Danes prečital!

Vse v zvezi s stripi.

Moderatorji: TomDarjangCortoTornadoMioke

Odgovori
wer
Prispevkov: 1796
Pridružen: 21.08.2008 9:56:12

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a wer »

Vražja dolina
ja, glede na to, da je ta kot nadaljevanje stripa Put kraljica se lahko bere tudi povsem neodvisno, samostojno, skratka bralec ne bo nič prikrajšan če prebere samo ta strip. Je pa pomoje scenaristično celo boljši kot prvi kjer me je Arpin skozi celotno zgodbo iritiral do onemoglosti...pa ta put je bil kar malo razvlečen, to je seveda moje mnenje.
Tu ima Arpin vseeno drugačno vlogo, strip pa v ospredje postavi Pauline in njen odnos z Arpinom (oni so takoimenovani svobodnjaki) pa tudi njihov odnos z domačini na Novi Kaledoniji imenovani Kanaki in kazenskimi izgnanci.
Jaz bi pri obeh naprimer spremenil naslovnico in bi jo naredil bolj izrazito ali poudarjeno (večjo z glavnim junakom v ospredju). V prvem albumu bi dal v ospredje Blanco, v drugem pa Pauline.
V opisovanju me rahlo spominja na Lepage-a, drugače pa v redu strip, narejen korektno, dobra zgodba, barve lepe, pastelne. Vsekakor priporočam. Me je takoj zanimalo, da kaj več poizvem o Novi Kaledoniji in sem malo poguglal, pa sem videl kako malo se pri nas piše o tamkajšnjih problemih...no, Dnevnik je nekaj pisal o tem in o sorodnih problemih bližnje otočje države Vanuatu.
https://www.dnevnik.si/1042845876
https://sl.wikipedia.org/wiki/Nova_Kaledonija
play it again
Uporabniški avatar
tilitili
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6356
Pridružen: 26.02.2009 21:26:50
Kraj: zagorje ob savi

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a tilitili »

Tardi: Na nišanu snajpera

Francoz, najeti morilec, bivši specijalc, ki se je odločil za to službo le zato, da bi postal nekaj, se vrnil po 10 letih nazaj po svojo ljubljeno in jo odpeljal v širni brezskrbni svet. Seveda mu organizacija ne pusti svojevoljnega odhoda v pokoj, zato se mora potruditi in varovati sebe, svoje bližnje in "drago". V 10 letih se je marsikaj spremenilo, od bivše, ki je zdaj apatična zapita a še vedno jebozovna baba srednjih let, okolja....svet v celoti.
Tardi dobro in enostavno riše, vendar ga jebe perspektiva pri umeščanju predmetov v prostor.
Drgač pa super zgodba, izdelek PP odličen.
WHOOOOA BIG FELLA; WHOOOA.
Uporabniški avatar
Corto
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6191
Pridružen: 25.01.2005 20:30:25
Kraj: Škofja Loka
Kontakt:

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a Corto »

tilitili napisal/-a:Tardi dobro in enostavno riše, vendar ga jebe perspektiva pri umeščanju predmetov v prostor.
Se ne bi strinjal, da ima Tardi probleme s perspektivo. Mogoče si imel na kakšnem mestu tak vtis, katera stran na primer?
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8097
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

Sicer pa je Na nišanu snajpera narejen po Manchetteovem romanu La Position du tireur couché, po katerem sta bila posneta tudi filma Le choc (angl. naslov The Shock; 1982, Alain Delon) in The Gunman (2015, Sean Penn). Francoski je bliže originalu oz. stripu, ta s Sean Pennom pa gre bolj po svoje.
Strip je sicer tudi rahlo spremenjen glede na roman, mislim da predvsem konec.

In ja, kje konkretno Tardija jebe perspektiva tili?
Anything is possible
Be the Change You Want to See
Uporabniški avatar
tilitili
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6356
Pridružen: 26.02.2009 21:26:50
Kraj: zagorje ob savi

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a tilitili »

Kolesa so zamaknjena glede na smer vožnje (kot bi slajdal), trajektorije gibanj avtomobilov se ne skladajo, šasije so na eni strani bolj dvignjene od tal, kot na drugi, zadki avtov zgledajo kot bi počepnili, njegova žaba ima različne širine zadka, ali pa je premajhna v razmerju z ostalimi avti....

SlikaSlika
SlikaSlika
Slika
WHOOOOA BIG FELLA; WHOOOA.
Uporabniški avatar
Corto
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6191
Pridružen: 25.01.2005 20:30:25
Kraj: Škofja Loka
Kontakt:

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a Corto »

Ne vem, meni se vsi ti primeri zdijo ok, kar se tiče perspektive.
Edino zadnja risba je pa res sfalena, ne toliko po proporcih ampak to, kako sta avta narisana vsak pod drugim kotom.
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8097
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

Umetniška svoboda! :cry_lol: Mislim, precej več je velikih imen, ki delajo bistveno večje kikse kot tile od Tardija. Nekateri celo rišejo ves čas tako, ampak ker imajo bolj karikaturalen pridih, jim tega nihče ne meče naprej. Ja, mogoče je to - Tardi ima realistično linijo in mogoče so te zato tele zadevšne zmotile. Ampak priznam, da ko sem bral strip mi tile primeri niso skočili naprej. Se pa spomnim, da je bilo nekaj drugega, a ne vem kje.
Anything is possible
Be the Change You Want to See
wer
Prispevkov: 1796
Pridružen: 21.08.2008 9:56:12

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a wer »

Dylan Dog maxi 38 - Specijalni efekti/Proces/Pokojničine cipele
Druga zgodba mi je bila najboljša, zadnja tudi še kar, prva pa mi ni sedla.

PSDZ 38 - Kraj puta / Intervju
Evo, priče s divljeg zapada so se zaključile. Saga MacDonald-ovih, ki smo jih spremljali skozi razna obdobja se je srečno končala. Prav lušten serial za kolekcijo.
play it again
Uporabniški avatar
tilitili
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6356
Pridružen: 26.02.2009 21:26:50
Kraj: zagorje ob savi

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a tilitili »

Corto napisal/-a:Ne vem, meni se vsi ti primeri zdijo ok, kar se tiče perspektive.
Edino zadnja risba je pa res sfalena, ne toliko po proporcih ampak to, kako sta avta narisana vsak pod drugim kotom.
Ja to ponavadi slišim od štormarjev, matematikov in računalnikarjev. :mrgreen:

Slika
WHOOOOA BIG FELLA; WHOOOA.
Uporabniški avatar
tilitili
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6356
Pridružen: 26.02.2009 21:26:50
Kraj: zagorje ob savi

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a tilitili »

F Nury + .....: Zlato i krv

Tako dobrega stripa že dolgo nisem bral. Čeprav me je kar malce strah konca (kot se ponavadi konča pri podobnih zgodbah), požiram strip z MAGLEV hitrostjo in se vmes bremzam, da ne mine prehitro.
Svaka čast Goranu.
WHOOOOA BIG FELLA; WHOOOA.
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8097
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

Yup, Markos je kar dobro bombico izbral za Kolorko 100. :yes: :king:
Anything is possible
Be the Change You Want to See
Uporabniški avatar
tilitili
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6356
Pridružen: 26.02.2009 21:26:50
Kraj: zagorje ob savi

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a tilitili »

Poli 78 napisal/-a:Yup, Markos je kar dobro bombico izbral za Kolorko 100. :yes: :king:
Skor 3 leta prej je Goran Z zvani Colt spoznal rajo s tem odličnim stripom.
WHOOOOA BIG FELLA; WHOOOA.
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8097
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

Samo s prvima dvema deloma (od štirih), če se ne motim. Je do danes že zaključil? :angel:
Anything is possible
Be the Change You Want to See
Uporabniški avatar
tilitili
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6356
Pridružen: 26.02.2009 21:26:50
Kraj: zagorje ob savi

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a tilitili »

Poli 78 napisal/-a:Samo s prvima dvema deloma (od štirih), če se ne motim. Je do danes že zaključil? :angel:
ne še. zdej smo glih prot Špancam zmagal.....
WHOOOOA BIG FELLA; WHOOOA.
valiant
Prispevkov: 698
Pridružen: 22.08.2010 10:24:27
Kraj: Bela krajna

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a valiant »

PLAVE BLUZE 4 (BOOKGLOBE) Moja ocena: 7,5/10

Od treh zgodb mi je bila najboljša zadnja, ko morata Butch in Chesterfield izuriti novince. Sicer pa že videne "fore" iz prejšnjih zgodb.
Odgovori