1. Međunarodni salon stripa "Deveta dimenzija"

Vse v zvezi s stripi.

Moderatorji: TomDarjangCortoTornadoMioke

Odgovori
Uporabniški avatar
tilitili
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6357
Pridružen: 26.02.2009 21:26:50
Kraj: zagorje ob savi

1. Međunarodni salon stripa "Deveta dimenzija"

Odgovor Napisal/-a tilitili »

tilitili napisal/-a:Prvi međunarodni SALON STRIPA u oktobru na Kastelu
Banja Luka, Republika Srbska, BiH
od 12. do 14. oktoba u prostoru Kamene kuće

https://srpskainfo.com/banjaluka-u-znak ... a-kastelu/

Zoka najavlja tudi 4 nove izdaje:

wunderwaffen integral br. 3 sa epizodama 5-6-7
strip integral Remboov šešir
knjiga i strip Holiwood protiv mene
Parabellum br. 9
Na 1. Međunarodnom salonu stripa "Deveta dimenzija" biće 8 izložbenih postavki sa preko 500 tabli stripa:

1. Aurelien Fernandez
2. Željko Pahek
3. Milorad Vicanović Maza
4. Max Von Fafner
5. Aleksandar Zograf
6. Izložba stripa "Alan Ford"
7. Izložba škole Stripa "Kunova" Prnjavor, Derventa, Srbac
8. 3. Izložba stripa Srpske
WHOOOOA BIG FELLA; WHOOOA.
Uporabniški avatar
tilitili
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6357
Pridružen: 26.02.2009 21:26:50
Kraj: zagorje ob savi

Re: 1. Međunarodni salon stripa "Deveta dimenzija"

Odgovor Napisal/-a tilitili »

3. IZLOŽBA STRIPA SRPSKE

Misija započeta u decembru 2006. godine na Palama organizacijom „1. Izložbe stripa Srpske“, koja je nastavljena tokom cijele 2013. godine postavkom „2. Izložbe stripa Srpske“ u desetak gradova širom Republike Srpske, a kasnije i u Srbiji, na ovom 1. Međunarodnom salonu stripa „Deveta dimenzija“ doživljava svoj treći nastavak. Nakon pet godina pauze pred vama su radovi 20 trenutno najaktivnijih stripadžija sa ovih prostor zajedno sa radovima pokojnog Mira Mlađenovića - domaće strip legende. Nakon ove premijerne postavke „3. Izložba stripa Srpske“ krenuće na turneju širom naše Republike, a i dalje.
Slijede imena autora koji su zastupljeni na izložbi: Aljoša Tomić, Ana Karan, Borislav Maljenović, Dejan Šijuk, Desimir Miljić, Duško Vučković, Goran Dujaković, Goran Lojpur, Jovan Bratić, Milan Mladić, Milenko Bogdanović, Milorad Vicanović, Miro Mlađenović, Nikola Knežević, Predrag Ikonić, Srđan Salat, Stanko Gojić, Tatjana Vidojević, Zdravko Knežević, Zoran Pejić i Zdravko Jandrić.
WHOOOOA BIG FELLA; WHOOOA.
wer
Prispevkov: 1796
Pridružen: 21.08.2008 9:56:12

Re: 1. Međunarodni salon stripa "Deveta dimenzija"

Odgovor Napisal/-a wer »

Hmm, Banja luka, niti ni tako daleč...za ogled mesta, dobro hrano ter kakšen strip. Pa še ogled Kastela oz. Kamene kuće z razstavo.
play it again
wer
Prispevkov: 1796
Pridružen: 21.08.2008 9:56:12

Re: 1. Međunarodni salon stripa "Deveta dimenzija"

Odgovor Napisal/-a wer »

Za hrano upošteval ponkijev nasvet in imel je prav. Teletina ispod sača in sladica sladoled sa pitom iz jabuke je odlična.
Festival uspešno začrtal svojo pot. Upam, da se prime in postane tradicionalen. Zokalav je car, da je tole zastavil in izpeljal kot je treba. Ambient in lokacija je super, gostov ravno prav, nekaj novih obrazov in dobrih risarjev zastopano na manjših festivalih kot je ta je dobra popotnica za naprej...
Sobota je izpadla boljše kot sem si lahko mislil, nabavil nekaj stripov, nekaj risb in posterjev ter čvek z znanimi forumaši ter glavnimi akterji festivala. Maza je kot ponavadi raztural s svojimi risbami, mene je presenetil z risbo povsem atipično zanj. Kapa dol.
Ostane še ogled mesta in kavica u restoranu Kazamat uz reku Vrbas. Pa še sonček skrbi, da nam ni hladno. Pa dunjevača.
Kakšna slika pa še sledi...
play it again
wer
Prispevkov: 1796
Pridružen: 21.08.2008 9:56:12

Re: 1. Međunarodni salon stripa "Deveta dimenzija"

Odgovor Napisal/-a wer »

Evo sedaj lahko v miru rezimiram in pripnem par risb:
v Banja Luko prispel v petek 12.10. pozno zvečer in zamudil otvoritev ob 20h...pač promet in zastoji na cesti, kaj češ...
v soboto pa takoj že pred 11h v prvih linijah :)
najprej ogled kastela in kamene kuće kjer se je odvijal prvi međunarodni salon stripa potem pa ogled razstavljenih tabel, borza stripov, sledijo delavnice z mlajšimi udeleženci, vmes stari majstri vseskozi rišejo za fane in popoldne potekajo razgovori...vmes čveki z starimi forumaši (ponki, bagi, zokalav,...) in povabljenimi gosti. Res fajn. Malo sprostitve sem ujel ko so šli gostje na kosilo in takrat sem izkoristil ponkijev nasvet za dobro hrano...takšni festivali so res dobri za sklepanje novih poznanstev, evo tu sem se seznanil z Borom Maljenovićem in to potem ko sem opazoval njegove risbe in mi je ena prav izstopala - po pogovoru mi je narisal skoraj isto (če ne še boljšo verzijo). Če koga zanima si lahko o njem kaj več prebere tule:
http://blacksheep.rs/borislav-boro-malj ... -njegovati
Bo pa prisoten tudi na letošnjem mofestu v Mostarju.
V nedeljo pa sem že mislil izpustiti stripe in samo šetati po mestu pa sem si premislil in malo pokukal pa ujel še zanimivega gosta Maxa von Fafnerja, se seznanima, mi nariše risbo potem pa še kupim njegov strip v znak podpore in mi še vanj nariše lepo risbo. Ker nimam kontakta od Kolleja ga naj kdo pozdravi v imenu Fafnerja.
Po zaključku festivala pa se nam na povratku domov pridruži še zanimiv človek, ki mu pač ne morem odkloniti pot v Laktaše...
Malo utrujen prispem domov ampak prijetno utrujen in zbiram polno pozitivnih trenutkov...

Kamena kuća:
Slika
Table:
Slika
Slika
Slika
Slika
Delavnica z najmlajšimi:
Slika
Razgovori:
Slika
Slika
levo Pahek, desno zokalav:
Slika
Catwoman:
Slika
risanje za fane:
Slika
pa še moj ulov:
Slika
play it again
izzy
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 1292
Pridružen: 29.09.2006 9:25:53
Kraj: Slovenski Javornik

Re: 1. Međunarodni salon stripa "Deveta dimenzija"

Odgovor Napisal/-a izzy »

Super reportaža :yes:

Lepo, da si se zabaval in na splošno dobro imel :)
From Far Beyond The Valkyries Chant My Name
wer
Prispevkov: 1796
Pridružen: 21.08.2008 9:56:12

Re: 1. Međunarodni salon stripa "Deveta dimenzija"

Odgovor Napisal/-a wer »

Hvala izzy. Saj sem malo vagal med Tinto in tem festivalom pa sem se odloču za slednjega.
Pa verjamem, da jo blo tud v Ljubljani luštno. Vsaj po tistem kar je tilitili napisal.
Kaj več pa izvem še daes zvečer ko se skupaj dobimo.
play it again
Uporabniški avatar
horex2
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 2347
Pridružen: 28.02.2006 15:23:46
Kraj: trbovlje

Re: 1. Međunarodni salon stripa "Deveta dimenzija"

Odgovor Napisal/-a horex2 »

bomba :baw:
horex je zakon, pa reno tud...
wer
Prispevkov: 1796
Pridružen: 21.08.2008 9:56:12

Re: 1. Međunarodni salon stripa "Deveta dimenzija"

Odgovor Napisal/-a wer »

aja, še tole omenim: je bilo kar dosti podobnih kot na spodnji sliki okoli kastela in kamene kuće tako, da se da videti še kaj drugega kot stripe, table,...
Slika
play it again
Uporabniški avatar
tilitili
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6357
Pridružen: 26.02.2009 21:26:50
Kraj: zagorje ob savi

Re: 1. Međunarodni salon stripa "Deveta dimenzija"

Odgovor Napisal/-a tilitili »

ornk praprot tistle, jle? Že nism vidu tulk dougih lep cajt.
WHOOOOA BIG FELLA; WHOOOA.
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8105
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Re: 1. Međunarodni salon stripa "Deveta dimenzija"

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

Včasih smo jim rekli noge, a danes pa praprot? :angel:
Anything is possible
Be the Change You Want to See
wer
Prispevkov: 1796
Pridružen: 21.08.2008 9:56:12

Re: 1. Međunarodni salon stripa "Deveta dimenzija"

Odgovor Napisal/-a wer »

jst sem probu mal ušesa pogledat, pa nisem nič vidu...pa tud smel gledat. :)
play it again
wer
Prispevkov: 1796
Pridružen: 21.08.2008 9:56:12

Re: 1. Međunarodni salon stripa "Deveta dimenzija"

Odgovor Napisal/-a wer »

Res škoda, da za festival ni izšel Wunderwaffen inegral 3. No, zokalav je prav zdaj najavil, da je album izšel v manjši nakladi in da je priporočljiva rezervacija zainteresiranih. Jaz sem za svoj izvod to že postoril.
Mi je pa zanimiva tudi najava Remboov šešir. Mislim, da bom vzel kar oba.
play it again
Odgovori