41. Interliber 2018 (Zagreb, 13. - 18. 11. 2018)

Vse v zvezi s stripi.

Moderatorji: TomDarjangCortoTornadoMioke

Odgovori
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8097
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Re: 40. Interliber 2017 (Zagreb, 7. - 12. 11. 2017)

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

Luštno včeraj.

Sicer celo pot do meje dež in dež, pa del poti nazaj, a zato v Zg niti kaplje. :yes: Stripi se pa ja ne smejo zmočiti! :mrgreen: In tudi ni takega feelinga, če tečeš pred dežjem od ene hale do druge.

Saj bi šli že ob 9. uri, a da se ne ponavljam, zakaj nismo šli ... :P

Na IL smo sicer naredili najprej en giro spredaj, če najdemo kakšen plac, pa ni bilo nič nikjer (halo, četrtek dopoldne!?) in smo šli potem notri parkirat, ob 5. halo. Jasno, najbliže Fibri. In tja so nas res tudi najprej noge nesle. Lux namutil s šefom gnar in tečaj, pred tem pa nabiranje kupčkov (nekdo je podvojil Markiza od Anaona, kar smo ugotovili, ko smo že zlagali plačano robo v avto, pa sem ga jaz vzel, baje da obeta ...). Tu smo srečali še Najdiča, z nekim (enim) retro stripov, verjetno že ima kupca z zlatimi palicami zanj. Če bi sodili po horexovih dveh majicah za kupljeni znesek pri Fibri, potem bi nam markos moral dati 7 majic ... pa smo se "zadovoljili" samo s štirimi (3 Eddyji in 1 Toppi), čeprav bo Lux jutri verjetno spet probal in mahal z računom. :mrgreen: Srečam še člana oko, da mu predam Lavričene stripe in majice.

Po tej prvi turi smo naredili krog čez petico (?) in nato v šestico do Libellusa in vsega ostalo. Pri Columbu jaki, Columbo in ekipa ustrežljivi, tam srečam še tintona, da mi preda Fibrine avkcije izpred časa, potem pa gre z nami, kao na pijačo, ki pa se je zgodila šele čez ... ohoho troganja in šetanja.

Pri Libellusu me že čaka škatla, samo še vse vnesti v PC in frcniti račun, pa pobrati robo Zasavcev in hop z njihovim vozičkom do avta. Srečamo še Nobodyja s sinom.
Vmes smo že srečali mikea, čeprav ne vem, ali pred ali po wc-ju (kakšna mila v straniščih mike? pa koliko dni, ne ur, si ti preživel v teh halah!? :shock: :o :angel: )

Nato končno kafič, jasno zunaj, zaradi kadilca. :P Kmalu se nam pridružita še oko in Johnny Difool. Nato pa vidim, da oko stoji tam pri nekem avtu nabitem s škatlami - škatle zadaj v prtljažniku, škatle na zadnjih zicih ... kaj to nekdo prodaja pa ima avto tu pred vhodom? A vidim avstrijske tablice ... nato pa se oko in voznik že obrneta k nam in prihajata do naše mize. Me prešine, da ni to Dukidule. In res! Je rekel, da je prijatelja pustil nekje v centru (nek army shop išče), njemu pa je bilo rečeno, da bo dobil 2 škatli za v avto, nato pa kar 7 njih. In kot vidim kasnejše objave včeraj, je avto še zalagal in zalagal. :mrgreen: Drugače šaljivdžija, ki jemlje forum kot sprostitev in zajebancijo. Tu sem bil že sam s Hrvati, zato sem letel notri, kjer smo bili zmenjeni z našo ekipo, da gremo že počasi domov okrog 16h.
Ampak prej pa jasno, še 1x oropati Strip-agentov štand. Najdem še preostale manjkajoče Priče s Divljeg zapada, pa cel komplet Bella & Bronco - vse po 10 kun - in si rečem, zakwa pa ne. No, B&B so imeli na pultu samo prve 3, pa vprašam, če imajo še ostale in dobim odgovor, da jasno, da jih imajo (normalno!) in jih potegne ispod pulta. Tudi za 10 kn (no, danes sicer ugotovim, da sem štirico že kupil, a me še čaka pri prodajalcu ... peh! ampak OK, samo en topelt strip, ni pene ... sicer pa B&B sploh nisem nameraval kupit, razen za te cene). Vzamem še par letalskih albumov, razen Rdečega barona sem še pustil (tokrat je bil 70 kn namesto 99 kn, še počakam :cry_lol: ). Vzamem še 2 mini Bookglobe "trdi žepnici" - pojma nimam kakšna stripa sta notri, ampak za 10 kun jih lahko tudi stran vržem (to so tiste mali čb integralčki, kjer sta izšla tudi Princ noći in Gospodari ječma).
Od Texonov vzamem samo Roija in Breccio, Venturija še pustim.

Heh, pa pri Fibri sem tudi pustil Torpeda - markos je sicer rekel, da se fenomenalno prodaja, najbolje prodajana roba letos pri Fibri - nekako sem se odločil, da počakam na Darkwoodovo izdajo v enaki formi. Ko pač bo ... Medtem pa poskušam prodat št. 3 od System Comicsa, ki sem jo pred časom izbidal na avkcijah.
Drugače bi pa pri Fibri - kjer sem letos prišel povsem brez spiska kaj vzeti, edino par naslovom sem imel v glavi pod muss - še kar kopal in dajal v vrečke. Markosa sem vprašal kako kaže z Budo, da ga ne bi sedaj trogal (4 kom.), kako se prodaja, pa je rekel, da se ne bo še razprodal (moji podnapisi - še ni niti na polovici naklade?).

Eddyjeva monografija res super zgleda. Oko je rekel, da jo je večer (ali dva) prej samo vzel v roko, kao pred spanjem, potem pa je ni spustil iz rok do 3. zjutraj. Še vsak tekst, ki je zraven risb in tabel ti da kakšno informacijo. Skratka, super za vse ljubitelje Biukovića.

Smo se odločili, da nič ustavljavnja kje na poti, ampak da gremo na Kitajca v Ljubljani. Še to preživimo in pojemo, potem pa domov oz. nekateri še po opravkih. No, danes pa cela štala v službi, non stop akcija. Bi se mi prav prilegel en dan dopusta, tako pa še jutri v soboto čaka neko delo, že zjutraj. :wallbash:

Prihodnje leto pa vse znova. Slika :king:
Anything is possible
Be the Change You Want to See
Uporabniški avatar
mike
Prispevkov: 596
Pridružen: 16.09.2005 11:29:28
Kraj: Maribor

Re: 40. Interliber 2017 (Zagreb, 7. - 12. 11. 2017)

Odgovor Napisal/-a mike »

@Poli

Trenutno nimam časa prebrati, kaj si napisal, bom pa z veseljem :). Zasledil sem edino na hitro nekja o žajfah :). Pena za roke umit, ki je skoraj nikol ni blo. Glede na to, da cele dneve šlatam vse živo, si pred hrano in scanjem želim roke umit. Ni to nekak normalno? Kdo je zdaj tu na hece :D? Sicer pa kul, še ena izmed štorij sejma - o žajfah :lol: .
Blackjack.
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8097
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Re: 40. Interliber 2017 (Zagreb, 7. - 12. 11. 2017)

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

Itak, šala samo. :wink: Samo zanimiva (tvoja) opazka o milu se mi zdela, dva dni zapored ... :angel:
Anything is possible
Be the Change You Want to See
Uporabniški avatar
macon
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 3004
Pridružen: 24.12.2005 23:11:43
Kraj: Škofja Loka

Re: 40. Interliber 2017 (Zagreb, 7. - 12. 11. 2017)

Odgovor Napisal/-a macon »

Dobil svoje štiri Fibrine bukle (hvala, Corto), če bi šel z vami, bi nabavil vsaj dvojno. Biukovićeva monografija me malo matra, upam, da bo še drugo leto na voljo, čeprav se mi zdi, da bo težka.

Rahlo sem zelen od zavisti zaradi albumov za 10 kun. :baw:
Uporabniški avatar
horex2
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 2347
Pridružen: 28.02.2006 15:23:46
Kraj: trbovlje

Re: 40. Interliber 2017 (Zagreb, 7. - 12. 11. 2017)

Odgovor Napisal/-a horex2 »

mike napisal/-a:@horex

Nabavil po 2 komada Metabarunov 3 in 4 zate :yes: .
super si. :yes:
bom poklical naslednji teden in skočim u vijolično mesto po stripe :king:
horex je zakon, pa reno tud...
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8097
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Re: 40. Interliber 2017 (Zagreb, 7. - 12. 11. 2017)

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

In, je kdo kaj bral to Sodo? Vem, da je mike kupil prvi del, ampak nikogar drugega nisem srečal, ki bi to vsaj poznal, kaj šele kupil in bral. No, pa so ga oglaševali takoj za Aster Blistokom. Jaz bolj, kot sem ga listal, manj je je privlačil. Evo, za 10 kn bi ga pa verjetno vzel. :cry_lol:
Anything is possible
Be the Change You Want to See
Uporabniški avatar
mike
Prispevkov: 596
Pridružen: 16.09.2005 11:29:28
Kraj: Maribor

Re: 40. Interliber 2017 (Zagreb, 7. - 12. 11. 2017)

Odgovor Napisal/-a mike »

horex2 napisal/-a:
mike napisal/-a:@horex

Nabavil po 2 komada Metabarunov 3 in 4 zate :yes: .
super si. :yes:
bom poklical naslednji teden in skočim u vijolično mesto po stripe :king:
Ni blema stari, javi kak dan prej, da si splaniram, drug teden sem že na šihtu. V glavnem po 17h al pa zvečer.
Blackjack.
Uporabniški avatar
mike
Prispevkov: 596
Pridružen: 16.09.2005 11:29:28
Kraj: Maribor

Re: 40. Interliber 2017 (Zagreb, 7. - 12. 11. 2017)

Odgovor Napisal/-a mike »

Poli 78 napisal/-a:In, je kdo kaj bral to Sodo? Vem, da je mike kupil prvi del, ampak nikogar drugega nisem srečal, ki bi to vsaj poznal, kaj šele kupil in bral. No, pa so ga oglaševali takoj za Aster Blistokom. Jaz bolj, kot sem ga listal, manj je je privlačil. Evo, za 10 kn bi ga pa verjetno vzel. :cry_lol:
Poli, prvi del je po 20 kn.
Blackjack.
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8097
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Re: 40. Interliber 2017 (Zagreb, 7. - 12. 11. 2017)

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

Torej ... mogoče drugo leto? :king:
Anything is possible
Be the Change You Want to See
Uporabniški avatar
mike
Prispevkov: 596
Pridružen: 16.09.2005 11:29:28
Kraj: Maribor

Re: 40. Interliber 2017 (Zagreb, 7. - 12. 11. 2017)

Odgovor Napisal/-a mike »

Juhej, danes še zadnjič vletim na sejem :D . Sicer malo kasneje, ali ipak. Sicer dvomim da bom še kaj nabavil, razen Morskog vuka, ki mi ga je zrihtal Columbo.

Zaj pa res, po tem ne kupim več nobenega stripa do Mafesta. Če ga, me lahko vsak kresne po glavi :) . Razen kiosk robe, to ide. Poli, upam da bo žajfa :lol: . Vredi pubec si, moram se malo hecat :wink: .
Blackjack.
Uporabniški avatar
tilitili
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6356
Pridružen: 26.02.2009 21:26:50
Kraj: zagorje ob savi

Re: 40. Interliber 2017 (Zagreb, 7. - 12. 11. 2017)

Odgovor Napisal/-a tilitili »

Hvala svima koji su nas posjetili na netom završenom Interliberu. Bilo je lijepo vidjeti toliko poznatih lica, ali i puno novih, jedino je šteta što je zbog neopisive gužve i opsade našeg štanda bilo malo vremena za ćakulanje. Hvala vam na lijepim riječima i podršci, zaista je ugodno osjetiti toliku pažnju i pregršt dobrih namjera i pozitivnih vibracija. Iako je Interliber bio užasno naporan, takve pozitivne vibracije vraćaju entuzijazam natrag na uobičajno visoke razine. Stoga, nema odmora dok traje obnova!:)

Za kraj, tradicionalna top-lista najprodavanijih izdanja:

Strašan vic 137
Torpedo: knjiga prva 133
Torpedo: knjiga druga 115
Crna banda - Krvava obitelj 92
Saga: knjiga druga 89
Veliki zli lisac 84
Sjeme propasti - Buđenje đavla 82
Propovjednik: knjiga prva 71
Brodeckov izvještaj 67
Crvena maska 63

Vidimo se!
WHOOOOA BIG FELLA; WHOOOA.
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11089
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Re: 40. Interliber 2017 (Zagreb, 7. - 12. 11. 2017)

Odgovor Napisal/-a jang »

Meni je bilo največje presenrčenje novi Dado Raič....Stari bi zmagal The bigest looser Slovenija k keks....tip je skinil iz 198 na 110 v enem letu :baw:
Uporabniški avatar
tilitili
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6356
Pridružen: 26.02.2009 21:26:50
Kraj: zagorje ob savi

Re: 40. Interliber 2017 (Zagreb, 7. - 12. 11. 2017)

Odgovor Napisal/-a tilitili »

i to samo sexom
WHOOOOA BIG FELLA; WHOOOA.
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8097
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Re: 40. Interliber 2017 (Zagreb, 7. - 12. 11. 2017)

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

Stari ... takav ti je Texov život!
Anything is possible
Be the Change You Want to See
Uporabniški avatar
mike
Prispevkov: 596
Pridružen: 16.09.2005 11:29:28
Kraj: Maribor

Re: 40. Interliber 2017 (Zagreb, 7. - 12. 11. 2017)

Odgovor Napisal/-a mike »

Ko ujamem malo časa, na kratko napišem še končni vtis o sejmu. Že zdaj pa lahko mirno povem, da je bilo fantastično. Če bi lahko, bi vletel še v nedeljo :). Jbga, samo enkrat na leto je in ni mi žal niti minute preživete tam.
Blackjack.
Odgovori