Princ Valiant

Vse v zvezi s stripi.

Moderatorji: TomDarjangCortoTornadoMioke

Odgovori
Uporabniški avatar
marlowe
Prispevkov: 749
Pridružen: 09.05.2005 14:16:22
Kraj: Srbija
Kontakt:

Princ Valiant

Odgovor Napisal/-a marlowe »

U izdanju Marketprinta izašao je 17. tom Princa Valijanta, čime Marketprint posle nekoliko godina pauze počinje da objavljuje i Valijanta J. C. Murphya.
Izdanje je tehnički identično dosadašnjim, prelepo, a postoji verzija sa mekim i tvrdim koricama.
Pošto je ovo strip i izdanje koje je obeležilo moje detinjstvo, za mene je ovo kao praznik.
Jesam li jedini?
Uporabniški avatar
6ar
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 2040
Pridružen: 17.10.2005 22:53:40
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a 6ar »

koliko to košta ?
Uporabniški avatar
zosko
Prispevkov: 117
Pridružen: 19.08.2005 0:18:54

Odgovor Napisal/-a zosko »

ma nista ne vrijedi takvo lijepo izdanje kad se slabo prodaje. a svi znamo da je reklama dusa trgovine.
jeste li kad culi za jehovine svjedoke i kulu strazara?
Uporabniški avatar
6ar
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 2040
Pridružen: 17.10.2005 22:53:40
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a 6ar »

zosko napisal/-a:ma nista ne vrijedi takvo lijepo izdanje kad se slabo prodaje. a svi znamo da je reklama dusa trgovine.
jeste li kad culi za jehovine svjedoke i kulu strazara?
ma još uvek me zanima cena
Uporabniški avatar
marlowe
Prispevkov: 749
Pridružen: 09.05.2005 14:16:22
Kraj: Srbija
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a marlowe »

izvini, 6ar, nisam video.
Meki povez je 900 din
Tvrdi poved je 1600 din.
Nisam bash 100% siguran u to, ali skoro.
Sto se tiche prodaje, ako postoji strip koji ima stabilnu prodaju to je Princ Valijant. Tu nema brige, a pouzdano znam da izdavach gotovo da nema starih primeraka, odnosno od vecine tomova nema nishta, od ponekih nesto malo.
Uporabniški avatar
zosko
Prispevkov: 117
Pridružen: 19.08.2005 0:18:54

Odgovor Napisal/-a zosko »

amen
Uporabniški avatar
Corto
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6192
Pridružen: 25.01.2005 20:30:25
Kraj: Škofja Loka
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Corto »

V Alan Fordu imajo še tome 15, 16 (samo trde) in 17. Cena za tom 17 je 895 din, kar se mi zdi kar ugodno.
Mi je pa Murphyjev stil risanja dokaj dolgočasen, sploh v primerjavi s Fosterjem.
Uporabniški avatar
Corto
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6192
Pridružen: 25.01.2005 20:30:25
Kraj: Škofja Loka
Kontakt:

Re: Princ Valiant

Odgovor Napisal/-a Corto »

Da malo obudim tole temo ...
Ravno sem primerjal obe izdaji, ki ju imam - hrvaško črno/belo od Zagrebačke naklade (ZN) in srbsko barvno od Čarobne knjige (ČK).
V osnovi sem bolj nagnjen k črno/belemu Valiantu, ker sem takega bolj vajen iz Stripoteke.

Barvna od ČK je tehnično odlična (zgleduje se po ameriški od Fantagraphicsa), pobarvana je lepo, barve sicer malo dušijo risbo ampak se da preživeti.
Kljub barvi so vidne vse podrobnosti risbe, vsaka še tako majhna linija. Papir je malo bolj tanek (ne preveč) in gladek, tako da barve res zaživijo.
Č/B izdaja od ZN me je pa kar precej razočarala po tej primerjavi. Papir je sicer debelejši in izgleda zelo kvalitetno, tudi malo več strani ima, kot ČK, ostalo je pa slabše.
Odtis tiska je preveč močan, poleg tega so nekatere površine, ki bi morale biti v osnovi Č/B, tu kar črne, tako da se izgubijo podrobnosti risbe.
Npr. v barvni je narisan nek konj z vsemi linijami in pobarvan svetlo sivo, v Č/B pa je ta konj kar lepo črn brez kakršnih koli linij.
Spodnje pasice pri ZN so na vsaki strani malo višje od tistih pri ČK, kot da bi bilo namerno razpotegnjeno. Ponekod imam občutek, kot da je nekdo tretji dorisal te pasice, da bi zapolnil prostor.

Glede na to, da je ČK za polovico cenejša in zaradi zgoraj omenjenih razlogov, bi jo torej priporočal tudi tistim, ki vam bolj ustreza Valiant v Č/B.
Katero izdajo imate vi raje? Ima kdo izdajo od Foruma, da bi naredil primerjavo s hrvaško od ZN?
izzy
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 1292
Pridružen: 29.09.2006 9:25:53
Kraj: Slovenski Javornik

Re: Princ Valiant

Odgovor Napisal/-a izzy »

Jaz na srečo nimam teh težav, saj sem imel prej le prva dva toma od marketprinta, ki pa sta bila precej zmahana ... tako, da sem z veseljem pograbil izdajo Čarobne knjige.
Pred tem sem se že poigraval z mislijo, da bi vzel Fantagraphicove barvne v angleščini, ki so res lepo narejene.

Barvna verzija mi ustreza, čeprav mi je bila črno bela varianta skoraj ljubša. V barvni verziji je malo preveč 'šminke' na protagonistih :)
Edina stvar, ki me dejansko moti pri izdaji Čarobne knjige je to, da so v četrti knjigi (ali pa mogoče že v tretji, se ne spomnim natančno) začeli v spodnji vrstici objavljati nov strip - srednjevjekovni zamak, če se ne motim.
Vse lepo in prav, da gredo po originalih, ampak meni so te stvari res moteče. Boljše bi bilo, če bi bil ta novi stip objavljen na koncu v celoti.

Upam, da bo Čarobna knjiga to dogurala do konca. Pa magari z dvema knjgama na leto :)
From Far Beyond The Valkyries Chant My Name
BuDi
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 7039
Pridružen: 21.01.2005 19:19:44
Kraj: 1000 Ljubljana

Re: Princ Valiant

Odgovor Napisal/-a BuDi »

na s.com so ored časom naredili primerjavo. Spomnim se samo tega, da ima čisto vsaka izdaja drugače razpotegnjene pasice. Menda je praktično nemogoče ugotoviti katere so prave. V stripoteki pa je npr. verjetno del dorisan, ker nekaterih sličic (ali delov sličic) ki tam so nikjer drugje niso zasledili. (čeprav ni 100%, ker stripoteka je nekajkrat objavila klasike v najbolj popolni znani obliki sploh in so bili dorisani že s strani avtorjev/v prvih izdajah, celo reprinte nekaterih stripov so delali z uporabo materialov stripotek)
Sve što znam o životu…odabrao je Đelo Hadžiselimović.
Registriraj.si domeno.
Uporabniški avatar
Corto
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6192
Pridružen: 25.01.2005 20:30:25
Kraj: Škofja Loka
Kontakt:

Re: Princ Valiant

Odgovor Napisal/-a Corto »

Našel!
Originally posted by JAH WOBBLE
Originally posted by KuntaKinte
Da li neko zna u čemu je keč sa visinom kardova?
Naime, u Forumovom izdanju je većina kadrova viša nego u ovom Čarobne knjige. Nisam upoređivao sa Stripotekom.

Kako je u Fantagrafiksovom izdanju? Nelogično mi je da su skraćivali kadrove za ovo ultimativno izdanje. Jesu li to Novosađani produživali i docrtavali kadrove or what?
Kadrovi su svuda identični. Samo što su u cb verziji, i MP i ZN, kadrovi izduženi, u onom periodu dok je zaglavlje sa natpisom "Princ Valiant" štampano celom dužinom, iznad table. Na ovo se išlo verovatno zbog ujednačavanja. Kada se promeni zaglavlje, od table broj 331 (natpis je u gornjem levom uglu, iznad prvog kadra u tabli), kadrovi će biti isti. Međutim tu tek počinje zabava. Kod cb verzije kreće docrtavanje, u prvom kadru, jer se natpis izostavlja. Najdrastičniji primer je u kadru sa Aletom i udvaračima, gde je stub sa desne strane kopiran i postavljen levo. Kad krene "Srednjovekovni zamak" vrši se prekomponovanje, što je logično. Veća intervencija je recimo kada Aleta igra u pustinji, gde je jedan kadar isečen i podeljen na dva. Ortodoksne zagovornike cb izdanja čeka mnogo iznenađenja. Gde god u cb izdanju vidite zatamnjenu ili sivu površinu, u kolor izdanju ćete naći gomilu detalja. Ne kažem da cb izdanje nije bolje od kolora, naprotiv! Samo što ni MP ni ZN izdanje jednostavno nije dovoljno dobro. Gledajući kolor izdanje, lako se nameće pretpostavka da se može uraditi znatno bolje i kompletnije cb izdanje. Možda je to famozno portugalsko otišlo korak dalje...
Uporabniški avatar
Corto
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6192
Pridružen: 25.01.2005 20:30:25
Kraj: Škofja Loka
Kontakt:

Re: Princ Valiant

Odgovor Napisal/-a Corto »

BuDi
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 7039
Pridružen: 21.01.2005 19:19:44
Kraj: 1000 Ljubljana

Re: Princ Valiant

Odgovor Napisal/-a BuDi »

Če je komu RES všeč Princ Valiant je pred nedavnim izšel "Artist Edition".

Slika
Hal Foster’s Prince Valiant Studio Edition is a 160-page collection scanned from Foster’s original art and printed in full color, capturing every nuance of Foster’s masterly brush strokes.
https://www.amazon.com/Fantagraphics-St ... S77K8TABM6

Cena?... Sitnica!
Sve što znam o životu…odabrao je Đelo Hadžiselimović.
Registriraj.si domeno.
Odgovori