Prodam stripe Zagor

Prostor za vaše dvojne stripe ali tiste, ki so vam odveč . S pomočjo foruma boste lažje prodali vaše dvojne številke.

Moderatorji: TomDarjangCortoTornadoMioke

gregorbikupil
Prispevkov: 1413
Pridružen: 23.11.2006 15:52:08

Odgovor Napisal/-a gregorbikupil »

mboss napisal/-a:Če sentimentalna vrednost nima na trgu kaj iskati potem pa se naj stripi prodajajo po 1€, starejši letniki in slabše ohranjeni tudi manj. Vprašajte koga, ki ne zbira stripov, če bi kupil star strip za 1€.

Tu igra vlogo izključno in samo sentimentalna vrednost.
Kot pri vseh zbirateljih.
Ja... :D :D :D :D Žal....
Trga in tržnih cen v bistvu sploh ni.
Nekaka regulativa je sicer vzpostavljena z javnimi ponudbami in javnim povpraševanjem na netu, ampak vse v smislu odiranja zbirateljev... po krivdi premožnejših (ali bolj prismuknjenih) zbirateljev, ki plačajo več, preveč, ker ocenijo, da jim je strip toliko pač vreden...
Tudi motivi prodajalcev so sicer pomembni, ne gre pa kar vsehpoprek obsojat. Nekateri verjetno res s stripi rešujejo socialno stisko, nekateri pa se pač pasejo na naših strasteh.
Sej bi bli, če bi blo tak, prodajalci sladoleda isti ... :D :D :D :D
Zadnjič spremenil gregorbikupil, dne 19.01.2010 16:06:52, skupaj popravljeno 1 krat.
TECI PETRA!!!!!!
Uporabniški avatar
Ruki
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 2022
Pridružen: 16.06.2007 16:45:01
Kraj: Oblazinjena sobica na zaprtem oddelku

Odgovor Napisal/-a Ruki »

Ja, naj se prodajajo po toliko. Ampak potem ne boš imel bajnega dobička.
Giant
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 324
Pridružen: 22.03.2006 18:15:01
Kraj: Dovje

Odgovor Napisal/-a Giant »

Obstaja trg - in to virtualni aka. preko interneta. In internet je dodobra doprinesel k temu, da se je strip kultura tako razmahnila v zadnjih nekaj letih seveda po zaslugi entuziastov, ki so zmoderirali stran in jo poslali kot okno v svet stripa....na žalost pa so tako dobre kot slabe strani vsake stvari...preprodajalci so pač izkoristili našo hibo (ne beri kot naivnost) in cene niso oni navili- navili smo jih sami....Tudi tržna cena obstaja, vendar za nekatere stripe (LMS 4) je takoj, ko se pojavi na trgu (licitacijah) nov primerek, ki je vsaj enako lep kot prejšnji, kratkega značaja....
Torej, trg in tržne cene še kako obstajajo - in ker je največji "catch" tule ta, da ima vsakdo vpogled vanje in praktično ni mogoče več pri nikomer kupiti starega Zagorja po nizki ceni.
Razen pri Daretu, .... he,he... :wink:
gregorbikupil
Prispevkov: 1413
Pridružen: 23.11.2006 15:52:08

Odgovor Napisal/-a gregorbikupil »

Zdej vprašanje če je to trg ali ne (Ne govorim o konkretnih ponudbah konkretnih zavarovalnic: teoretično lahko zavaruješ kip davno umrlega družinskega člana - del družinske tradicije z veliko subjektivno vrednostjo ali kako zbiraterljsko redkost; o tržni vrednosti je nemogoče govoriti, v takem primeru vrednost predmeta predstavlja zavarovalna vsota oz. znesek izplačila v primeru zavarovanega dogodka) - ugotavljamo pa isto: cene smo si sami navili... :? :? :? :?
TECI PETRA!!!!!!
Giant
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 324
Pridružen: 22.03.2006 18:15:01
Kraj: Dovje

Odgovor Napisal/-a Giant »

Tržna cena je na splošno malo večji pojem, kot pove sama beseda....če imamo tule na forumu kakega ekonomista, bi ga poprosil, če mi tole, kar sedaj pišem ali potrdi ali zanika:
tržna cena sestoji iz povpraševanja/ponudbe. Glede na to, da so neki , ajde recimo stripi, redki, popularni in povrhu še lepo ohranjeni presneto dragi, se apriori ta ZELO visoka cena tretira kot KONČNA tržna. Kar sploh ni res (po moje)...Zakaj? Zato, ker pri drugih prodajalcih lahko dobiš tak enak strip ceneje/dražje. Vendar pa kot sem že omenil, ceneje se ga zaradi vpogleda vsem skoraj ne da več dobiti. Torej, tržna cena bi znala biti določen % vrednosti na gor/dol od POVPREČNE dosežene cene na trgu za nek strip (trg vzamemo licitacije, ki so javne).

Primer: LMS 4 - recimo 5 000 kn za ohranjenost 5

Torej, glede na rariteto in ohranjenost (popularnost) ocenimo na vrednost vsaj 10 - 15% na gor/dol od 5 000 kn (vzamem 15 %)

Torej nekje od 4 250 pa do 5 750 kn DANES....JUTRI bo morda že drugačna... :wink: a je ta okvir predvidene cene še vedno dosti natančen, da velja za naše področje kar nekaj mesecev.

Probal sem po kmečko, pa naj me kdo dopolni oz. popravi...
Uporabniški avatar
mister-no
Prispevkov: 1350
Pridružen: 10.02.2005 11:25:46
Kraj: ...
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mister-no »

Cena nekega stripa pa verjetno tudi ostalega, je v največji meri odvisna od reklame, oziroma izpostavljenosti. Zakaj pa so naredili na aukcijah možnost da se dajo stripi v ospredje? da jih več kupcev opazi, čeprav jih morda trenutno ne zanimajo, ali jih ne iščejo. (s tem majo prodajalci možnost da dobijo več za stripe, kot če bi bili ti pomešani nekje na sredi)

Če bi se pa stripi prodajali mimo licitacij, sem siguren da nebi dosegli take cene kot jo tam, vsaj večinoma ne. Mate dokaze tudi na tem forumu, nekdo da gor popularen strip, in se že tepete, kdo mu je prej pisal, da bi mel ta strip. Če bi se ga pa dalo na licitacije, ali aukcije bi pa najverjetneje dosegel višjo ceno, ker bi se v takem primeru "tepli" tam zanj.
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11090
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Odgovor Napisal/-a jang »

kar smo mi imeli ekonomike na faksu se ne spomnim da bi se pogovarjali o tržni ceni...

lastna cena, prodajna cena, itd...
Uporabniški avatar
TomDar
Administrator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 5924
Pridružen: 21.01.2005 19:09:40
Kraj: Logatec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a TomDar »

Lastna cena je cena s katero se pokrije izdelava določene dobrine. Torej skupek: stroški dela, materijala, reklamiranja, predelave, prevoza itd...
Prodajna cena, je cena, ki je sestavljena iz lastne cene + pričakovanega zasluška oz marže, itd...

Tržna cena, je pa izraz, ki ga največkrat slišimo na borzi in mislim, da je tudi pri nas dobro uporabljen, na borzi se prodajajo vrednostni papirji, pri nas pa "stari" papirji :) tržna cena pomeni, da jo je postavil trg, recimo lahko da ti dobiš strip od nekoga za 2€ (recimo temu lastna cena), tvoja prodajna je recimo 4€, in ker je na licitacijah, ga trenutne razmere na trgu (povpraševanje, ponudba, ohranjenost in splošno stanje trga) pririnejo recimo na 12€ in temu rečemo tržna cena. Iz primera se vidi razvidno sledeče cene 2€, 4€ in vse posledične cene vmes do končne prodajne 12€. Lahko za vsako v vsakem trenutku rečemo tržna cena!

v trgovini pri kruhu sta tržna cena in prodajna cena 1=1.
Kar v primeru Vrednostnih papirjev, starin, umetnin, stripov in ostalih podobnih zadev, ki so v omejenih količinah, je pa dejansko vsak posel ki se uspešno izvede po tržni ceni! (pač v tistem trenutku, ni nujno da se bi še kaj takega spet ponovilo, je lahko vezano le na eno osebo ali čas itd)

Vem, da me ni nihče vprašal, sem pač podal moje videnje o tem :) kar se spomnim še od ekonomije
Odstrani se pošast!
Giant
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 324
Pridružen: 22.03.2006 18:15:01
Kraj: Dovje

Odgovor Napisal/-a Giant »

Dare, pa jaz sem upal, da se boš oglasil in kaj dodal :lol: He, he, jaz sem si tole tržno ceno PO SVOJE razlagal, zato pa sem se na Vas cenjeni avditorij obrnil, da mi kdo bolj strokovno razloži....vse OK.Sicer pa je verjetno bolj res, da je trna cena vse od 1 evra pa tja do končne najvišje ponudbe, kolikor je je v tistem danem trenutku mogoče iztržiti za nek predmet, kot pa % gor/gol.....čeprav za LMS 4 lahko ocenimo, da sigurno ne bomo dobili manj kot 200 evrov za 5 in ne več kot, recimo 550 evrov - malček špekuliram....tudi realno v tem pogledu je RES tu nekje vmes vrednost!
Tudi to drži, da se na licitacijah dosega večje zneske, čeprav sem sam dobil ponudbe za stripe za kar nekaj več denarja, kot pa so se prodali na licitacijah..... :wink:
gregorbikupil
Prispevkov: 1413
Pridružen: 23.11.2006 15:52:08

Odgovor Napisal/-a gregorbikupil »

Trg....
Trg bi naj pomenil zagotavljanje konstantne dobavljivosti... Ali tudi konstantno dobavljivost posameznega artikla ali zgolj dobavljivost npr. Alan Fordov na splošno? Jaz bi rekel, da dobavljivost vsake posamezne številke Alan Forda - vsakega artikla.
Mi imamo verjetno tule vzpostavljen nekak "interni trg" - ta pa nam o cenah pravzaprav ničesar ne pove. Ni namreč konstantnega prometa, gre le za posamezne dogodke.
Stripi, ki so na prodaj, se ne dajo prodati, cena je 0.
Stripi, ki jih ni v ponudbi - o njihovi ceni se ne da govoriti.
Stripi, ki so bili prodani, trenutno pa jih ni v ponudbi: gre za pretekle, zgodovinske dogodke, ki kaželo na posamezne primere pormeta z neko stvarjo, trg pa zanjo ni vzpostavljen, saj stvari ni v ponudbi.

Dražba - sam institut dražbe je namenjen prometu s stvarmi, za katere je tržno ceno - recimo ji tržna cena - težko (razen po usposobljenem cenilcu) ali nemogoče ugotoviti. Izvedba prodaje na dražbi tako vsakokraten nakup/prodajo uveljavi kot pravilno izpeljan posel, nemogoče je uveljavljati prekomerno obogatitev oz. prikrajšanje. Če bi lahko govorili o trgu, bi na njem poslovanje z avkcijskimi posli ne prišlo v poštev. Avkcije z ustanovljenim odprtim trgom niso združljive (avtomobili, kruh...).

Na trgu je podan cenik, konstantna dobavljivost artiklov, ponavadi že sama oddaja zavezujoče ponudbe pomeni sklenitev samega posla. Stripovski trg torej obstaja samo za nove stripe.

Kaj pa mi delamo? Če smo na licitacijah - se ve.
Če pa kr tak kupujemo - pa neki muljamo /zelenašimo :D :D :D :D :D vsak po svoje.
TECI PETRA!!!!!!
gregorbikupil
Prispevkov: 1413
Pridružen: 23.11.2006 15:52:08

Odgovor Napisal/-a gregorbikupil »

Zdej pa, če se mal pohecamo: strip, ki bi ga rad prodal, pa ga ne moreš, ima vrednost nič - saj je prav to vrednost, ki jo z njegovim prometom dosežeš. Seveda, gledano s časovnega aspekta. Če je zguljen u božjo azijo ali pa če hočeš imeti 200 EUR za strip - če ga ne prodaš, si ustvaril vrednost 0; v najboljšem primeru si lastnik predmeta negotove vrednosti.

Ker je pričakovana vrednost previsoka, recimo, da so časovni intervali med dogodki precej dolgi. Dobiš povpraševanje za strip. S tem se ne ustvari trg - gre zgolj za prodajo z zbiranjem ponudb. 20 EUR bi ti nekdo dal - ne prodaš. Vrednost stripa v časovnem izseku, ko je bila dana navedena ponudba - je nič. Prometa ni bilo. Ni 20.

Še nekaj časa, še nekaj ponudb.

Naslednja podana je ponudba za 50 EUR. Premisliš in prodaš. S tem ni ustvarjen trg, gre za primer enkratnega prometa, ustvarjena vrednost je 50. Si 150 na zgubi, ko si prodal? Ne. Ustvaril si vrednost 50 EUR. (Poglejmo samo dani primer: Če si ga prej sam kupil za 100, prodal pa za 50, si sicer zraven še trotl - pa ne zato, ker si ga prodal za 50, ampak zato, ker si ga kupil za 100 - to je argument, ki ga prodajalci tak radi potegnejo: "Ja če sem pa tulk dal zanj" :D :D :D )
Sprejel si najugodnejšo ponudbo, posel si pravilno sklenil za 50.

Kdo torej postavlja cene stripom: dilerji ali mi - kupci? :oops: :D :D :D :D :D :D
Sami smo si krivi.
TECI PETRA!!!!!!
Odgovori