Danes prečital!

Vse v zvezi s stripi.

Moderatorji: TomDarjangCortoTornadoMioke

Odgovori
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8096
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

Saj Italija je blizu Francije. :angel: Morda v smislu "francoskih stripov"?
Anything is possible
Be the Change You Want to See
valiant
Prispevkov: 698
Pridružen: 22.08.2010 10:24:27
Kraj: Bela krajna

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a valiant »

V smislu francoskih stripov ja. Saj mislim, da je to logično
valiant
Prispevkov: 698
Pridružen: 22.08.2010 10:24:27
Kraj: Bela krajna

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a valiant »

KRALJ KONAN 1 (DARKWOOD) Moja ocena: 9/10

Barvna risba mi je izjemno lepa. Sem primerjal Buschemino risbo iste zgodbe iz Savage Sword of Conan - in se lahko kosa. Zdi se mi na enako kvalitetnem nivoju. Sem užival v stripu. Tako zgodba, kot risba sta odlični. Ocene 10 pa ne dam, ker je to zgodba, ki smo jo že brali. Čeprav je ta priredba odlična, je vseeno še enkratna predelava že videnega.

Skratka tole se splača prebrati.
valiant
Prispevkov: 698
Pridružen: 22.08.2010 10:24:27
Kraj: Bela krajna

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a valiant »

BETMEN: LUDA LJUBAV I DRUGE PRIČE (DARKWOOD) Moja ocena: 8/10

Prva zgodba - Luda ljubav je edina omembe vredna. Glavnna junakinja je Harley Quinn, ki je noro zacopana v Jokerja. Ta pa ji ljubezni ne vrača.
Preprčana je, da je za vse kriv Batman, ki njenemu dragemu povzroča stres, zato se odloči, da bo temu naredila konec in opravila z Batmanom.

Ta zgodba je zelo zabavna. Risba je "risankasta". Mislim, da je risar tudi ustvarjalec risanke o Batmanu.

Če koga mika tale strip naj pogleda pod prodam.
Uporabniški avatar
tilitili
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6356
Pridružen: 26.02.2009 21:26:50
Kraj: zagorje ob savi

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a tilitili »

Mignola: Hellboy - Integral 1: 1. Sjeme propasti + 2. Buđenje đavla

Mignola je car na kvadrat. Risarsko čudovito. Scenarij nenadfukljiv. Kaj se tipu po glavi rola je nemogoče doumet. Od vseh herojštin, stripov s tematiko obračunavanja s Hitlerjem in naci zalego, mi je Hellboy kilometre pred vsemi drugimi.
Sjeme propasti je perfekten uvod v mitologijo Pekla.
Buđenje đavola pa mi je nekoliko manj všeč. Mogoče mi bo kasneje bolj všeč, ko spoznam Hellboyev univerzum malo bolje, vendar dvomim, ker definitivno nisem frik, ki bi se ornk navezal nanj. Je pa izjemno zanimiv dodatek, kjer nam Mignola v prvi osebi razlaga, kako so se razvijali liki, od kje začetne ideje, koliko sprememb so doživljali liki, tako risarsko kot vsebinsko......

Markos je s to fantastično izdajo (velik format, preko 320 strani, všečen prevod) postavil spomenik Mignoli in Hellboyu. Bravo.
WHOOOOA BIG FELLA; WHOOOA.
valiant
Prispevkov: 698
Pridružen: 22.08.2010 10:24:27
Kraj: Bela krajna

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a valiant »

GUERRA: SKALPIRANI 2: MRTVE MAJKE (FIBRA) Moja ocena: 10/10

Uf, to pa je strip. Zgodba o indijancih, ki propadajo v rezervatu v današnjem času še naprej izredno vleče. Pravi, krimi, noir western. Sigurno eden boljših stripov, kar sem jih prebral.
Uporabniški avatar
tilitili
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6356
Pridružen: 26.02.2009 21:26:50
Kraj: zagorje ob savi

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a tilitili »

Pastor: Put kraljica

potopis očiščevalnega trpljenja na poti do boljšega jutri. Dve vdovi in sirota se odpravijo preko zasneženih gora v dolino, sproti prodajajoč galanterijo. Sledi jim vojak na tej bizarni katarzični poti v obljubljeno deželo.
Sprva mišljen kot samostojen strip, a se je založnik zaradi izjemnega zanimanja in uspeha prodaje odločil za serijal. Upam, da bo nadaljevanje ravno tako zanimivo, ker materiala ima dosti (Nova Zelandija v 1920 do 1930 je šla skozi povojna turbulentna leta industrijskega razvoja in pred gospodarsko krizo). Pa še risanje je zelo dobro.

Lepage: Putovanje na Samotne otoke

Vse skupaj je en bukov potopis po Južnem morju z ladjo, ki oskrbuje polarne konce okrog Antarktike. Risanje je pa bolj podobno skicirki z dokončanimi in nedokončanimi risbami, vse skupaj ponesrečeno zmetano skupaj v strip. Jajca.

Zanzim: Otok žena

Par srednje dobrih for, konec kar malo presenečenje, ker skozi ves strip doživljaš strip kot full-time fikcijo, zajebancijo, še risanje je bolj karikaturno - v stilu Trondheim/Sfar.

Boucq&Jodorowsky: Bouncer To hell and back

Mah, za lase privlečen naiven scenarij, risanje pač zelo dobro, tipičen BD izdelek westerna.
WHOOOOA BIG FELLA; WHOOOA.
valiant
Prispevkov: 698
Pridružen: 22.08.2010 10:24:27
Kraj: Bela krajna

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a valiant »

BATMAN: MRAČNA POBJEDA (DARK VICTORY original) (FIBRA) Moja ocena: 9/10

Tole mi je bilo boljše od predhodnika Duga noč vještica (The long halloween). Zgodba je mogoče bolj dodelana. Zopet je ogromno likov iz Batmanovega sveta, ki delujejo skupaj. Risba je izredno lepa, pa velik format.
Uporabniški avatar
tilitili
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6356
Pridružen: 26.02.2009 21:26:50
Kraj: zagorje ob savi

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a tilitili »

Hautiere + Dillies: Alvin

Gaston po pristanku v New Yorku (Abelard) dela na visokih konstrukcijah kot fizikalac. Obljubljena dežela in podobno, v glavnem prve pare colnge zapravlja z obiskom v bordelu, kjer z Purity naveže pristen odnos. Ko ta umre mu zapusti denar za svojega otroka v reji - Alvina, Gaston pa se pred njeno smrtjo obveže, da Alvina ne bo prepustil socijalni. Seveda Gaston otroka obdrži in se z njim poda na pot iskanja starih staršev. Na poti pobereta "čudaka"......Strip prevevajo izjemno dobri pregovori, filozofski komentarji, humorni vložki, optimizem, volja do življenja, hkrati pa ga krasi še boljša risba kot v Abelardu.
WHOOOOA BIG FELLA; WHOOOA.
valiant
Prispevkov: 698
Pridružen: 22.08.2010 10:24:27
Kraj: Bela krajna

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a valiant »

JUILLARD : CRVENA MASKA (FIBRA) Moja ocena: 9/10

Po izjemnemu 7 života kobca in žal slabemu nadaljevanju Pero na vjetru še ena zbir4ka stripov iz cilklusa o crveni maski.
Ta strip je bil napisan v 80 letih, torej pred 7 života kobca. Gre za klasične bd zgodbice kjer Arianna (crvena maska) popravlja krivice,ki se godijo po svetu.
Te zgodbe so bolj preproste, da ne rečem naivne v primerjavi s Kobcem vseeno pa berljive. Risba je pa zelo lepa. Kdor ima rad kobca mu bo všeč.
valiant
Prispevkov: 698
Pridružen: 22.08.2010 10:24:27
Kraj: Bela krajna

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a valiant »

SKALPIRANI 3 (FIBRA) Moja ocena: 10/10

Še naprej odlično.
Uporabniški avatar
horex2
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 2347
Pridružen: 28.02.2006 15:23:46
Kraj: trbovlje

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a horex2 »

maxi zagor...ulice new yorka....enkratno
isto za texa.... kiša :baw:
horex je zakon, pa reno tud...
valiant
Prispevkov: 698
Pridružen: 22.08.2010 10:24:27
Kraj: Bela krajna

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a valiant »

SKALPIRANI 4, 5 (FIBRA) Moja ocena: 10/10 velja za celoten serijal.

Odličen strip, poln zanimivih likov, dogodkov in preobratov.
Uporabniški avatar
tilitili
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6356
Pridružen: 26.02.2009 21:26:50
Kraj: zagorje ob savi

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a tilitili »

Segrelles: Mercenary - 2. The Formula

S tem delom se je Najemnik v resnici šele začel, pravi Segrelles. Po končanih prvi zgodbi, je nastopila faza dvoma, ko je mojster resno razmišljal, da bi končal z Najemnikom. Namreč za prvi del je zaradi slikanja z oljem potreboval leto in pol, povprečno 10 dni za eno stran. Resno delo na razvoju karakterjev svojih junakov, dobra ideja (rdeča nit = smodnik), poudarek na podrobnostih (kako se je lotil študije čelade in oklepov, lokostrelov), kjer so mu pomagale izkušnje pri ilustriranju knjige Zgodovine orožja. Vse to in še več v dodatki k drugem albumu. Nekaj slik:

SlikaSlika

Slika

SlikaSlika
WHOOOOA BIG FELLA; WHOOOA.
Uporabniški avatar
tilitili
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6356
Pridružen: 26.02.2009 21:26:50
Kraj: zagorje ob savi

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a tilitili »

Bocquet + Rocheleau: Fantomasov gnjev

Tale artsy retro strip ni ravno zame. Kar tri tedne sem se matral, da ga preberem kolikor toliko zbrano. Sem se moral parkrat vrnit nazaj. Pa ne zaradi zahtevnosti naracije. Ne, ta je čisto v redu, ampak risba me je čist uničla. Tolk matranja že dolgo ni bilo. In pojma nimam kaj je tisto kar navdušuje kritike, bralce in striparje, da ustvarjajo tako famo okol tega stripa. Ne bi rekel, če bi šlo za strip izpred 50-60 let, kakor npr Eternaut, tako pa....Lahko, da je serija zgodb izpred 100 let francozom pomenila nekaj, vendar tako nedodelanih karakterjev, za lase privlečene "grozote" fantomasa, ne špilajo. Ne v zdajšnjih časih. Stripovski hommage oz stripovska adaptacija stinx. Pa še izbira naslovnice zame ni optimalna. Poglejte belgijsko:

Slika
WHOOOOA BIG FELLA; WHOOOA.
Odgovori