Danes prečital!

Vse v zvezi s stripi.

Moderatorji: TomDarjangCortoTornadoMioke

Odgovori
wer
Prispevkov: 1796
Pridružen: 21.08.2008 9:56:12

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a wer »

Prečital še Harmana in po pričakovanju me ni razočaral. Tudi ta strip je baziran na podlagi resničnih dogodkov po nizu umorov in opisu dogodkov iz leta 1924.
play it again
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11090
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a jang »

Prorok: Ante genesm (Darwood)

Očitno gre šele za uvod, mi ni pa prov dost jasno...to bi se moralo izdat kot integral.
valiant
Prispevkov: 698
Pridružen: 22.08.2010 10:24:27
Kraj: Bela krajna

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a valiant »

ASTERIX 1, 12 (ČAROBNA KNJIGA)

Preletel sem Asterixa v izdanju Čarobne knjige. Samo izdanje je zelo lepo, s tremi zgodbami v enem. Da bi le v Sloveniji imeli takšno. Prevod mi ni sedel. Raje imam slovenskega. Prebral sem zgodbo Asterixov in Obelixov rojstni dan, ki jo od prej še nisem. Žal mi ni bila všeč.
Ker ostajam pri slovenskih Asterixih, ta dva izvoda, če kdo hoče prodam.
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11090
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a jang »

valiant napisal/-a:KONAN: ROĐEN NA BOJNOM POLJU (Darkwood) Moja ocena: 10/10

Tale Konan je pa odličen. Tako risba, zgodba kot sam format izdanja. Spemljamo njegovo otroštvo, vragolije z vrstniki, prvo ljubezen in vdor Akviloncev ter krvav spopad z njimi.
Jaz bi mu vseeno dal nižjo oceno..nekako med dobrim in prav dobrim....risba mi ne sede najbolj, sicer sem se jo polagoma privadil proti koncu. Pa v možganih sem imel stalno vsidrano zgodbo o Konanovem otroštvu iz
filma z Arnijem..nekako mi bolj sede
valiant
Prispevkov: 698
Pridružen: 22.08.2010 10:24:27
Kraj: Bela krajna

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a valiant »

Ok, ja, film z Arnoldom je klasika sam po sebi. Gledal sem ga miljonkrat.
Vseeno mi je tudi tale zgodba zelo všeč. Pa nasploh so mi te novejše Dark Horsove priredbe všeč. Doma imam te dve, ki jih je izdal Darkwood, pa kup skenov na račuanlniku.
Pri Rođen na bojnom polju mi je všeč tudi to, da ni zgolj priredba Howardove zgodbe. Pri branju nisem na pamet vedel kaj se bo zgodilo.
wer
Prispevkov: 1796
Pridružen: 21.08.2008 9:56:12

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a wer »

prebral Carthago Adventures: Čipekve.
Sicer solidno, risba in kolor ok, zgodba pa nekako že videna in slišana...tematik na prazgodovinska bitja, ki jih odkrijejo ali poskušajo odkriti je kar nekaj že bilo pa verjetno še bo.
play it again
Uporabniški avatar
tilitili
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6357
Pridružen: 26.02.2009 21:26:50
Kraj: zagorje ob savi

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a tilitili »

Lvrič Čarodej in Zdravilec

Zgodba o mali tolpi prevarantov z Ješuo na čelu, malem wannabe Vodji z velikimi ambicijami v turbulentnih časih Judeje, Galileje, Samarije....področje, ki obsega recimo moderni Izrael in Libanon. Časi judovskega trpljenja pod rimljani, verske razprtije vsakokratnih vsemogočnih pravovernih, obdobje judovskih vstaj, korupcije tako verske kot državne....v glavnem ogromen vrel kotel vsemogočih strasti. Posvetnih in verskih.
Ni za verne rimokatoličane niti za žide.
Lavrič je drzen s peresom. Tankim in debelim. Posmehljiv, karikaturen, realističen, patetičen (=poln patosa).
Aja, pa Letače tudi srečamo.
Tudi barve so mi všeč. Vse je na trenutke tako mastno, da me takoj spomne na izraelsko hrano, polt lepih Libanonk, olive....
WHOOOOA BIG FELLA; WHOOOA.
Uporabniški avatar
tilitili
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6357
Pridružen: 26.02.2009 21:26:50
Kraj: zagorje ob savi

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a tilitili »

Blondel, Poli, Bastide, Recht: Elrik 1 (rubinski presto) in 2 (olujnik) by Makondo

v predgovoru sam Moorcock, avtor legendarne literarne predloge Elric of Melnibone, pove, da ga niti C Russell, M Gilbert, Mignola, Chaykin ali celo F Miller s svojimi likovnimi adaptacijami niso tako prevzeli kot z/o francozi. Blondell s svojim videnjem zgodbe in ostali risarji naj bi celo nadgradili literarno delo Moorcocka. Slikovno morda res so oddelali tasvoje, ampak da bi kaj posebej nadgradili dekadenco, surovost in nemoralnost Melniboncev se mi pa ne zdi.
Sword&sorcery mi je pisan na kožo, ampak tole ni nikakršno remek delo.
WHOOOOA BIG FELLA; WHOOOA.
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8105
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

Konan – Rođen na bojnom polju (Darkwood)

Moram priznati, da me je strip kar navdušil. Risanje sicer kakor kje, a v celoti mi je bolj sedel kot Kralj Konan. Najprej imamo kratko zgodbo, ki jo je (jasno odlično) narisal Nord in katera je prejela nagrado Willa Eisnera za najboljšo posamično zgodbo leta 2004, nato sledijo Ruth v glavni zgodbi. V knjigi je precej obširen uvod in oris Petra Jandrića ter predgovor Eda Brubakerja. Na koncu je še precej risb Rutha in njegovi komentarji, beležke, kako se je lotil risanja itd.

Imamo mladega Konana ter zgode in prigode iz njegove mladosti, prve ljubezni, občutek, da je drugačen od ostalih, a ima karizmo in ljudje mu sledijo, čeprav se ga nekateri tudi boje ter recimo uvid v kako bo postal to, kar poznamo kasneje. Precejšnjo vlogo ima tu njegov ded, ki je (bil) en tak protokonan.
Mislim, da je Busiek lepo vključil svojo pripoved v Howardov "mit".

Darkwoodov predogled, kjer sicer vidite res bolj malo stripa, samo celotno prvo zgodbo
http://www.darkwoodprodavnica.rs/assets ... review.pdf

Iz časovnice se lepo vidi, kako je izhajala naša zgodba Born on the Battlefield
https://en.wikipedia.org/wiki/Conan_(Dark_Horse_Comics)
Anything is possible
Be the Change You Want to See
wer
Prispevkov: 1796
Pridružen: 21.08.2008 9:56:12

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a wer »

prebral Orka 40: Sestra (Bastien Vivès).
Kako lep opis prehoda iz nedolžnih brezskrbnih otroških let v dobo odraščanja, pridobivanje prvih ljubezenskih izkušenj na počitnicah (saj to vsi poznamo, a ne?).
Takoj po stripu sem si ogledal še film s podobno tematiko (sicer povsem druga časovnica in okolje, pa vendarle ostaja nalika) in sicer Cider with Rosie kjer bi vlogo Antoina iz Sestre zlahka prevzel Loll oz. Laurie Lee in vlogo Helene prevzame Rosie.
Skratka strip, katere zgodba bi bila lahko tudi del zgodbe vsakogar od nas...
ps. kot je že en omenil, je tudi mene v začetku rahlo odbijala risba zaradi nenarisanih oči (pa spet ne povsod) vendar sem to nekako z zgodbo ignoriral kajti globjega pomena v tem nisem našel.
play it again
valiant
Prispevkov: 698
Pridružen: 22.08.2010 10:24:27
Kraj: Bela krajna

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a valiant »

PSDZ: KRAJ PUTA

Tudi zadnji del zelo v redu. Imamo pokol pri Wounded kneeju in tekmovanje s kočijami za prost kos zemlje. Vse skupaj lepo zaokroženo + kup dodatkov.

Je pa zraven še en strip o bitki Zulujcev in Angležev v Afriki. To mi ni pasalo zraven, ker če imamo zadnji del Prič sa divljega zapada kaj nam je potem treba iti v Afriko.

V stripu je tudi reklama za Bella in Bronca istega avtorja pa me zanima, če je kdo to kaj bral? Kakšen vtis?
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11090
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a jang »

Bela i Bronco je izhajal že v Yu par številk, Strip Agent je komplet izdal par let nazaj
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8105
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

Sam (VigeVageKnjige)
https://vigevageknjige.org/knjigarna/sam

Ker mi je Fibrin strip Sam samcat - Orka specijal 6 ušel (razprodal se je "prehitro"), sem prebral našo izdajo in... wooow! Hudo dobro! :baw: :baw: :baw: :yes:
Glede na strani (preko 350) ima strip precej malo teksta, a deluje vse tako kot je treba. V tišini. Deloma težka zgodba, ki preizprašuje naš odnos do ljudi, ki se ne ujemajo v našo predstavo o soljudeh. Predsodki. Tudi staršev takšnih otrok. Pa povsem nepotrebno, morda.

Možni SPOILER!
Me je pa prijetno presenetil razplet, saj me je tista vrv pošteno zmrazila. Ampak nekako se ni ujemalo. Zakaj sedaj? V njem je vseeno toliko življenja, radovednosti, sanjavosti, želel si je odkriti svet. In ko je mornar "navezal" stik z njim, si res ne bi mislil, da se bo sedaj pa tako končalo. Vsaj to. Konec dober, vse dobro... ali pa tudi ne. Tega ne vemo. A upanje ostaja. :yes:
Anything is possible
Be the Change You Want to See
wer
Prispevkov: 1796
Pridružen: 21.08.2008 9:56:12

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a wer »

Okrug Essex (Jeff Lemire)
Integral sestavljajo tri knjige in sicer prva: Priće s farme; druga: Priće o duhovima in tretja: Seoska bolničarka
ter dodatki na koncu: Boksački klub okruga Essex, Tužan i samotan život Eddia Slonouhog ter Otpatci iz dvorišta.
Strip se me je ornk dotaknu. Se ne spomnem kdaj bi se ob branju enega stripa kar dvakrat neježil. Stripčina!
Avtor tako dobro pluje med preteklostjo in sedanjostjo do zaokrožitve vseh treh zgodb v celoto obenem pa sproži v bralcu globoke emocije.
Pripovedno močna tema, ob branju sem slišal glasbo Roya Orbisona, The Platters, bil sem zraven v hokejski garderobi in slišal udarce s hokejskimi palicami...
Priporočam branje.
p.s. tisti dodatki na koncu albuma, zakaj že? Tu mi je bilo to povsem odveč oziroma ne vidim dodatne vrednosti že tako izvrstnega stripa. Povsem dovolj bi bile te tri zgodbe. In tudi tu bi veljalo reklo: manj je več.
play it again
Uporabniški avatar
tilitili
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6357
Pridružen: 26.02.2009 21:26:50
Kraj: zagorje ob savi

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a tilitili »

X Dorison + Parnotte: Učitelj mačevanja

Zgodovinska fikcija; mladi protestant nosi Biblijo prevedeno v francoščino čez Jursko višavje skupaj z "upokojenim" učiteljem mačevanja Hansom Stahlofferjem. Sledijo jim katoliki, aktualni učitelj mačevanja in hribovci in kdo ve kdo bo prišel na cilj.

Risano všečno, scenarij zelo nadobuden, na vsake tolk cajta malo zmanjka niti, vendar sta Goran in njegova gospa opravila zadevo odlično. Bravo Phoenix Press.
WHOOOOA BIG FELLA; WHOOOA.
Odgovori