Mafest 2014

Vse v zvezi s stripi.

Moderatorji: TomDarjangCortoTornadoMioke

Odgovori
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8105
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Re: Mafest 2014

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

Dobre, Luxove.

Na tejle je videti došle Zasavce, kako iščejo stole (ali pa "ostale naše"), pa Jaki mrkooo gleda: https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/ ... 8139_o.jpg

pa Gand zadaj ...


A tale v svetlo modri majici je Borna (Zagor12 ali kako že): https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater
Anything is possible
Be the Change You Want to See
Uporabniški avatar
tilitili
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6357
Pridružen: 26.02.2009 21:26:50
Kraj: zagorje ob savi

Re: Mafest 2014

Odgovor Napisal/-a tilitili »

Poli 78 napisal/-a:Dobre, Luxove.

Na tejle je videti došle Zasavce, kako iščejo stole (ali pa "ostale naše"), pa Jaki mrkooo gleda: https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/ ... 8139_o.jpg

pa Gand zadaj ...


A tale v svetlo modri majici je Borna (Zagor12 ali kako že): https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater
Zasavci sta počivala po dvournem pogovoru z Mazo (nad Simonom desno od drevesa z očali), sedet nista upala za "svojo" mizo, ker je preveč dugajal. Sam sem se usedel le 2x - petek popoldne zjeban ko šus in nedelje dopoldne.
Kdo je Jaki?
Pa kdo je Gand?

Tale v svetlo modri majici je pa en (mamin) njonjo, je bil povsod zraven v ospredju. Ko en komar.
WHOOOOA BIG FELLA; WHOOOA.
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8105
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Re: Mafest 2014

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

Kdo je Jaki? --> okrog pol treh od wera, z očali (črna majica Mafest), na s.com ga pa zihr poznaš ;)

Pa kdo je Gand? --> Riječan Zoran Žmirić aka Gand (ex Laufer, Grad) je pa za njim v rdeči majici, čelav

Tale nasproti jakija, črn okvir špeglov mi je tudi znan s fotk, imena se ne spomnim


Tale v svetlo modri majici je pa en (mamin) njonjo, je bil povsod zraven v ospredju. Ko en komar. --> poznan mi je s fotk, nisem pa čist zihr, če ni on un Zagor12 ali pa ... ??
Anything is possible
Be the Change You Want to See
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11090
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Re: Mafest 2014

Odgovor Napisal/-a jang »

Poli 78 napisal/-a:Dobre, Luxove.


A tale v svetlo modri majici je Borna (Zagor12 ali kako že): https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater
ta je Borna ja, ampak ni Zagor12 pač pa Raven 67 ( al ena taka cifra ) na stripovi.com... on je bolj za ameriške stripe, sem mu odnesel Murphyja na licitacijah :angel:
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11090
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Re: Mafest 2014

Odgovor Napisal/-a jang »

Poli 78 napisal/-a:
Tale nasproti jakija, črn okvir špeglov mi je tudi znan s fotk, imena se ne spomnim
to je Columbo iz Splita
Uporabniški avatar
Nobody
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 5982
Pridružen: 02.05.2005 13:03:56
Kraj: Gornji Slaveči 2

Re: Mafest 2014

Odgovor Napisal/-a Nobody »

Kdo je tisti, ki je slikal po MaFestu?
Non-stop profi foto okrog vratu (ne tilitili) in zvezek za risanje (večina risb je bilo na temo Spidermana).
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11090
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Re: Mafest 2014

Odgovor Napisal/-a jang »

z očali, pa malo krunca?

nick Spiderman ( kdo bi si mislil :shock: ) na stripovi.com
Uporabniški avatar
Nobody
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 5982
Pridružen: 02.05.2005 13:03:56
Kraj: Gornji Slaveči 2

Re: Mafest 2014

Odgovor Napisal/-a Nobody »

jang napisal/-a:z očali, pa malo krunca?

nick Spiderman ( kdo bi si mislil :shock: ) na stripovi.com
ja, ta ja.
mi je rekel, da je neki v zvezi s tem nik-om (me je okupiral, ko je videl mojo
majco). thnx.
Uporabniški avatar
tilitili
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6357
Pridružen: 26.02.2009 21:26:50
Kraj: zagorje ob savi

Re: Mafest 2014

Odgovor Napisal/-a tilitili »

WHOOOOA BIG FELLA; WHOOOA.
wer
Prispevkov: 1796
Pridružen: 21.08.2008 9:56:12

Re: Mafest 2014

Odgovor Napisal/-a wer »

super slike od luxa in tilitilija. Samo na kratko naj povzamem vtise iz Makarske in povem, da se že dolgoooo nisem tako fajn imel. Upam, da velja tako tudi za ostale. Slovenska klapa, ki se je največ držala skupaj: tomdar, jang, lux, corto, budi, macon, nobody, simao, xabaras, tilitili in moja malenkost. Spoznal mikea in se z njim zapletel v prijeten pogovor :yes: , spoznal acota (car iz Ribnice kjer sem služil vojaški rok in kar nekaj besed je teklo o tem, ne samo o stripih :D ).Spoznal tudi dcopica iz sosednjega foruma in bili smo vabljeni v picerijo kjer dela - smo se na hitro dogovorili, da se vidimo v kratkem. Večer na humanitarni aukciji imel prijeten pogovor z marcosom (jaz ga imenujem gospodin Fibra, nakar se prisrčno zasmeje), skratka veliko dobrih pogovorov, nobenega krega, niti dvignjenega glasu. Vzdušje vseskozi sproščeno, še vreme nas je nagradilo. Dobil sem kar sedem risb ex-yu avtorjev in še dva posvetila v strip album. Jangu hvala za dva brezplačna Libellusova stripa (budi, upam, da ne zameriš jangu) in maconu za Trobentico. Kdorkoli je častil pijačo itak kapa dol ampak tomdaru se tule vseeno zahvaljujem ker je izstopal. Pa še Baneta je vmes med svojim pogovorom nažical za en podpis v strip. :baw:
play it again
Uporabniški avatar
TomDar
Administrator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 5924
Pridružen: 21.01.2005 19:09:40
Kraj: Logatec
Kontakt:

Re: Mafest 2014

Odgovor Napisal/-a TomDar »

tilitili napisal/-a:evo linka do mojih slik:

https://www.dropbox.com/sh/qc9gjga0xbqb ... 9iGST86TWa
Evo Legenda i ja :)
https://www.dropbox.com/sh/qc9gjga0xbqb ... C_0197.JPG
Hvala tilitili, za slikanje

PS: v tem albumu na sliki je pa Kerac tok dobrega Okultisa Wer-u narisu :)
Odstrani se pošast!
Uporabniški avatar
ninel
Prispevkov: 6346
Pridružen: 19.04.2006 19:14:19
Kraj: Beograd

Re: Mafest 2014

Odgovor Napisal/-a ninel »

Bane ima pa ravno tako škatlico za risalni pribor kot jaz... :wink:
Uporabniški avatar
Simao
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 632
Pridružen: 27.04.2007 23:44:15
Kraj: Maribor

Re: Mafest 2014

Odgovor Napisal/-a Simao »

Tudi jaz sem užival maksimalno, tako kot na vseh Mafestih do sedaj. Če se lahko pohvalim, sem bil do sedaj na vseh, včasih sam, včasih z družino. Vedno pa je bilo prijetno, vsakič, spoznam nove ljudi s foruma in izven njega. veseli me pa da smo letos bili slovenci tako številčni.

Lokacija je bila do sedaj med najboljšimi, dobro mi je delo tudi to, da je bila burza stripova v Meteoru, da nismo samo sedeli pri Pivcu in pili, ampak se tudi sprehodili po rivi in se med potjo šli tudi okopati.

Vilo Doneli smo letos v celoti okupirali sami slovenci in je postala nekako slovenska baza. Full dobro smo se imeli skupaj, utrdili naše vezi in se nasmejali, sploh v petek zvečer smo se pri sosedu od Herca imeli super, tolko se že dolgo nisem presmejal.

Ful sem vesel za zasavce, ki so z pozitivnim duhom in navdušenjem prinesli smeh in dobro voljo.

V soboto zgodaj zjutraj ob pol petih pa smo zaklenili Pivca skupaj Markos, Džuka, Bob, Dekara, Pasanović in še dva kolega.

Sobota je bila opušteno, nedelja pa tudi Chill Out na plaži in v hotelu Milenij skupaj z vsemi gosti festivala.

Zahvalit se moram Mikeu, ki je fil fantastičen vozač, Xabi grozen sovozač in Nobodi, ki mi ni pustil niti munute zaspati :D In po novem so me na poti nazaj preimenovali v Bosanca :D

Se vidimo naslednje leto v Makarski.

Moje slike lahko najdete na spodnjem linku:

https://www.dropbox.com/sh/1eqcinl7k59a ... w6y2NHRtXa
Rabiš ideje za risanje? Brezplačno si naloži mojo 300 stransko knjigo "100 idej za risanje" ----> https://www.ilu.si/100idejodrasli
Uporabniški avatar
Nobody
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 5982
Pridružen: 02.05.2005 13:03:56
Kraj: Gornji Slaveči 2

Re: Mafest 2014

Odgovor Napisal/-a Nobody »

Kam le čas beži ….. Smo že teden dni od Makarskega festivala.
Letošnji osmi, moj (mislim da) četrti, je vsaj zame uspel v vseh pogledih.

Po dolgem času sem spet srečal stripovske prijatelje, pa ne samo one onstran slovenskih meja, ampak tudi Slovenske,
s katerimi se zadnje čase bolj mejlamo kot videvamo. Štajerska naveza smo bili prava klapa - tipi različnih karakterjev
in interesov, katerim pa ni bilo nikoli dolgčas. Meni poleg Sande še posebej ne.

Odločitev, da se osrednji dogodki kot je podpisovanje in tribune prestavijo v pivnici je poln zadetek. Čeprav nekateri
na .com pljuvajo na to potezo organizatorja, je mene navdušila. Na eni strani si imel mizo s stolom in lahko mirno čakal
na svojo risbo, na drugi strani si lahko poslušal tribuno. Med čakanjem risbe si lahko kaj popil, pojedel, ali pa se pač
pogovarjal s kom poznanim ali na koga si pač naletel.
Hrup avtov, kot je nekdo na .com kritiziral, je bil zanemarljiv – dogajanje znotraj terase je bilo toliko pestro, da prometa
sploh ni bilo slišati.

Brezplačna delitev stripov se opisuje kot stampedo. Ja ljubi bog, kaj so pa pričakovali? Da bomo mirno gledali kako drugi
pobirajo stripe. Pa saj smo vsi krvavi pod kožo. Jaz sem ulovil 8 kom, pa če na grobo vzamem vsakega po 100kn, mi ni
treba biti genij, da ugotovim, koliko sem recimo prišparal.

To, da je borza stripov bila v 15min oddaljenem Meteorju me sploh ne moti. Boljša je ta varianta, kot takrat, ko so borza
in tribune bili skupaj, pa se potem tribune niso slišale, ker so bili oni na borzi tako glasni. Napaka je bila le, da borza ni
bila že v četrtek ko ni bilo še ,,pravega,, dogajanja in v nedeljo, ko bi itak vsaki še enkrat pogledal v denarnico in dal
še tiste zadnje kune za stripe.
Letos je Libellus imel oštečenih na tone. Ljudje so grabili. Bile so stare in najnovejše številke. Oštečeni? Nekateri so bilo
tako oštečeni, da bi jim lahko rekli kar glancerji.

Tudi licitacije letos niso potekle brez da bi kdo kaj kritiziral. Posebno ,,naš,, stari znanec 1€, ki tam na .com govori kar v
ene tri. Po besedah drugih pravi. Osebno sem začetek licitacij zamudi, zato sem (sva s Xabijem) dobila mesto izven terase.
Čeprav je bilo spredaj temačno, sem vedel za vsako risbo kaj se ponuja. Izgovori, da se je slabo videlo so odvečni, ker
kdo bi hotel podrobneje videti, bo samo moral pristopiti do prve vrste. Vedno je veljalo načelo da dobi tisti z več ponujenega
denarja, kot je bilo tudi v tem primeru. Kritike na račun Dado&Dado so odvečne.

Tudi risb sem nekaj ujel (sicer še nisem razpakiral). Sem mislil, da letos na ,,lovu,, na risbe ne bom imel resne konkurence,
ker Jang je izpadel že na začetku. Potem pa glej ga vraga se je pojavil tilitili, ki je kar švigal med risarji: med stoli, za kuliso,
podnevi, ponoči, in še bi lahko naštel. Ima pa eno veliko prednost in to v jeziku – pa ne zaradi dolžine jezika ampak zaradi
znanja angleščine, kar meni predstavlja totalno neznanje. Bom poslikal in pripopal risbe pozneje.

Ja, lepo je bilo videti stare prijatelje, spoznati nove- posebej stripovskega kolega iz Kopra. Baje nas je Slovencev bilo nekje
od 30-35, samo ne vem kje so bili.
Pa do drugega leta, če bo festival in če se bom lahko pridružil.
Odgovori