Knjige

Vse ostale teme, ki vam padejo na pamet.
No saj sam naslov pove vse.

Moderatorji: TomDarjangCortoTornadoMioke

Odgovori

kateri žanr najraje berete

fantastika
24
32%
zgodovina
28
37%
triler
7
9%
horror
10
13%
drama
6
8%
 
Skupaj glasov: 75

Uporabniški avatar
Alek
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 466
Pridružen: 01.10.2006 19:08:29
Kraj: Škofja Loka

Odgovor Napisal/-a Alek »

DAVC napisal/-a:Kot prvo hvala Aleku:
HVAAAAAAAALA!
Sam me še zanima, a so sam ta SH razdeljene na dva dela, al tut originali?
Kuko to misls, na dva dela? Mislm, sej uradno to ni pac razdeljen, sam najprej si preber knjige od oceta, pol pa se od sina.

Ceprou ti pa mogoce priporocam, da beres tkole: House Atreides, House Harkonnen in House Corinno (te je sin napisou in se dogajajo pred prvo Dune knjigo), pol pa se knjigo Dune od oceta. Naprej pa pol fotra najprej, pol pa se sina, ce se ti bo dopadl brat :)
Skupnost, istost, stalnost.
Uporabniški avatar
DAVC
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 337
Pridružen: 30.04.2007 13:39:25
Kraj: Idrija

Odgovor Napisal/-a DAVC »

Hvala, zgleda, de je založba razdelila.
Sej začeu sm brat ko sm u knjižnjici zagledow znano ime iz comp igre.
Sam po SH je ARAKIS.
Razdeljen je pa sam DJECA OD ARAKISA.
gregorbikupil
Prispevkov: 1413
Pridružen: 23.11.2006 15:52:08

Odgovor Napisal/-a gregorbikupil »

Alek napisal/-a:(te je sin napisou in se dogajajo pred prvo Dune knjigo), pol pa se knjigo Dune od oceta. Naprej pa pol fotra najprej, pol pa se sina, ce se ti bo dopadl brat :)
ČIGAV BRAT - OD OČETA ALI SINA? :twisted: :D :twisted: :D :twisted: :D
Uporabniški avatar
Alek
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 466
Pridružen: 01.10.2006 19:08:29
Kraj: Škofja Loka

Odgovor Napisal/-a Alek »

Od mame.
Skupnost, istost, stalnost.
gregorbikupil
Prispevkov: 1413
Pridružen: 23.11.2006 15:52:08

Odgovor Napisal/-a gregorbikupil »

V Srbiji - treba pa je presekat časovno dimenzijo, torej v bivši Jugi, je Dune izšel dvakrat - obakrat pa je bil razdeljen na tri romane (Arakis, Muad-dib, Prorok).
Kako je bilo v zadnjih letih, ne vem.

Nadaljevanja originalnega dela "Dune" so izhajala pa takole:
Mesija
Deca Arakisa 1,2
Božanski car Dine 1, 2
Jeretici Dine 1, 2
in pa zadnja, se ne spomnim naslova, tudi v dveh delih, naslov v originalu je "Chapterhouse Dune".

Hecam pa se s stricem zato, ker sem bil še vedno razočaran nad podobnimi projekti, kot se ga je lotil Herbertov sin s kompanjoni...
Uporabniški avatar
sunciox
Prispevkov: 547
Pridružen: 09.11.2006 13:43:44

Odgovor Napisal/-a sunciox »

Lep pozdrav ali kdo mogoče ve naslov ene knjige ki je žanr horor.

Na platnici je ena slika od volka ki tuli, zgodba pa je taka da kao neki
eden PES pride v sanjah enemu dečku in mu reče, če odkoplje in prinese 5 zlatnikov da ga bo nagradil, kar potem ni to storil in itd...

Je bolj stara knjiga.

HVALA v naprej :)
Uporabniški avatar
Alek
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 466
Pridružen: 01.10.2006 19:08:29
Kraj: Škofja Loka

Odgovor Napisal/-a Alek »

gregorbikupil napisal/-a:V Srbiji - treba pa je presekat časovno dimenzijo, torej v bivši Jugi, je Dune izšel dvakrat - obakrat pa je bil razdeljen na tri romane (Arakis, Muad-dib, Prorok).
Kako je bilo v zadnjih letih, ne vem.

Nadaljevanja originalnega dela "Dune" so izhajala pa takole:
Mesija
Deca Arakisa 1,2
Božanski car Dine 1, 2
Jeretici Dine 1, 2
in pa zadnja, se ne spomnim naslova, tudi v dveh delih, naslov v originalu je "Chapterhouse Dune".

Hecam pa se s stricem zato, ker sem bil še vedno razočaran nad podobnimi projekti, kot se ga je lotil Herbertov sin s kompanjoni...
Jst sm rajs napisou v originalu, kako so knjige izsle. Ker to ''malo po svoje'' deljenje knjig mi ne pase. Sploh pa Brian Herbert ni slab, tist ''prelude to Dune'' iz House Corinno, Harkonnen pa Atreides mi je biu cist kul.
Skupnost, istost, stalnost.
Uporabniški avatar
sunciox
Prispevkov: 547
Pridružen: 09.11.2006 13:43:44

Odgovor Napisal/-a sunciox »

Prosim če kdo ve naslov, ker nujno rabim to knjigo
Uporabniški avatar
DAVC
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 337
Pridružen: 30.04.2007 13:39:25
Kraj: Idrija

Odgovor Napisal/-a DAVC »

A je Pretežno neškodljiva (Douglas Adams, Mostly Harmless) tud del iz sage o štoparskem vodniku po galaksiji?
Kolki del je?
gregorbikupil
Prispevkov: 1413
Pridružen: 23.11.2006 15:52:08

Odgovor Napisal/-a gregorbikupil »

DAVC napisal/-a:A je Pretežno neškodljiva (Douglas Adams, Mostly Harmless) tud del iz sage o štoparskem vodniku po galaksiji?
Kolki del je?
Takole (trilogija v petih delih) - po vrsti:
THE HITCHIKER'S GUIDE TO THE GALAXY
THE RESTAURANT AT THE END OF UNIVERSE
LIFE, THE UNIVERSE AND EVERYTHING
SO LONG, AND THANKS FOR ALL THE FISH
MOSTLY HARMLESS
Uporabniški avatar
DAVC
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 337
Pridružen: 30.04.2007 13:39:25
Kraj: Idrija

Odgovor Napisal/-a DAVC »

Pa Losos dvoma?
V knjižnjci sm vidu in na naslovnici piše tudi: "Še zadnje štopanje po galaksiji" in od istega avtorja je.
http://images.google.si/imgres?imgurl=h ... l%26sa%3DN
gregorbikupil
Prispevkov: 1413
Pridružen: 23.11.2006 15:52:08

Odgovor Napisal/-a gregorbikupil »

Ne spada v serijo. Gre za zbirko kratkih, tudi nedokončanih zgodb, esejev, člankov... (možno je, da so vključena "izgubljena poglavja iz štoparskega vodnika").
Sam "Losos dvoma" je nedokončan Dirk Gently roman.
Vključena je pa gotovo kratka "Young Zaphod plays it safe"

http://www.amazon.com/Salmon-Doubt-Hitc ... 962&sr=1-1
izzy
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 1292
Pridružen: 29.09.2006 9:25:53
Kraj: Slovenski Javornik

Odgovor Napisal/-a izzy »

A kdo ve koliko knjig je izšlo iz zbirke Cadfaelove kronike? To tisti opat ki raziskuje umeore tam nekje leta 1200. imam dve: Vrabček v svetišču in Volčja češnja... so mi zanimive in bi jih nabavil. Tako da, če ima kdo kakšno uporabno informacijo, se priporočam.
From Far Beyond The Valkyries Chant My Name
gregorbikupil
Prispevkov: 1413
Pridružen: 23.11.2006 15:52:08

Odgovor Napisal/-a gregorbikupil »

Tele dni sem bral pa v glavnem stripe.
Ne pa samo stripe!

Dick - "Martian time-slip" Dick= 8)

Lotil sem se Pratchettove "Wyrd sisters" - šeste iz "discworld" serijala. Seveda sem se zabaval od začetka do konca.

Prebral sem Gestonovo "Lords of the starship". Ta roman je tako kratek, da ti sploh mi jasno, kako je to mogoče - ko ga enkrat prebereš. Neverjetno, kako polno delo v tako majhni knjigi. Tega ne sme noben ljubitelj ZF žanra izpustiti. Itak so jo izpustili prav vsi sestavljalci lestvic najboljših SF del, verjetno gre za enega največji spregledanih biserov ZF žanra. Primerjav ne kaže vleči - unikat, vsaj kar se mojega poznavanja tega področja tiče. Toplo priporočam.

Morganovo "Market forces" sem kar nekaj časa vlačil s seboj. Motilo me je dirkanje z avtomobili, tako zelo, da sem iskal razloge - zakaj hudiča v tako dobro zastavljeno socialnokritično zgodbo uvesti tako neumno nit. A je hotel dodati nadrealistično noto :roll: lepo prosim - res mi je šlo na živce. Proti koncu knjige tudi to dirkanje nekako razloži, čeprav je razlaga -neumna. Konec knjige pa je fokin' ekselent... Se spomnite jamesa Cagneya (kir film že?) "Made it, ma'! Top o'the world!"... no zlo tako, ampak čist drgač!! Se splača, ni mi žal!

Aja! prebral sem tudi precej kratkih zgodb - omenjl bom le dve:
Cardova Ender's game ni boljša od romana, ki je napisan po njej. Roman je bogovski.
Kingova Little sisters of Eluria (iz Dark tower serije, dogaja se pred romanom "Gunslinger") pa je super. Vrne te nazaj na "pot" (to the clearing at the end of the path). Ka is a wheel...
Odgovori