Danes prečital!

Vse v zvezi s stripi.

Moderatorji: TomDarjangCortoTornadoMioke

Odgovori
Uporabniški avatar
Bob Rock
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 1837
Pridružen: 21.01.2005 19:46:00
Kraj: New York (no saj v bistvu je Ljubljana)

Odgovor Napisal/-a Bob Rock »

Prebral 200. številko Zagorja Prokleto blago.
Uporabniški avatar
markolar
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 2402
Pridružen: 21.01.2005 19:49:47
Kraj: Beltinci

Odgovor Napisal/-a markolar »

Bob Rock napisal/-a:Prebral 200. številko Zagorja Prokleto blago.
In? Kratka vsebina (saj sem ze bral, ampak pred toliko leti, da :roll: )!
Slika
Uporabniški avatar
Bob Rock
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 1837
Pridružen: 21.01.2005 19:46:00
Kraj: New York (no saj v bistvu je Ljubljana)

Odgovor Napisal/-a Bob Rock »

markolar napisal/-a:
Bob Rock napisal/-a:Prebral 200. številko Zagorja Prokleto blago.
In? Kratka vsebina (saj sem ze bral, ampak pred toliko leti, da :roll: )!

Ma ne, da se mi cele zgodbe povzemat, je itak recenzija na stripovi.com. Lahko samo rečem, da sem z zgodbo zadovoljen, sploh z zaključkom.
Uporabniški avatar
markolar
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 2402
Pridružen: 21.01.2005 19:49:47
Kraj: Beltinci

Odgovor Napisal/-a markolar »

Bob Rock napisal/-a:
markolar napisal/-a:
Bob Rock napisal/-a:Prebral 200. številko Zagorja Prokleto blago.
In? Kratka vsebina (saj sem ze bral, ampak pred toliko leti, da :roll: )!

Ma ne, da se mi cele zgodbe povzemat, je itak recenzija na stripovi.com. Lahko samo rečem, da sem z zgodbo zadovoljen, sploh z zaključkom.
Ahhh potem pa nič - grem zdaj gledat recenzijo :?
Slika
Uporabniški avatar
Xabaras
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 758
Pridružen: 22.01.2005 20:03:32
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Xabaras »

Prebral Ludensova stripa Komandant Mark 1 in Veliki Blek 1.

Hmnja. Stripom se vidi, da jih je povozil čas. Oba glavna lika sta glorificirana do vijolčnega, ob njuni prisotnosti prijatelji domoljubi padajo v nezavest od sreče (toliko bolj, če imajo "čast" da jih Blek ali Mark boksnejo v žnable), sovražniki pa so kr neke angleške stenice, vsi grdi in strahopetni. Kot bi bral kak črno-beli partizanski strip, kjer je sovražnik demoniziran, zato ker je sovražnik in mora zato početi grde stvari, brez nekega vzgiba in vzroka, naši junaki so pa angelski fajterji iz nebes. Ženske so ob strani in čakajo svoje junake, pri tem pa jočejo od sreče in pečejo torte, ko se vrnejo. Ali pa jih je treba reševat, kadar si drznejo prestopit meje svojega sveta (torej, ko stopijo iz svojega s štedilnikom opremljenega doma). Kadriranje pri Bleku malce šepa, a to glede na datum prve izdaje niti ne presenečena, medtem ko se pri Marku vidi, da je nastal 11 let za Blekom - grafično je trojica EsseGesse pri Marku zelo lepo dozorela.

Očitno je strip nastal v nekih res čisto drugačnih časih, ko je bila patriarhalnost naše družbe veliko večja kot danes. Imam občutek, da kakšen podoben nov strip danes ne bi prišel niti do številke 2.

Očitno se je Bernard zavedal arhaične narave teh dveh stripov, a ker je vedel, da imata ta dva stripa na področju bivše Juge že built-in audience, se je znašel v precepu, ki pa ga je idealno rešil: s tem ko je izdal tako debele epizode, začel s prvimi zgodbami in jih obdal z zgodovino teh stripov, je iz sicer preživetih stripov naredil dokajšen strip event. Zvita metoda, ki se mu bo verjetno dobro obrestovala - vsaj če sodim po sebi, ki nisem imel niti najmanjšega namena kupovat običajne 66-stranske stripe s po eno zgodbo Marka ali Bleka, a sta me ta dva debela špeha vseeno premamila.
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11090
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Odgovor Napisal/-a jang »

po govoricah ki krožijo po forumih, se Mark in Blek odlično prodajata. Zagor je še vedno vodilni, ta dva pa naj bi bila za njim po prodaji.
Uporabniški avatar
TomDar
Administrator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 5924
Pridružen: 21.01.2005 19:09:40
Kraj: Logatec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a TomDar »

jang napisal/-a:po govoricah ki krožijo po forumih, se Mark in Blek odlično prodajata. Zagor je še vedno vodilni, ta dva pa naj bi bila za njim po prodaji.
MIslim da je to logično (glede prodaje in to), kajti sami vidite v kaki kvaliteti so narejeni (boljši papir, tri zgodbe, lepe platnice itd) pa primerjajte s tistimi prvimi številkami (mark ZS 85 in Blek LMS 128) če jih imate pa še kakšne kakovosti so ? torej je tukaj alternativa dobiti te številke in to v boljši kvaliteti, in v tri številke v enem kosu za sprejemljivo ceno ...
To bo posledično tudi pocenilo te stare ZS IN LMS stevilke ...

Pri VB sem bil zelo zadovoljen z izdelkom, kar se tiče izdaje, za zgodbo pač lahko samo rečem, da so mi bile včasih bolj zanimive (kaj hočemo, postajamo bolj zreli in zahtevnejši) za Marka, še ne vem ker ga nisem uspel nabavit ...
Odstrani se pošast!
Uporabniški avatar
Bob Rock
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 1837
Pridružen: 21.01.2005 19:46:00
Kraj: New York (no saj v bistvu je Ljubljana)

Odgovor Napisal/-a Bob Rock »

Ravnokar prebral Franquinove Crne misli. Gre pa za povsem drugega Franquina, kot ga poznamo iz Gastona ali Spiroua. Strip je veliko bolj črn in temačen, je pa še vedno prisoten Franquinov izvrsten smisel za humor. Skratka vrhunski črni, ampak res črni humor, ki ga niti slabo delo izdajateljev ne more pokvariti.
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11090
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Odgovor Napisal/-a jang »

TomDar napisal/-a:
jang napisal/-a:po govoricah ki krožijo po forumih, se Mark in Blek odlično prodajata. Zagor je še vedno vodilni, ta dva pa naj bi bila za njim po prodaji.
MIslim da je to logično (glede prodaje in to), kajti sami vidite v kaki kvaliteti so narejeni (boljši papir, tri zgodbe, lepe platnice itd) pa primerjajte s tistimi prvimi številkami (mark ZS 85 in Blek LMS 128) če jih imate pa še kakšne kakovosti so ? torej je tukaj alternativa dobiti te številke in to v boljši kvaliteti, in v tri številke v enem kosu za sprejemljivo ceno ...
To bo posledično tudi pocenilo te stare ZS IN LMS stevilke ...

Pri VB sem bil zelo zadovoljen z izdelkom, kar se tiče izdaje, za zgodbo pač lahko samo rečem, da so mi bile včasih bolj zanimive (kaj hočemo, postajamo bolj zreli in zahtevnejši) za Marka, še ne vem ker ga nisem uspel nabavit ...
ja izdelek je odličen in za zelo primerno ceno. zato se tudi prodaja, za razliko od Dampyrja al pa Bestsellerja. Sploh za te slednje se mi zdi cena mnogo previsoka. Koliko stanejo pri nas v striparnici?
Uporabniški avatar
mister-no
Prispevkov: 1350
Pridružen: 10.02.2005 11:25:46
Kraj: ...
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mister-no »

danes prečital ekipo, notri je pisalo da bo tekma ita:slo neodločena! :wink:
Uporabniški avatar
Bob Rock
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 1837
Pridružen: 21.01.2005 19:46:00
Kraj: New York (no saj v bistvu je Ljubljana)

Odgovor Napisal/-a Bob Rock »

mister-no napisal/-a:danes prečital ekipo, notri je pisalo da bo tekma ita:slo neodločena! :wink:
Ah, pa taka prognoza. Sicer sem pa jaz včeraj prebral drugo številko Hellboya, Totem specijal 1. številko z več franko-belgijskimi stripi (vkolikor jih nisem že prej prebral v Biserstripu). Franko-belgijski stripi mi itak ležijo, tako da za to lahko rečem samo super, s Hellboyem bom menda zaključil pri drugi cifri, za Čiko specijalca pa lahko samo rečem, da je sreča, da je Sclavi ostal samo pri tem in je še naprej pisal Dylana ter da je Čiko specijale prevzel Burattini. Imam bralci od tega dvojno korist.
Uporabniški avatar
Nobody
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 5982
Pridružen: 02.05.2005 13:03:56
Kraj: Gornji Slaveči 2

Odgovor Napisal/-a Nobody »

prebral Ciko arheolog
ko prebiram take stripe o Ciku, se sprasujem: Kako lahko taka neroda se tu in tam resi Zagora?

po drugi strani se mi pa smili :(
wiz
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 472
Pridružen: 27.01.2005 0:30:56
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a wiz »

prebral LMS 735 (Blek) ter Maxmagnus 19 :)
iščem--> DD Dnevnik: 40, 54, 57
Uporabniški avatar
TomDar
Administrator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 5924
Pridružen: 21.01.2005 19:09:40
Kraj: Logatec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a TomDar »

wiz napisal/-a:prebral LMS 735 (Blek) ter Maxmagnus 19 :)
Pa ja ne wiz, da boš poleg dd-ja še bleka začel brati.

sedaj pa resno?
Kakšen se ti zdi maxmagnus, no je pa res da bi moral za prvič prebrati vsaj prvo številko, da malo veš o čem se gre.
Meni je drugače kar všeč ter zanimivo branje.
Če ti je to bilo všeč probaj še z Družina od vješala in seveda Alan Forda :)
Odstrani se pošast!
Uporabniški avatar
mister-no
Prispevkov: 1350
Pridružen: 10.02.2005 11:25:46
Kraj: ...
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mister-no »

maxmagnus je najboljše od začetka do konca brati.
:wink:
Odgovori