Danes prečital!

Vse v zvezi s stripi.

Moderatorji: TomDarjangCortoTornadoMioke

Odgovori
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11090
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a jang »

Tex Willer Almanah 11 (Libellus)
Otmičari (Tito Faraci / Orestes Suarez)
Crna Sjekira(Pasquale Ruju / Sandro Scascitelli)

Zadnji izmed almanahov Texa. Dve zelo dobri zgodbi, prebrani na ex. V drugi zgodbi tudi delček dogodkov iz preteklosti, oba negativca bi se dalo porabit za kako daljšo zgodbo.
Čaka me še tekst Željka Vele.
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11090
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a jang »

Bram Stoker´s Dracula (Udruga CRŠ)

Kljub podobnosti s filmom izreden strip. Mignola raztura. Res užitek brat tole, priporočam. tudi sam izdelek za vse pohvale
valiant
Prispevkov: 698
Pridružen: 22.08.2010 10:24:27
Kraj: Bela krajna

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a valiant »

KRALJ KONAN 2 (Darkwood) Moja ocena: 10/10

Gre ta predelavo zgodbe Hour of dragon ali Zmajev čas, ki smo jo že videli v Darkwoodovi knjigi Divlji mač Simerije 2. Seveda je bila tam ista zgodba drugih avtorjev. Ta zgodba v Kralj Konan 2 je novejšeha izvora (2013). Seveda drugega avtorja. Zgodba je izredno lepo predelena (napisana) in narisana. Ko sem jo prebral sem vzel v roke še zgodbo iz Divljega mača Simerije. Tale novejša mi je bila bolj všeč. Vsaj meni mogoče lepše narisano in napisano. Gre pa sevea za isto zgodbo. Tale Dark Horsov Conan je odličen.
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11090
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a jang »

Zagor Ludens 306 in 307 - Pipci & Saddle town

Uf, eno s***** od zgodbe. V rudniku najdejo miljone starega črva ki je neke sorte simbiont. Zleze v človeka in z njim zagospodari, hrani se pa z izsesavanjem druvih ljudi brez simbionta. Pa vode se boji....v glavnem butasto do amena, me pa spominja na neke slabe ZF fime...
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11090
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a jang »

valiant napisal/-a: 19.02.2021 18:31:57 KRALJ KONAN 2 (Darkwood) Moja ocena: 10/10

Gre ta predelavo zgodbe Hour of dragon ali Zmajev čas, ki smo jo že videli v Darkwoodovi knjigi Divlji mač Simerije 2. Seveda je bila tam ista zgodba drugih avtorjev. Ta zgodba v Kralj Konan 2 je novejšeha izvora (2013). Seveda drugega avtorja. Zgodba je izredno lepo predelena (napisana) in narisana. Ko sem jo prebral sem vzel v roke še zgodbo iz Divljega mača Simerije. Tale novejša mi je bila bolj všeč. Vsaj meni mogoče lepše narisano in napisano. Gre pa sevea za isto zgodbo. Tale Dark Horsov Conan je odličen.
se strinjam z oceno da gre za odlično narisano in napisano zgodbo. pa tudi tehnično je Darkwoodova izdaja odlična!
hočemo še Konana, upam da dočakamo nadaljevanja serijalov tega založnika!
valiant
Prispevkov: 698
Pridružen: 22.08.2010 10:24:27
Kraj: Bela krajna

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a valiant »

POROČNIK BLUEBERRY: JEDNA AVANTURA: BIJES APAČA (Bookglobe) Moja ocena: 8/10

Gre za novo zgodbo Blueberrija novih avtorjev (Sfar in Blain). Ima šmek starega Blueberrija. Zopet je tu zaplet z Apači. Ni mi pa všeč razlog zapleta - poskus posilstva apaške punce in potem njen umor. V stripu so 3 posilstva, kar mi nekako ni bilo všeč. Je pa zgodba vseeno dokaj zanimiva in se veselim nadaljevanja.
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11090
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a jang »

valiant napisal/-a: 04.12.2020 18:30:08 AYROELS: PODMUKLE INDIJE (Fibra) Moja ocena: 8/10

Zelo velik format lepo narisanega barvnega stripa. Spremljamo zgodbo prevaranta, ki hoče postati nekdo. Tisti, ki je na vrhu lahko gazi po ostalih, zato si želi biit na vrhu. Da bi dosegel svoj cilj se odpravi v Južno ameriko. Dogaja se v času konkvistadorjev. N akoncu doseže cilj. Pa ne bom razkrival kako. Narisano je lepo. Sem pa glede na hvalospeve pričakoval še več. Zgodba pritegne. Sem pa zopet glede na hvalospeve pričakoval še več. Vsekakor pa gre za zelo dober strip.
Tudi jaz sem mogoče pričakoval kaj več glede na hvalospeve in izdaje v vseh jezikih bivše yu....kljub vsemu dobra risba, zanimiv in zabaven scenarij...mogoče zadnji del v Madridu že odvečen
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8105
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

Si bral hrvaško različico ali našo? Predvidevam, da Fibro (kot jaz), me pa zanima, če je kdo prebral slovenski prevod. Predvidevam sicer, da je na nivoju oz. to pričakujem.

Je pa res, da se je o omenjenem stripu ustvaril nekakšen hype in nato je težko to opravičiti. Je simpatičen, res zelo lepo narisan, tudi zgodba lepo teče, mi je pa všeč tudi konec, ki ga morda ne pričakuješ.
Anything is possible
Be the Change You Want to See
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11090
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a jang »

Fibro sem bral
valiant
Prispevkov: 698
Pridružen: 22.08.2010 10:24:27
Kraj: Bela krajna

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a valiant »

AYA 2 (Fibra) Moja ocena: 8,5/10

Dogajanje se poleg mesteca v Afriki odvija tudi v Franciji. Še vedno so tu dekleta s svojimi problemi, ki jih uspešno rešujejo. Knjiga se bere kod limonada s privlačno zgodbo. Glede na to, da sem jo prebral v enem dnevu in, da mi je bilo na koncu žal, da se konča, lahko rečem, da mi je vse skupaj všeč. Konec pa sigurno odpira možnosti nadaljevanjem.
valiant
Prispevkov: 698
Pridružen: 22.08.2010 10:24:27
Kraj: Bela krajna

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a valiant »

NURY: KATANGA (Fibra) Moja ocena: 7,5/10

Dogaja se v nemirni Afriki. Skupina vojaških najemnikov se želi dokopati skritih diamantov. Strip je zelo krvav, nasilen, ni nekega happy enda. Risba je karikaturna, vendar zelo lepa. Kot vsi Nuryjevi stripi je tudi ta dober. Ni mi pa zapustil nekega globjega vtisa po branju. Ni delo h kateremu bi se vračal.
valiant
Prispevkov: 698
Pridružen: 22.08.2010 10:24:27
Kraj: Bela krajna

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a valiant »

BOMBA (Fibra) Moja ocena: 8,5/10

Gre za obsežen črnobeli strip o nastanku in eksploziji atomske bombe. Je bolj dokumentarne narave, predstavljeno je ogromno podatkov, nekateri so bolj suhoparni. Nekateri prizori so zelo lepo narisani, drugače se mi pa risba zdi povsem običajna.
valiant
Prispevkov: 698
Pridružen: 22.08.2010 10:24:27
Kraj: Bela krajna

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a valiant »

BRUBAKER: UBIJ ILI BUDI UBIJEN (Fibra) Moja ocena: 10/10

Mladenič, "večni študent", z duševnimi težavami, neuslišano ljubeznijo..., se pod težo bremen odloči narediti samomor. Ne posreči se mu. V glavi se mu oglasi hudič, ki mu pravi, da ga je rešil in ga bo držal živega, dokler bo ubijal zanj. Strip je izredno napet, dinamičen, ne pusti ti dihati do konca.
valiant
Prispevkov: 698
Pridružen: 22.08.2010 10:24:27
Kraj: Bela krajna

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a valiant »

ZABRANJENA LUKA (Fibra) Moja ocena: 9/10

Izredno lepo črno belo narisan strip. Zgodba je Dylan Dogovska. Poveljnik vojne ladje na obali najde nezavestnega dečka, ki ga je odvrglo morje. Izgubil je spomin. Odpelje ga v Anglijo kjer biva v gostilni, ki jo vodijo 3 dekleta. Počasi odkriva svojo identiteto. Ne bom pa nič razkrival. Me je prijetno presenetilo. Strip na nek način govori o minljivosti, slovesu. Je lepo napisana, pozitivna zgodba.
valiant
Prispevkov: 698
Pridružen: 22.08.2010 10:24:27
Kraj: Bela krajna

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a valiant »

DRAKULA (Fibra) Moja ocena: 9/10

Strip ima zelo velik format, kar pa paše, ker je črno bela risba odlična. Zgodba je po romanu Bram Stoeckerja dobro prirejena, vendar je risba glavni adut stripa.
Odgovori