Filmi

Vse ostale teme, ki vam padejo na pamet.
No saj sam naslov pove vse.

Moderatorji: TomDarjangCortoTornadoMioke

Odgovori
Uporabniški avatar
tilitili
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6356
Pridružen: 26.02.2009 21:26:50
Kraj: zagorje ob savi

Re: Filmi

Odgovor Napisal/-a tilitili »

wer napisal/-a:-Punčka / Little one (2013)
slo 2 dne 18.8.2017
http://www.imdb.com/title/tt2431308/?ref_=fn_al_tt_1
Tole sem tudi jaz pogledal. Kako je fajn skoraj nič razumet kaj govorijo, potem nisi tolk kritičen do igralcev. Čisto nekaj drugega kot slovenski filmi.

Psi brezčasja.

Slovenski krimič t.i. NOIR žanra. Resda so scene temačne, vendar je zgodba nič posebnega. Kar velja tudi za igralce, predvsem staroste filmskega in gledališkega igranja (Niko Goršič, Polič, Veselko..). Naturščiki so dosti boljši in prepričljivejši. Scenarij razvlečen, polovica pavz je nepotrebnih, ker nič ne doprinesejo k dramatičnosti scene, kvečjemu zaidejo v teatralnost. Mogoče je literarna predloga kaj boljša, vendar se mi zdi, da je original napisan v amerikanščini in potem za potrebe filma preveden v slovenščino. Ampak direkten prevod, brez poskusov lokaliziranja ali slovenjenja.
Kadijo povsod in kjerkoli, kar je malo neverjetno glede na čas dogajanja - 2014.
Zgodba: kriminalec se po vrnitvi iz aresta posveti uskanju morillca svojega mlajšega brata, ki je zašel na kriva pota, pač po poti starejšega brata.
Zadnjič spremenil tilitili, dne 21.08.2017 20:41:51, skupaj popravljeno 1 krat.
WHOOOOA BIG FELLA; WHOOOA.
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8097
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Re: Filmi

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

Od slovenskih iz novejšega časa se mi je dopadel Pot v raj (dva na jadrnici, vsak s svojim bremenom).
Anything is possible
Be the Change You Want to See
Uporabniški avatar
KGB
Prispevkov: 426
Pridružen: 06.03.2007 22:22:55

Re: Filmi

Odgovor Napisal/-a KGB »

Meni je bil v zadnih 5 letih še najboljši Hvala za Sunderland. :D

Res pa, da jim nisem gledal veliko. btw, glede na to, da vas je precej iz Zasavja, a je gledal Rudarja (2016 mislima)?
Uporabniški avatar
tilitili
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6356
Pridružen: 26.02.2009 21:26:50
Kraj: zagorje ob savi

Re: Filmi

Odgovor Napisal/-a tilitili »

KGB napisal/-a:Meni je bil v zadnih 5 letih še najboljši Hvala za Sunderland. :D

Res pa, da jim nisem gledal veliko. btw, glede na to, da vas je precej iz Zasavja, a je gledal Rudarja (2016 mislima)?
Še nisem pogledal. Pa glede na dejstvo, da mamo dva knapa med striparji (pa enga glažutarja - čist en drug šmorn, ampak OK, je z naših koncev), bomo lahko bolj kritični. Pa še tema je zanimiva (Zasavski rudar, ki mu naročijo odpreti zazidan rov, najde za zidom mnogo več kot le zapuščen rudnik. Film skozi oči priseljenca odkriva temno plat slovenske zgodovine in išče v rudarjevi preprosti in topli človečnosti rešitev za kompleksne razkole med ljudmi.).

Bi lahko Horex2 povedal, kolk so jih (zazidal in) odkril v trboveljskih jamah. :mrgreen:

Pravzaprav imamo pa na forumu strokovnjaka za povojne poboje ubogih belogardistov, črnosrajčnikov, nedolžnih klavcev in njihovih družin, sorodnikov, simpatizerjev....ima 110% dostop do arhivov. Nam do definitivno lahko povedal kako pa kaj je bilo s tem. Po moje ve o zadevi še več, kot pa udeleženci sami. :twisted:
-----------
Hvala za Sunderland - sem pogledal le trailer in se mi zdi, da bo ornk dober film. Pogledam te dni.
WHOOOOA BIG FELLA; WHOOOA.
BuDi
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 7037
Pridružen: 21.01.2005 19:19:44
Kraj: 1000 Ljubljana

Re: Filmi

Odgovor Napisal/-a BuDi »

Če koga gane, danes se na Kongresnem trgu brezplačno brezplačno vrti en boljših filmov... Nebo nad Berlinom (1987)



poetika... (ni zatežen, ni ves črno-bel... in vmes je glasba Nika Cavea)

Kongresni trg, 22. 08. 2017 21:00
Letni kino na Kongresnem trgu
Nebo nad Berlinom
Der Himmel über Berlin
Vstop prost!
Projekcija ob 30. obletnici filma in nagrade za najboljšo režijo v Cannesu.
http://www.kinodvor.org/spored/der-himm ... in-114157/
Sve što znam o životu…odabrao je Đelo Hadžiselimović.
Registriraj.si domeno.
wer
Prispevkov: 1796
Pridružen: 21.08.2008 9:56:12

Re: Filmi

Odgovor Napisal/-a wer »

KGB napisal/-a:Meni je bil v zadnih 5 letih še najboljši Hvala za Sunderland. :D

Res pa, da jim nisem gledal veliko. btw, glede na to, da vas je precej iz Zasavja, a je gledal Rudarja (2016 mislima)?
Tudi jaz še nisem gledal.
play it again
Uporabniški avatar
tilitili
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6356
Pridružen: 26.02.2009 21:26:50
Kraj: zagorje ob savi

Re: Filmi

Odgovor Napisal/-a tilitili »

KGB napisal/-a:Meni je bil v zadnih 5 letih še najboljši Hvala za Sunderland. :D

Res pa, da jim nisem gledal veliko. btw, glede na to, da vas je precej iz Zasavja, a je gledal Rudarja (2016 mislima)?
Pogledal včeraj. Glede na kvaliteto slovenskih filmov, ki sem jih gledal zadnjih 15-20 let, mi je definitivno top 10. Ostali bi bili seveda Outsider, Čefurji raus, ExpresExpres, V leru, Slovenka, Trst je naš, Petelinji zajtrk...Filmov pred 1992 recimo ne komentiram.
Razočaran pa seveda z Kajmak&Marmelada&co od Đurota (vse po istem kopitu), Zvenenje v glavi (ker je knjiga tolk boljš), Pod njenim oknom, Gremo mi...

Hvala za Sunderland je sproščena drama s pridihom komedije. Bakovič je car. Tudi Kuntner je dobro odšpilal. Glasba je porazna, a vendar boljša kot v večini slo filmov. Razen Outsiderja seveda. A Đuro&Tanja ne znata drugače odšpilat. Ubogo. Tanja zanemari osnovno pravilo, da se ne sme gledat dirkt v kamero in (vsaj jaz sem opazil) celo dvakrat ošvrkne kamero/gledalce, ko naj bi se ji pogled fokusiral na sceno!

Wer, če ga boš gledal, ti ga prinesem na ključu....
WHOOOOA BIG FELLA; WHOOOA.
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8097
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Re: Filmi

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

Huh, a Pod njenim oknom se ti ni dopadel? :shock:
Sicer sem ga gledal takrat, ko je prišel ven (še celo v kinu), ampak v spominu ga imam kot dober film, ki mi je prav sedel. Če se ne motim, sem imel takrat občutek, da bi lahko "uspel" tudi kje zunaj.
Zadnjič spremenil Poli 78, dne 23.08.2017 12:32:36, skupaj popravljeno 1 krat.
Anything is possible
Be the Change You Want to See
wer
Prispevkov: 1796
Pridružen: 21.08.2008 9:56:12

Re: Filmi

Odgovor Napisal/-a wer »

tili, lahko prineseš a ne obljubim, da bom (kmalu) pogledal. Sicer zelo težko gledam slovenske filme ker pri vsakem nekako izpade kot, da akterji igrajo v gledališču. Saj večina od njih res igra le v gledališčih in je preskok na velika platna potemtakem zahteven?
play it again
Uporabniški avatar
KGB
Prispevkov: 426
Pridružen: 06.03.2007 22:22:55

Re: Filmi

Odgovor Napisal/-a KGB »

Se strinjam. Tanja Ribič pač... ostali igralci so super.

Drugače pa, ne morem se spomnit, kaj je bil zaen naš film, ko se je šlo nekaj o volitvah in eni izmišljeni stranki (LSD mislimda), tak manj znan nizkoproračunski mislimda. V bistvu sem že precej pozabil za kaj se je šlo, ampak kolikor se spomnim, je bil precej dober. Bi si ga rad še enkrat ogledal, pa ne vem naslova.

Evo našel, Kandidatka in šofer. http://www.rtvslo.si/kultura/film/slove ... tve/219318
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8097
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Re: Filmi

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

wer napisal/-a:Sicer zelo težko gledam slovenske filme ker pri vsakem nekako izpade kot, da akterji igrajo v gledališču. Saj večina od njih res igra le v gledališčih in je preskok na velika platna potemtakem zahteven?
Wer, si gledal Tu pa tam? Prvi Okornov preboj (sicer še ne globalni) ... Kranjsterdam :mrgreen: ... tu ne boš našel "gledališčnega jezika", pa še simpatičen je, in smešen. :D
Anything is possible
Be the Change You Want to See
Uporabniški avatar
KGB
Prispevkov: 426
Pridružen: 06.03.2007 22:22:55

Re: Filmi

Odgovor Napisal/-a KGB »

Outsider, Tu pa tam, Butnskala, Hvala za Sunderland, Operacija Cartier, Zmaga ali kako je Maks Bigec... tej so moji najboljši. Ostalo se mi pa ni preveč dopadlo, absolutno se strinjam, da je slovenska kinematografija preveč gledališka. Hrvati imajo meni precej boljše igralce.
Uporabniški avatar
tilitili
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6356
Pridružen: 26.02.2009 21:26:50
Kraj: zagorje ob savi

Re: Filmi

Odgovor Napisal/-a tilitili »

Kandidatko pogledam danes ali jutri, Tu pa tam se mi je prve pol ure še zdel zanimiv, potem mi je koncentracija padla in je šlo v maloro.
Pod njenim oknom - sem preveč pričakoval, pa kmalu pogledal in se mi zato ni nekak vsedel.
Podobno sem veliko pričakoval od Petelinjega zajtrka a sem pametno odlašal do lani in ga relativno pozno pogledal. In se mi je ornk dopadel.

Podobno sem se pustil rajcat s Schindlerjevo listo. Tega sem zavestno pogledal po zeeeeloooo dolgem času. Ampak čisto iz drugega vzroka. Namreč moral sem se čutit psihično dovolj trden, da sem ga pogledal. Mislim, da po ogledu tega filma par dni nisem normalno komuniciral, niti šel ven na pir, enostavno sem se držal bolj doma in raje bil sam kot v družbi.
WHOOOOA BIG FELLA; WHOOOA.
wer
Prispevkov: 1796
Pridružen: 21.08.2008 9:56:12

Re: Filmi

Odgovor Napisal/-a wer »

Poli 78 napisal/-a:
wer napisal/-a:Sicer zelo težko gledam slovenske filme ker pri vsakem nekako izpade kot, da akterji igrajo v gledališču. Saj večina od njih res igra le v gledališčih in je preskok na velika platna potemtakem zahteven?
Wer, si gledal Tu pa tam? Prvi Okornov preboj (sicer še ne globalni) ... Kranjsterdam :mrgreen: ... tu ne boš našel "gledališčnega jezika", pa še simpatičen je, in smešen. :D
Od Okorna sem gledal film Pisma sv. Nikolaju. In mi je bil všeč.
play it again
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8097
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Re: Filmi

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

Včeraj ponoči pogledal Alien Covenant ... in saj ni tako slab. Nekako v rangu Prometeja, ampak tiste stare štimunge pa res že dolgo ni več. No, povsem "zabavna" zgodbica.
Anything is possible
Be the Change You Want to See
Odgovori