AF Klasik 1-18 HC - Miki Muster komplet.

Prostor za vaše dvojne stripe ali tiste, ki so vam odveč . S pomočjo foruma boste lažje prodali vaše dvojne številke.

Moderatorji: TomDarjangCortoTornadoMioke

Uporabniški avatar
mister-no
Prispevkov: 1350
Pridružen: 10.02.2005 11:25:46
Kraj: ...
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mister-no »

Ponavadi je tak, na hr forumu pravijo, kolko je kupec pripravljen plačat za posamezen strip tolko je vreden.
Glede 270€ in 50€, 270 je za mene previsoka, na drugi strani 50€ pa prenizka. (npr za 50€ dobiš 20 komadov lepo ohranjenih ZS oz LMS in to tiste številke ki so najcenejše ta trenutek)
Najbolj bi pasala cena morda ravno na sredi teh dveh, se pravi 160€ :wink:
Uporabniški avatar
TomDar
Administrator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 5924
Pridružen: 21.01.2005 19:09:40
Kraj: Logatec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a TomDar »

Prodajalec postavi ceno (magari smešno!) in ima vso pravico do tega!
Kaj je zdaj drago ali ne to je stvar posameznika!
Nekaj se kregat okrog tega ni smisla. Če ti je kot kupcu zadeva predraga, pač ponudiš kaj nižjega oz tebi sprejemljivega, in če prodajalec spusti ceno ok, drugače pa nimaš kaj. Ni treba biti kot otrok, če ne moreš imeti za to ceno, ki jo je postavil prodajalec. Kaj se boš zjokal?

MIslim, da je Killy postavil pravo ceno (govorim za 1240 sit nabavno), če se spomnim, sem kupil dva kompleta takoj, enega sem sproti vsako številko sproti kupoval in enkrat prek sodelavke naročil komplete! In če se ne motim, so bili res cca 5€ kos. Torej 20 kosov je 100€ (nabavna cena). Ok tega ni več v trafikah, so pa se kasneje prodajali cca 3,5€ če se ne motim v šparu itd. Vendar ne vse številke, nekatere so bile razprodane.
Zdaj, nekdo bi to rad imel, takrat ni kupil, in niso več v prosti prodaji. Torej ali se bo stegnil ali pa bo brez ostal. Pa če gledamo na ta nakup in zdajšnjo prodajo kot špekulacija ali pa kot nujo, ni važno!
@ZagorExtra, tvoja ocena da je to vredno 50€ je smešna. Glej, če mi ti lahko "zrihtaš" 10 kompletov (ali več) za 50€ na komplet (torej 2,5€/kos) ti jih takoj vzamem. Lahko tudi več kosov. Ali pa posamično katerekoli cifre neglede na količino ti jih po 2,5€/kos vedno vzamem! To je vedno dobro imeti, podariš kot darilo, špekulativni nakup itd...

@Killy: Mikijeve zabavnike si imel lepe, zelo lepe. Definitivno, pa niso najlepši :) sem že lepše dobil (oz jih imam). Glede sreče, pa lahko rečemo tudi tako, če jih nebi imel lepo ohranjenih jih verjetno nebi kupil :) Torej si imel ti srečo, da so lepi in da so šli, in jaz, da so lepi, in da so me zamikali :)

Glede skeniranih stripov se ve. Prodaja na naših straneh ni dovoljena!
In tu ni problemov, ker jih ne prodaja pri nas (pustimo zdaj ali je to prav da jih prodaja ali ne), niti jih ne oglašuje pri nas (kot vem ne javno, če pa prek mailov in zs sporočil, spama uporabnike pa javite in bo opozorjen, in če se bo ponavljalo bom ukrepal)

Dejansko ste mu pa uslugo naredili, ker je njegov topic za prodajo toliko gledan :)
Odstrani se pošast!
Uporabniški avatar
Nobody
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 5982
Pridružen: 02.05.2005 13:03:56
Kraj: Gornji Slaveči 2

Odgovor Napisal/-a Nobody »

TomDar napisal/-a:Prodajalec postavi ceno (magari smešno!) in ima vso pravico do tega!
Kaj je zdaj drago ali ne to je stvar posameznika!
Če ti je kot kupcu zadeva predraga, pač ponudiš kaj nižjega oz tebi sprejemljivega, in če prodajalec spusti ceno ok, drugače pa nimaš kaj.
@Tomdar: Zaradi takega ,,sistema nakupa,, sem jaz postal lažnivec. Zato ne
vem če je glih ta pravi ?!?

Če ne verjameš, poglej tukaj:
mister-no napisal/-a:Bom tak povedal, največji stiskač kar jih je, ko kupuje od nekoga stripe, se še malo ne zjoče, če mu jih ne daš z popustom, ko pa prodaja pa je ravno obratno.
viewtopic.php?t=3348&start=45
Uporabniški avatar
mister-no
Prispevkov: 1350
Pridružen: 10.02.2005 11:25:46
Kraj: ...
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mister-no »

xxx
Zadnjič spremenil mister-no, dne 15.01.2010 16:22:03, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
TomDar
Administrator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 5924
Pridružen: 21.01.2005 19:09:40
Kraj: Logatec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a TomDar »

Nobody napisal/-a:
TomDar napisal/-a:Prodajalec postavi ceno (magari smešno!) in ima vso pravico do tega!
Kaj je zdaj drago ali ne to je stvar posameznika!
Če ti je kot kupcu zadeva predraga, pač ponudiš kaj nižjega oz tebi sprejemljivega, in če prodajalec spusti ceno ok, drugače pa nimaš kaj.
@Tomdar: Zaradi takega ,,sistema nakupa,, sem jaz postal lažnivec. Zato ne
vem če je glih ta pravi ?!?

Če ne verjameš, poglej tukaj:
mister-no napisal/-a:Bom tak povedal, največji stiskač kar jih je, ko kupuje od nekoga stripe, se še malo ne zjoče, če mu jih ne daš z popustom, ko pa prodaja pa je ravno obratno.
viewtopic.php?t=3348&start=45
Glej ne vem če si me razumel , niti ne vem podrobnosti tega tvojega "problema" z mister-nojem.
Da se razumemo in da dopolnim moj zgornji citirani post.
Logično je da se na licitacijah nimaš kaj zmišljat cena je taka kot je, ali še huje nekdo zmaga na avkcijah in potem išče popust!
Tukaj pa govorim, za zadevo kot je prodaja na topicu, kjer je postavil ceno (ni licitacija, le oglas) tukaj pa ni neobičajno, da te kdo vpraša za nižjo ceno! Upam, da sem zdaj bil bolj jasen, glede zadeve s ceno!

Jaz bi ob tem killy-ju predlagal (seveda če ima jajca :)) naj da to na avkcije in začetno 1€ in recimo trajanje 14 dni (seveda, če si upa) in bomo kmalu zvedeli koliko stane oz realno tržno vrednost! (seveda brez pridržane, ker je pri nas ni) ;)
Odstrani se pošast!
Uporabniški avatar
Nobody
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 5982
Pridružen: 02.05.2005 13:03:56
Kraj: Gornji Slaveči 2

Odgovor Napisal/-a Nobody »

TomDar napisal/-a:Logično je da se na licitacijah nimaš kaj zmišljat cena je taka kot je, ali še huje nekdo zmaga na avkcijah in potem išče popust!
Saj ni bila licitacija, ampak prosti nakup.
Uporabniški avatar
TomDar
Administrator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 5924
Pridružen: 21.01.2005 19:09:40
Kraj: Logatec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a TomDar »

Nobody napisal/-a:
TomDar napisal/-a:Logično je da se na licitacijah nimaš kaj zmišljat cena je taka kot je, ali še huje nekdo zmaga na avkcijah in potem išče popust!
Saj ni bila licitacija, ampak prosti nakup.
TomDar napisal/-a:Glej ne vem če si me razumel , niti ne vem podrobnosti tega tvojega "problema" z mister-nojem.
Bom pa dodal. za vsak posel sta potreba dva, kupec in prodajalec. Nihče nikogar ne sili v nakup ali prodajo. Če ti je prodal kljub temu, da si se mu "zjokal" in zbil ceno, je to vajin problem. Prav tako, če si se ti strinjal in plačal "veliko" si se strinjal in je spet vajin problem!

PS: mislim, da smetimo topic od Killy-ja!
Odstrani se pošast!
Uporabniški avatar
mister-no
Prispevkov: 1350
Pridružen: 10.02.2005 11:25:46
Kraj: ...
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mister-no »

xxx
Zadnjič spremenil mister-no, dne 15.01.2010 16:22:14, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
TomDar
Administrator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 5924
Pridružen: 21.01.2005 19:09:40
Kraj: Logatec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a TomDar »

Vidva, dajta se kje drugje menit!
Ker smetita Killyjev topic!!
Odstrani se pošast!
Uporabniški avatar
Nobody
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 5982
Pridružen: 02.05.2005 13:03:56
Kraj: Gornji Slaveči 2

Odgovor Napisal/-a Nobody »

mister-no napisal/-a: Povej raje tu na forumu, si kdaj na čisto nov strip, ki so ga prodajali s popustom, probal dobiti dodaten popust?
si ti meni prodajal nove stripe, na katere si dal popust?
Uporabniški avatar
Killy
Prispevkov: 46
Pridružen: 06.06.2005 17:30:02
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Killy »


Opa, vojna drama, lahko bi kdo strip napravil z udeleženimi. :D

Bom prezivel smetenje. :)

Na Avkcijo nekako ne bom dal, koliko okvirno želim je tudi znano, to je to.
Pa mislil sem na Miki Miške in ne Zabavnike, tisti so bili čisto povprečni, čeprav z ljubeznijo hranjeni. :)
Uporabniški avatar
TomDar
Administrator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 5924
Pridružen: 21.01.2005 19:09:40
Kraj: Logatec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a TomDar »

ZagorExtra napisal/-a:ja itak da je meni jasno da je neka stvar vredna toliko koliko je pač nekdo zanjo pripravljen plačati.Saj je cool,jaz sem pač povedal koliko so ti stripi meni vredni,mislim da ni s tem nič narobe in sem ravno tako rekel da želim killiju da jih proda za 300 ali več če najde kupca.
Kar me moti je način razmišljanja ko nekdo postavlja ceno.
Recimo jaz sem tudi kupil novi avtomobil Peugeot 207 pred leti in zanj plačal 12500 eurov in sem dobil tudi sponzorsko kapo od Peugeota kot darilo pri nakupu.Torej lahko jaz sedaj nekomu ki zbira kape(čepice) prodam to kapo za 12500 eurov,saj sem jaz zanjo toliko plačal.
A razumete poanto?
Ne, ne razumem poante!
Ti si kupil avto z ali brez kape, te je toliko koštalo!
ZagorExtra napisal/-a: Ravno tako je Killy kupil ČASOPIS kjer je zraven kot darilo ali prilogo ali kakorkoli želite dobil strip.Lahko bi sicer rekli tudi obratno da je kupil strip kjer je zraven dobil časopis ampak tega ne moremo reči ker vsi vemo da je pač podjetje delo bilo sponzor tega in da so bili stripi darilo ali priloga in ne obratno.
Stripi (in vse priloge) so da se časopis bolje prodaja!
In ni darilo, darilo je, če ti kupiš časopis (za ceno časopisa) in ti podarijo recimo Mustra. Kar ni res. lahko si kupil samo časopis (plačal samo zanj) ali pa skupaj z mustrom kje si plačal mustra + časopis
Tako da je tvoja poanta zgrešena.

ZagorExtra napisal/-a: Torej killy je za ta denar dobil tudi časopi katerega pa sedaj ne da zraven ampak prodaja samo stripe,kar pomeni da je cena manjša,kar smo tudi izvedeli ko je Tom Dar napisal da jih je potem videl v Sparu po 3,5 in ne več 5,5 z časopisom.Torej je cena avtomatsko za skoraj polovico manjša,kar pa Killy kot prodajalec ni upošteval.Jaz pa kot kupec sem.
V šparu je bila razrpodaja številk (in to ne vseh, ker so bile razprodane). Upam,da mi ni treba razlagat kaj je to razprodaja. In četudi bi vse (kar ni bilo možno, kot sem rekel, ker vseh številk ni bilo možno dobiti) je vseeno tvoja ponudba od 50€ premalo (moja ocena)
ZagorExtra napisal/-a: Je pa spet tako da tisti ki imate te stripe tudi sami je vam v interesu da je cena tako visoka in to tudi podpirate saj s tem dvigujete ceno tudi lastni zbirki ki jo boste mogoče nekoč želeli prodati in vam je v interesu da imajo stripi višjo ceno.Če pa ste na nasprotnem bregu kot jaz npr in ste kupec vam je pa v interesu da je čim nižja,ali pa vsaj realna.
Zatorej bi bilo pošteno da naredimo topic kot nekakšno varstvo potrošnikov kjer bi nepoučene kupce osveščali glede cen,kot to počne civilna družba ali kdorkoli že so.Saj poznate Varstvo potrošnikov?
Torej,zavedati se moramo da je denar potrebno prislužiti,nekdo ga bo prislužil z rokami,znojem,...nekdo pa ga lahko prisluži tudi na takšen način da pametno kupuje in ve kaj in kje kupovati,....
Glej, ljudje ne rabijo varuške, ker če si "zabit" ti nobeno varstvo ne bo pomagalo!
Kot sem rekel o cenah se ne diskutira, pač če je preveč ne prodaš (oz ne boš kupil)! to je moja poanta!
Najbolje je da se informiraš, pogledaš stanje povpraševanja in ponudbe, ter rariteti (če je ) in od tega odvisno če je ugodno ali ne!
Jaz vedno rečem, če nisi prepričan v ceno svojega stripa daj začetno ceno 1€ in stiskaj ritko (moraš jajca imeti) in trg bo pokazal koliko je to trenutno vredno! če ne pa butneš ceno po svoje!
In kontra, zakaj bi meni en govoril da je 50€ za en strip preveč! pač toliko sem pripravljen dati in pika! In kontra, zakaj ga pod to ceno nočem prodati!
A res, denar je treba prislužiti?To govoriš meni, ki hrani 5 člansko družino. Saj tudi ti sam imaš dosti idej kako bi prišel do denarja.

Verjetno ti misliš zopet na kako tako "varstvo" potrošnika, kjer bi vsak dal kak evro kot članarino, in potem bi imeli piknike, muziko in potovali po evropi !?
Odstrani se pošast!
cbarks
Prispevkov: 148
Pridružen: 24.10.2005 8:50:05
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a cbarks »

T
Zatorej bi bilo pošteno da naredimo topic kot nekakšno varstvo potrošnikov kjer bi nepoučene kupce osveščali glede cen,kot to počne civilna družba ali kdorkoli že so.Saj poznate Varstvo potrošnikov?
Torej,zavedati se moramo da je denar potrebno prislužiti,nekdo ga bo prislužil z rokami,znojem,...nekdo pa ga lahko prisluži tudi na takšen način da pametno kupuje in ve kaj in kje kupovati,....[/quote]

Če potrebuješ varstvo kljub polni opravilni in pravni sposobnosti za to lahko zaprosiš in ti bo s strani socialnega skrbstva na podlagi pregleda duševne razvitosti verjetno tudi dodeljeno. :twisted: :twisted:
Drugače je za polnoletne opravilno sposobne osebe značilno da za svoje odločitve odgovarjajo samostojno.
Če res na vsak način na vsakem koraku želiš varstvo in nadzor države ali "velikega brata" se preseli v Severno Korejo. :? :?
Odgovori