Knjižni sejem v CD

Vse v zvezi s stripi.

Moderatorji: TomDarjangCortoTornadoMioke

BuDi
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 7037
Pridružen: 21.01.2005 19:19:44
Kraj: 1000 Ljubljana

Re: Knjižni sejem v CD

Odgovor Napisal/-a BuDi »

ninel napisal/-a:Kje imajo to svetovno zgodovino stripa?
Jutri grem na sejem, pa jo bom vzel.
V.B.Z. Ljubljana, čisto spodnje nadstropje (tisti, ki so za sejem izdali Nicka Cavea v stripu). Sicer prodajajo predvsem art knjige založbe Taschen. Mogoče bo treba vprašat/prebrskat, ker se ljudje skoraj tepejo za poceni Taschen knjige je bilo obskrat ko sem bil precej razmetano.
Sve što znam o životu…odabrao je Đelo Hadžiselimović.
Registriraj.si domeno.
BuDi
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 7037
Pridružen: 21.01.2005 19:19:44
Kraj: 1000 Ljubljana

Re: Knjižni sejem v CD

Odgovor Napisal/-a BuDi »

Oversajzan Little Nemo je ne glede na visoko ceno vreden vsakega evra. Glede na to, da je bil zavit in drag sem malo dvomil. Reprodukcije so odlične, papir je ravno pravi, v knjigi je poleg polovice Nemota tudi res veliko konkretnih tekstov z bogato in kvalitetno slikovno opremo. Edina vsaj malo primerljiva izdaja je Magnus od VČ, pa še to se težko primerja ker ni sto let stara časopisna klasika v barvah.

Glede na to, da nimam nobenega "Artist Editiona" oziroma LMS #4 in podobnih kapitalcev je to trenutno vrhunec moje zbirke.

Priporočam nakup, na BookDepositoriyu je še kakšen evro cenejša kot na sejmu - čeprav ne vem kako pošta dostavlja take velike mrcine. Pa koneckoncev ne pride dražje od srbske Makondo verzije, kjer je precej slabša manjša izdaja po redni ceni okoli 20€ na HC knjigo, tale Taschen izdaja pa vsebuje dve Makondo knjigi in pol + več kot 130 strani teksta.
Sve što znam o životu…odabrao je Đelo Hadžiselimović.
Registriraj.si domeno.
Uporabniški avatar
Corto
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6191
Pridružen: 25.01.2005 20:30:25
Kraj: Škofja Loka
Kontakt:

Re: Knjižni sejem v CD

Odgovor Napisal/-a Corto »

Vigevageknjige
RAZPRODANE VVK KNJIGE:
1) Umetnost padanja
2) Ariol 1 - Oslič kot ti in jaz [rumen]
3) Ariol 2 - Gromski konj [oranžen]
4) Ariol 3 - Svinjsko dobra prijatelja [svetlo plav]
5) Rdeča Rosa [delamo spisek potencialnih interesentk / interesentov, če še kje kako ujagamo, zaenkrat smo jih našli za prve 4 na listi, ki vas pokličemo takoj po sejmu]
TIK PRED RAZPRODAJO:
1) Prototip [na štantu imamo še 3 izvode - kdor ga oče, naj se, prosim, zmiga, ne bomo delali ponatisa]

KNJIGE NA ŠTANTU:
1) Peščeni grad [popust → 16 eur]
2) Yvonne, otrok dvorec [popust → 14 eur]
3) Katarza [popust → 16 eur]
4) Ariol 4 - Krasna kravica [roza]
5) Sanje o olimpijadi
6) Škatla
7) Brodeckovo poročilo
BRODECKOVEGA POROČILA smo imeli na sejmu skupno 80 izvodov, ker pa se knjige vsak dan več proda, svetujemo zainteresiranemu bralstvu, da se oglasi kar kojci in ne čaka na zadnji moment (sejem je jutri odprt od 9h do 18h), da ne bi ostalo brez, spletna distribucija bo namreč par dni kasnila. Je le vel'ka knjiga. :-)

OPOZORILO - Mi nimamo POS terminala, žal, zato sprejemamo zgolj gotovino. Bankomati okoli Cankarjevega doma so danes že pozno popoldne ostali brez keša, zato svetujemo, da ga dvignete kje prej. Hvala!
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8097
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Re: Knjižni sejem v CD

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

Aha, še ena zanimivost. Na enem od štandov sem opazil kar nekaj Marink, če se jih še spomnite (http://mmc.bolha.com/0/image/195504/196 ... 010fed.jpg). Zanimivo, da je zadaj navedeno "Novi Sad, 1979", čeprav so knjige videti povsem nove, kot bi ravno prišle iz tiskarne.
Ne vem pa, kaj je s temi, izgleda "ponatis": http://www.kupiknjigo.si/marinka-in-sti ... -casi.html.
Anything is possible
Be the Change You Want to See
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8097
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Re: Knjižni sejem v CD

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

Pri VigeVageKnjige vzel enega od dveh še preostalih Prototipov. No, po treh letih se je sedaj tudi ta razprodal (300 naklada). Zaenkrat še ni sigurno, če bodo nadaljevali, kar je škoda.
No, morda pa dobimo v prihodnosti še kaj od Larceneta. Ideja je (bila), da bi ga povabili tudi kot gosta ...
Anything is possible
Be the Change You Want to See
Uporabniški avatar
ninel
Prispevkov: 6346
Pridružen: 19.04.2006 19:14:19
Kraj: Beograd

Re: Knjižni sejem v CD

Odgovor Napisal/-a ninel »

Čeprav je bila nedelja zadnji dan sejma, je bilo zelo veliko ljudi. Sploh si ne predstavljam, kako
je bilo šele v petek in soboto. Na predstavitvi Jaka Racmana na pisateljskem odru je bilo kakšnih
dvajset ljudi, poznal nisem sicer nobenega (tako da niso bili iz stripovskih krogov in logov), sta pa
vsaj dva kupila knjigo. Ana Bogataj je odlično vodila pogovor, Lunaček je bil iskriv in pronicljiv
sogovornik, jaz sem pa tudi nekako zmečkal par bolj ali manj nepovezanih stavkov, tako da je
v celoti kar dobro izpadlo. Štant založbe cf, ki ga je imela s še štirimi drugimi humanističnimi založbami
je bil razkošno velik in na odlični lokaciji, kljub temu pa se ni ravno trlo obiskovalcev, saj humanistika
ni ravno komercialna knjižna zvrst. Obiskal sem še štante Bucha, Stripburgerja, Umca, Modrijana in
Vigevageknjig, kjer so mi postregli z domačimi piškoti in recenzijskim izvodom Brodeckovega poročila.
Pri vbz-ju sem zaman iskal hrvaško Svetovno zgodovino stripa, tako da sem se na koncu moral zadovoljiti
zgolj s trdovezanim Calvinom in Hobbesom iz Didakte (ki je bil poleg Cankarja verjetno najbolj prodajan
strip na sejmu).
BuDi
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 7037
Pridružen: 21.01.2005 19:19:44
Kraj: 1000 Ljubljana

Re: Knjižni sejem v CD

Odgovor Napisal/-a BuDi »

Vidim da VBZ zgodovino stripa sicer v redni prodaji ponuja po 36.90€ :shock:
http://vbz.si/knjiga.asp?isbn=978-953-351-018-7
Sve što znam o životu…odabrao je Đelo Hadžiselimović.
Registriraj.si domeno.
Uporabniški avatar
Corto
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6191
Pridružen: 25.01.2005 20:30:25
Kraj: Škofja Loka
Kontakt:

Re: Knjižni sejem v CD

Odgovor Napisal/-a Corto »

Če imaš koga v Zagrebu, da ti lahko nabavi:
http://www.antikvarijatzz.hr/knjige/str ... nas/33601/
Odgovori