Danes prečital!

Vse v zvezi s stripi.

Moderatorji: TomDarjangCortoTornadoMioke

Odgovori
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8097
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

Mogoče. Čeprav si risbi nista prav nič podobni. :angel:
Anything is possible
Be the Change You Want to See
valiant
Prispevkov: 698
Pridružen: 22.08.2010 10:24:27
Kraj: Bela krajna

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a valiant »

Diso, ja. Sem zamešal.
valiant
Prispevkov: 698
Pridružen: 22.08.2010 10:24:27
Kraj: Bela krajna

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a valiant »

AZZARELLO in RISSO: 100 BULLETS 2 (FIBRA) Moja ocena: 8/10

Še vedno skupek posameznih zgodb. Najboljša mi je ta zadnja, ko (anti) junak s povitim razbitim obrazom, privatni detektiv na nek način raziskuje svoj primer. Tako zgodba (glavni junak), kot risba je zelo podobna Sin Cityju. Počasi dobivamo obris organizacije Trust, ki je nekako vpletena v ponudbe posameznikom, da dobijo kovček z neisledljivimi metki in orožjem. Ni pa še jasno kam vse pelje.

Solidne krimi zgodbe in odlična risba.
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11089
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a jang »

tilitili napisal/-a:Bilal + Christin: Kraj Epohe

Mater sem se matral s temle. Ko sem prvič bral Falange mi je še bilo zanimivo, zdaj v Fibrinem kolorju pa nič več. Bilal zanič (nobene poezije, vsi zgledajo kot okostnjaki in vsi so si podobni - babe&deci&mladi), Christinov za lase privlečen, da ne rečem ravno zanič scenarij...ni ravno škoda časa, ampak well spend pa tudi ni bil.
jaz sem ga prebral danes. Po oglednih straneh na Fibrini strani sem pričakoval precej več, prav ta del mi je bil na koncu še najboljši...v nadaljevanju rata vse skupaj dolgočasno...drugi del se isto začne interesantno, pa potem zvodeni v nakladanju, je pa zanimivo kako je prikazan politični umor preveč zagretega mladca, ki ni bil povšeči starim komunističnim prdcem iz držav Varšavskega pakta...pa kot zaključek še zgodovinska dejstva o teh prvoborcih. Na koncu vsi mrtvi in pozabljeni, nekateri pa izginuli brez sledu...strinjam se da je težko med sabo ločevat osebe v stripu, sploh v tem drugem delu, ker so si preveč podobni :no:
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11089
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a jang »

Zlato i krv (Fibra)

Ravno zaključil tale integral in povsem se strinjam s spodnjim komentarjem. Priporočilo vsem :yes:
Originally posted by zarmix
Upravo sam pročitao ovaj integral. Divota. Ovdje ima više Pratta nego u najnovijem Cortu Malteseu (Pod ponoćnim suncem). Pravi čistokrvni avanturistički strip epskih razmjera. Zapravo je sjajno kako ima još uvijek autora koji su u stanju ispričati svježu, romantičnu pustolovinu nakon toliko objavljenih stripova, snimljenih filmova i napisanih knjiga. Uz Tylera Crossa, meni je ovo najdraži strip Fabiena Nuryja. Bravo za Fibru! Dostojna stotka.
Uporabniški avatar
tilitili
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6356
Pridružen: 26.02.2009 21:26:50
Kraj: zagorje ob savi

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a tilitili »

Bourgier + David: Suženjstvo

Prvi del v cb verziji, ki je izšel v SBumerangu leta nazaj, je najavljal izjemno dober scenarij in zelo dobro risbo, ko pa je Libellus izdal svoji prvi dve knjigi pa šele opazimo, kako dobra risba Bourgier-ja izstopa. Saj ni nič narobe s scenarijem. Celo odličen je. Prav pritegne z zakomplicirano zgodbo oz več zgodb, ki se odvijajo paralelno in so med seboj prepletene bolj, kot si mislimo od začetka. Spremljamo zaton kralja Sinov Zemlje, potomcev oz izbrancev starodavnih Velikanov po veliki vojni. Do propada je prišlo po spopadu z ljubosumnim kraljem, kateremu so na pomoč pristopili Drekkari, potomci oz otroci mešanja krvi med izbranimi ljudmi in Zmaji. Božanska bitja, ki so pod svoje okrilje vzeli določeno skupino ljudi, so še Angeli, Vile in Sirene. Angeli varujejo oz vodijo ljudi letalcev, državljanov, ki živijo v egalitarni družbi, Sirene so se umaknile v vode, Vile pa so že davnaj odšle na svojo pot. Božanska bitja so se pojavila s pojavom Sil, ki so se na svoj način hotela predstaviti vsak svojim izbrancem - ljudem. Oz so zavzela vsak svojo obliko, ko so se želela prikazati ljudem in s svojim početjem tako ali drugače vplivati na njih v veliki igri. Ki pa jo vodi sam Veliki Kreator vsega živega na Zemlji.
Kako veličasten fantazijski svet je ustvaril David. Vsaka družba ima svoje zakonitosti, socijalne norme, odnose, vzpostavljen družbeni sistem, pa naj bo to diktatorski, hierarhičen, egalitaren ali demokratičen. Spletke med elitami, borba za prevlado, slabosti velikih in malih, vsi so vpeti v mašinerijo.
Eric Bourgier, mladi francoz z izjemnim risanjem s tušem in vodo, v sepija stilu, obrazi ga malo matrajo, vendar so scene borb, mest, detajlov, pokrajin izjemni.
Slika
Slika
Slika
Slika
WHOOOOA BIG FELLA; WHOOOA.
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11089
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a jang »

Morgan Lost & Brendon SP. - Zvezdana mapa

Večjega sranja že dolgo nisem bral....mislim da je tole skupaj s specialom MM&DD - Kraj svijeta v rangu šit od šita. :sick: :censored_red:
Uporabniški avatar
tilitili
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6356
Pridružen: 26.02.2009 21:26:50
Kraj: zagorje ob savi

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a tilitili »

jang napisal/-a:Morgan Lost & Brendon SP. - Zvezdana mapa

Večjega sranja že dolgo nisem bral....mislim da je tole skupaj s specialom MM&DD - Kraj svijeta v rangu šit od šita. :sick: :censored_red:
Ti verjamem na besedo. :mrgreen: :mrgreen:
WHOOOOA BIG FELLA; WHOOOA.
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11089
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a jang »

tilitili napisal/-a:Nury + Robin: Smrt caru

Veliki Vojvoda Sergej Aleksandrovič Ruski, sedmi otrok carja Aleksandra 2 in brat carja Aleksandra 3 oz stric zadnjega carja Nikolaja. Brez otrok, poročen z vnukinjo Viktorije Veliko Vojvodinjo Elizabeto Fedorovno. Tip je bil menda homoseksualec, a definitivno čudaški Guverner Moskve. Kontroverzna osebnost, delno kriv tragedije na Khlodynki, ko je stampedo ob kronanju carja Nikolaja povzročil smrt 1389 ljudi in še enkrat toliko ranjenih. Krvavo je zatiral delavska in študentska gibanja. Poleg tega je "spucal" Moskvo Židov, ocenjujeo, da so jih pregnali cca 20.000 in s tem delno rešili gospodarstvo oz "poravnali" pufe potrošnega carstva.
V glavnem strip se ukvarja večinoma z njegovim strahom biti ubit v atentatu, kar se mu je na koncu tudi zgodilo.
Nury je odlično povzel zgodovinska dejstva, jim vdihnil malce fikcije - avtorske svobode, vse skupaj pa odlično ilustriral Robin.
Oba avtorja poznamo že po Stalinovi smrti.

Ko sem malo guglau o glavnih akterjih, sem naletel na odlično zgodbo za strip in sicer o vnukinji Viktorije Veliki Vojvodinji Elizabeti Fedorovni. Ženska je ljubila moža celo življenje, predana, ljubeča, potrpežljiva. Njun zakon je bil menda perfekten, navkljub muham moža. Po njegovi smrti se je upokojila in ustanovila ruski ortodoksni samostan Marte in Marije, kjer se je posvetila skrbi za revne.
Med rusko državljansko vojno oz Revolucijo leta 1918 so jo skupaj s služkinjo (tudi nuna) umorili. Njuni trupli so prešvercali na Kitajsko in bohvekamše, dokler nista prispeli do Jeruzalema, kjer so ju pokopali v Cerkvi Marije Magdalene na Oljski gori.

Nekaj za ortodoksnega komunista, revolucionarja, striparja, odličnega pripovedovalca, močno avtorsko osebnost, sposobnega emocionalnega pristopa k pripovedovanju....z eno besedo Ninela.
zanimivo branje in pravšnja risba. V drugem delu guverner nekako pade iz prvega plana in glavno vlogo prevzame organizator atentata. Ta ma že skoraj nadnaravne sposobnosti izmikanja ruskim varnostnim silam...ko Jason Bourne, edino na koncu raje sam obračuna s seboj ker mu rata dolgčas :lol:
za integral pa :yes:
valiant
Prispevkov: 698
Pridružen: 22.08.2010 10:24:27
Kraj: Bela krajna

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a valiant »

BAJKE (FABLES) 4 IN 5 (fIBRA)

Tu in tam mi je bila kakšna zgodba všeč, drugače so me pa Fables pustile čisto ravnodušnega. Ni mi bilo ne zabvno, ne zanimivo.
valiant
Prispevkov: 698
Pridružen: 22.08.2010 10:24:27
Kraj: Bela krajna

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a valiant »

KRIS OD VALNORA 1, 2, 3 (LIBELLUS) Moja ocena: 8,5/10

Kriss od Valnora je eden od Thorgalovih stranskih serijalov, kjer spremljamo življenje Kriss od Valnore. Ker je v glavni zgodbi na pol mrtva se je znašla pre Valkirami, ki odločajo, če bo še živela na zemlji ali ne. Pripoveduje o svojem otroštvu in razlogih zakaj je postala taka. Zgodba je mogoče malo bolj mračna od glavnega serijala. Risba mi ni tako barvita in lepa kot v glavnem serijallu. Pa na koncu, ko se vrne v življenje in se začne odvijati zgodba mi je le ta malo preveč nategnjena.

Drugače je pa to še vedno Thorgal in je lepo brati.
valiant
Prispevkov: 698
Pridružen: 22.08.2010 10:24:27
Kraj: Bela krajna

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a valiant »

UBOJICA 2 (FIBRA) Moja ocena: 9/10

Odličen strip. Se mi zdi še boljši kod prvi del. Zgodba in cinično razmišljanje glavnega antijunaka je podobno kot v prvem samo vse skupaj še bolj dodelano. Drugače se pa tukaj zaplete v meddržavne, vohunske zarote. Zgodba in risba super.
valiant
Prispevkov: 698
Pridružen: 22.08.2010 10:24:27
Kraj: Bela krajna

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a valiant »

TIrABOSCO in PERRISSIN: KONGO (FIBRA) Moja ocena: 9,5/10

Strip temelji na Conradovem romanu Srce teme. Konec 19 stol. je so številni pustolovci za Belgijskega kralja Leopolda II ropali naravna bogatsva Konga, od slonovine, do kavčuka... V Kongo, v srce teme se v stripu odpravi mladi idealist, ki si želi ustavriti boljše razmere za ljudi v Kongu. Ta njegov idealizem oziroma naivnost se kmalu izgubi.

Strip je lepo narisan, zgodba odlična.
Uporabniški avatar
tilitili
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6356
Pridružen: 26.02.2009 21:26:50
Kraj: zagorje ob savi

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a tilitili »

Kolle + Bartoll: Antarktika

Ko sem imel v prvem polčasu prvega letnika gimnazije geografijo špon, mi je učitlca dala dodatno nalogo za seminar. Izbral sem knjigo o raziskovanju Arktike in Antarktike. Totalno počen sem požrl knjigo, naredil seminar, ga oddal, se nadrkal ko šus da oddeklamiram tasvoje, ampak ni blo časa do konca letnika "zagvarjat" zadevo. Še danes mi je žal. Ne zato, da bi dobil pozitivno in se pohvalil pred vsemi, kako dobro obvladam, ampak da bi delil z ostalimi navdušenje ob prebiranju izjemnih dosežkov, avantur vseh raziskovalcev ob prelomu tisočletja. Prejšnji dosežki in kasnejši me niso zanimali, najpomembnejši in najzanimivejši so mi bili dosežki med 1880-1930. Barents, Ross, Parry, Rae, pa še en Ross, Rasmussen, Pearry (trdil, da je osvojil S pol, a je njegov dosežen vprašljiv) in moj favorit Fridtjoff Nansen z ladjo Fram. Frajerji z avionskimi preleti so mi bili brezvezni, zame je štel le podvig na smučeh, peš, z vpregami in/ali z ladjo. In pri osvajanju S pola je F Nansen s kolegom Johansenom marca 1895 zapustil Fram in peš krenil proti polu a ju je zmatralo in po 24 dneh sta se vrnila na otoke Franca Jožefa. Kljub temu sta dosegla takrat najsevernejšo točko 86°13.6′N, skoraj 3 stopinje (169.6 navtičnih milj oz 314 km!!!!) višje kot prejšnji Greelyjev dosežek.
No in potem je prišla Antarktika. Za razliko od Arktike, je Antarktika celina. In tukaj šele so se raziskovalci udarili za prestižne dosežke. Medtem, ko je dosti raziskovalcev šlo mapirat Antarktiko, raziskovat rudna bogastva, možne strateške pozicije, si je kar nekaj njih zadalo za cilj, da dosežejo magnetni in geografski južni pol. Med drugim tudi anglež Scott in norvežan Roald Amundsen, ki sta pozimi 1911/1912 uprizorila borbo polno izjemnih ekstremnih dosežkov. Amundsen (do zaliva prišel z ladjo Fram!!) je s pomočjo smuči in sani dosegel južni pol 14. decembra 1911, Scott je s 4 kolegi zamudil za 34 dni, dosegel pol 18. januarja 1912. Na poti nazaj so angleži vsi pomrli od mraza in lakote in njihove ostanke je našla druga ekspedicija kakih 8/9 mesecev kasneje. Je bil pa ornk butl. Namreč na pot je šel s pomočjo mongolskih/sibirskih konj, ki so seveda pocrkali pa parih dneh in niso zmogli naporov. Amundsen je napredoval s smučmi in pasjimi vpregami. Scott je naivno herojsko, v čast britanskemu imperiju, hotel doseči pol peš in to po čim daljši poti, Amundsen je racionalno načrtoval čimkrajšo pot in varen povratek. Scott je šel v bistvu na znanstveno ekspedicijo, Amundsen z enim in edinim ciljem - doseči pol prvi. Jbga. In the name of the Queen.
No zdaj pa še o stripu. Mestoma naivna zgodba, a dejstva so lepo vtkana v fiktivno zgodbo. Zgodba z zmernim tempom tam nekje v zadnji tretjini prestavi v tretjo brzino in se kmalu konča. Nič kaj dramatično.
Kollejeva natančna risba z vsemi podrobnostmi, ostre definirane linije, Kolle si enostavno ne dopušča šlamparije. Veliki kadri, prazne flehe poudarjajo puščobo antarktične ledene puščave. Barvanje zame prav dobro, najbrž bi se dalo z malo več truda doseči boljši 3d efekt.
Risarjevo delo izjemno dobro, album je prestižen, morda falijo kake skice na koncu, kak detajl o avtorjih....
Aja prevod! Naš Lisec je nedvomno žgal nadure, se potil, iskal prave stavčne zveze in pomen, saj veste kako je lahko prevod iz francoščine xeben. Sploh če si "naturščik" oz samouk. Zgodba se lepo bere, sploh ko tam nekje po 15 strani padeš v štos in postane branje užitek in ne matrunga (no, eno napakico sem opazil).
Še par slik ("meglene" slike; mehke poteze s peresom, linije različnih debelin na obrazu dajo tak nonšalanten vtis napram tehnično dovršeni čisti risbi....).

SlikaSlika
SlikaSlika
SlikaSlika
SlikaSlika
Slika
WHOOOOA BIG FELLA; WHOOOA.
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11089
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a jang »

pred slabimi desetimi leti sem bil v Oslu in tam smo obiskali muzej v katerem je ta ladja Fram...presenetilo me je kako je vse majhno v bistvu... današnjemu človeku bi se zmešalo bit mesece in leta prikovan na tako majhen prostor. pa še vkovan v led in mraz
Odgovori