Popis (seznam) stripov

Vse v zvezi s stripi.

Moderatorji: TomDarjangCortoTornadoMioke

Odgovori
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11089
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Popis (seznam) stripov

Odgovor Napisal/-a jang »

na kakšen način oziroma kako beležite stripe v vaši zbirki? Pred kakšnim mesecem mi je crknil računalnik in na HD je ostal moj Excellov dokument s številčnim stanjem. v končni fazi mi niti ni bil preveč všeč in še natančen je bil približno samo, tako da je čas za nekaj novega, boljšega, natančnega.
rabim ideje in predloge
Uporabniški avatar
tilitili
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6356
Pridružen: 26.02.2009 21:26:50
Kraj: zagorje ob savi

Re: Popis (seznam) stripov

Odgovor Napisal/-a tilitili »

tudi jaz imam xlsx seznam z vsemi podatki (avtorji, ime, del, založnik, cena nakupa, od koga in mesto nakupa).
Ampak ni glih neki.
So pa na s.com predlagali Comic Collector:

http://www.collectorz.com/comic/download.php

Ampak je bil zame tako skompliciran, pa še database nimam/nisem dobil, da sem odustao. Sfehtaj koga, da ti da svojo bazo, pol pa čačkaš in personaliziraš.
WHOOOOA BIG FELLA; WHOOOA.
wer
Prispevkov: 1796
Pridružen: 21.08.2008 9:56:12

Re: Popis (seznam) stripov

Odgovor Napisal/-a wer »

tudi jaz imam v excelu bolj številčno zajeto koliko stripov imam (seštevek). Npr. od Fibre toliko stripov, od Komika toliko, od Ludensa toliko in na koncu seštevek vseh. Potem pa imam še v wordovem dokumentu specificirano po številkah, ne pa po naslovih in scenaristih in ilustratorjih. Torej tudi moj spisek ni nevemkaj ampak se mi ne ljubi toliko iti v detajle in izgubljati dragocen čas, ki ga lahko porabim za branje in uživanje v stripih, ki me popeljejo v svoj svet in predvsem pomirjajo (če ne pa vzamem motiko v roke in tolčem po njivi). :)
play it again
Uporabniški avatar
alex
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 437
Pridružen: 10.10.2006 10:23:23
Kraj: Ljubljana

Re: Popis (seznam) stripov

Odgovor Napisal/-a alex »

Tudi jaz excel, in sicer serija/založnik/junak, pa vse manjkajoče številke ter zadnja številka, ki jo še imam v kolekciji (pri tistih serijah, ki še izhajajo). Pa ohranjenost imam označeno pri tistih primerkih, s katerimi nisem najbolj zadovoljen (stopnje 1- nujno glancat, 2 - ni panike, glancat ob priliki, 3 - glancat če se pojavi res ugodna priložnost)

Zelo simpl, a kar učinkovito in enostavno za ažurirat.
Uporabniški avatar
alex
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 437
Pridružen: 10.10.2006 10:23:23
Kraj: Ljubljana

Re: Popis (seznam) stripov

Odgovor Napisal/-a alex »

Edimo ludens speciale in maxije imam izpisane s številkami in polnimi naslovi. To pa zato, ker le redki prodajalec na netu izpisuje številko (ki je precej skrita).
valiant
Prispevkov: 698
Pridružen: 22.08.2010 10:24:27
Kraj: Bela krajna

Re: Popis (seznam) stripov

Odgovor Napisal/-a valiant »

Dobra ideja je, da seznam v excellu pošlješ sebi na mejl. Če ti crkne računalnik imaš še vedno zadevo na mejlu.
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8097
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Re: Popis (seznam) stripov

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

Ja, jaz si tudi to naredim vsake toliko. Ali pa recimo vsake toliko back up na USB.
Anything is possible
Be the Change You Want to See
wer
Prispevkov: 1796
Pridružen: 21.08.2008 9:56:12

Re: Popis (seznam) stripov

Odgovor Napisal/-a wer »

Poli 78 napisal/-a:Ja, jaz si tudi to naredim vsake toliko. Ali pa recimo vsake toliko back up na USB.
jaz tudi naredim 1xmesečno backup na USB ključek.
play it again
Odgovori