AF Klasik 1-18 HC - Miki Muster komplet.

Prostor za vaše dvojne stripe ali tiste, ki so vam odveč . S pomočjo foruma boste lažje prodali vaše dvojne številke.

Moderatorji: TomDarjangCortoTornadoMioke

Uporabniški avatar
Killy
Prispevkov: 46
Pridružen: 06.06.2005 17:30:02
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Killy »


Ja, AF so ocitno prepoceni, ker nihce ni kritiziral ponudbe.
Upam, da ne namigujes, da si izmisljujem.

Lep pozdrav.
juhica
Prispevkov: 77
Pridružen: 07.08.2008 15:33:30
Kraj: Senovo

Odgovor Napisal/-a juhica »

Le zakaj bi morali kritizirati vsako tvojo ponudbo? Tudi jaz ne ne nameravam, ne te niti katere druge. Če si postavil tako ceno, je to tvoja odločitev. Želim ti veliko (res veliko) sreče, da boš iztržil toliko kot zahtevavaš. Glede AF-jev pa je kupec že našel kako bolj ugodno ponudbo, saj nebi rekel da so tvoji res prepoceni.

Upam, da ti bo uspelo prebrati stripe, preden jih prodaš.
gregorbikupil
Prispevkov: 1413
Pridružen: 23.11.2006 15:52:08

Odgovor Napisal/-a gregorbikupil »

@ Killy

Čuj... Ceno se da še dvignat, ob minimalnem naporu.
Papirno dvakrat preneseva lastninsko pravico na enem Texu. Najprej ga jaz kupim za 75 EUR, takoj nato - z drugim poslom - ga ti odkupiš za 100 EUR. Še primopredaje ne bo, bova napisala, da je strip v hrambi pri tebi, znotraj roka hrambe pa ga boš ti nazaj odkupil.
Vrednost mu bo zelo poskočila, tako lahko takoj izračunaš, da je strip po navedenem poslu med brati vreden 150 EUR (če ne 180 - treba je vračunat dvakratno poštnino, ki sva jo midva na zgoraj opisan način spretno prihranila).

In s ceno 120 EUR za komad boš v bistvu prava dobričina. Za vse ti stripe lahko tako iztržiš 360 EUR!!!!!! 75 jih vzamem jaz vnaprej, 285 maš pa čistega kosmatega donosa.

Pa nič ti ne bodo mogli očitat. Pa ne mogu oni ništa protiv zakona gramatike! :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
TECI PETRA!!!!!!
Uporabniški avatar
Killy
Prispevkov: 46
Pridružen: 06.06.2005 17:30:02
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Killy »


Ja, ja, koncno razumnezh. Sem razmisljal, da je takle album najmanj 100€ vreden ampak sem se nekako prisilil na 3/4, ker pravijo da je recesija. Je pa nekaj drugega bolj fajn... ce se da dobiti to po 15,20€, bi jaz mogoce ostalih 20 ali koliko jih je izslo kupil.
gregorbikupil
Prispevkov: 1413
Pridružen: 23.11.2006 15:52:08

Odgovor Napisal/-a gregorbikupil »

Ma pustma druge - drugi se ne spoznajo na kšeft... Pa za male gnarje se ne splača kupovat. Pravjo, da morš zapravit, če češ zaslužit.

Gotovo si opazil, da te v prejšnjem postu hecam. :D :D :D :D :D :D
Kosmati donos ob poslu, ki ti ga predlagam, seveda ni 285, ampak je 360 EUR.

Čisti dobiček pa je tisto pravo, kar zanima vsakega kvalitetnega trgovca, ki vestno skrbi za plemenitenje svojega premoženja in da kaj na svoj ugled.

Od kosmatega je torej potrebno odšteti stroške:
75 EUR, ki mi jih boš nakazal takoj, ko sprejmeš ponudbo. Vse pogodbe bom pripravil sam, so v ceni.
Nadalje je potrebno odšteti nabavno ceno - 10.000 SIT kos x 3 plus cca 15% inflacija naokroglo 138 EUR.
Odsteti je potrebno še stroške hrambe - 40 EUR (5 let).

Prišteti pa je potrebno - ker seveda poudarjaš, da blago ni namenjeno predvsem in takojšnji prodaji - še amortizacijo (recimo 5% letno), ki nanese 37,50 EUR.

Čisti dobiček, če le stopiš z mano v predlagani posel, ti torej vrže 144,50 EUR. Posel, ki si ga z maksimalnim popustom zastavil sam, pa nad nivojem izgube drži le amortizacija (175 - 138 - 40 = - 3)

Poštena ponudba torej, med dvema resnima človekoma, ki se spoznata na stripe, predvsem pa na posel.
Zadnjič spremenil gregorbikupil, dne 24.01.2010 20:43:31, skupaj popravljeno 1 krat.
TECI PETRA!!!!!!
Uporabniški avatar
markolar
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 2402
Pridružen: 21.01.2005 19:49:47
Kraj: Beltinci

Odgovor Napisal/-a markolar »

Killy napisal/-a:
Ja, ja, koncno razumnezh. Sem razmisljal, da je takle album najmanj 100€ vreden ampak sem se nekako prisilil na 3/4, ker pravijo da je recesija. Je pa nekaj drugega bolj fajn... ce se da dobiti to po 15,20€, bi jaz mogoce ostalih 20 ali koliko jih je izslo kupil.
Cena je absolutna previsoka in je takorekoč izmišljena s tvoje strani nažalost!

Če si ti album že drago kupil pred X leti, to ne pomeni, da je danes vreden še 5X na tvojo kupnjo.

Seveda se da dobiti, ne po 100 € niti ne za 75 €, ampak za prb. 100 kn komad (kar je 14 €).

Tule imaš LINK: http://shop.stripovi.hr/Proizvodi.aspx? ... X%20Gigant

#3, 5 - 13 so po 100 kn (14 €), ti zadnji (NOVI) od #14 - #17 pa po 120 kn (17 €).

#2 je verjetno prinesel v striparnico kak preprodajalec in jo imajo na zalogi za 300 kn (40 €).

Jaz osebno sem vse kupil ob izzidu in to za takšno ceno, kot je prb. zdaj! Če sem natančen sem za VSE TEX GIganete (glej sliko) dal 1350 kn (kar je okrog 190 €)! Najbolj je pa "hecno", da ti za ta denar...

Slika

Slika mogoče ni vidna zaradi napake na serverju, bo pa vkratkem...
Slika
Uporabniški avatar
mister-no
Prispevkov: 1350
Pridružen: 10.02.2005 11:25:46
Kraj: ...
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mister-no »

Pa še figurico Texa je zraven dobil. :wink:

Mislim da bo trojka kmalu pošla. Kar se pa tiče štirke, pa se je verjetno da kje drugje dobiti, morda za malo več kot v SNK.
gregorbikupil
Prispevkov: 1413
Pridružen: 23.11.2006 15:52:08

Odgovor Napisal/-a gregorbikupil »

Ne.... :( :( :(

Pa glih mam killyja "u pacu", zdaj pa mi vidva, stara striparska kolega, kšeft rušita :D :D :D :D :D :D :D
TECI PETRA!!!!!!
Uporabniški avatar
Killy
Prispevkov: 46
Pridružen: 06.06.2005 17:30:02
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Killy »

markolar, hvala, lepa zbirka mimogrede!

Hm, potem je bilo to pri Buchu precej precenjeno ze, ko je izslo ali kaj...
Ne razumem pa tudi cemu so novejse stevilke drazje od tistih prvih, ce pustimo dvojko ob strani...

Za taksno ceno bom raje pocakal, ce kdo AF kupi, pa si tekse potem na ta racun nabavim. Ok, odmislite tekse potemtakem, ker bi jih prodal kvecjemu za vec kot sem jih sam nabavil ampak so ocitno nekam poceni dandanes...

gregorbikupil, pa ravno sem te za TR zelel vprasati. :>
Uporabniški avatar
tilitili
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6356
Pridružen: 26.02.2009 21:26:50
Kraj: zagorje ob savi

Odgovor Napisal/-a tilitili »

ja pi@da markolar pa mister-no. zdej sta zaje@ala kšeft. mat ku@ba sm se hotu še js udeležit z offshore bianco ponudbo za 125 EUR/komad brez poštnine in hrambe (amortizacija 4%!!! tko med brati) zdej jo bo pa stisnu...

eh.. pa sm mislu (imaginaire) začet texe zbirat..
gregorbikupil
Prispevkov: 1413
Pridružen: 23.11.2006 15:52:08

Odgovor Napisal/-a gregorbikupil »

tilitili napisal/-a:ja pi@da markolar pa mister-no. zdej sta zaje@ala kšeft. mat ku@ba sm se hotu še js udeležit z offshore bianco ponudbo za 125 EUR/komad brez poštnine in hrambe (amortizacija 4%!!! tko med brati) zdej jo bo pa stisnu...

eh.. pa sm mislu (imaginaire) začet texe zbirat..
Staaaari... s vidu kak kšeft so nama skurl... :D :D :D :D :D :D :D :D
TECI PETRA!!!!!!
Uporabniški avatar
Killy
Prispevkov: 46
Pridružen: 06.06.2005 17:30:02
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Killy »


Sporocam, da sem glede na vasa priporocila spremenil cene ponujenih stripov. Upam, da so sedaj bolj znosne in ne bodo povzrocale prekomernih problemov pri prebavi. :)

Lep pozdrav!
gregorbikupil
Prispevkov: 1413
Pridružen: 23.11.2006 15:52:08

Odgovor Napisal/-a gregorbikupil »

Boli te k**** - sam da je fajn!
:D :D :D :D :D :D :D :D
TECI PETRA!!!!!!
Uporabniški avatar
horex2
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 2347
Pridružen: 28.02.2006 15:23:46
Kraj: trbovlje

Odgovor Napisal/-a horex2 »

:idea: :cry_lol:
tole je pa bolš,kot vice brat... :cry_lol:
horex je zakon, pa reno tud...
Uporabniški avatar
Killy
Prispevkov: 46
Pridružen: 06.06.2005 17:30:02
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Killy »


Pozdravljeni vsi skupaj. :)

Po letu dni je še vedno na voljo vse kar je napisano na prvi strani. Vmes je bilo največ zanimanja za komplet Miki Mustra, ki je celo dosegel tudi zame zadovoljivih 180€, a se je kupec v zadnjem trenutku premislil. AF je brez posebnega zanimanja medtem, ko so Tex giganti očitno predragi oz. na voljo v Zg striparnici.

Na voljo imam še najmanj Tex Libellus nekako prvih 20 številk, pa Mister No tudi nekaj takšnega, vse nebrano in glanc.

Potem je tu se Zagor, Zagor Extra, Tex, MrNO, Dylan in Dylan Extra od Slobodne dalmacije oz. tega sedaj... Prvih 50 številk pri vsakem itd, bo treba kakšen seznam napraviti.

Skratka, predvsem me zanima, če kdo išče zgoraj omenjene Libellus izdaje s trdimi platnicami, da se zmenimo za neko realno ceno. Trenutno oz. že dlje časa mi vsi tej fantastični kolekcionarski artefakti samo zavzemajo prostor v sobi, v kakšno klet jih pa nekako nočem poriniti.

Bo že. :) Upam, da ostali še vedno uživate ob prebiranju oz. raje... da najdete čas!
Odgovori