Namizne igre

Vse ostale teme, ki vam padejo na pamet.
No saj sam naslov pove vse.

Moderatorji: TomDarjangCortoTornadoMioke

Odgovori
Uporabniški avatar
6ar
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 2040
Pridružen: 17.10.2005 22:53:40
Kontakt:

Namizne igre

Odgovor Napisal/-a 6ar »

a igrate kaj namizne igra?
risk, history of the world, diplomacy ...
Uporabniški avatar
Blue Blues
Prispevkov: 979
Pridružen: 11.02.2006 1:32:56
Kraj: Brežice
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Blue Blues »

Svoje čase sem kar dosti igral Magic the Gathering. Imel tudi deck, ki me ni proti njemu noben uspel premagat. Ah, kje je že to, kmalu bo 10 let nazaj. Sem pa s prodajo kart ko sem nehal igrat celo mel nekih 30, 40 jurjev dobička...

Zdaj pa če kdaj vdarimo šnopc, dva. Najprej na šnopc, pol pa še en šnopc... :P
It's Showtime!
Uporabniški avatar
TomDar
Administrator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 5924
Pridružen: 21.01.2005 19:09:40
Kraj: Logatec
Kontakt:

Re: namizne igre

Odgovor Napisal/-a TomDar »

6ar napisal/-a:a igrate kaj namizne igra?
risk, history of the world, diplomacy ...
Jaz sem risk, pre desetletjem :)
Vendar bi se še ti dve rad naučil, če je kje možnost (internet ali kje ob soku:) )
Odstrani se pošast!
Uporabniški avatar
taiyo
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 455
Pridružen: 13.05.2006 9:51:01
Kraj: Lj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a taiyo »

OMG, moja tema tole :D

Torej, sem navdušen igralec namiznih iger in zbiralec. Glih danes sem nabavila drugi dodatek od Game of thrones....Nor špil delan po zgodbi od George R.R. Martina.

Moja predzadnja igra, ki mi dogaja pa je Blue Moon, je za dva igralca, kupi se sestavljene decke in je res good špil.

Poleg tega si lastim še Pomorščake, Spletke, Betrayal at the house on the hill, Izgubljena mesta itd....Skratka, še en hobi, kjer gre veliko denarčkov...

Poleg tega začenjam špilat Warhammer 40 000..oz. sem zdaj v procesu barvanja figuric, pa v petek grem v Gradec v nabavo novih trup za vojsko.

WH je namizna igra s figuricami s katerimi se vojskuješ....

Takole nekako pa zgledajo moji alienčki po prvem barvanju, manjkajo še finese :)

Slika

Slika

Slika
Uporabniški avatar
Blue Blues
Prispevkov: 979
Pridružen: 11.02.2006 1:32:56
Kraj: Brežice
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Blue Blues »

taiyo napisal/-a:Poleg tega začenjam špilat Warhammer 40 000..oz. sem zdaj v procesu barvanja figuric, pa v petek grem v Gradec v nabavo novih trup za vojsko.

Takole nekako pa zgledajo moji alienčki po prvem barvanju, manjkajo še finese :)
1.) Ti od srca odsvetujem. Koliko sem svoje čase prebiral o tem in imel prilike pred leti zadevo spoznat, gre za hudo drag šport (cene figuric se ti gibajo od par jurjev najcenejši ščiš do huronskih 20 in več tisočakov za tako imenovane "posebne junake", ki ti je za uspešno igranje baje obvezno meti vsaj enega, in je vse skupaj v bistvu navaden kup plastike. Da ne omenim vsega izgubljenega časa z barvanjem in obdelavo, pa tudi te posebne barve in čopički itd. niso majhen denar.

2.) Svaka čast... :o ... morem povedat da sem kar presenečen nad detajli na figurici, katera je slikana. Sigurno je bilo vloženega veliko truda in tudi znanja --> jaz bi pomoje že nekje pri nanašanju osnovne barve pop*zdil. Lepo, taiyo...
It's Showtime!
Uporabniški avatar
taiyo
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 455
Pridružen: 13.05.2006 9:51:01
Kraj: Lj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a taiyo »

Ve, vem, da je tole drago, zato bo tole počasi raslo....Poleg tega mislim narediti vojsko za samo 1500 pik, nič več...Bolj kot igranje mi je kul barvanje in pa samo sestavljanje po svoje....Na srečo je sedaj prišlo do pravil, vsak ima vojsko za 1500 pik in to je to, nič več, nič manj...bolj je poudarek na taktiki...Kaj ti pomaga en "poseben junak", če nimaš dobro dodelane taktike...Moja vojska je itak bolj delana na majhnih troopih, pač ala Starship troopers varianta (s tem, da sme jaz tisti žužki :twisted: ). Same barve niti niso več tako drage, poleg tega jih sama mešam..Imam dva čopiča in to je to...Več kot denarja gre časa, ker barvanje zavzame ogrooooooooooomno časa. Tile žužki na sliki še zdaleč niso končani, mogoče zgledajo dobro, samo sem prevelik kritik in moram še malo spremeniti...Btw, če kdo ne ve, taka figurica ima cca 2 cm višine in cca 3 cm širine...Tukaj je odgovor, zakaj toliko časa traja barvanje, ker moraš čakat, da se ti nehajo tresti roke, da lahko nadljuješ, en slab gib, pa gre vse v maloro :x

Ampak je fun, big fun..pa tak so kjut moji žužki, raznorazni vojaki so čist boring :P
Uporabniški avatar
6ar
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 2040
Pridružen: 17.10.2005 22:53:40
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a 6ar »

taiyo napisal/-a: Torej, sem navdušen igralec namiznih iger in zbiralec. Glih danes sem nabavila drugi dodatek od Game of thrones....Nor špil delan po zgodbi od George R.R. Martina.
kje?
koliko košta v osterajh game o thrones, lih sem mal gledal me kar mika da bi ga nabavil
to se mormo zmenit in probat
Uporabniški avatar
6ar
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 2040
Pridružen: 17.10.2005 22:53:40
Kontakt:

Re: namizne igre

Odgovor Napisal/-a 6ar »

TomDar napisal/-a:Jaz sem risk, pre desetletjem :)
Vendar bi se še ti dve rad naučil, če je kje možnost (internet ali kje ob soku:) )
nov riziko je kar hud bi bilo fajn da ga malo obnoviš ostai špili so tud hudi sicer pa imam doma še nekaj zanimivih
tko da res ne bi bilo slabo da se kje dobimo in sprobamo
samo plac je treba najt
Uporabniški avatar
TomDar
Administrator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 5924
Pridružen: 21.01.2005 19:09:40
Kraj: Logatec
Kontakt:

Re: namizne igre

Odgovor Napisal/-a TomDar »

6ar napisal/-a: samo plac je treba najt
Ja kmalu bomo vedeli za dober plac :)

Drugače Taiyo, ker praviš da rada barvaš, si probala kdaj s kakimi maketami ? to je tudi hudo, moj brat je mel tega kar nekaj (razni modeli motoriziranih enot iz WWII itd) je tudi hudo, koščki ki jih moraš popiliti, pobarvati v detalje in potem sestaviti, zgleda hudo..

Jaz sem celo imel ladjo neko trojambornico (pač sem mahnjen na te ladje) vendar sem pri selitvi izbubil/pomečkal/potrgal glavni jarbol in vrvi :(

Tako da imam željo to še enkrat nabavit in sestavit (kot Dylan Dog :) ) vendar bolj verjetno v penziji ...
Odstrani se pošast!
Uporabniški avatar
6ar
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 2040
Pridružen: 17.10.2005 22:53:40
Kontakt:

Re: namizne igre

Odgovor Napisal/-a 6ar »

TomDar napisal/-a:
6ar napisal/-a: samo plac je treba najt
Ja kmalu bomo vedeli za dober plac :)
ne razumem
Uporabniški avatar
Blue Blues
Prispevkov: 979
Pridružen: 11.02.2006 1:32:56
Kraj: Brežice
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Blue Blues »

taiyo napisal/-a:Ampak je fun, big fun..pa tak so kjut moji žužki, raznorazni vojaki so čist boring :P
Škoda samo, da ko bote zares igral in se bojo dvakrat, trikrat vrgle one kocke, bojo tele po hitrem postopku leteli ven, pa nebo noben mel časa jih občudovat kako so lepo pobarvani... :wink:
It's Showtime!
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11089
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Odgovor Napisal/-a jang »

Monopoli :!:
Uporabniški avatar
taiyo
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 455
Pridružen: 13.05.2006 9:51:01
Kraj: Lj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a taiyo »

6ar napisal/-a:[kje?
koliko košta v osterajh game o thrones, lih sem mal gledal me kar mika da bi ga nabavil
to se mormo zmenit in probat
Se ga da dobiti tudi pri nas...Lahko ga naročiš v Črni luknji na Poljanski...Cena osnovnega je tam 12 000 sit, potem sta še dva dodatka - vsak tam po cca 10 000 sit...Če dobimo kak plac....recimo, da ja :D , ga imam lahko kdaj s seboj in sprobamo...Ampak pozor, igra traja vsaj par ur, imeti s seboj veliko tekočine, hrane in biti pripravljen na vse, ker pride do prave vojne :twisted:. Grem pa jutri v Gradec in bom še tam pogledala, če jo imajo in če je kaj cenejša.
blue blues napisal/-a:Škoda samo, da ko bote zares igral in se bojo dvakrat, trikrat vrgle one kocke, bojo tele po hitrem postopku leteli ven, pa nebo noben mel časa jih občudovat kako so lepo pobarvani...
:evil: A ti misliš, da se jaz kar tako dam :evil: Če znam nekaj, se pa znam fajtat, tko ali drugače :twisted: :P Itak je moja vojska delana na velikem številu, tko, da ko bojo moji prekrili enega ala "big stuff, huge bad, crazy, mother f**** Supermana", se bo revež samo polulal :twisted:
TomDar napisal/-a:Drugače Taiyo, ker praviš da rada barvaš, si probala kdaj s kakimi maketami ? to je tudi hudo, moj brat je mel tega kar nekaj (razni modeli motoriziranih enot iz WWII itd) je tudi hudo, koščki ki jih moraš popiliti, pobarvati v detalje in potem sestaviti, zgleda hudo..

Jaz sem celo imel ladjo neko trojambornico (pač sem mahnjen na te ladje) vendar sem pri selitvi izbubil/pomečkal/potrgal glavni jarbol in vrvi

Tako da imam željo to še enkrat nabavit in sestavit (kot Dylan Dog ) vendar bolj verjetno v penziji ...
Tega nisem veliko delala, priznam, so se mi zdele maketke dolgočasne...nekaj tega sem barvala pri tehničnem krožku, toda me ni potegnilo....Mogoče kako huge piratsko ladjo...Ali pa kako Death star iz Star Warsov :)
6ar napisal/-a:nov riziko je kar hud bi bilo fajn da ga malo obnoviš ostai špili so tud hudi sicer pa imam doma še nekaj zanimivih
tko da res ne bi bilo slabo da se kje dobimo in sprobamo
samo plac je treba najt
Nov Risk, ta ala v prihodnosti tudi mene mika, enkrat bo treba probat...Ko se "najde" kak plac, komot kaj probamo... :wink:
Uporabniški avatar
Blue Blues
Prispevkov: 979
Pridružen: 11.02.2006 1:32:56
Kraj: Brežice
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Blue Blues »

taiyo napisal/-a: :evil: A ti misliš, da se jaz kar tako dam :evil: Če znam nekaj, se pa znam fajtat, tko ali drugače :twisted: :P Itak je moja vojska delana na velikem številu, tko, da ko bojo moji prekrili enega ala "big stuff, huge bad, crazy, mother f**** Supermana", se bo revež samo polulal :twisted:
Ma zezam te... :D

Malo heca more bit, drugače ni nič. :wink:
It's Showtime!
Uporabniški avatar
taiyo
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 455
Pridružen: 13.05.2006 9:51:01
Kraj: Lj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a taiyo »

BLUE BLUES napisal/-a:[Ma zezam te... :D

Malo heca more bit, drugače ni nič. :wink:
:P

Kulj, sam da vemo pri čem smo :P Da me ne boste imeli za malo, pridno, tiho punčkico 8)
Odgovori