Josip Broz Tito

Vse ostale teme, ki vam padejo na pamet.
No saj sam naslov pove vse.

Moderatorji: TomDarjangCortoTornadoMioke

Odgovori
Uporabniški avatar
gagi
Prispevkov: 189
Pridružen: 03.07.2005 21:55:58
Kraj: Vršac. Južni Banat, Vojvodina

razno

Odgovor Napisal/-a gagi »

Gusar napisal/-a:Bil sem še mulc, ko je bivša Juga razpadla in zato tudi ne gojim nostalgije za temi časi, verjamem pa da imate starejši nostalgične spomine, saj je to dejansko bila vaša mladost in s tem ni nič narobe.
Jaz verjamem, da vas je večina čisto lepo živela, ampak sem pač hotel pokazati, da pa le ni bilo vse tako super in oh in sploh.
Za nekatere je bila SFRJ raj, za druge pa grobnica.
Drugače spoštujem vaša mnenja, a smo glede teh zadev na nasprotnih bregovih.
No nas pa družijo stripi in to je najbolj važno. :)
Tako je, ni moji sinovi nemaju taj osecaj zajednickog zivljenja, jer su bili jako mali kad je doslo do raspada, jedan sin je imao 4 godine, drugi 2 godine, a treci se rodio tek kasnije, njih nista ne veze za bivsu Jugu, cak ni ne znaju ni sve vece gradove u bivsim zajednickim republikama, nemaju nikakav osecaj i ja to razumem!
Nije ni za moju porodicu bas bio raj u Jugi, otac i majka su radili u Nemackoj i od te penzije mama i sad zivi, da nije nje, ne znam kako bi sa ovom srpskom penzijom prezivela! Otac je u medjuvremenu umro!
Ali ja volim da se druzim i pricam sa svim ljudima iz bivse Juge i to je tako, mozda je i bolje sad kad smo odvojeni, ali ko zna.
Tu gde ja stanujem, bas preko puta mene u zgradi je Jagodnik i Joksimovic koji igraju kosarku za Hemofarm i vidim ih skoro svaki dan.
Ako ti kazem da u Vrscu postoji drustvo Slovenaca "Vrsacka kula" i ciji sam i ja clan, da li bi mogao to da poverujes, eto to je istina!!!
Polako ucim slovenacki jezik da bih mogao da razumem i da mogu da citam stripove koje imam na slovenscini!
U pravu si kad kazes da su stripovi tu da nas nekako vezu, pa nek tako ostane!!!
Zivio! :wink: :wink: :wink:
Kaži Lali šta ti fali, sve će Lala da nabavi !!!
Uporabniški avatar
gagi
Prispevkov: 189
Pridružen: 03.07.2005 21:55:58
Kraj: Vršac. Južni Banat, Vojvodina

razno

Odgovor Napisal/-a gagi »

risar_69 napisal/-a:Izvini Gagi, pokušaj, da jim pokažeš kao, da je sve ok. Nije sve baš tako ružno.Gusar, obstaja ena knjiga-ne spomnim se točno naslova, ki govori o Golem otoku-pripovedi teh ljudi, ki so bili na njem. Ma, saj se nihče noče prepirati. Problem je v tem, ker smo nekateri res imeli krasno otroštvo in nismo občutili, takega bremena, kot naši starši. Poglej, moj oče je malo pred osamosvojitvijo, mislim, da tam dve leti prej odvrgel vojaško knjižico, ker ni smel govoriti v slovenskem jeziku. Spomnim se, da k sreči ni imel problemov, kajti takrat je že šlo vse v ...Moram ga pohvaliti, storil je res pogumno dejanje, na žalost je danes že pokojni-bolezen(Huntington).Bil pa je rezervni oficir in ko je prišel domov, ne bom nikoli pozabil, kako je vse preklel. Mah, meni so všeč filmi, glasba, in ostalo iz tistih časov. Za tastarga-Tita ima pa vsak svoje mnenje, saj resnica počasi prihaja na dan, kaj in kako, zato se pa ja ne bomo prepirali, se ne izplača, raje se dobimo na kakem pivu kdaj na vašem ali našem koncu. Pa da ne boš pomislil, da nas kaj delim, že tako smo majhni in na to sem zelo ponosen-malo patriot.
Blabla...pa karjola zraven :lol:
Pa nije sve tako crno i to bas hocu da kazem!
Na golom otoku je stradalo dosta oficira i svi koji su smetali tadasnjem rezimu, ali mi za to nismo krivi!
Naravno, trebas biti ponosan na tvoju dezelu i tako i treba, nek se zivi u miru i nek se postuju svi ljudi na ovom svetu!
Vec sam rekao da u Vrscu ima dosta Slovenaca, cak i postar koji mi donosi pisma i stripove je Slovenac i meni nikad nije nista falilo, uvek mi sve stigne!!!
Voleo bih da se nadjemo na pivu ili rakiji ili bilo sta da popijemo, popricamo i tako, ali meni bas zdravstveno stanje i ne dozvoljava neko veliko putovanje.
Ziveli! :wink:
Kaži Lali šta ti fali, sve će Lala da nabavi !!!
Uporabniški avatar
risar_69
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 9847
Pridružen: 14.04.2007 16:39:52
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a risar_69 »

Gagi, nadam se da če nam uspjeti, da sednemo, koju kažemo i u miru popijemo koje-nema veze može i bezalkoholno, važno je dobro društvo. :D
Preden začneš slikati, moraš imeti v konici čopiča srce, roko in misli!
Uporabniški avatar
gagi
Prispevkov: 189
Pridružen: 03.07.2005 21:55:58
Kraj: Vršac. Južni Banat, Vojvodina

razno

Odgovor Napisal/-a gagi »

risar_69 napisal/-a:Gagi, nadam se da če nam uspjeti, da sednemo, koju kažemo i u miru popijemo koje-nema veze može i bezalkoholno, važno je dobro društvo. :D
Ja se isto nadam, jednom cemo se sresti, samo zdravlja, ujedno vam zelim sve najbolje povodom Uskrsa!!!!
Ziveli!!!!! :wink:
Kaži Lali šta ti fali, sve će Lala da nabavi !!!
Uporabniški avatar
Gusar
Prispevkov: 2298
Pridružen: 19.10.2006 0:07:01
Kraj: Ptuj

Odgovor Napisal/-a Gusar »

gagi svaka ti čast :yes:
GOTOF JE!
Uporabniški avatar
risar_69
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 9847
Pridružen: 14.04.2007 16:39:52
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a risar_69 »

Preden začneš slikati, moraš imeti v konici čopiča srce, roko in misli!
Uporabniški avatar
risar_69
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 9847
Pridružen: 14.04.2007 16:39:52
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a risar_69 »

Pred 28 leti je umrl Tito


..
Zadnjič spremenil risar_69, dne 06.05.2008 12:28:42, skupaj popravljeno 1 krat.
Preden začneš slikati, moraš imeti v konici čopiča srce, roko in misli!
Uporabniški avatar
risar_69
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 9847
Pridružen: 14.04.2007 16:39:52
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a risar_69 »

http://www.konzulatsfrj.com/

Stran generalnega konzulata SFRJ, gospoda Marka Perovića iz Ulcinja-Črna gora, tu lahko naredite potni list, potrebujete le fotokopijo potnega lista ali osebne in eno fotografijo.Telefon 067291143.
Ni politična tvorba! Yuge itak ni več.
(Z obujanjem spomina budijo spoštovanje do preteklosti-kdor nima preteklosti, nima prihodnosti. Prihodnost, pa tako ni bila nikoli naša največja odlika. Imamo veliko sposobnost kolektivne amnezije, a pravice do spominov nam ne more nihče vzeti).-tako pravi.

Slika
Tito in Carter



..
Preden začneš slikati, moraš imeti v konici čopiča srce, roko in misli!
Uporabniški avatar
Gusar
Prispevkov: 2298
Pridružen: 19.10.2006 0:07:01
Kraj: Ptuj

Odgovor Napisal/-a Gusar »

Temu gospodu Peroviću se je čas očitno zaustavil tam nekje okoli leta 1980 v času parol tipa "Po Titu Tito":lol:
Čeprav pa seveda živimo v demokraciji in kdor ima čas in voljo se ukvarjati z virtualnimi državicami ter internetnimi pasoši... naj to kar počne, kajti vsak človek mora imeti neko veselje oz hobi. 8)
GOTOF JE!
Uporabniški avatar
risar_69
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 9847
Pridružen: 14.04.2007 16:39:52
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a risar_69 »

Tale stran o Titu je še najboljša
Slika
http://www.titoville.com/

.
Preden začneš slikati, moraš imeti v konici čopiča srce, roko in misli!
bresh
Prispevkov: 105
Pridružen: 10.05.2007 12:06:20
Kraj: Kranj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a bresh »

risar_69 napisal/-a:Moje mnenje: takega človeka kot je bil Tito ne bo nikoli več.Zakaj?toliko kolikor je on različnih narodov združil skupaj, mislim da ne bo nikoli več.No, povejte mi enega tujega politika, ki bi mu to uspelo.Pa še potovali smo kamor smo hoteli, ne da bi nas kdo j....v glavo od kod smo.Ok, tudi negativne stvari so bile,samo ljudje so takrat kar lepo živeli. :)
Odvisn kasn vtis si dobu ;)

Mojega pra-deda so ustrelili po vojni, ker ga je nekdo od podnajemnikov v naši hiši označil za kolaboranta.

Kaj naj si potem sam mislim o tem?

Vsi nismo smeli potovati kamorkol, razen po balkanu.

Po mojem mnenju je združil sam tiste k so se s tem strinjal in v tem režimu dobr živel.

Najbrž do tega združenja nikol nebi smel pridt k je vse skup ena časovna bomba.

Sicer je pa socializem obsojen na propad, v grobi obliki.

Nostalgiki naj kar le jokajo, ampak meni je danes bolje.
Uživam ob bilijardu, odbojki na mivki, stripih, lepih puncah, dobri družbi in ob dolgih nočeh :)

http://www.ambasada-gavioli.com/
Uporabniški avatar
risar_69
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 9847
Pridružen: 14.04.2007 16:39:52
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a risar_69 »

Bresh,ni res da nisi mogel potovati samo po balkanu,ampak po celem svetu,lažje kot danes, ko ne vem kaj moraš vse imet, prstnih odtisov da ne vem kakih jajc, včasih ko si imel potni list stare juge(ne nove) si bil spoštovan po celem svetu,pojdi danes v države kot nekoč, pa te bodo jebali na celi črti! No, zdaj pa veš kje si, razen če nisi star tam okoli 40 let.
Lepo pozdravljen
Preden začneš slikati, moraš imeti v konici čopiča srce, roko in misli!
Uporabniški avatar
risar_69
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 9847
Pridružen: 14.04.2007 16:39:52
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a risar_69 »

Tastar sploh ni bil tolk slab, kot pišejo mediji. Delal sem na medijih 17 let in vem kaj so mediji.No, če berete katerekoli cajtnge,ne verjemite jim tako kot TVju, pač propaganda. O tastarmu smo pa itak vse zvedeli iz medijev,ok verjemite ali ne, kaj pa je delala cerkev, ali ni bila na strani agresorjev-okupatorjev? Poglej si celo zgodovino. Moj star foter je bil partizan(ampak jebeš preteklost-vojna je vojna in danes je ni več razen psihološke). Jaz sem še zmeraj za partizane in ne za KOMUNISTE, če poznaš kaj zgodovine ti bo jasno, vprašaj kakega dedeka, če ga imaš pa ti naj on razloži.
Če ne bi bilo partizanov, ne bi bilo Slovenije, tu mislim ne KOMUNISTOV, ki so pač prevzeli oblast.
Oprosti še vedno podpiram PARTIZANE in jih bom še do konca!!!!
Preden začneš slikati, moraš imeti v konici čopiča srce, roko in misli!
Uporabniški avatar
Ruki
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 2022
Pridružen: 16.06.2007 16:45:01
Kraj: Oblazinjena sobica na zaprtem oddelku

Odgovor Napisal/-a Ruki »

V času komunizma in bivše Juge so pa bolj dišale nemške plače. In kavbojke ter tehnika je šla k nam šverc čez mejo, če si jo hotel imet. Neprecenljivo.
Uporabniški avatar
risar_69
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 9847
Pridružen: 14.04.2007 16:39:52
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a risar_69 »

:D
Preden začneš slikati, moraš imeti v konici čopiča srce, roko in misli!
Odgovori