BookDepository

Vse v zvezi s stripi.

Moderatorji: TomDarjangCortoTornadoMioke

BuDi
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 7039
Pridružen: 21.01.2005 19:19:44
Kraj: 1000 Ljubljana

Re: BookDepository

Odgovor Napisal/-a BuDi »

pri nas ti v večini trgovin reče da se sliki če ti kaj ni (ravno par dni nazaj v Mercatorju... da je v računalniku druga cena kot na artiklu... če mi ni ok lahko tudi ne kupim... isto v bigbangu). Vse tuje online trgovine takoj refundajo, večkrat preizkušeno... pri nas imam brez težav izkušnje samo v Hofru, Lidlu pa Intersparu (v prvih brez papirologije, Spar ima kup papirjev ampak refunda)
Sve što znam o životu…odabrao je Đelo Hadžiselimović.
Registriraj.si domeno.
Uporabniški avatar
Corto
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6192
Pridružen: 25.01.2005 20:30:25
Kraj: Škofja Loka
Kontakt:

Re: BookDepository

Odgovor Napisal/-a Corto »

Boxset Carla Barksa ugodno na Bookdepository:
http://www.bookdepository.com/Walt-Disn ... =grid-view
Uporabniški avatar
tilitili
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6357
Pridružen: 26.02.2009 21:26:50
Kraj: zagorje ob savi

Re: BookDepository

Odgovor Napisal/-a tilitili »

že veliko več kot eno leto nisem dobil kakega popusta. nakupov pa malo morje. pred božičem sem pustil v košarici ornk naročilo in čakal na kak popust. poslal sem jim teaser in dobil odgovor, da ne bi bili presenečeni, če bom kmalu fasal kak popust. in še kar čakam. mjkmbžju
WHOOOOA BIG FELLA; WHOOOA.
BuDi
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 7039
Pridružen: 21.01.2005 19:19:44
Kraj: 1000 Ljubljana

Re: BookDepository - Amazon

Odgovor Napisal/-a BuDi »

Samo tole sem pozabil tukaj pustit:

- BookDepository zdaj redno preklicuje vsa naročila uspešno oddana prek proxya (in redno ne odgovarjajo na maile ko povprašaš kje je podlaga za preklic).
Je pa res da so nekatere cene prek proxya bizarno nizke...največja razlika- sem z UK proxyem naročil za darilo Harry Potter #1 Illustrated, knjiga ima več kot kilo... iz slovenije naročena stane 27 eur, na UK proxyu je bila pa 12 eur, jih razumem, da to prekličejo, čeprav piše da je worldwide free shippping in ne bi smelo biti formalnega razloga.
- izplača se imet dva accounta na BookDepository, na enem kupuješ redno, na drugem pa samo "prvič" potem pa dobivaš na vsake 3 mesece kupon "10% We miss you", ki ga uporabiš na prvem accountu.
Če na accountu dejansko kupuješ kuponov "We miss you" ne dobivaš, so pa (zaenkrat) prenosljivi, čeprav piše drugače.
- Amazon.de in Amazon.co.uk marketplace že nekaj mesecev nimata več flat-rate poštnine 3€ / 4.5 £ ampak je poštnina odvisna od prodajalca (kot je bilo že prej na .com) in je lahko res visoka (tega razni iskalniki najugodnješih cen večinoma ne upoštevajo)
Do nedavnega si z malo sreče lahko naročil iz nemškega marketplaca trikilsko HC knjigo/box-set za poštnino 3€ ... no, ta vlak je očitno odpeljal, se pa najdejo prodajalci ki imajo še vedno poštnino 3€ za normalne knjige.
Sve što znam o životu…odabrao je Đelo Hadžiselimović.
Registriraj.si domeno.
Uporabniški avatar
Corto
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6192
Pridružen: 25.01.2005 20:30:25
Kraj: Škofja Loka
Kontakt:

Re: BookDepository

Odgovor Napisal/-a Corto »

Zadnje čase dosti uporabljam medimops.de - poštnina v Slovenijo je cca. 1€ na knjigo.
Imajo pa veliko ponudbo rabljenih stripov v francoščini in nemščini.

Amazon.de ima opcijo zastonj poštnine v poštni predal v Avstrijo. Sem ravno nekaj naročil in bom šel prevzet v Celovec.
Pa ugotovil sem, da so na nemškem Amazonu precej nižje cene za nove stripe v francoščini, kot na francoskem.
BuDi
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 7039
Pridružen: 21.01.2005 19:19:44
Kraj: 1000 Ljubljana

AwesomeBooks

Odgovor Napisal/-a BuDi »

Mogoče bi kar tukaj napisal, da ne odpiram nove teme.

manj oglaševana spletna knjigarna awesomebooks.com ima cene sicer tam-tam z bolj znano bookdepository, poleg tega računa na pošiljko 2,99 funta poštnine (ne glede na število knjig v paketu)... ampak (pri prvem naročilu) s kodo READ20 je 20% popusta, kar ni tako malo in se pri večjem naročilu ali box setih kot so npr. diznijevi lahko kar pozna. na rabljene knjige.

Pošiljajo iz Velike Britanije prek španske pošte.
Po mojih izkušnjah so nove knjige pakirane v nebrendan karton, manjše rabljene (bargain bin) pa pošiljajo v "vrečkah za smeti" (črne polivinilne vrečke).

Z malo sreče da dobit kake fajn zadeve ceneje kot na Bookdepository, bargain bin starejših zadev je pa sploh lahko zanimiv (James Bond omnibus Jima Lawrenca za 2,73€, Garfield 20th Anniversery iz 1998 za 2,09€...)
Zadnjič spremenil BuDi, dne 02.03.2018 15:22:44, skupaj popravljeno 1 krat.
Sve što znam o životu…odabrao je Đelo Hadžiselimović.
Registriraj.si domeno.
Uporabniški avatar
tilitili
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6357
Pridružen: 26.02.2009 21:26:50
Kraj: zagorje ob savi

Re: AwesomeBooks

Odgovor Napisal/-a tilitili »

BuDi napisal/-a:Mogoče bi kar tukaj napisal, da ne odpiram nove teme.

manj oglaševana spletna knjigarna awesomebooks.com ima cene sicer tam-tam z bolj znano bookdepository, poleg tega računa na pošiljko 2,99 funta poštnine (ne glede na število knjig v paketu)... ampak (pri prvem naročilu) s kodo READ20 je 20% popusta, kar ni tako malo in se pri večjem naročilu ali box setih kot so npr. diznijevi lahko kar pozna.

Pošiljajo iz Velike Britanije prek španske pošte.
Po mojih izkušnjah so nove knjige pakirane v nebrendan karton, manjše rabljene (bargain bin) pa pošiljajo v "vrečkah za smeti" (črne polivinilne vrečke).

Z malo sreče da dobit kake fajn zadeve ceneje kot na Bookdepository, bargain bin starejših zadev je pa sploh lahko zanimiv (James Bond omnibus za 2,73€, Garfield 20th Anniversery za 2,09€...)
Bravo Budi. Maš cockto v dobrem pr men. Vidim da so cene nižje od BD, tudi če vključim (pri meni) 3,36 €/paket. Ampak kode READ20 pa ne prepozna: Sorry, this voucher code has not been recognised, has expired or your basket doesn't meet our terms for the code. Kaj delam narobe?
WHOOOOA BIG FELLA; WHOOOA.
BuDi
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 7039
Pridružen: 21.01.2005 19:19:44
Kraj: 1000 Ljubljana

Re: AwesomeBooks

Odgovor Napisal/-a BuDi »

tilitili napisal/-a:Ampak kode READ20 pa ne prepozna: Sorry, this voucher code has not been recognised, has expired or your basket doesn't meet our terms for the code. Kaj delam narobe?
A klinca... zdaj sem videl da sem v paketu za READ20 naročal samo rabljene knjige ... moj zajeb. :censored_red:

Pa namen sem imel kupit nove Disney Masters s to kodo... račun brez krčmarja.

Use sitewide discount code READ20 to get 20% off. The code is not time limited. Can be used once per customer.
Applies to used items.

Sicer sem od njih naročil že kar nekaj novih stvari, kodo pa sem odkril šele pred nekaj dnevi.
Sve što znam o životu…odabrao je Đelo Hadžiselimović.
Registriraj.si domeno.
Uporabniški avatar
tilitili
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6357
Pridružen: 26.02.2009 21:26:50
Kraj: zagorje ob savi

Re: BookDepository

Odgovor Napisal/-a tilitili »

ni blema, sem dobil svojega AWESOME20 ampak tut ta ne dela. čakam, da mi odgovorijo, kaj delam narobe...cockta vseeno.
WHOOOOA BIG FELLA; WHOOOA.
Uporabniški avatar
tilitili
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6357
Pridružen: 26.02.2009 21:26:50
Kraj: zagorje ob savi

Re: BookDepository

Odgovor Napisal/-a tilitili »

No izkazalo se je, da popust deluje le na rabljene knjige, dvdje... Trije izbrani stripi pri AB (Awesome books) pridejo 56,67 € + 3,39 € poštnina, medtem, ko pridejo isti trije pri BD 64,23 €, torej cca 4€ ceneje. Se odločim, da vzamem pri AB, kad ono prleti iz BDja danes obvestilo, da mi dajo 10% off na wishlist. So long AB, welcome back BD.
WHOOOOA BIG FELLA; WHOOOA.
BuDi
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 7039
Pridružen: 21.01.2005 19:19:44
Kraj: 1000 Ljubljana

Re: BookDepository

Odgovor Napisal/-a BuDi »

tilitili napisal/-a:da mi dajo 10% off na wishlist
Seveda lahko -10% uporabiš tudi na zadeve, ki niso na wishlistu + splača se odpret še dodaten račun, ker dobiš "it was a long time since you bought something, here is 10% off your wishlist" popuste - ki jih sicer ne dobiš - in vsi popusti so prenosljivi med računi, čeprav piše da niso (so pa samo 1x uporabni).
Sve što znam o životu…odabrao je Đelo Hadžiselimović.
Registriraj.si domeno.
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11090
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Re: BookDepository

Odgovor Napisal/-a jang »

ka mate to za ene komedije....dio porko
Uporabniški avatar
tilitili
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6357
Pridružen: 26.02.2009 21:26:50
Kraj: zagorje ob savi

Re: BookDepository

Odgovor Napisal/-a tilitili »

ja pa saj mirno dodajam na "wishlist" stripe, za katere potem velja 10 popusta tako-ali-tako.
Nov račun se mi ne da odpirat, itak priletijo ti popusti once-in-a-while. Dopadlo se mi je v vsej tej zadevi, da je najprej bil AB dosti cenejši navkljub poštnini, potem mi pa BD pošlje popust. Kot da so me videli čačkati po AB basketu. pa so se odločili da s tem popustom pridobijo novo naročilo. Njim je uspelo, meni tudi.
WHOOOOA BIG FELLA; WHOOOA.
BuDi
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 7039
Pridružen: 21.01.2005 19:19:44
Kraj: 1000 Ljubljana

Re: BookDepository

Odgovor Napisal/-a BuDi »

Je kdo zadnje čase odkril kakšno dobro EU trgovino s poceni novimi ali rabljenimi stripi?

Sicer iz UK še nisem plačal carine, ker sem imel srečo in vse dobil prek EU pošt, ampak previdnost ni odveč.

Sem pred nedavnim nekaj naročil iz Japonske in po kar nekaj letih spet videl lepote carinsko-poštnih cenikov iz tretjih držav (samo obvezno DHL zavarovanje uvoznih dajatev je bilo dražje kot osnovna cena pošiljke brez poštnine).
Sve što znam o životu…odabrao je Đelo Hadžiselimović.
Registriraj.si domeno.
Uporabniški avatar
Corto
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6192
Pridružen: 25.01.2005 20:30:25
Kraj: Škofja Loka
Kontakt:

Re: BookDepository

Odgovor Napisal/-a Corto »

Na www.ibs.it imajo veliko ponudbo angleške robe, na amazon.it tudi.
Potem imaš brezplačno poštnino do brezmeje.si in posredovanje do tebe po njihovem ceniku.
Odgovori