Filmi

Vse ostale teme, ki vam padejo na pamet.
No saj sam naslov pove vse.

Moderatorji: TomDarjangCortoTornadoMioke

Odgovori
jaka

Odgovor Napisal/-a jaka »

suhi c napisal/-a:A je šel že kdo gledat GHOST RIDERja. Jaz ga mislm it gledat v petek, sam k me firbec matra kakšn je.
V Vikendu sem opazil, da ga je Dražen Štader fejst skritiziral. Takšni plehki filmi z veliko akcije, spektakli in posebnimi učinki v Ameriki sigurno služijo veliko gnarja, so odlična reklama, po njih delajo igrice, ki so šrot, ki se samo zaradi imena že prodajajo v velikih količinah, ter vse skupaj skomercializirajo do najmanjše stvari. Beh, tega že ne bom gledal. Nekaj filmov po stripovskih junakih pa je bilo res odličnih.
Uporabniški avatar
cemil182
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 192
Pridružen: 02.09.2006 14:33:13
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a cemil182 »

jaka napisal/-a:
suhi c napisal/-a:A je šel že kdo gledat GHOST RIDERja. Jaz ga mislm it gledat v petek, sam k me firbec matra kakšn je.
V Vikendu sem opazil, da ga je Dražen Štader fejst skritiziral. Takšni plehki filmi z veliko akcije, spektakli in posebnimi učinki v Ameriki sigurno služijo veliko gnarja, so odlična reklama, po njih delajo igrice, ki so šrot, ki se samo zaradi imena že prodajajo v velikih količinah, ter vse skupaj skomercializirajo do najmanjše stvari. Beh, tega že ne bom gledal. Nekaj filmov po stripovskih junakih pa je bilo res odličnih.
Filma še nisem gledal ampak ga bom čeprav ga je ta kritik slabo ocenil. Tudi Punisher je imel tako oceno(eno zvezdico) pa se je meni zdel čisto vredu. Naprimer matrica revolution-3 del ki so jo pa nekateri kritiki kovali v zvezde mi je pa po domače povedano zanič. Tako da vsaj zame te kritike bolj ali manj ne veljajo. Jaz pravim da ima vsak svoj okus in ni nujno da je film dober če ga ocenijo dobro oz. ni film slab če ga nek kritik popljuva. Pa še nekaj prevedli so ga kot Nevidnega Jezdeca????? Mislim a si niso mogli spomnit še bolj glupega prevoda :?
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11090
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Odgovor Napisal/-a jang »

jaz pa ponavadi raje pogledam prav filme ki jih neki kritiki najbolj skritizirajo... izogibam se pa nagrajenih filmov po kakih festivalih :twisted:
Uporabniški avatar
suhi c
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 224
Pridružen: 23.11.2006 21:33:50
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a suhi c »

Ja prevod je pa res beden GHOST RIDER - nevidni jezdec :roll: , no film sem šel gledat pa se mi je zdel čist OK, nevem zakaj so ga tok skritizeral :?:
No sej ne rečem da je bi ful dober, mogoče res preveč posebnih učinkov samo men je bil čist cool. Res je da Cage ni najbolš odigrov, samo je pa zgodba popravla to napako. :wink:
jaka

Odgovor Napisal/-a jaka »

Sam sem dosti izbirčen pri izbiri filmov. Itak nima smisla pljuvat dokler si tega ali kaj ne ogledam. Vem, da pri teh kritikih obstajajo tudi različni okusi. Sam tole ne cilja samo na žanr, če ti je všeč. Pa je tud men bil kdaj kakšen film všeč, čeprav so ga drugi spljuvali, če sem že prišel do tega, da se mi je zdel pa le vreden ogleda. Takisto je pri stripih. Ne razumem pa, da ljudje kljub nekom, ki gre gledat v tem primeru kritik, ter nato napiše svoje mnenje, ter odsvetuje, gredo zapravljat čas za takšne ali drugačne bedarije. Ampak danes itak živimo v takšnih cajtih, ko ni treba kupiti karte za v kino, ker se vse najde...
Uporabniški avatar
Alek
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 466
Pridružen: 01.10.2006 19:08:29
Kraj: Škofja Loka

Odgovor Napisal/-a Alek »

suhi c napisal/-a:Ja prevod je pa res beden GHOST RIDER - nevidni jezdec :roll: , no film sem šel gledat pa se mi je zdel čist OK, nevem zakaj so ga tok skritizeral :?:
No sej ne rečem da je bi ful dober, mogoče res preveč posebnih učinkov samo men je bil čist cool. Res je da Cage ni najbolš odigrov, samo je pa zgodba popravla to napako. :wink:
Tale prevod za spremembo niti ni tok zgresen.. Mislm, dobesedni prevod bi biu Jezdec Duh... Se ze lepse slisi Nevidni Jezdec. :)
Skupnost, istost, stalnost.
Uporabniški avatar
cemil182
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 192
Pridružen: 02.09.2006 14:33:13
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a cemil182 »

Ja mogoče se lepše sliši samo (vsaj zame) izgubi tisti pomen Ghost Riderja. Jst sm bil zmeraj za to da se ta imena superherojev pusti neprevedena tako kot so v angleščini npr Spider-man , Batman, Superman...ker vseh se ne more prevesti ali pa se prevedeno ime čudno sliši
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11090
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Odgovor Napisal/-a jang »

torrent že dela :twisted:
Uporabniški avatar
Alek
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 466
Pridružen: 01.10.2006 19:08:29
Kraj: Škofja Loka

Odgovor Napisal/-a Alek »

cemil182 napisal/-a:Ja mogoče se lepše sliši samo (vsaj zame) izgubi tisti pomen Ghost Riderja. Jst sm bil zmeraj za to da se ta imena superherojev pusti neprevedena tako kot so v angleščini npr Spider-man , Batman, Superman...ker vseh se ne more prevesti ali pa se prevedeno ime čudno sliši
Ja, sam glede na to de morajo pr nm prevajat naslove pod vsako ceno, dobr de nismo dobil nove bedarije kot V kot Vroče Maščevanje :roll:
Skupnost, istost, stalnost.
BuDi
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 7040
Pridružen: 21.01.2005 19:19:44
Kraj: 1000 Ljubljana

Odgovor Napisal/-a BuDi »

In zakaj se Človek pajek sliši čudno, če Spider-Man pač to je ?
Sve što znam o životu…odabrao je Đelo Hadžiselimović.
Registriraj.si domeno.
Uporabniški avatar
Alek
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 466
Pridružen: 01.10.2006 19:08:29
Kraj: Škofja Loka

Odgovor Napisal/-a Alek »

BuDi napisal/-a:In zakaj se Človek pajek sliši čudno, če Spider-Man pač to je ?
A se ne slisi cudno?

Itak smo usi navajeni da imajo usi superjunaki koncnico man in ne mož oz. clovek.
Skupnost, istost, stalnost.
Uporabniški avatar
cemil182
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 192
Pridružen: 02.09.2006 14:33:13
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a cemil182 »

BuDi napisal/-a:In zakaj se Človek pajek sliši čudno, če Spider-Man pač to je ?
Dobr ajde Spider-Man že Mož Pajek se recimo nekako sliš sam fora pa da vseh ne morjo prevest npr. kako bodo prevedl Daredevila??? Drznež, kaskader :lol: mož ki si veliko upa?? Ali pa punisher ki so ga prevedli kaznovalec.Vglavnem še veliko je takih ki so prevodi zelo čudni. Ne vem no meni so vsa ta poslovenjena imena čudna in nekako mi ne gredo v uho tako kot ameriška zato je po mojem najboljše da se imena pusti kar v angleščini
Uporabniški avatar
Mocivnik
Prispevkov: 415
Pridružen: 04.01.2007 21:31:09
Kraj: Ravne na Koroškem

Odgovor Napisal/-a Mocivnik »

suhi c napisal/-a:A je šel že kdo gledat GHOST RIDERja. Jaz ga mislm it gledat v petek, sam k me firbec matra kakšn je.
Verjetno da ga bom šel gledati v Celje ali MB,..Nevem še...

Najboljši folm: The Dukes Of Hazzard
Uporabniški avatar
taiyo
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 455
Pridružen: 13.05.2006 9:51:01
Kraj: Lj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a taiyo »

Bom kar tukaj napisala, za vse fane Kubricka, ta mesec je na sporedu v Kinoteki. Super mesec torej :)
BuDi
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 7040
Pridružen: 21.01.2005 19:19:44
Kraj: 1000 Ljubljana

Odgovor Napisal/-a BuDi »

Kubricka je obvezno videt, če se le da v kinu (če niste, tako kot jaz, videli večine njegovih filmov vsaj po 5x, tudi na dvd projekcijah)

Sem pa zaradi izleta v Kinoteki zamudil Glinene vojščake :wallbash: sedaj jih bom moral gledat pa na 19"
Sve što znam o životu…odabrao je Đelo Hadžiselimović.
Registriraj.si domeno.
Odgovori