Novosti Libellus

Vse v zvezi s stripi.

Moderatorji: TomDarjangCortoTornadoMioke

Odgovori
barba73
Stripoholik FAN CLUB
Prispevkov: 890
Pridružen: 06.02.2008 14:03:54
Kraj: KOČEVJE TEXAS

Re: Novosti Libellus

Odgovor Napisal/-a barba73 »

Poli 78 napisal/-a:Ne vem, če je Cassidy dočakal osemdeseta. :wink:
Kot se spomnim je Nick sicer bil v 'Namu, še kot 19-letni mulo (tam čisto pri koncu vojne), Cassidy pa hara v 70-ih že z najstniškim otrokoma. Nick je bolj konec 80-ih in 90-a.
:yes: teško mi priznat a verjetno maš prav...bolj mi leži tematika vojne za neodvisnost(Blek-Mark). :duno:
---jeb..eš život bez Bonellija i Olimpije u Ligi Prvaka---
Uporabniški avatar
Nobody
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 5982
Pridružen: 02.05.2005 13:03:56
Kraj: Gornji Slaveči 2

Re: Novosti Libellus

Odgovor Napisal/-a Nobody »

zanimivo,

je ko se nekdo baha in blebeta o temi o kateri nima veze potem pa
s podkrepljenimi dokazi spreobrne isto temo na temo, katera o prejšnji
nima nobene povezave.

no saj, glavno da forum laufa.
Uporabniški avatar
tilitili
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6356
Pridružen: 26.02.2009 21:26:50
Kraj: zagorje ob savi

Re: Novosti Libellus

Odgovor Napisal/-a tilitili »

Poli 78 napisal/-a:Khm, khm, z Raiderjem pa niti nista vrstnika. Morda edino tako kot sva midva s tilitilijem. :angel: :P
fakof
WHOOOOA BIG FELLA; WHOOOA.
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11089
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Re: Novosti Libellus

Odgovor Napisal/-a jang »

Raider se slabo prodaja, zato je pa tudi tempo ubogi. Zakaj je pa tako pa ne vem, ima čisto OK zgodbe. Sicer pa almanah je samo še eden za izdati, rednih cifer je pa 200, to pa ne vem če bomo kdaj dočakali. Na speciale pa raje sploh ne pomislim :(
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11089
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Re: Novosti Libellus

Odgovor Napisal/-a jang »

Slika

Slika
barba73
Stripoholik FAN CLUB
Prispevkov: 890
Pridružen: 06.02.2008 14:03:54
Kraj: KOČEVJE TEXAS

Re: Novosti Libellus

Odgovor Napisal/-a barba73 »

Nobody napisal/-a:zanimivo,

je ko se nekdo baha in blebeta o temi o kateri nima veze potem pa
s podkrepljenimi dokazi spreobrne isto temo na temo, katera o prejšnji
nima nobene povezave.

no saj, glavno da forum laufa.
:duno: koga maš v mislih? kdo se baha in kdo blebeta....malo smo podebatirali a da bi se kdo bahal??? in z čim....maš vse na broju?
če misliš mene, te osvobajam teh muk bahanja in blebetanja.....prepuščam vam bolj razgledanim blebetanje o temah o katerih imate pojma....
barba73 se odjavlja z tega foruma nestrpnežev...šef in jang sta zakon a nekaj vas je nestrpnih kot essesovcev..posebno Maco(n)la je fa***ist na kvadrat...
sem šel tudi že z stripovi a me je množica meilov podpore vrnila nazaj....ne trudite se še na striparni, forum prepuščam vsem 6 aktivnim forumašem,...
Nobody, razočaral si me. :no: tega nisem pričakoval od tebe....že iz spoštovanja do mojih let....(46)!
Zadnjič spremenil barba73, dne 14.05.2013 21:33:28, skupaj popravljeno 2 krat.
---jeb..eš život bez Bonellija i Olimpije u Ligi Prvaka---
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11089
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Re: Novosti Libellus

Odgovor Napisal/-a jang »

Nobody je imel včeraj slab dan, danes je verjetno že boljše volje 8)

kogar ni, brez tega se mora. lepo mirno dalje, v skoraj družinskem krogu :yes:
Uporabniški avatar
Nobody
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 5982
Pridružen: 02.05.2005 13:03:56
Kraj: Gornji Slaveči 2

Re: Novosti Libellus

Odgovor Napisal/-a Nobody »

Če sem se kaj na tem forumu naučil, je to, da, govoriti oz. trditi nekaj o čemer
misliš da nekaj veš, pomeni da je boljše biti tiho.
Sam sem to preizkusil na lastni koži, in vem, da obstaja vedno nekdo, ki ve nekaj več.
Konkreten primer si barba73 dobil z N.Raiderjem. Čeprav je Poli78 dajal konkretne
odgovore, si nadaljeval.
Razgledanost s tem nima nobene veze. Vsi se učimo. Le poslušati je treba.
Če je en negativen komentar na tvoje besede razlog, da zapuščaš ta forum, potem
kar. Sam sem bil kar nekajkrat (ne najdem prave besede, zato) besedno potlačen,
mogoče zato, ker nisem po tvojih besedah, iz essesovske družbe. Pa sem še vedno
tukaj. Konkretno imam že od januarja napisane neke predloge za morebitna
stripovska dogajanja tekom leta, glede da je MaFest odpadel, pa se raje vzdržim,
kot pa da bom do podna zabit.
Zaradi mene se lahko posloviš ali pa tudi ne, pregovarjal te ne bom. Pri tvojih letih
bi moral vedeti, da vsaka odločitev nekaj pomeni.
Včerajšnji dan je nasprotno z Jangovo mislijo in glede na to, da je bil ponedeljek,
bil odličen. Glede na moja leta, si ne bi smel dopustiti, da me bebasti komentar, kot
je bil Daretov na mojo slovnično napako, vrže iz tira, vendar štil v riti je pa mogoče
malo preveč tudi za moderatorja.
Če moja direktnost koga moti, naj mi pove, lahko me tudi banate. Če bom pa imel
na kakšen konemtar kaj dodati, kaj povprašati, ali kaj drugega, bom to tudi storil
brez dlake na jeziku.
Uporabniški avatar
mister-no
Prispevkov: 1350
Pridružen: 10.02.2005 11:25:46
Kraj: ...
Kontakt:

Re: Novosti Libellus

Odgovor Napisal/-a mister-no »

barba nas zapušča podobno kot SAF, ampak še vedno bo obiskoval ta forum, samo v drugačni "funkciji" :king:

zdaj ne bo več barba73 ampak barbapapa :baw:
Uporabniški avatar
Gusar
Prispevkov: 2298
Pridružen: 19.10.2006 0:07:01
Kraj: Ptuj

Re: Novosti Libellus

Odgovor Napisal/-a Gusar »

Barba se spet poslavlja? :lol:
Zdi se mi, da se Barba vsaki mesec poslavlja :mrgreen:
GOTOF JE!
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11089
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Re: Novosti Libellus

Odgovor Napisal/-a jang »

Slika

Slika
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11089
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Re: Novosti Libellus

Odgovor Napisal/-a jang »

KMALU V PRODAJI NASLEDNJE NOVOSTI NAJLJUBŠEGA ZALOŽNIKA:

Kako vrijeme leti najbolje pokazuje cinjenica da je vec doslo vrijeme za izdavanje 12. Nathanova specijalca... Naslov mu je “Sesta moc”, a autori koji potpisuju izdanje su Ostini & Piani (scenarij) + Resinanti (crtez).

Naklada je 250 primjeraka, a cijena tijekom prva dva mjeseca bit ce 96, a potom 120 kuna.

I kad sam vec u glazbenom filmu veceras, za soundtrack uz “Sestu moc” uzmite lijepo “Kind of blue” Milesa Davisa i gustajte... Ipak je to jedan od najvaznijih jazz albuma u povijesti...[smile]

Evo i kako to izgleda:

Slika

Slika

Dakle, u 47. knjizi cekaju vas sljedece tri epizode (talijanski originali 138-140):

SIFRA: NULA (Vietti / Simeoni)
UMJETNI ZIVOT (Ostini / Mandanici)
NUZNA SAMOOBRANA (Secchi / Calcaterra)

Prije citanja, ako budete imali volje, bacite pogled na sljedece epizode:

Specijalni agent Alfe (NN 1)
Ja, robot (NN SD 26)

NN 47 tiskan je u 300 primjeraka, a cijena tijekom prva dva mjeseca bit ce 128, a potom 160 kuna.

Evo i korica:

Slika

Slika
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11089
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Re: Novosti Libellus

Odgovor Napisal/-a jang »

9. i 10. knjiga Dylana Doga, a epizode koje vas ocekuju unutra su:

DD 9:

Morgana (Sclavi / Stano)
Poslije ponoci (Sclavi / Casertano)
Vidio sam kako umires (Ferrandino / Roi)

DD 10:

Ostrica britve (Sclavi / Tacconi)
Dok grad spava (Medda, Serra & Vigna / Montanari & Grassani)
Opsjednuta kuca (Sclavi / Castellini)

Vjerujem da se pravim dylanofilima ne treba puno pricati o ovim epizodama (talijanski brojevi 25-30), a svima onima koji ih nikad nisu citali mogu samo reci da im iskreno zavidim jer se medju njima nalaze barem 3 kultne... Ali bas kultne!

Sto se starijeg gradiva tice, prije citanja ovih prica podsjetite se sljedecih epizoda:

Zora zivih mrtvaca (1. knjiga)
Ubojice (2. knjiga)
Veliki Diabolo (4. knjiga)
Oni su medju nama (5. knjiga)
Uspomene nevidljivog (7. knjiga)

A svi vi koji obozavate glazbu, evo sto biste trebali pripremiti kao svoj soundtrack za ove dvije knjige:

Prije svega, trebali biste preslusati soundtrack filma (mjuzikla!) “Phantom of the Paradise” kojeg je 1974. godine rezirao Brian De Palma (intrigantno, zar ne), a tu isticemo posebno dvije pjesme Paula Williamsa: “Faust” i “Somebody super like you”.

U redu, glazbeno to nije “Dancing in the dark” Brucea Springsteena i nema unutra “prijateljice” Courtney Cox, ali redateljsku palicu drzi isti mag: Brian De Palma. A da je interesantno sve to, bogme jest.[cool]

A sto se ostalih stvari za popunjavanje vasega soundtracka tice, evo i ostatka stravicno dobre postave:

Pink Floyd: Goodbye cruel world
Bob Dylan: Gates of Eden
Neil Young: Like a hurricane

Inace, kad vec pricamo o pjesmama, interesantno je spomenuti da je Bob Dylan Gates of Eden stavio kao B stranu singla Like a rolling stone, a premda je Neilov Hurricane genijalan, ono sto meni nikad iz glave nece izaci je fenomenalna verzija grupe The Mission!

No dosta je price o glazbi, idemo malo o cijeni: ona ce tijekom prva dva mjeseca bit ce 128, a potom 160 kuna.

Sto se naslovnica tice, vjerujem da ne treba posebno spominjati da ih je specijalno za nase izdanje nacrtao Bruno Brindisi (uz sjajan kolor Ive Svorcine!), a kako sve to izgleda - evo - bacite pogled:

Slika

Slika

Slika

Slika
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11089
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Re: Novosti Libellus

Odgovor Napisal/-a jang »

Glavni naslov knjige je “Komodski zmajevi”, a scenarij i crtez potpisuju Graziano Cicogna & Marco Bianchini.

U originalu ova prica izasla je u Italiji u brojevima 125-128 (10.1985.-1./1986.), a da biste sve pohvatali kako treba, predlazem da prije njezina citanja prolistate 57. knjigu (Lov na mikrofilm). Cijena “Komodskih zmajeva” tijekom prva dva mjeseca bit ce 136, a potom 170 kuna.

Bacite oko:

Slika

Slika
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11089
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Re: Novosti Libellus

Odgovor Napisal/-a jang »

Da ni ova tura ne prodje bez Texa Willera zasluzna je “Uzarena dolina”, njegova eto vec 56. knjiga. Autori su Guido Nolitta i Fernando Fusco, a ova prica u originalu je izasla u Italiji u brojevima 254-256 (12./1981.-2./1982.) i, naravno, nikad prije nije objavljena na ovim prostorima.

Naklada je 350 primjeraka, a cijena tijekom prva dva mjeseca bit ce 148, a potom 185 kuna.

Bacite pogled:

Slika

Slika
Odgovori