Striparnica Lastan - upihnila prvo svečko!

Vse v zvezi s stripi.

Moderatorji: TomDarjangCortoTornadoMioke

wer
Prispevkov: 1796
Pridružen: 21.08.2008 9:56:12

Re: Striparnica Lastan - upihnila prvo svečko!

Odgovor Napisal/-a wer »

malo za časom ampak ajde, v redu, jaz sem to vzel v Makarski pod močnim vtisom in s posvetilom avtorja tako, da meni ni žal.
play it again
Uporabniški avatar
Gusar
Prispevkov: 2298
Pridružen: 19.10.2006 0:07:01
Kraj: Ptuj

Re: Striparnica Lastan - upihnila prvo svečko!

Odgovor Napisal/-a Gusar »

Hja, kaj pa češ pričakovat od Bleka?
GOTOF JE!
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11090
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Re: Striparnica Lastan - upihnila prvo svečko!

Odgovor Napisal/-a jang »

Gusar napisal/-a:Hja, kaj pa češ pričakovat od Bleka?
mislim da me je najbolj zmotil srbski sleng, njihovi štosi in podobno...Zgodba ali risba ne.
Kerac je znan po teh fintah, samo tule meni osebno ne pašejo. Pa še problem nastane ker z leti so vedno bolj brezvezne
Uporabniški avatar
gombi
Prispevkov: 1182
Pridružen: 30.05.2010 11:22:53
Kraj: Trbovlje - LJ

Re: Striparnica Lastan - upihnila prvo svečko!

Odgovor Napisal/-a gombi »

Originally posted by Lastan
[br]U petak 19.09 2014 od 17:00 u strip-knjižari Lastan kao gost-autor "nastupa" Esad T. Ribić.[/size=3]

Slika

Pod ovim "nastupa" podrazumjeva se da će nešto nacrtati ili potpisati,ali navodno bi trebao na bubnjevima nešto i odsvirati!?
Uz poneki ispričani vic ili anegdotu iz svijeta stripa,očekuje se da bi Esad nešto i odpjevao!Čeka se potvrda nastupa pratećeg benda.

MARVEL
SlikaSlika


Povod gostovanja u strip-knjižari Lastan je neodavno objavljeni strip-album SREBRNI LETAČ u izdanju izdavačke kuće DARKWOOD iz Beograda u kojem je Esad zastupljen stripom o ovom junaku - REQUIEM kojeg je crtao za MARVEL.

Slika
SlikaSlika
Uporabniški avatar
tilitili
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6357
Pridružen: 26.02.2009 21:26:50
Kraj: zagorje ob savi

Re: Striparnica Lastan - pihnila upm

Odgovor Napisal/-a tilitili »

Na s.com poteka razprava ali je Lastan prevarant ali dobrotnik.

V mojem primeru in lahko mirno to rečem v imenu vsaj 5ih prijateljev, da je dobrotnik. Več stripov zastonj kot darilo, razna promocijska darila đabe in proti plačilu, zrihtal je skoraj ama-baš-sve. Od originalnih tabel, podpisov avtorjev, slik avtorjev, stare stripe, cele kolekcije, nove stripe po generalno -20%, nekatere tudi do -50%. Res je tudi, da je večkrat zamujal ko prasica in se ni držal obljubljenih rokov. Ampak na koncu je vseeno veliko večino zrihtal. Posodil sem mu denar in ga je vrnil v celoti.

Kar se drugih tiče, sam ne morem verodostojno komentirat, lahko le posredujem govorice.

Potrditev govoric so vsekakor informacije z s.coma glede:

- uporabe računov drugih forumašev
- nabijanja aukcij
- preprodaje kompletov
- striženja ovac
- ogromni dolgovi posameznikom, založnikom, striparnicam, preprodajalcem

Sicer sem slišal za vse to, ampak, da je šla zadeva v take cifre in v takem obsegu, to pa ne. Še dobro da ne, ker bi se mi najbrž zvrtelo v glavi. In sem srečen lahko, da sem dobil vse nazaj (OK razen parih stripov).

Da je sebi in drugim nakopal ornk p**** na glavo, se je slišalo še vse do lanskega Interliberja (tožbe založnikov).

Enkrat je bilo treba presekat in rešt zadevo. Ratko je imel resne probleme, ki so eskalirali do te mere, ko jih ni mogel niti sam niti s prijatelji niti z znanci niti s familijo več nadzorovat. In poleg tega, da je sebe in svoje ožje zjebal, je potegnil za sabo še vse ostale.

Mi je prav žal za vse, ki so/bojo nafuqali v teli zgodbi.
WHOOOOA BIG FELLA; WHOOOA.
BuDi
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 7039
Pridružen: 21.01.2005 19:19:44
Kraj: 1000 Ljubljana

Re: Striparnica Lastan - upihnila prvo svečko!

Odgovor Napisal/-a BuDi »

Ne morem zagovarjat človeka, ki si je toliko izposodil in ni vrnil (čeprav so pogosto ljudje čisto sami krivi, naivnost ne pozna meja ... pravijo šefi vedno novih piramidnih piramidnih shem, motivacijskih dogodkov in topshopa)

Ampak da zdaj vsak ki gre mimo pljune nanj je pa otročje, pri teh letih hujše kot naivnost ... v komplet s hudimi neplačili v vrednosti več deset-tisoč evrov dajejo zdaj ljudje zraven tudi npr. preprodajo, marže, vprašljiv fairplay in podobne njihove frustracije, čeprav načeloma niso problematične v drugem pogledu kot v tem, da življenje pač ni potica.

Kot vem je bil bil en večjih preprodajalcev kompletov in prvih/redkih številk, pa kaj... on je imel kupce z veliko denarja, mali človek jih pa ni imel. Vem za ljudi ki so bili veseli, da je od njih kupil komplet(e), višjega plačila sami niso mogli dobiti, včasih sploh sami niso bili sposobni dobiti kupca.
Sve što znam o životu…odabrao je Đelo Hadžiselimović.
Registriraj.si domeno.
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11090
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Re: Striparnica Lastan - upihnila prvo svečko!

Odgovor Napisal/-a jang »

BuDi napisal/-a:Kot vem je bil bil en večjih preprodajalcev kompletov in prvih/redkih številk, pa kaj... on je imel kupce z veliko denarja, mali človek jih pa ni imel. Vem za ljudi ki so bili veseli, da je od njih kupil komplet(e), višjega plačila sami niso mogli dobiti, včasih sploh sami niso bili sposobni dobiti kupca.
tja, samo zgleda da mnogih stripov in kompletov ki jih je prodal, prej ni plačal. Oziroma sploh ni prodajal svojih, le denar je obdržal.
res mi ni jasno kako je lahko tako globoko zabredel.
In Jurica se mi prav smili, ker vem kako dobra kolega sta bila. Zato je poleg tega da je finančno prizadet, tudi psihično toliko hujše zanj. In mnogi ti redki stripi, kolekcije so bili njegovi... kadar je rabil kompletirat kaj je Ratko to delal pri njem
Uporabniški avatar
tilitili
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6357
Pridružen: 26.02.2009 21:26:50
Kraj: zagorje ob savi

Re: Striparnica Lastan - upihnila prvo svečko!

Odgovor Napisal/-a tilitili »

Upal bi si reč, da skoraj nihče v teh preprodajalskih poslih (kompleti, mrcine po parsto€...) na strani posrednikov ni čisto pošten. Sploh pa ne med "prijatelji" ki se grejo biznis. Drugo je, če ti Poli al pa Dare al pa Horex al pa Gombi prpele stripe (za Janga že nism čist zihr). Pa tut če zaračuna "potne" stroške al pa ne. Najbl žalostno je, da nafukajo naivni, nedolžni, dobri in njihove familije. Saj tudi sam Jurica pravi, da če ne bi dobil informacij od Slovencev in hkrati mati fasala kap, da ne bi javno izpostavil ta problem. Vedela je večina za Ratkovo poslovanje. Od lastnikov striparnic, preprodajalcev, založnikov. Zdaj so pa nekateri raje tiho, drugi so ga prijavili, tretjim je uspelo dobit nekaj ali pa vse nazaj. Bolj bodo brskali, več blata se bo dvignilo.
WHOOOOA BIG FELLA; WHOOOA.
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11090
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Re: Striparnica Lastan - upihnila prvo svečko!

Odgovor Napisal/-a jang »

ma govoric je bilo malo morje. samo kako boš vedel katere so prave in katere ne, glede na to da je bil Ratko zelo konfliktna oseba in bi ble govorice lahko tudi zlonamerne? Midva sva se dobro razumela, vedno smo se pozdravili kadar smo se vidili, popili kako pijačo v Makarski ali kavo nasproti Lastana v ZG. Vsi smo bili zadovoljni k smo dobili stripe s popusti, čeprav smo posredno s tem sodelovali v nekakšni vojni, ki nas je baje sedaj vse zajebala s sfukano strip sceno v bivši Jugi.

Nekaj denarja ( oziroma stripov ), ki ga (jih) skoraj sigurno ne bom več videl sem tudi jaz popušil. Sicer me ne prizadane prav preveč in sem v bistvu to že pozabil. Takeli dogodki me potem spomnijo na to :wallbash: :king:
Uporabniški avatar
tilitili
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6357
Pridružen: 26.02.2009 21:26:50
Kraj: zagorje ob savi

Re: Striparnica Lastan - upihnila prvo svečko!

Odgovor Napisal/-a tilitili »

Če je res pripravljal leto in pol scenarij za tolo situacijo, me prav zanima (seveda ne toliko kot nekatere druge) kam je dal vse tiste stripe in kolekcije Stripotek, Strip Artov, ZS&LMS, Bookglobea, StripAgenta, SSB, Ludensa......
Za celotno zalogo StripForuma mi je jasno, da jih je popokal najbrž Mladen N. Ampak ostalo?
WHOOOOA BIG FELLA; WHOOOA.
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11090
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Re: Striparnica Lastan - upihnila prvo svečko!

Odgovor Napisal/-a jang »

mogoče se prodajajo na aukcijah pod drugimi imeni
Uporabniški avatar
gombi
Prispevkov: 1182
Pridružen: 30.05.2010 11:22:53
Kraj: Trbovlje - LJ

Re: Striparnica Lastan - upihnila prvo svečko!

Odgovor Napisal/-a gombi »

jang napisal/-a:mogoče se prodajajo na aukcijah pod drugimi imeni
pomoje nekaj takega ja...ampak dokazat je težko
Uporabniški avatar
tilitili
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6357
Pridružen: 26.02.2009 21:26:50
Kraj: zagorje ob savi

Re: Striparnica Lastan - upihnila prvo svečko!

Odgovor Napisal/-a tilitili »

Nekateri od silnih količin slabše prodajljivih albumov BG pa SA so šli v Srbijo na kompenzacijo, ogromno je pa ostalo. In ne vidim tolk tega na aukcijah.
WHOOOOA BIG FELLA; WHOOOA.
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11090
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Re: Striparnica Lastan - upihnila prvo svečko!

Odgovor Napisal/-a jang »

Ma to je itak šara, že Berni jih je prodajal po 10 ali 20 kun....
Uporabniški avatar
alex
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 437
Pridružen: 10.10.2006 10:23:23
Kraj: Ljubljana

Re: Striparnica Lastan - upihnila prvo svečko!

Odgovor Napisal/-a alex »

Z muko sem se prežrl skozi 13 strani topica in kar sem prebral, je res eno veliko s*****. Res mi je žal vseh oškodovancev, na žalost so med njimi tudi nekateri naši dobri znanci in prijatelji.
O Ratkotu težko sodim, ker ga ne poznam prav dobro, nekajkrat sem od njega kupil stripe in vse je bilo korektno, edino čakal sem jih včasih zelo dolgo. Nekoč sem ga nekako dojemal v vlogi nekakšnega skrivnostnega lika, ki vedno znova na zaprašenih podstrešjih zbrska "stripovski sveti gral" v obliki glanc ohranjenih starih kompletov in ki ti lahko zrihta malodane čisto vse, celo nikoli izdane številke in neobjavljene risbe ter naslovnice.
To, kar si je pa sedaj privoščil, pa je svinjarija brez primere. Prav nobena življenjska situacija ne opravičuje kraje, opeharil je svoje prijatelje in znance in marsikoga spravil v težek položaj. In očitno izginil brez besede. Prizadetim lahko samo želim, da bodo enkrat videli vsaj delež posojenega denarja ali stripov.
Odgovori