Filmi

Vse ostale teme, ki vam padejo na pamet.
No saj sam naslov pove vse.

Moderatorji: TomDarjangCortoTornadoMioke

Odgovori
sloppy
Prispevkov: 530
Pridružen: 14.01.2008 21:10:07
Kraj: Ljubljana

Re: Filmi

Odgovor Napisal/-a sloppy »

žanr: akciski film.
podžanr: stripovska priredba

to o The Raid je pa že večkrat slišana in popolnoma izmišljena trditev. oba filma sta bila snemana skoraj istočasno in je nemogoče, da so v razmaku par dni (kolikor se je snemanje The Raid začelo prej) spisali scenarij (ker ne vem zakaj naj bi nekomu padlo v glavo da je to film ki se ga mora kopirat). nesrečo je imelle da je the raid prišel ven malo prej.
gledal sem oba filma in moj denar gre še vedno Dredd.
Uporabniški avatar
Corto
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6192
Pridružen: 25.01.2005 20:30:25
Kraj: Škofja Loka
Kontakt:

Re: Filmi

Odgovor Napisal/-a Corto »

sloppy napisal/-a:žanr: akciski film.
podžanr: stripovska priredba

to o The Raid je pa že večkrat slišana in popolnoma izmišljena trditev. oba filma sta bila snemana skoraj istočasno in je nemogoče, da so v razmaku par dni (kolikor se je snemanje The Raid začelo prej) spisali scenarij (ker ne vem zakaj naj bi nekomu padlo v glavo da je to film ki se ga mora kopirat). nesrečo je imelle da je the raid prišel ven malo prej.
gledal sem oba filma in moj denar gre še vedno Dredd.
Še vedno se ne strinjam, da je stripovska priredba filmski (pod)žanr. Po tej logiki bi bili tudi filmi posneti po knjižni predlogi poseben žanr?

Če si gledal oba ti mora biti jasno, da so eni kopirali od drugih. Lahko, da je bilo tudi obratno ampak The Raid je prišel v kina eno leto prej kot Dredd.
Katerega si gledal prej? Po navadi to vpliva na sodbo.
sloppy
Prispevkov: 530
Pridružen: 14.01.2008 21:10:07
Kraj: Ljubljana

Re: Filmi

Odgovor Napisal/-a sloppy »

ok, mogoče je bolše da napišem kategorija namesto podžanr, da se ne bomo spet jajcali s semantiko.
film je bil v nastajanju od nekje 2005/2006 (ne da se mi kopat po internetu in iskat prva poročila o pisanju skripta) pa tudi drugače je "point" filma malo drugačen kot v the raid.
v bistvu je primerjava tako za lase privlečena kot da bi rekel da je Judge Dredd strip/lik kopija Batman-a (kar sem tudi že slišal).

prej sem gledal The Raid in verjemi da ni to nič vplivalo na sodbo.

je pa definitivno vplivalo na sodbo to, da je bil film najbolši prenos teme iz stripa na film letos.

čisto razumem iz kje izhajaš in vse samo ker si dal močan proti za film (ki si po mojem mnenju zasluži vsa priporočila) sem moral jaz dodati svoje mnenje. nisem se nameraval zdaj "prepucavat" kdo ima bolj "prav". v nobenem primeru pa ti nisem nameraval spremeniti mnenja. vseeno pa stojim za tem, da je film več kot vreden ogleda in še nihče od teh ki jih poznam ni imel drugačnega mnenja, zato me je mogoče tudi malo začudila tako negativna kritika.
100 ljudi, 100 čudi :)
Uporabniški avatar
Corto
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6192
Pridružen: 25.01.2005 20:30:25
Kraj: Škofja Loka
Kontakt:

Re: Filmi

Odgovor Napisal/-a Corto »

Priznam, da sem Dredda bolj površno gledal ampak dvomim da bi spremenil mnenje ob ponovnem ogledu.
Akcijske sekvence niso na nivoju tistih v The Raid, tukaj ne mislim na specijalne efekte ampak na koreografijo akcije.
Scenarij je tako klišejski, da glava boli (rookie bejba mutant, ki bere misli ...).
Point filma sem izgleda zgrešil, ker sem izgubil zanimanje na koncu :P
Ne vem, kaj bi filmu lahko štel v plus razen, da se ga splača pogledat zaradi 3D efektov (če imaš to možnost).

To, da so začeli na filmu delati 2005 verjamem, ampak ne pomeni, da scenarija niso vmes spreminjali.
Če si pogledal in Dredda in The Raid, se upam strinjaš, da so ali eni ali drugi plonkali?

Meni je bil drugače lanski favorit, kar se ameriških adaptacij stripa tiče, The Avengers.
BuDi
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 7039
Pridružen: 21.01.2005 19:19:44
Kraj: 1000 Ljubljana

Re: Filmi

Odgovor Napisal/-a BuDi »

Meni je bil tudi Dredd 3D slab film, res ne razumem te fame na internetu. Mi je bil skoraj boljši Stalloeov, pa je bil že tisti zanič.
Sve što znam o životu…odabrao je Đelo Hadžiselimović.
Registriraj.si domeno.
Uporabniški avatar
risar_69
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 9847
Pridružen: 14.04.2007 16:39:52
Kraj: Ljubljana

Re: Filmi

Odgovor Napisal/-a risar_69 »

Pravkar na kanalu-a stripovska priredba, tekst v oblačkih:
01.00 Varuhi Watchmen: The Complete Motion Comic, ameriška risana serija



---
Preden začneš slikati, moraš imeti v konici čopiča srce, roko in misli!
Uporabniški avatar
risar_69
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 9847
Pridružen: 14.04.2007 16:39:52
Kraj: Ljubljana

Re: Filmi

Odgovor Napisal/-a risar_69 »

Dober film. Če ga še niste pogledali, priporočam ogled. Tu je cel.
Preden začneš slikati, moraš imeti v konici čopiča srce, roko in misli!
Uporabniški avatar
tilitili
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6357
Pridružen: 26.02.2009 21:26:50
Kraj: zagorje ob savi

Re: Filmi

Odgovor Napisal/-a tilitili »

django unchained

high expectations...low on delivery. Sicer pol ducata dobrih for ampak vmes preveč razvlečen in definitivno z 2:45 predolg film. Sem imel vmes čas it celo po 5kg nutello pa dve žlice, poslat 3 sporočila in prečekirat striparno.

Glave in ostali deli telesa po vsakem strelu iz Colt Peacemakerja dobesedno ekplodirajo, tako da bi morali na koncu filma napisat:

Tons of pumpkins were blown to pieces in the making of this movie.

Foxx ni glih posrečena izbira, so pa seveda waltz, di caprio in jackson izjemni. Prav tako glasba, ofucani posnetki, ki spominjajo na zlato obdobje špageti westernov (Bruce Dern, Don Johnson, Franco Nero :king: ), Foxxovi profil posnetki spominjajo na Clinta, barve, obleke, horse dance.....

Pod črto - zdaj mi je še Inglorious Basterds postal dober film.
WHOOOOA BIG FELLA; WHOOOA.
Uporabniški avatar
Corto
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6192
Pridružen: 25.01.2005 20:30:25
Kraj: Škofja Loka
Kontakt:

Re: Filmi

Odgovor Napisal/-a Corto »

tilitili napisal/-a:django unchained

high expectations...low on delivery. Sicer pol ducata dobrih for ampak vmes preveč razvlečen in definitivno z 2:45 predolg film. Sem imel vmes čas it celo po 5kg nutello pa dve žlice, poslat 3 sporočila in prečekirat striparno.

Glave in ostali deli telesa po vsakem strelu iz Colt Peacemakerja dobesedno ekplodirajo, tako da bi morali na koncu filma napisat:

Tons of pumpkins were blown to pieces in the making of this movie.

Foxx ni glih posrečena izbira, so pa seveda waltz, di caprio in jackson izjemni. Prav tako glasba, ofucani posnetki, ki spominjajo na zlato obdobje špageti westernov (Bruce Dern, Don Johnson, Franco Nero :king: ), Foxxovi profil posnetki spominjajo na Clinta, barve, obleke, horse dance.....

Pod črto - zdaj mi je še Inglorious Basterds postal dober film.
Se strinjam skoraj z vsem kar si napisal, jaz za razliko od tebe nisem imel velikih pričakovanj.
Waltz, Di Caprio in Jackson so odlični ampak motijo drug drugega, trije taki igralci ne pašejo skupaj v en film, pa še Foxx zraven ...
Tarantinu manjka samokritike pri njegovih zadnjih filmih, da ne govorimo o njegovih igralskih sposobnostih.
Uporabniški avatar
tilitili
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6357
Pridružen: 26.02.2009 21:26:50
Kraj: zagorje ob savi

Re: Filmi

Odgovor Napisal/-a tilitili »

Corto napisal/-a: Tarantinu manjka samokritike pri njegovih zadnjih filmih, da ne govorimo o njegovih igralskih sposobnostih.
Ja ja :cry_lol: a si vidu kako lesen je bil in gledal foxxa a bo povedal prav ali ne. Pa tako zavaljen bajs je, bi pričakoval več "mehkobe"
WHOOOOA BIG FELLA; WHOOOA.
Uporabniški avatar
ninel
Prispevkov: 6346
Pridružen: 19.04.2006 19:14:19
Kraj: Beograd

Re: Filmi

Odgovor Napisal/-a ninel »

Danes ob 15.40 je na TV3 Svet duhov. Strip je super, za film bomo pa še videli...
Uporabniški avatar
Corto
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6192
Pridružen: 25.01.2005 20:30:25
Kraj: Škofja Loka
Kontakt:

Re: Filmi

Odgovor Napisal/-a Corto »

ninel napisal/-a:Danes ob 15.40 je na TV3 Svet duhov. Strip je super, za film bomo pa še videli...
Film ni slab, meni je bil všeč predvsem zaradi dobrih igralcev.
Uporabniški avatar
tilitili
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6357
Pridružen: 26.02.2009 21:26:50
Kraj: zagorje ob savi

Re: Filmi

Odgovor Napisal/-a tilitili »

Ninel - Grbavica na Slo1

Drgač sem si pa ogledal Ang Lee-jev Life of Pi. Lep film...tako po vsebini kot vizuelno. S humornimi vložki med celotno nekako nostalgično&žalostno zgodbo. Glavni igralec je odigral perfektno...makuba še tiger je "igral" izjemno dobro. Škoda, ker ga nisem videl v 3D, ampak žrl se preveč ne bom.
WHOOOOA BIG FELLA; WHOOOA.
Uporabniški avatar
Corto
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6192
Pridružen: 25.01.2005 20:30:25
Kraj: Škofja Loka
Kontakt:

Re: Filmi

Odgovor Napisal/-a Corto »

tilitili napisal/-a:Ninel - Grbavica na Slo1

Drgač sem si pa ogledal Ang Lee-jev Life of Pi. Lep film...tako po vsebini kot vizuelno. S humornimi vložki med celotno nekako nostalgično&žalostno zgodbo. Glavni igralec je odigral perfektno...makuba še tiger je "igral" izjemno dobro. Škoda, ker ga nisem videl v 3D, ampak žrl se preveč ne bom.
Life of Pi sem gledal v 3D, je eden tistih filmov, ki dobro izkoristijo 3D tehnologijo. Že sama uvodna sekvenca v 3D je nepozabna.
Tiger res odlično "odigra", v določenih sekvencah, ki so očitno (delno?) animirane izgleda kot pravi :)
Uporabniški avatar
ninel
Prispevkov: 6346
Pridružen: 19.04.2006 19:14:19
Kraj: Beograd

Re: Filmi

Odgovor Napisal/-a ninel »

tilitili napisal/-a:Ninel - Grbavica na Slo1
Grbavico sem že tolikokrat gledal, da jo znam skoraj na pamet. :cry_lol:
Sem pa gledal na TV 1000 francosko-izraelski Miral. Super film. :yes:
Odgovori