Filmi

Vse ostale teme, ki vam padejo na pamet.
No saj sam naslov pove vse.

Moderatorji: TomDarjangCortoTornadoMioke

Odgovori
Uporabniški avatar
tilitili
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6356
Pridružen: 26.02.2009 21:26:50
Kraj: zagorje ob savi

Re: Filmi

Odgovor Napisal/-a tilitili »

A prayer before dawn

Po resničnih dogodkih. William Moore, Anglež v tajskem zloglasnem zaporu preživlja z borbami Muay Thai.
Če hočte vidit kaj je groza, potem poglejte ta film. Bolj dokumentarec kot igran film.
WHOOOOA BIG FELLA; WHOOOA.
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8097
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Re: Filmi

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

Pogledal tut en "B pofl", k naj bi bil hyper mega hit. Pač, eden tistih neumnih in kvazi (občasno) smešnih hyperakcionerjev. Ne spomnim se točno zakaj mi je bil prvi del zabaven, potem me je pa tole razočaralo. Prav poneumlja. Enkrat sem sredi gledanja zaspal, pa naslednjo noč nadaljeval.
Tretji del sledi prihodnje leto. Verjamem, da je igrica boljša. Oz., bolj natančno - tole bi mi verjetno pasalo, če bi bil v osnovni ali morda še srednji šoli.

John Wick 2 (2017)
https://www.imdb.com/title/tt4425200/




Holy Air (2017)
https://www.imdb.com/title/tt6590488/

Pogledal predvsem zaradi dobre ocene (4/5) Igorja Harba, ki se mi zdi, da kar korektno ocenjuje, pa zaradi opisa, ki je obetal, da bo film morda vseeno kaj več, kot je na koncu bil. Ampak tole ne more biti več kot za tri. Zelo osrednje delo, rahlo smešno, ampak za pogledat in pozabit. Na srečo je vsaj kratek film.


Te dni pa sledi Suburra Stefana Sollima (ki je naredil že prej omenjeni Sicario 2).
Anything is possible
Be the Change You Want to See
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8097
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Re: Filmi

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

Uf, ker pofl. Ne morm verjet, da Liam res prime za vsak d**k. Ok, če bi film vsaj želel namerno delovat kot neka pretirana akcionera, kot npr. prej omenjeni John SWick 2, al pa katerikol film Seagala ali Chuck Norrisa - saj se razumemo, kajne - potem bi še šlo. Ampak ne, film je resen v svoji zgodbi, ki ima toliko lukenj in je tako butasta, da jo tudi pretirane akcijske scene in šalabajzerski CGI ne reši. Gledati samo, če ni nič drugega.

The Commuter aka Potnik (2018)
https://www.imdb.com/title/tt1590193/
Anything is possible
Be the Change You Want to See
BuDi
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 7037
Pridružen: 21.01.2005 19:19:44
Kraj: 1000 Ljubljana

Re: Filmi

Odgovor Napisal/-a BuDi »

Ker smo živeli z vesterni od Lucky Luka do Kena Parkerja bi mogoče lahko priporočil anotologijski film

The Ballad of Buster Scruggs

med drugimi igrajo James Franco in prej omenjeni Liam Neeson, Tom Waits ... pod režijo bratov Coen.

Sicer je stopnjevanje skozi zgodbe malo vprašljivo, ampak slabo pa ni. Še posebej so mi všeč zgodbe iz prve polovice.



imdb: 7,4
rotten tomatores 92% / audience 77%
film je za mnoge kritike celo film leta.
Sve što znam o životu…odabrao je Đelo Hadžiselimović.
Registriraj.si domeno.
Uporabniški avatar
KGB
Prispevkov: 426
Pridružen: 06.03.2007 22:22:55

Re: Filmi

Odgovor Napisal/-a KGB »

Poli 78 napisal/-a:Te dni pa sledi Suburra Stefana Sollima (ki je naredil že prej omenjeni Sicario 2).
Tole sem jaz pred kratkim gledal, vrhunsko. :yes:

V zadnjem času mi je bil zelo všeč še španski triler Contratiempo (2016). Vnazaj se razrešuje zločin, ampak ne kot kriminalka, ampak psihološki triler, tako da se preigravajo različne opcije in se postopoma odkriva resnica. Priporočam, sploh če so vam všeč ostali španski filmi iz takih zvrsti.
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8097
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Re: Filmi

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

Suburra (2015)
https://www.imdb.com/title/tt4025514/

Uf, tole je pa res hudo! Masterpiece, pa še masterpiss. :baw: :baw: :baw:
Sicer težko in zaj**ano, ampak mojstrsko. Sollima je res maher. Mafija, kriminal, politik, Vatikan, you name it, you have it.
Že njegov A.C.A.B. mi je bil precej všeč, in seveda zadnji Sicario (kljub kritikam), tako da grem sedaj v lov za njegovimi serijami Gomorra in Romanzo criminale.


Slika
Anything is possible
Be the Change You Want to See
Uporabniški avatar
risar_69
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 9844
Pridružen: 14.04.2007 16:39:52
Kraj: Ljubljana

Re: Filmi

Odgovor Napisal/-a risar_69 »

Zanima me, ali ima kdo posnetek tega nedokončanega filma? ali kje bi se ga dalo dobiti? thx

https://www.youtube.com/watch?v=zMcRnyI5C5Y
Preden začneš slikati, moraš imeti v konici čopiča srce, roko in misli!
Uporabniški avatar
Corto
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6191
Pridružen: 25.01.2005 20:30:25
Kraj: Škofja Loka
Kontakt:

Re: Filmi

Odgovor Napisal/-a Corto »

Poli 78 napisal/-a:Suburra (2015)
https://www.imdb.com/title/tt4025514/

Uf, tole je pa res hudo! Masterpiece, pa še masterpiss. :baw: :baw: :baw:
Sicer težko in zaj**ano, ampak mojstrsko. Sollima je res maher. Mafija, kriminal, politik, Vatikan, you name it, you have it.
Že njegov A.C.A.B. mi je bil precej všeč, in seveda zadnji Sicario (kljub kritikam), tako da grem sedaj v lov za njegovimi serijami Gomorra in Romanzo criminale.


https://m.media-amazon.com/images/M/MV5 ... 00_AL_.jpg
Serija Gomorra je 1A, meni dosti boljša od npr. Sopranovih.
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8097
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Re: Filmi

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

Verjamem. Sicer pa niti ne pričakujem kakšnih Sopranovih. Sollima ima bolj realističen pristop, pa (žal?) ne uporablja kaj dosti humorja, tudi črnega ne. Skratka, sem si že ustvaril sliko, da me čaka uživanje. :yes:
Anything is possible
Be the Change You Want to See
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8097
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Re: Filmi

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

George Michael: Freedom (2017)
https://www.imdb.com/title/tt7521040/

Sicer je pa SLO 2 v nedeljo vrtel tale Georgeov dokumentarec (torej imate še en dan za ogled, če koristite zamik), ki ga je tudi sam posnel. Ok, s pomočjo prijatelja.
Moram reči, da sem 2005 (mislim, da na Liffeu?) že gledal en dokumentarec o njem, tegale: George Michael: A Different Story (2005)
https://www.imdb.com/title/tt0445952/
in že takrat zelo užival.

Pa tudi ta zadnji, ki je izšel posthumno, je vreden ogleda. V obeh nastopa cela plejada glasbenikov, producentov, pravnikov in predstavnikov Sonyja (če se spomnite te bitke) ...
Priporočam vsem, razen tistim, ki jim res ne sede oz. imajo predsodke do njega. Niti ni treba biti njegov fan, že sama njegova življenjska zgodba je tako posebna, zanimiva in žalostna hkrati. Za tiste, ki pa ga radi poslušamo je pa ogled skoraj obvezen. Res je bil eden zadnjih velikanov, tudi kot človek. Res trmast, a tudi s smislom za humor, predvsem pa zelo odprt, pristen in čuten pevec. Ni čudno, da je pobiral nagrade tudi tam, kjer belci pred tem niso tako blesteli, soul. Lahko bi mu rekli The Voice.
V starejšem dokumentarcu je sicer poleg Anselma precejšen poudarek tudi na družini in smrti mame. To je bilo v času albuma Patience, in tega praktično ni v tem nove, zadnjem. Tudi "Američana" tu ni več v igri, čeprav je tudi njemu posvetil komad.
Anything is possible
Be the Change You Want to See
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8097
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Re: Filmi

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

A Quiet Place (2018)
https://www.imdb.com/title/tt6644200/

Je za pogledat. :yes: Pa še predolg ni. :mrgreen: Napovedan je že tudi drugi del, za 2020.
Anything is possible
Be the Change You Want to See
Uporabniški avatar
tilitili
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6356
Pridružen: 26.02.2009 21:26:50
Kraj: zagorje ob savi

Re: Filmi

Odgovor Napisal/-a tilitili »

Frajer je bil fantastičen poet, glasbenik, umetnik. Kapo dol.
Njegovi solo albumi, prispevek pri Wham, performansi, glas, izvajanje Somebody to love na FMT, duet z Eltonom Johnom.....
Poli 78 napisal/-a: Moram reči, da sem 2005 (mislim, da na Liffeu?) že gledal en dokumentarec o njem, tegale: George Michael: A Different Story (2005)
https://www.imdb.com/title/tt0445952/
in že takrat zelo užival.
Ne vem, če sem gledal ta dokumentarec, sem pa gledal pred leti njegov intervju, kjer prizna, da dnevno flikne "nekaj" jointov trave, ki ga drži razumnega in srečnega, mu je eden izmed virov inspiracije pri glasbenem ustvarjanju (poleg drugih) in kjer govori tudi o Anselmu, mami...
Poli 78 napisal/-a:že sama njegova življenjska zgodba je tako posebna, zanimiva in žalostna hkrati. Za tiste, ki pa ga radi poslušamo je pa ogled skoraj obvezen. Res je bil eden zadnjih velikanov, tudi kot človek.
Njegova življenska zgodba ni ama baš nič posebnega, če izvzamemo ogromen uspeh in slavo povezan z glasbo. Vse ostalo je precej normalno za pripadnike manjšin, ki v svojem okolju pač ne najdejo prave ljubezni. Anselmo zgodb je nič koliko.
Mi je pa bil dokumentarec izjemno všeč.

WHOOOOA BIG FELLA; WHOOOA.
Uporabniški avatar
gombi
Prispevkov: 1182
Pridružen: 30.05.2010 11:22:53
Kraj: Trbovlje - LJ

Re: Filmi

Odgovor Napisal/-a gombi »

Južni vjetar, nov srbski film, ki se je začel vrtet v kinematografih...lahko rečem, da vedno rad pogledam kak dober "domač" film. Tudi ta me ni razočaral, narežal sem se do solz, čeprav je tematika temna in krvava...priporočam ogled
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8097
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Re: Filmi

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

Aha, torej poleg Tovora (Teret, 2018)
https://www.imdb.com/title/tt7163824/

bo še tale za pogledat, thanx Gombi.
Južni vetar (2018)
https://www.imdb.com/title/tt5207158/


@tili
Vsekakor priporčam še starejši doku, morda je še malček bolj oseben. Kot sem videl je v tem novem tudi en del iz tega starejšega (tam, ko sedi na kavču bež barve in pripoveduje o izgubi Anselma in mame).
Nisem mislil samo na Anselma (čeprav ga je to verjetno res potolklo, da se mu kaj takšnega zgodi ravno, ko se "odpre" in se končno sprejme, potem gre pa še mama, s katero se je bolj razumel kot s fotrom - to je bolj poudarjeno v starejšem dokuju).
No, da uspeš tako mlad kot on ni nekaj vsakdanjega, čeprav se to zgodi vsake toliko. Še mlajšim, npr. Bieber je današnji mulariji verjetno bistveno bolj znano ime kot Michael. Bomo pa videli, kaj bo z njim (Bieberjem), ko bo star 40 in več. Meni je Michaelovo kasnejše obdobje bistveno boljše kot to začetno iz Wham. Saj so bili to hiti in spevni komadi, a kasneje je imel bistveno bolj osebne in poglobljene komade, plus pefektne muskontarje poleg sebe. Recimo, album Patience je en tak album za katerega si moraš vzeti čas, ampak ko ti zleze pod kožo... wow! Nima toliko hitov na prvo žogo. In tisti starejši doku je iz tistega časa. Bil je tudi že po TV, ali pa če ga d/l, vsekakor priporočam ogled. :yes:
Anything is possible
Be the Change You Want to See
Uporabniški avatar
tilitili
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6356
Pridružen: 26.02.2009 21:26:50
Kraj: zagorje ob savi

Re: Filmi

Odgovor Napisal/-a tilitili »

Poli 78 napisal/-a: @tili
Vsekakor priporčam še starejši doku, morda je še malček bolj oseben. Kot sem videl je v tem novem tudi en del iz tega starejšega (tam, ko sedi na kavču bež barve in pripoveduje o izgubi Anselma in mame).
Nisem mislil samo na Anselma (čeprav ga je to verjetno res potolklo, da se mu kaj takšnega zgodi ravno, ko se "odpre" in se končno sprejme, potem gre pa še mama, s katero se je bolj razumel kot s fotrom - to je bolj poudarjeno v starejšem dokuju).
No, da uspeš tako mlad kot on ni nekaj vsakdanjega, čeprav se to zgodi vsake toliko. Še mlajšim, npr. Bieber je današnji mulariji verjetno bistveno bolj znano ime kot Michael. Bomo pa videli, kaj bo z njim (Bieberjem), ko bo star 40 in več. Meni je Michaelovo kasnejše obdobje bistveno boljše kot to začetno iz Wham. Saj so bili to hiti in spevni komadi, a kasneje je imel bistveno bolj osebne in poglobljene komade, plus pefektne muskontarje poleg sebe. Recimo, album Patience je en tak album za katerega si moraš vzeti čas, ampak ko ti zleze pod kožo... wow! Nima toliko hitov na prvo žogo. In tisti starejši doku je iz tistega časa. Bil je tudi že po TV, ali pa če ga d/l, vsekakor priporočam ogled. :yes:
Bom vsekakor pogledal, mal me že spomin jerha, lahko da sem ga že. Ni blema. Bolj 2x kot nikoli.
Mene je prvič (kar se solo kariere tiče) zadel s Faith, pol pa Older, kjer sem se cel raztopil. Zame njegov najboljši studijski album.
Ko je šel k Virgin, sem to sprejel z veliko naklonjenostjo. Ne more in ne sme založba omejevat umetnika na kakršenkoli način. Podobna jajca je imel Prince, pa Fogerty....ampak potem pa nazaj k Sonyju in cela halabuka z aretacijo na skretu (OK sem na njegovi strani glede tega) pa kot posledica album Patience. Nič prav ornk posebnega, Freek je bil super dober komad, a preveč skurban&zlajnan, da je eventually postal boring.
Po tem albumu, ko je napovedal, da bo vsak njegov naslednji izdelek zastonj na voljo na internetu za prost download, ni ustvaril praktično ničesar. Par kompilacij in koncertov (omembe vredna "25" in Symphonica), a nobenega prodornega super dobrega singla več. 12 dolgih let. Škoda.
WHOOOOA BIG FELLA; WHOOOA.
Odgovori