Danes prečital!

Vse v zvezi s stripi.

Moderatorji: TomDarjangCortoTornadoMioke

Odgovori
Uporabniški avatar
Xabaras
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 758
Pridružen: 22.01.2005 20:03:32
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Xabaras »

Jaz pa dve zgodbi Zagorja

SD 68 in 69 (Plačenici in Prokleta dolina) - nič posebnega, klasični Zagor

ter

SD 50,51,52 - Morska strava, Lovci na veštice, Kraken - to pa je že bilo bolje. Kul risba, kul zgodba, čeprav sama po sebi ni postavljala nekih novih mej. Pač, moderni Bosellijev Zagor, ki prvič sreča Caina.
Uporabniški avatar
mister-no
Prispevkov: 1350
Pridružen: 10.02.2005 11:25:46
Kraj: ...
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mister-no »

danes PREBRAL grah, smeti sem dal na eno, grah na dugo, zato ker ga bo mama jutri kuhala.

Malo se hecam, dobre volje sem, ker gremo naprej!!! :P
wiz
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 472
Pridružen: 27.01.2005 0:30:56
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a wiz »

DD LEX - Opsesija , ob pol štirih ponoč ker nism mogel zaspat....nč ni pomagal
iščem--> DD Dnevnik: 40, 54, 57
Uporabniški avatar
Corto
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6191
Pridružen: 25.01.2005 20:30:25
Kraj: Škofja Loka
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Corto »

wiz napisal/-a:DD LEX - Opsesija , ob pol štirih ponoč ker nism mogel zaspat....nč ni pomagal
To je predobra epizoda za zaspat zraven. Si moraš izbrat kaj bolj dolgočasnega :D
wiz
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 472
Pridružen: 27.01.2005 0:30:56
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a wiz »

corto napisal/-a:
wiz napisal/-a:DD LEX - Opsesija , ob pol štirih ponoč ker nism mogel zaspat....nč ni pomagal
To je predobra epizoda za zaspat zraven. Si moraš izbrat kaj bolj dolgočasnega :D
ja nč dosn bom probal z kakim zagorjem :D hehe
iščem--> DD Dnevnik: 40, 54, 57
Uporabniški avatar
markolar
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 2402
Pridružen: 21.01.2005 19:49:47
Kraj: Beltinci

Odgovor Napisal/-a markolar »

wiz napisal/-a:
corto napisal/-a:
wiz napisal/-a:DD LEX - Opsesija , ob pol štirih ponoč ker nism mogel zaspat....nč ni pomagal
To je predobra epizoda za zaspat zraven. Si moraš izbrat kaj bolj dolgočasnega :D
ja nč dosn bom probal z kakim zagorjem :D hehe
Po ZAGOR-ju zaspiš kot keks :lol:
Slika
Uporabniški avatar
Bob Rock
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 1837
Pridružen: 21.01.2005 19:46:00
Kraj: New York (no saj v bistvu je Ljubljana)

Odgovor Napisal/-a Bob Rock »

wiz napisal/-a:
corto napisal/-a:
wiz napisal/-a:DD LEX - Opsesija , ob pol štirih ponoč ker nism mogel zaspat....nč ni pomagal
To je predobra epizoda za zaspat zraven. Si moraš izbrat kaj bolj dolgočasnega :D
ja nč dosn bom probal z kakim zagorjem :D hehe
Lahko pa probaš z Abrafaxom. Mislim, da ni nevarnosti, da bi bil predober za zaspat. Bi te pa kaj lahko tlačila nočna mora.
Uporabniški avatar
Xabaras
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 758
Pridružen: 22.01.2005 20:03:32
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Xabaras »

Danes prebral

Zagor ZS 527: Carstvo crne jaske
Zagor ZS 528: Začarna šuma
(ne vedoč, da ti dve zgodbi že imam v Ludens Extra Zagorjih)

Gre za zelo zgodnje epizode Zagorjev (v eni izmed epizod Čiko prvič postane "mali čovjek sa velikim trbuhom) in kot take jim je videti, da jih je čas res hudo povozil - še bolj simpl risba (kot sicer) in strašno preprosta zgodba.

Ludens Dylan Dog 81: Superosjetilni opažaji - kot velik DD fan lahko rečem le: dolgčas.
Uporabniški avatar
mister-no
Prispevkov: 1350
Pridružen: 10.02.2005 11:25:46
Kraj: ...
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mister-no »

Xabaras napisal/-a:Danes prebral

Zagor ZS 527: Carstvo crne jaske
Zagor ZS 528: Začarna šuma
(ne vedoč, da ti dve zgodbi že imam v Ludens Extra Zagorjih)

Gre za zelo zgodnje epizode Zagorjev (v eni izmed epizod Čiko prvič postane "mali čovjek sa velikim trbuhom) in kot take jim je videti, da jih je čas res hudo povozil - še bolj simpl risba (kot sicer) in strašno preprosta zgodba.

Ludens Dylan Dog 81: Superosjetilni opažaji - kot velik DD fan lahko rečem le: dolgčas.
Zs je zagore pa tudi texe "metala" vse povprek,
nekaj časa stare, nekaj nove in spet stare, pa ponavljanje skoraj vsakega junaka, tudi tex se mislim da parkrat ponovi...
Uporabniški avatar
Fishleg
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 255
Pridružen: 19.08.2005 14:45:45
Kraj: Maribor/Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Fishleg »

Mioke napisal/-a:Zadnji teden sm prebiral Mister No-a (SD/LU), ker jih imam pa skoraj vse zdaj (razen 25) in morm reč da so me zgodbe kr potegnile not! Prvih 20 številk je šlo zelo hitro skozi sedaj pa malo bolj počasi prebiram, ker mi tista 25-ka manjka in ne bom bral naprej dokler je ne dobim! MNo-a - LMS s tem ne bom primerjal, ker tiste niti nism preveč prebiral (mogoče že dolgo nazaj in se ne spomnim) so mi pa te kr všeč!
Se strinjam, nekatere zgodbe so kar dobre :wink: .
Uporabniški avatar
Mioke
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 744
Pridružen: 07.03.2005 21:38:47
Kraj: Fara
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Mioke »

Danes prebral Mister No 24 in 25. V slednjemu Mister No pripoveduje nekaj zgodb iz vojne in parkrat je v oblačku zvezdica *poglej v starejše izvode in to me malo včasi živcira... :roll:
Zadnjič spremenil Mioke, dne 27.09.2005 14:55:03, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Xabaras
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 758
Pridružen: 22.01.2005 20:03:32
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Xabaras »

Danes prebral dve Zagorjevi epizodi.

Najprej štiridelno ZS 751 + nekaj:
Povratak Supermajka, Sablasni voz, Provala in Lanas saučesnika - nič kaj dodati kot to, da se bere tekoče in zabavno do konca. Nolittin Zagor at its best.

Ludens 110 & 111: Vera Cruz + Streljački vod - moram reči, da mi sprva Bosellijeve zgodbe niso najbolje sedle, saj so imele, vsaj zame, preveč teksta in premalo akcije. Včasih so se nekatere strani kar šibile pod velikimi baloni polnimi teksta, da je bilo slike komaj kaj videt. Dolgčas. Toda zgleda, da se počasi "učim" njegovega jezika, saj so mi zadnje čase njegove zgodbe vedno bolj všeč. Najprej Morska strava in Kraken, danes pa Vera Cruz z Jimijem Gitaro. Zabavno, lahkotno, pustolovsko in te drži do zadnje strani. Nije loše. Uopšte nije loše...
Uporabniški avatar
Bob Rock
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 1837
Pridružen: 21.01.2005 19:46:00
Kraj: New York (no saj v bistvu je Ljubljana)

Odgovor Napisal/-a Bob Rock »

Xabaras napisal/-a: Najprej štiridelno ZS 751 + nekaj:
Povratak Supermajka, Sablasni voz, Provala in Lanas saučesnika - nič kaj dodati kot to, da se bere tekoče in zabavno do konca. Nolittin Zagor at its best.
Drugače je tole zgodba iz obdobja po Nolitti. Drugače sem pa danes prebral Zagorja 112 Crni brod.
Uporabniški avatar
mister-no
Prispevkov: 1350
Pridružen: 10.02.2005 11:25:46
Kraj: ...
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mister-no »

Jaz pa mister noa 33, zdaj bom pa spet mogel dolgo čakat na nadaljevanje, pa še tedaj nevem če bo konec.

Zgodba mi je bila zelo vredu.
Uporabniški avatar
markolar
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 2402
Pridružen: 21.01.2005 19:49:47
Kraj: Beltinci

Odgovor Napisal/-a markolar »

Pozdravljeni!

Prečital sem LMS #711 - SABLASNI JAHAČ (Kit Teler)

Ker si s prijateljem glede tega stripa nisem na jasnem, bom povprašal vas "poznavalce"!

Prilagam štiri strani tega stripa:

Slika

Slika


Kot se vidi na strani 8 poteka normalna zgodba, nato pa na strani 9 neka druga (pazite na obliko okenc, ki je tu natrgana), ki poteka na 5 okencih, nato pa spet neka tretja (zadnji dve okenci na strani 9 - tukaj je oblika okenc spet ravna).

Če pogledamo drugo sliko, je 4 okence nadaljevanje iz strani 9 (ravna oblika okenca), nato sledi eno okence, katera oblika je natrgana in nato spet okence, ki je ravne oblike).

VPRAŠANJE:

1. Ali je to TISKARSKA NAPAKA?
2. Ali to ni TISKARSKA NAPAKA, ampak zgodbe za sebe (pretrgana oblika okenc je ena zgodba, s katero nam avtor prikaže kako je do tega prišlo in ravna oblika okenc - normalna zgodba)

Hvala za odgovore in lep pozdrav,
Slika
Odgovori