MaFest 2018

Vse v zvezi s stripi.

Moderatorji: TomDarjangCortoTornadoMioke

Uporabniški avatar
horex2
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 2347
Pridružen: 28.02.2006 15:23:46
Kraj: trbovlje

Re: MaFest 2018

Odgovor Napisal/-a horex2 »

:censored_red:
ok, vaše posteljne aktivnosti me pa res ne zanimajo...
me pa zanima, KAKO JE BILO NA MAFESTU :wallbash:
RISBE....FOTKE :duno: enifing?
horex je zakon, pa reno tud...
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11089
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Re: MaFest 2018

Odgovor Napisal/-a jang »

dražba?
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8097
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Re: MaFest 2018

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

Fantje, ne se je*at, mi smo delal (Darine crnčuge) ne pa okol ga sral pa zjala pasl! :lol: :twisted: :P :P :P :psst:

Ma kakšne fotke, saj vidiš, da se še Hrvatom ne ljubi nič objaviti, razen par slik nakupljenih stripov. Mogoče pa samo potrebujejo več časa, da pridejo k sebi, pa bo ...
Anything is possible
Be the Change You Want to See
Uporabniški avatar
horex2
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 2347
Pridružen: 28.02.2006 15:23:46
Kraj: trbovlje

Re: MaFest 2018

Odgovor Napisal/-a horex2 »

ja pišuka, VZDUŠJE,DEBATE,R I S B E :censored_red:
ne pa samo sedenje na pručki in gledanje u.b.m. :censored_red: :censored_red:
poli,a bo key al nč :wallbash:
horex je zakon, pa reno tud...
Uporabniški avatar
horex2
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 2347
Pridružen: 28.02.2006 15:23:46
Kraj: trbovlje

Re: MaFest 2018

Odgovor Napisal/-a horex2 »

dare,lux poly...ne duha in črke od mafesta
a je noubadi biu duoal :?:
horex je zakon, pa reno tud...
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8097
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Re: MaFest 2018

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

Biuje. Jassemsvojenapisaunas.com.
Anything is possible
Be the Change You Want to See
Uporabniški avatar
horex2
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 2347
Pridružen: 28.02.2006 15:23:46
Kraj: trbovlje

Re: MaFest 2018

Odgovor Napisal/-a horex2 »

:censored_red:
zakua pa ne na striparni...
a tuki pa smrdimo :censored_red: :censored_red:
horex je zakon, pa reno tud...
Uporabniški avatar
mike
Prispevkov: 596
Pridružen: 16.09.2005 11:29:28
Kraj: Maribor

Re: MaFest 2018

Odgovor Napisal/-a mike »

Fantje, vse je na mojem fb, od slik do kratkih komentarjev.. Letos sem praktično vse 3 dni presedel v Pivcu in se imel vrhunsko, fantastično.. Najbolj pa sem vesel skupnih fotografij z Lauro Zuccheri, Valentino Briški in Castellinijem. Meni je vsako leto bolje - torej najboljši Mafest.
Blackjack.
Uporabniški avatar
tilitili
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6356
Pridružen: 26.02.2009 21:26:50
Kraj: zagorje ob savi

Re: MaFest 2018

Odgovor Napisal/-a tilitili »

Ja nč, ste tolk skromni z opisi, čisto podobno komentarjem na s.com ob izidu novega Ludensa. Par kratkih "masthevuša", "super", "to se čekalo" pa šlus. Evo bom pa jaz napisal, ko me sploh dol ni blo:

nekateri niso imeli cajta za druženje, ker so crnčili v šotorju

Slika

drugi so crnčili pr Pivcu za tiste, ki so ostali laganini doma na kavču in poslali v borbo majstre za čakalne vrste, tretji so aktivno dopustovali.

Po skopih komentarjih sodeč in nekaterih kritikah je šlo za dogodek z manj duše kot pred leti, kar se dogaja, roko na srce, že več let. Ampak saj veste kako je, prvega ne pozabiš nikoli, minili so "stari časi". Strip avtorji vrhunski, poudarek seveda na preverjenih avtorjih iz Bonelli in domaćih krogov, predstavnikov klasične BD bolj malo.

Pohvalit se moram, da ima moj stripovski frend odlično ženo. Namreč Misiz Wer in njen mož sta mi zrihtala par draguljev. Evo, slika pove več kot 1.000 besed:

Slika

Ko pa pride Wer k sebi od vsega razburjenja, upam, da bo napisal kaj več. Predvsem čakamo na kake hude trače, pikre komentarje, stripovsko dogajanje vse tri dni, kak vtis iz razstave, komentar licitacij, druženje z drugimi ob pivu pri Pivcu, na večerji...
WHOOOOA BIG FELLA; WHOOOA.
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11089
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Re: MaFest 2018

Odgovor Napisal/-a jang »

definitivno najboljši komentar dogajanja...tu in na stripovi.com
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8097
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Re: MaFest 2018

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

Na, pa je šla Daretova želja, da ni nobenih dokazov o naši stojnici na Mafestu. :mrgreen:
Kdo pa je posnel tole tili, a wer?

Sam ne morem komentirati, kako je bilo letos napram prejšnjim letom, ker je bilo zame prvič. Nekateri pravijo, da je bilo letos več ljudi (potem jih je bilo prejšnja leta zares malo?), pa da je bila prava poteza, da so borzo stripov postavili tako blizu "glavnega dogajanja". Si ne predstavljam, da bi bili 2 km daleč, kot ob tilijevem križevem potu. :angel:
Nekateri tudi jamrajo, da ni bilo dovolj ponudbe stripov, a na prodaj so bili tudi zadnji Darkwoodovi, ki jih še niti ni v hr striparnicah (Columbo je imel npr. zadnjega Conana, ta Dark Horseov), pa Komikovi in Makondovi + Lavirint, polno starih stripov (ex-Yu in novejša kiosk ponudba). Je pa res, da je imela Fibra samo novejše naslove (v kolikor se ni kdo z Markotom direktno zmenil, da mu kaj starešega prinese), ponudba "oštečenih" pri Libellusu je bila pa izredno borna (2 škatli). Mislim, da se sploh ni kaj dosti prodalo. Tudi Strip-agent/Bookglobe ni imel dosti za ponuditi. V glavnem, ve se, za te stvari je Interliber mila majka.
Je pa Dado pojamral, za koliko so se iskeširali za ta prostor (šotor) in če bi želeli ta denar povrniti s cenami stojnic, bi verjetno vsi odpovedali. Tako so šli v svoj minus.
Anything is possible
Be the Change You Want to See
wer
Prispevkov: 1796
Pridružen: 21.08.2008 9:56:12

Re: MaFest 2018

Odgovor Napisal/-a wer »

evo, ko me že tili tako vleče za jezik, še par mojih vtisov z letošnjega mafesta:
na pot v Makarsko sem odšel v četrtek dopoldne in po vmesnem postanku (počitek, kosilo) v Skradinu prihod okoli 17h. Po stacioniranju v apartma sledil takojšnji sprehod do Pivca in kasneje do kafiča, ki se je prej imenoval Book Cafe. Tam srečam že nekaj znanih obrazov, ki srebajo vsak svojo pijačko. Žal v četrtek zvečer ni bilo odprtja Maurovićevih del (2.del) v galeriji Antun Gojak kot na prejšnjem mafestu kar je pravzaprav velika škoda. S komerkoli sem govoril je pogrešal to srečanje. V petek nastopi dan D. Kot se je izkazalo pozneje je bil to udarni dan za večino in tudi največje vrste so nastajale od zgodnjih ur. Tudi jaz sem vse stavil na petek in računal na nekaj dobrih (nizkih) številk, da se zgrebem za risbe in kak pogovor z avtorji.
V petek sem bil zjutraj 5 minut prepozen in sem bil že recimo 30 v vrsti (če sem še dosti rekel). Glede na prejšnje mafeste moram reči, da se je na tokratnem veliko dlje časa čakalo v vrsti kot poprej. Recimo konkretno moj primer: želel sem si risbo Lole Airaghi in sem izračunal, da moram dobiti začetne številke in sem zato eno skupino čakalne vrste izpustil in sem zato 2 uri sedel in pil pijačo ter čakal, da potalajo številke za prejšnjo skupino in takoj ko se vrsta končala stopil na začetek nove vrste. Se pravi, da sem bil prvi v vrsti in sem čakal 2h v vrsti, da sem dobil številko. Nato pa končno pridem do Lole in se nekako zmeniva kaj bi mi narisala in traja in traja in ko sem mislil, da je že končala izvleče vodene barvice in nadaljuje...risala mi je 77 minut. Človek za mano je imel št.2 in se je spraševal ali bo sploh prišel na vrsto...jaz sem se opravičeval, da ni moja krivda, da si je ona sama želela to narisat...in ko ga srečam drugi dan mi je rekel, da je njemu še dalje risala kot meni. Da so že vsi iz skupine nehali risati in odšli na pijačo, ona pa je še risala. Je pa res narisala kot se šika. Kapo dol.
Drugi dan: sobota. Vzel sem ga tako po jangovsko oz. po njegovem nasvetu, bolj za uživancijo. In rečeno storjeno. Grem v Pivca, naročim pijačo in potem razgovor. Večinoma mi je društvo delal mike, nobody, manabo, po priključitvi Nenadova in Lacija se je krog okoli nas razširil na Frana, Valentino, Krešimirja, Darka, celo Esad je malce kasneje prisedel. Štos je bil ko sem jaz prosil Strukana za risbo v katalog in mi jo riše, pa spet nekdo pocuka Macana, Esada pa nihče. Samo še eno moram dodati, tale Laci je taka faca in odprt za pogovor, res fajn človk se mi je zdel. Ninel, pozdrave imaš od njega! Poglej med PM.
V glavnem sobota uspela, grem na pozno kosilo ali zgodnjo večerjo v restavracijo Lido kjer se takoj ujamem z glavnim kelnerjem, mu povem zgodbo kako je nastal vrč Laško in je bil tako navdušen, da jo bo rade volje prodal naprej. Na ta račun z ženo dobiva sladico na račun hiše. Svaka čast. Še pridem...
Moram reči, da zvečer na licitacije nisem šel, en razlog je ker imam apartma kar precej oddaljen od mesta dogajanja, drug pa ker ni to ravno meni pisano na kožo. Dobro, lani sem se v družbi frenda in najinih boljših polovic teh licitacij udeležil kot opazovalec in to je to.
Tretji dan, nedelja. Ta je bila še bolj sproščena kot sobota. Naj povem, da sem prvič ostal v nedeljo skoraj cel dan pred odhodom domov tako, da o občutkih lahko govorim le o tokratni nedelji. In pravim, da se splača ostati. Po letošnjem mafestu, bi rekel, da je mogoče še najbolje biti prisoten v soboto in nedeljo cel dan, pa oditi recimo v ponedeljek. Ja pa kopal sem se. Morje prijetnih 22 do 23 stopinj. Sploh nisem mogel verjeti - občutek kot poleti, zunaj 29 stopinj, morje pa prijetno, komot greš noter in zaplavaš. Superca. Se sploh ne spomnim, da sem se kdaj v maju kopal v morju?
Junija, julija, avgusta, to itak, tudi 30. septembra imam v glavi, da sem se kopal v Dragah pri Pirovcu, za maja pa ne.
Sedaj, če naredim en rezime in primerjam s prejšnjim mafestom bi rekel, da je bil prejšnji večji, boljši, več obiskovalcev, bolj tudi medijsko odmeven (predvsem lokalno). Letos je zbivanje sovpadalo z Makarsko biciklijado in je bila ta odmevnejša in bolj oglaševana kot mafest - tudi na glavnem trgu ob turističnih informacijah letos ni bilo plakata o mafestu. Definitivno je zame presenečenje sobota, ko je bilo bistveno manj obiskovalcev glede na poprej. Stripi se na mafestu ne kupujejo več (vsaj zadnji dve leti) ker se vse stavi na sejme z večjimi popusti. No, tu in tam se vidi kaka vrečka z nekaj stripi ampak nič več kot to. Jaz sem vzel zase 5 stripov kiosk robe, pa za enega frenda en Libellusov zaostanek in za drugega 4 Fibrine novosti.
Vse skupaj je tale šotor nasproti Pivca dobra domislica kot prej v hotelu Meteor, si pa ne znam predstavljat, da bi bil cel dan v šotorju in prodajal stripe medtem ko se nasproti ceste dogaja živžav s stripovskimi kreatorji in njihovimi feni. Zato dam kapo dol tudi njim.
Pa seveda Dadotu tudi, ne glede na vse, tole zorganizirat, skupi spravt, navkljub nekaj odpovedmi, globok naklon.
Nekaj cvetk, nekaj zgodb, ki so se rodile v Makarski naj ostanejo tam, razen, če jih bo kdo drug prinesel na dan. Dva sta še, ki lahko dasta kakšno mnenje, tista dva, ki sta bila največ prisotna v Pivcu saj lahko rečem, da smo bili Slovenci na tokratnem mafestu v sila okrnjeni ekipi.
Moja tombola je risba Lole Airaghi, ki se je res potrudila in jo bom dal v okvir in v stripovsko sobo na steno. Seveda je dobila v zameno poljubček na lice, ki pa ga ni ovekovečil nihče saj sem bil hiter in presenetil vse - še samega sebe! Aja pa še Frana sem pozabil pohvalit. Petrušo namreč. Omenil sem mu, da se velik oboževalec Maurovićevih del, tudi njegovih slik, ne samo stripov in mi je narisal Starega mačka. Če mi ga že stari ni mogel, mi ga je Frano. Hvala ti.
Evo, toliko zaenkrat, če se še kaj spomnim dodam. Še par slik:
Nenadov in Laci v akciji:
Slika
Slika
Slika
mg]http://shrani.si/f/3r/O9/1WGFIZNb/mafest04.jpg[/img]
Slika
Lola na delu z Zagorjem in indijanko Luno:
Slika
in risbe na kupu:
Slika
play it again
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11089
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Re: MaFest 2018

Odgovor Napisal/-a jang »

:baw: :baw:
Končno nekdo....
Uporabniški avatar
ninel
Prispevkov: 6346
Pridružen: 19.04.2006 19:14:19
Kraj: Beograd

Re: MaFest 2018

Odgovor Napisal/-a ninel »

Super predstavitev. Hvala za pozdrave, Boris! :wink:
wer
Prispevkov: 1796
Pridružen: 21.08.2008 9:56:12

Re: MaFest 2018

Odgovor Napisal/-a wer »

Ni za kaj. Mogoče še dodam komentar za slike in sicer prva je od tilija young Sam from Orfani oz. Siročadi, avtor Gianfelice, nato desno od nje Dr.Watson od Peroviča pa že prej omenjena in meni ljuba Zagor in Luna od Lole Airaghi in zadnja zgoraj desno Old Mickey od Petruše. V sredini prva levo je ujetnica od Nenadova pa desno double face od Celonija. Prekrijte levo in desno stran Celonijeve risbe in povejte kaj vidite. Dobra zamisel in izvedba Fabia. Naslednja risba je od Laure Zuccheri Emily. Za tiste, ki ne poznate je to stranski lik iz stripa Julia, lik pa temelji na igralki Whoopi Goldberg. Sledi Leonardo od Turka in spodaj levo iz Ticovega peresa ujeta Popaj in Oliva v Pimpekih. Naslednja je Sherlock Holmes od Lacija in zadnja narisana v katalog 11.mafesta je Parlight Starlov od Frane Strukana. No, še eno risbo sem ujel, ki pa naj bi bila za presenečenje in jo je že tilitili objavil in sicer wizzard Alben iz Dragonera, avtor pa Buscaglia.
Par besed moram še dodati in sicer smo se fino družili z Mostarsko ekipo, res so dobri dečki. Lani decembra sem bil na njihovem drugem Mofestu in si te zapomnijo, pozdravijo in povabijo na naslednjega, ki bo letos v drugem terminu in sicer v oktobru, so pa potrdili že eminentnega gosta, za ostale pa so razgovori v teku. Ta njihov festival je tako dobro pripravljen, ne gre v širino, izbrani gostje, vse se dogaja na enem mestu, kar nekako domače vse izpade. Razgovor je izpeljan tako kot je treba, je v dvorani kjer je tišina in res vsakdo sliši, če seveda želi poslušati. To je sicer en manjši manjko na mafestu kjer se razgovor vodi v gostilni med obiskovalci lokala, nekaj jih je še v vrstah za številke, nekaj pri mizah kjer se riše in ujeti kako pametno besedo medtem ko sosednji lokal pušča svojo glasbo je kar umetnost, bi dejal.
Pa še hercegnovski festival moram omeniti, ki raste iz leta v leto. Tudi letos sva si na mafestu izmenjala dosti besed z enim od organizatorjev tega festivala. Si pa fantje med seboj pomagajo in sodelujejo kar je prav in mi je všeč saj imamo vsi od teh festivalov potem kar največ.
play it again
Odgovori