naj gre u zvezdice še ta dan

Vse ostale teme, ki vam padejo na pamet.
No saj sam naslov pove vse.

Moderatorji: TomDarjangCortoTornadoMioke

Odgovori
Uporabniški avatar
risar_69
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 9844
Pridružen: 14.04.2007 16:39:52
Kraj: Ljubljana

Re: naj gre u zvezdice še ta dan

Odgovor Napisal/-a risar_69 »

RIP Alan, všeč mi je bil film o vinu, kjer je nastopal...

Malo prej bil v Ombretu na Gerbičevi, čakal na pico(čez vikend vse po 6 eu vse) in se z eno mlado bejbo pogovarjal, kako je bilo pred pribl. 15 leti, kako smo prežurali Ombreta-muzika, družba, veliko folka-mah drugi časi. Moram reči, da mi je šla kar solza na obraz. :D :wink: :|
Preden začneš slikati, moraš imeti v konici čopiča srce, roko in misli!
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8097
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Re: naj gre u zvezdice še ta dan

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

Jang, a je že kaj krize zaradi konca koncesij junija?

V osnovi se mi sicer zdi, da je super, če ima država čez "glavne stvari" (podjetja, ki so nujna v državi), a to po navadi zdrži samo na papirju. V praksi pa gre "biti dober gospodar in delati v korist države" pogosto navzkriž s pohlepom in se raje napolnijo žepi, "saj je državni denar".
Anything is possible
Be the Change You Want to See
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11089
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Re: naj gre u zvezdice še ta dan

Odgovor Napisal/-a jang »

zame ni krize :lol:
naša služba zaenkrat s tem nima nič, bolj bomo na udaru čez kako leto ko se bo začelo odpirat nov zakon o gozdovih.
kar se mene tiče, je fajn da so tole službo ustanovil, ker sedaj so se mastili koncesionarji, ki so plačevali zelo majhne koncesije državi, zaslužek pa v žep. Kar je pa že bilo denarja od lesa pa je šel v skupno vrečo na Skladu kmetijskih in gozdnih zemljišč in tam so se mastili potem kmetijci oziroma kdor je imel 5 minut časa.
pravično bi bilo da bi ta denar šel nazaj v gozdatstvo kar pa je utopija.
Po drugi strani pa sploh nebi bilo potrebe ustanavljat nove firme, lepo bi to dali nam v upravljanje, priključili bi nam gozdarski dela sklada in rešeno. Naša služba bi se financirala od lesa in ne več iz proračuna, pa še bi ostalo.

me pa zanima kako so zase poskrbeli bivši koncesionarji. nekam čudno so tiho, tako da nekaj je sigurno za bregom :angel:
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8097
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Re: naj gre u zvezdice še ta dan

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

Kot sem slišal koncesionarji trenutno jokajo, kam so se pa sedaj prisesljali bo pa verjetno znano čez čas. :angel:

"Po drugi strani pa sploh nebi bilo potrebe ustanavljat nove firme, lepo bi to dali nam v upravljanje, priključili bi nam gozdarski dela sklada in rešeno. Naša služba bi se financirala od lesa in ne več iz proračuna, pa še bi ostalo." - pajade, kako bi pa potem ostali lahko kaj pospravili v svoj žep? :cry_lol:
Anything is possible
Be the Change You Want to See
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8097
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Re: naj gre u zvezdice še ta dan

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

Kako je v Trbovljah, kateri konec je brez vode in elektrike?
Anything is possible
Be the Change You Want to See
Uporabniški avatar
tilitili
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6356
Pridružen: 26.02.2009 21:26:50
Kraj: zagorje ob savi

Re: naj gre u zvezdice še ta dan

Odgovor Napisal/-a tilitili »

tm j tma še ud leta 1492.
WHOOOOA BIG FELLA; WHOOOA.
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11089
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Re: naj gre u zvezdice še ta dan

Odgovor Napisal/-a jang »

ma men so Trbolje, Zagorje in Hrastnik vse eno in isto.... za Trbovlje vem da majo rajfnek, za ostala še to ne :mrgreen:
Uporabniški avatar
tilitili
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6356
Pridružen: 26.02.2009 21:26:50
Kraj: zagorje ob savi

Re: naj gre u zvezdice še ta dan

Odgovor Napisal/-a tilitili »

Glih tku kukr so Begunje, Bled pa Bohinj ist šmorn. Sam de majo Begne Ausenike, unedva pa še to ne.
WHOOOOA BIG FELLA; WHOOOA.
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11089
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Re: naj gre u zvezdice še ta dan

Odgovor Napisal/-a jang »

Pa PBB si tud pozabu da majo ha ha
Uporabniški avatar
horex2
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 2347
Pridružen: 28.02.2006 15:23:46
Kraj: trbovlje

Re: naj gre u zvezdice še ta dan

Odgovor Napisal/-a horex2 »

:cry_lol: :cry_lol:
ni tv in interneta....
ampak sem vseen 3 urce drumu pupoldan :yes: :yes:
horex je zakon, pa reno tud...
Uporabniški avatar
tilitili
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6356
Pridružen: 26.02.2009 21:26:50
Kraj: zagorje ob savi

Re: naj gre u zvezdice še ta dan

Odgovor Napisal/-a tilitili »

jang napisal/-a:Pa PBB si tud pozabu da majo ha ha
to majo pa ž u usaki vas u teli naši Sluvenij.
WHOOOOA BIG FELLA; WHOOOA.
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8097
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Re: naj gre u zvezdice še ta dan

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

Jebenti! :censored_red:

Punce v službi (računovodstvo) so ... okužile računalnik s tole novo svinjarijo, o kateri že vrabci čivkajo. Ne enega, v bistvu dva računalnika. Gor pa so bili programi za plače, kadrovska, plačila itd. in sedaj je vse lepo zakriptano, zaklenjeno. Backup? Ja, imamo. Na zunanjem disku, ki je posledično tudi okužen in neuporaben. Smo pa 30. v mesecu in bližajo se plače, pa M-4 je potrebno oddati. :wallbash: Ok, jaz na srečo nimam tolikšnih težav kot one, ker imam večino podatkov na svojem računalniku in lahko skoraj vse z moje strani naredim tudi ta mesec.

Ne vem še koliko bitcoinov bodo želeli, večina se nagiba za plačilo, ker je bistveno več dela vse postaviti ponovno na noge, od nule. Čeprav seveda ni garancije, da bomo po plačilu "odkupnine" res dobili kodo in podatke nazaj.

Danes so bili tukaj policisti (kriminalisti), da se vsaj malo zavarujemo in imamo zapisnik o dogodku ter obvestili smo Arnesov "krizni center", ker uporabljamo njihovo omrežje.

Upam, da je moj "peci" še v redu, zaenkrat nič ne kašlja in mi ni še ničesar zaklenil, sem pa še včeraj popoldne delal v programu, ki se fizično nahaja na enem od okuženih računalnikov (omrežni dostop), punce pa pravijo, da so že včeraj opazile težave ... jaz šele danes zjutraj, ko se nisem mogel povezati in mi je javilo neko čudno napako.

Več info ...

https://www.cert.si/si-cert-2016-02/

https://www.cert.si/si-cert-2015-04-val ... crypt-2-0/

https://www.cert.si/izsiljevalski-virusi/
Anything is possible
Be the Change You Want to See
Uporabniški avatar
Corto
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6191
Pridružen: 25.01.2005 20:30:25
Kraj: Škofja Loka
Kontakt:

Re: naj gre u zvezdice še ta dan

Odgovor Napisal/-a Corto »

V kateri aplikaciji obračunavate plače?
Ta ransomware zakodira v glavnem samo dokumente in slike, tako da težko verjamem, da vam je zakriptiral tudi aplikacije za plače.
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8097
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Re: naj gre u zvezdice še ta dan

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

Vasco.

Ja, po navadi so na udaru "domači računalniki" in posledično domače mape s filmi, dokumenti, slikami ... pri nas ne moremo dostopati do programov. Računalničar je odnesel zunanji disk (ki služi za back up) domov in eno okuženo datoteko, pa bo pogledal kaj lahko naredi. Za Teslo 2.0 obstaja programček za dekriptiranje, a kot vidim je zunaj že 4.0 verzija. :?
Anything is possible
Be the Change You Want to See
Uporabniški avatar
Corto
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6191
Pridružen: 25.01.2005 20:30:25
Kraj: Škofja Loka
Kontakt:

Re: naj gre u zvezdice še ta dan

Odgovor Napisal/-a Corto »

Poli 78 napisal/-a:Vasco.

Ja, po navadi so na udaru "domači računalniki" in posledično domače mape s filmi, dokumenti, slikami ... pri nas ne moremo dostopati do programov. Računalničar je odnesel zunanji disk (ki služi za back up) domov in eno okuženo datoteko, pa bo pogledal kaj lahko naredi. Za Teslo 2.0 obstaja programček za dekriptiranje, a kot vidim je zunaj že 4.0 verzija. :?
Vprašanje je ali je okužen samo program Vasco ali pa so okužene tudi baze, kjer so notri podatki.
Če je samo prvo, se program na novo namesti in je rešeno, za baze pa imate predvidevam kak backup.
Odgovori