bear
Korean – Dog
British – Rat (from The Desert Rats)
Australian – Kangaroo
German – Fox (from Desert Fox)
Middle Eastern – Camel, Goat and Sheep
Latin Americans – Cow

In nekaj zelo zanimivega:

Zajec po japonsko "うさぎ oziroma USAGI. In sicer iz besede "USA-G.I."!!!

Kake face :D
WHOOOOA BIG FELLA; WHOOOA.
Odgovori