naj gre u zvezdice še ta dan

Vse ostale teme, ki vam padejo na pamet.
No saj sam naslov pove vse.

Moderatorji: TomDarjangCortoTornadoMioke

Odgovori
Uporabniški avatar
horex2
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 2347
Pridružen: 28.02.2006 15:23:46
Kraj: trbovlje

Re: naj gre u zvezdice še ta dan

Odgovor Napisal/-a horex2 »

ni pravočasno oddal kakšno vloge
:yes: :yes:
Zadnjič spremenil horex2, dne 29.08.2015 12:59:51, skupaj popravljeno 1 krat.
horex je zakon, pa reno tud...
Uporabniški avatar
horex2
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 2347
Pridružen: 28.02.2006 15:23:46
Kraj: trbovlje

Re: naj gre u zvezdice še ta dan

Odgovor Napisal/-a horex2 »

kurbarija, pa si ta bulš puluvic povedu za picnic?? :twisted: :twisted:
horex je zakon, pa reno tud...
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8094
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Re: naj gre u zvezdice še ta dan

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

JPM!! :censored_red:
Anything is possible
Be the Change You Want to See
Uporabniški avatar
horex2
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 2347
Pridružen: 28.02.2006 15:23:46
Kraj: trbovlje

Re: naj gre u zvezdice še ta dan

Odgovor Napisal/-a horex2 »

Poli 78 napisal/-a:JPM!! :censored_red:
kuga te pa zdej muč? a? a? a?
a ti je svinčnik padu na noge?
a ti je miška pubegnla?
a so ti picikl ukradl?
a?
a?
a? :shock:
horex je zakon, pa reno tud...
Uporabniški avatar
horex2
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 2347
Pridružen: 28.02.2006 15:23:46
Kraj: trbovlje

Re: naj gre u zvezdice še ta dan

Odgovor Napisal/-a horex2 »

:king:
kugapa, č mu je čarunalnik crknu?
horex je zakon, pa reno tud...
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8094
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Re: naj gre u zvezdice še ta dan

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

Kje smo ...

Anything is possible
Be the Change You Want to See
Uporabniški avatar
tilitili
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6355
Pridružen: 26.02.2009 21:26:50
Kraj: zagorje ob savi

Re: naj gre u zvezdice še ta dan

Odgovor Napisal/-a tilitili »

valjam po rokah Strip Bumerang št 35. In poglejte kakšni stripi so not:

Slika

Inkal, Asceltska megla, Spaghetti brothers, Legenda.....

Jbmmmtr, kako smo lahko spustili iz rok priložnost uživat v dobrih stripih še nekaj deset let?

Slika
WHOOOOA BIG FELLA; WHOOOA.
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11089
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Re: naj gre u zvezdice še ta dan

Odgovor Napisal/-a jang »

Ma kmetje smo. Zato pa uspeva Kmetija in stripi na najvišji ravni ( na uni k večini ni pol k*** nič več jasno)
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8094
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Re: naj gre u zvezdice še ta dan

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

Anything is possible
Be the Change You Want to See
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8094
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Re: naj gre u zvezdice še ta dan

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

Ko misliš, da globlje ne gre ...

http://www.portalplus.si/1276/sazasova-konoplja/



Tole pa je iz FB:

Sem Matjaž Jelen, od leta 1982 pevec skupine Šank Rock, avtor / soavtor glasbenih del.
Pišem vam, ker me poskuša SAZAS v javnosti prikazati kot edinega avtorja, „ki se vedno samo pritožuje“. Mnogi pa veste, da nisem edini. Veliko nas je, ki nas zanima, kaj se dogaja z denarjem avtorjev, torej našim denarjem, ki ga SAZAS z našimi pooblastili in državnim dovoljenjem (koncesija) pobira od uporabnikov naših avtorskih del (javna predvajanja in izvajanja).

Sem pa mogoče eden redkih, ki si upa v javnost z vprašanji, na katere do danes nisem dobil odgovorov. Ostali ste se verjetno odločili, da raje ne boste spraševali. Razumem vas. Nočete tvegati, da bi vas SAZAS javno šikaniral ali pa proti vam vložil tožbo. Zoper mene je bil namreč zaradi mojih vprašanj o poslovanju SAZAS uveden disciplinski postopek. In to od pretvezo, naj pridem v prostore SAZAS po odgovore na moja vprašanja! Sklep je bil objavljen v letnem poročilu SAZAS. Pri tem disciplinskem postopku pa nisem imel nobenih pravic... nisem dobil vabila na zaslišanje, nisem dobil zapisnika o zaslišanju in nisem dobil sklepa, zoper katerega bi lahko ugovarjal. Bila je samo javna objava v smislu „sramotilnega stebra“... Češ, le poglejte, kaj se vam lahko zgodi, če preveč sprašujete... Nisem vedel, da je takšen „greh“, če človek vpraša, kam je šel denar, ki ga niso dobili avtorji. Še vedno pa mislim, da moramo avtorji vedeti, kam gre denar, ki se ni razdelil med nas, torej stroški poslovanja SAZAS.

Dokaz, česa vsega je zmožen SAZAS, je tudi to, da je predsednik nadzornega odbora Pavel Mihelčič 14.12.2015 v oddaji Odmevi - TV Slovenija javno razkril podatke o mojem deležu avtorskih del, ki bi morali biti tajni. Ker so to moji OSEBNI podatki. Pavel Mihelčič je do odstotka natančno vedel višino mojega avtorskega deleža v pesmi Tine Maze – My Way Is My Decision, ni pa vedel, da je SAZAS plačal globo v znesku več kot 177.000 EUR zaradi nepravilnosti, ki jih je ugotovila Agencija za varstvo konkurence (AVK). Torej so vsi avtorji dobili več kot 177.000 EUR manj, ker je vodstvo ravnalo nezakonito. Predsednik nadzornega odbora SAZAS Pavel Mihelčič pa za tako veliko kazen sploh ni vedel?!? Kako naj mu potem zaupam, da ve, kaj se dogaja z ostalim denarjem, če je spregledal oz. ni vedel za plačilo takšne kazni?

http://www.zsvgs.net/?option=news&id=386

Najbolj od vsega pa me zanima, ali ima Pavel Mihelčič moje osebno geslo, da lahko preverja moje osebne podatke na SAZAS?!?

Sporočilo, tako kot sem ga razumel jaz, je bilo jasno: „Če bomo avtorji preveč radovedni, bodo naši osebni podatki razkriti z namenom, da se nas očrni v očeh javnosti“.

Namesto, da bi predstavniki SAZAS odgovarjali na vprašanja, očrnijo tistega, ki je vprašanje zastavil. Zame so dejali (Janez Hvale / TVSLO), da sem skupaj s še z enim avtorjem (Dušanom Zoretom) na plačilni listi Infonet in IPF. To ne drži in sta obe organizaciji že objavili, da so navedbe neresnične :

http://www.infonet.fm/

https://ipf.si/ipf/novice/arhiv-novic/2 ... jo-odmevi/
Tudi nisem na plačilni listi družbe Stroka, ki (če drži povedano na POP TV) plačuje tako predsedniku kot podpredsedniku SAZAS.

Izjava podpredsednika SAZAS, kjer potrjuje prejemanje plačil:

https://www.youtube.com/watch?v=V0oA36rB__s

Izjava direktorja Stroke, da plačuje predsedniku SAZAS:

https://www.youtube.com/watch?v=DUcp9RLU0Kc

Vse, kar me ves čas zanima, je to, kam gre denar avtorjev. Pa ne tisti del denarja, ki je bil avtorjem razdeljen kot avtorski honorar – nadomestilo za uporabo. Zanima me, kam gre tisti denar, ki ni šel avtorjem, ki je v letnih poročilih opisan kot „Stroški poslovanja“:

Komu vse so bile izplačane sejnine v višini 492.000 evrov iz leta 2010?
Koliko je SAZAS dal za študije ekonomske fakultete?
Koliko potnih stroškov, prevoza na delo in ostalih plačil si je izplačal predsednik oz. direktor SAZAS?
Koliko SAZAS plačuje za najemnino poslovnih prostorov, ob tem, da hiša, ki je v lasti SAZAS na Tržaški cesti v Ljubljani, prazna in propada?
Zakaj potrebujemo nove poslovne prostore (nakup preko 1Mio €), če pa SAZAS nima niti enega zaposlenega in so stroški dela v letu 2014 enaki nič?

Zanimalo me je še marsikaj. Toda namesto, da bi dobil odgovore na ta vprašanja, sem bil označen kot „poreden avtor“ in disciplinsko kaznovan. No, in ko sem ravno pri žaljivih označbah... slišal sem tudi, da sem „minoren avtor“ oz. „avtor rekreativec“ ipd...

In za konec še na famozno, velikokrat uporabljeno besedo „Transparentnost“ …

Transparentnost ni to, da naročena revizija pokaže, da je vse v redu. Tudi v SCT, Primorju Ajdovščina, Merkurju ipd. so nekoč revizije pokazale, da je vse v redu. Revizija pokaže samo to, da so stroški pravilno knjiženi. Revizija ne bo nikoli pokazala (sploh naročena s strani SAZAS), da je najemanje ali nakup dodatnih prostorov ob dejstvu, da imamo prazne prostore na Tržaški, negospodarno. Namen revizije ni ugotavljanje gospodarnosti ravnanja.

Transparentnost je to, da lahko vsi avtorji (lahko tudi javnost) vidi, kaj se dogaja s tistim delom denarja, ki se ni razdelil med avtorje. SAZAS je društvo vseh včlanjenih avtorjev in vsekakor ni zasebna firma upravnega odbora.

Če želi vodstvo SAZAS dokazati, da je pošteno, naj najprej dokaže, da je transparentno. SAZAS je last nas avtorjev in nihče nam ga ne more vzeti. Zato ne razumem, zakaj se vodstvo boji razkriti podatke o stroških (sejnine, najemnine, potni stroški, študije, nakupi pregrešno dragih računalniških programov...).

A ni namen dobrega poslovanja SAZAS, da ostane čim več sredstev za avtorje, ki ustvarjajo/mo?

Dragi avtorji, SAZAS je od nas vseh in pravico imamo vedeti, kam se denar avtorjev nakazuje in zakaj. Pri tem pa si želim, da bi lahko te podatke dobili brez strahu, da bomo »kaznovani«, ker si želimo transparentnosti.

Dokler ne dobim odgovorov na vprašanja v priponki (čakam že več kot dve leti), bom težko verjel, da je poslovanje društva SAZAS transparentno.

Velenje, 22.12.2015 Matjaž Jelen
Anything is possible
Be the Change You Want to See
Uporabniški avatar
tilitili
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6355
Pridružen: 26.02.2009 21:26:50
Kraj: zagorje ob savi

Re: naj gre u zvezdice še ta dan

Odgovor Napisal/-a tilitili »

včeraj je umrl frontman Motorheadov Lemmy Kilmister.

Zadnjič spremenil tilitili, dne 29.12.2015 9:56:58, skupaj popravljeno 1 krat.
WHOOOOA BIG FELLA; WHOOOA.
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8094
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Re: naj gre u zvezdice še ta dan

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

O, fakmi! :shock:

Sem mislil, da bo prej starko s koso pobralo kot njega ... da bo še enega Jacka ruknil na njenem pogrebu.


Slika
Anything is possible
Be the Change You Want to See
Uporabniški avatar
gombi
Prispevkov: 1182
Pridružen: 30.05.2010 11:22:53
Kraj: Trbovlje - LJ

Re: naj gre u zvezdice še ta dan

Odgovor Napisal/-a gombi »

bemti, s sodelavcem sva imela it namen na koncert na Dunaj 14.2. :crying:
Uporabniški avatar
gombi
Prispevkov: 1182
Pridružen: 30.05.2010 11:22:53
Kraj: Trbovlje - LJ

Re: naj gre u zvezdice še ta dan

Odgovor Napisal/-a gombi »

Slika
Uporabniški avatar
tilitili
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6355
Pridružen: 26.02.2009 21:26:50
Kraj: zagorje ob savi

Re: naj gre u zvezdice še ta dan

Odgovor Napisal/-a tilitili »

In zdaj še ALan Rickman, Snape & Hans & Sheriff of Nottingham

Slika

Slika

Slika

Slika
WHOOOOA BIG FELLA; WHOOOA.
Odgovori