MANGE

Vse v zvezi s stripi.

Moderatorji: TomDarjangCortoTornadoMioke

Odgovori
Uporabniški avatar
riordan
Prispevkov: 401
Pridružen: 18.03.2007 23:44:16

Odgovor Napisal/-a riordan »

Pripravljata se filmski adaptaciji Akire in Ninja Scroll. Hja, samo vprašanje časa je bilo, kdaj bo h'wood odkril še mange oz. vprašanje časa, kdaj jim bo zmanjkalo Marvelovih junakov.

Več o tem na MMC RTV Slo:

http://www.rtvslo.si/kultura/modload.ph ... c_id=44845
HA!
Uporabniški avatar
taiyo
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 455
Pridružen: 13.05.2006 9:51:01
Kraj: Lj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a taiyo »

Pripravlja se kar nekaj adaptacij vse od Alite (čeprav to je baje že bolj ne kot ja...) do Dragon Balla. Treba iskati ideje, ker svojih itak nimajo več....

:roll:
Slika
Uporabniški avatar
riordan
Prispevkov: 401
Pridružen: 18.03.2007 23:44:16

Odgovor Napisal/-a riordan »

Celo Dragon Ball? To bi pa res rad videl - posebej vrste pred avdicijo za Pohotnega starca. 8)
HA!
Uporabniški avatar
Corto
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6192
Pridružen: 25.01.2005 20:30:25
Kraj: Škofja Loka
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Corto »

Prebral včeraj:
Slika

Priporočam, če so vam všeč pretresljive zgodbe.
Je pa to one-shot manga, notri je več kratkih med seboj povezanih zgodb.
Uporabniški avatar
Corto
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6192
Pridružen: 25.01.2005 20:30:25
Kraj: Škofja Loka
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Corto »

riordan napisal/-a:Pripravljata se filmski adaptaciji Akire in Ninja Scroll.
Ninja Scroll sploh ne obstaja manga ali pač?
Basilisk je ena taka po tematiki zelo podobna zadeva.
Uporabniški avatar
riordan
Prispevkov: 401
Pridružen: 18.03.2007 23:44:16

Odgovor Napisal/-a riordan »

@ Corto
Ne, prav imaš, Ninja scroll je "samo" anime. Je pa hommage ninja-romanom Futara Yamade - najbrž me je to zavedlo, da sem mislil, da gre tudi za mango.
Basilisku je podoben? Tega sem gledal, pa me ni ravno pritegnil, tako da me potem najbrž tudi ta ne bo. Toliko bolj ne h'woodska verzija.

Od tega, kar sem pred kratkim gledal, se mi je zdel zanimiv in kar drugačen od drugih animejev Berserk; kolikor pa sem uspel prečekirat mango, pa se je zdela še boljša. Ampak na žalost sem jo videl samo v italijanščini, te pa ne obvladam do neke zadostne mere - se bo treba naučiti.
Anime zajame samo prvi del oz. uvod v glavno štorijo, do prihoda nekakih monstruoznih demonov na zemljo; kronotop dogajanja je pa kot nekakšna srednjeveška Evropa oz. kronotop fantasy-ja (vitezi, gradovi). Prvih nekaj delov je kar malo dolgočasno, še posebej za ljubitelje bolj hard-core mang oz. animejev - nekaj bitk, bolj malo demonov, veliko dvorskih spletk, romanc, komedije, ampak se splača počakat na konec, čeprav potem kar izvisiš, ker se neha ravno v trenutku, ko postane napeto. Tako da mora biti manga prav zanimiva.
HA!
Uporabniški avatar
Corto
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6192
Pridružen: 25.01.2005 20:30:25
Kraj: Škofja Loka
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Corto »

Anime Ninja Scroll je vsaj meni odličen, ti toplo priporočam ogled.
Prav tako Akira, v četrtek bo projekcija v Kinoteki, grem gledat verjetno :)

Berserk je problem, ker tudi manga še ni zaključena. Avtor jo zaradi uspeha, ki ga je doživela, razteguje v nedogled. Anime serija je kul, ampak kot si rekel, ni pravega zaključka zgodbe, ker pač sledi dogajanju v mangi.
Uporabniški avatar
sunciox
Prispevkov: 547
Pridružen: 09.11.2006 13:43:44

Odgovor Napisal/-a sunciox »

Edina manga ki mi je všeč je BERSERK, sam večinoma mang so glupo narisano mislim njihov stil risanja je res preveč otročji, pa tiste velike oči ki mi grejo tako na živce uh :)
BuDi
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 7039
Pridružen: 21.01.2005 19:19:44
Kraj: 1000 Ljubljana

Odgovor Napisal/-a BuDi »

Lahko kdo priporoči kako mango, ki ni "računalniško" obdelana in je risana s tušem in sivinskimi toni tušev... kot Lone Wolf naprimer.

Velika večina mang je na žalost narisanih sterilno kot novejši Diaboliki.
Sve što znam o životu…odabrao je Đelo Hadžiselimović.
Registriraj.si domeno.
Uporabniški avatar
ninel
Prispevkov: 6346
Pridružen: 19.04.2006 19:14:19
Kraj: Beograd

Odgovor Napisal/-a ninel »

Karl Marx v manga preobleki:
http://www.delo.si/clanek/71337
Uporabniški avatar
jiki
Prispevkov: 3
Pridružen: 21.11.2008 17:07:44
Kraj: MB
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a jiki »

BuDi napisal/-a:Lahko kdo priporoči kako mango, ki ni "računalniško" obdelana in je risana s tušem in sivinskimi toni tušev... kot Lone Wolf naprimer.

Velika večina mang je na žalost narisanih sterilno kot novejši Diaboliki.
do zdaj še nisem slišala da bi bile mange računalniško obdelane. kolikor jaz vem, je vse ročno narisano najprej s svinčnikom, nato s tušem, nato se, vsaj modernejše, šatirajo z folijami, ki se jih nalepi na sliko in se jih ročno izreže s skalpelom. To sem vidla na lastne oči v manga muzeju v Kyotu, kjer je ena to demonstrirala. računalnika ni bilo poleg.

za predlog pa bi jaz dala Shin angyo onshi,ker je stil res detajliran pa vsa tvar ma zgodbo, ki je deloma tudi resnična. je sicer korejska manwha, ki pa je bila izdana tudi na japonskem, zdaj pa izhaja tako v angleščini kot v nemščini.
BuDi
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 7039
Pridružen: 21.01.2005 19:19:44
Kraj: 1000 Ljubljana

Odgovor Napisal/-a BuDi »

Večina mang je prav boleče sterilnih, če ne zaradi drugega je to vidno pri rasterskih vzorcih senčenja.

To meni ne potegne, imam raje bolj 'domač', 'mahak' pristop, kjer se senčenje dosega s sivinskimi tuši, ne pa računalniškim rastrom.
Sve što znam o životu…odabrao je Đelo Hadžiselimović.
Registriraj.si domeno.
Uporabniški avatar
Corto
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6192
Pridružen: 25.01.2005 20:30:25
Kraj: Škofja Loka
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Corto »

Novejše mange so večinoma vse risane vsaj deloma s pomočjo računalnika.
Tudi za ameriške stripe Marvelove produkcije velja podobno.

Na četrti strani te teme sem objavil, kako poteka ustvarjalni proces pri mangi Gantz. Glavni avtor naredi na roke skice in like, asistenti pa računalniško ustvarijo ozadja, sence, pomagajo pri anatomiji likov, ...

Mene osebno ne moti, če avtor uporablja kot orodje za delo računalnik in grafično tablico, če na končnem izdelku tega ni premočno zaznati. Torej, da ima risba vseeno nek avtorjev pečat in ni preveč sterilna.
Uporabniški avatar
risar_69
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 9847
Pridružen: 14.04.2007 16:39:52
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a risar_69 »

ninel napisal/-a:Karl Marx v manga preobleki:
http://www.delo.si/clanek/71337
S finančno krizo je v modi spet Karl Marx in njegov Kapital, izdan 1867, ki se danes zopet odlično prodaja.
V obliki mange pride na police prihodnji mesec
Slika
Preden začneš slikati, moraš imeti v konici čopiča srce, roko in misli!
Uporabniški avatar
Jaša
Prispevkov: 2
Pridružen: 10.12.2008 22:25:14
Kraj: lj

Odgovor Napisal/-a Jaša »

Nazadnje sm prebrala Death Note... kr uredu!
...or maybe you can tell me all about it, old friend.
Odgovori