Danes prečital!

Vse v zvezi s stripi.

Moderatorji: TomDarjangCortoTornadoMioke

Odgovori
Uporabniški avatar
tilitili
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6357
Pridružen: 26.02.2009 21:26:50
Kraj: zagorje ob savi

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a tilitili »

jang napisal/-a:pred slabimi desetimi leti sem bil v Oslu in tam smo obiskali muzej v katerem je ta ladja Fram...presenetilo me je kako je vse majhno v bistvu... današnjemu človeku bi se zmešalo bit mesece in leta prikovan na tako majhen prostor. pa še vkovan v led in mraz
Fram je po svojih izkušnjah ladjedelništva in po navodilih Nansena skonstruiral, izdeloval vrsto prototipov oz modelov, sprobaval, popravljal in izdelal škot Archer. Karakteristike tega trojambornega skunerja:

Tonnage: 402 grt[1]
Length: 127 ft 8 in (38.9 m)
Beam: 34 ft (10.36 m)
Draft: 15 ft (4.57 m)
Propulsion: Triple-expansion steam engine, 220 hp (164 kW)
Sails Speed: 7 knots (13 km/h; 8.1 mph)

Trup je širok in izjemno plitek (nizki grez), da bi lahko vzdržal pritiske ledenih plošč in stiskanja ledu, skoraj brez gredlja. Narejen iz cogwooda (greenheart, Gvajana - Jang pumagi), izjemno trdega lesa, perfektnega za uporabo v ladjedelništvu. Ornk ojačan trup, notranjost pa izolirana po navodilih Nansena tako, da ni dopuščala kondenza, vstopa mrazu (tri komore oz prostori s predelnimi vrati) in sicer klobučevina, linolej, les in losove dlake. Glavna značilnost tega lesa in trupa je gladka površina, da se seveda led ne bi oprijemal preveč. Krmilo in propeler sta bila skonstruirana tako, da so ju lahko dvignili. Parni motor je bil tik pred odpravo zamenjan z dizlom - prvi v polarnih raziskovanjih. Mrcina je bila med Nansenovim podvigom ujeta v ledu tri leta in je dosegla 85° 57' N.

SlikaSlika
Slika
Slika
WHOOOOA BIG FELLA; WHOOOA.
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8105
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

Punisher 3 & 4 (Fibra)

Slika Slika

The MAN is back! :baw:
Tole sem zljuštil v enem dihu, bi se lahko reklo. Čeprav so nekatere zgodbe res težke, mračne in povsem brez upanja, plus obilo gorja, mučenja, sakačenja itd., je napisano in narisano tako, da te samo vleče dalje. Ennis je res Tzar!
Prva zgodba "Trgovci robljem" je morda še najmračnejša (ženske iz Romunije in vzh. Evrope prepeljane v ZDA kot "belo blago"), "Barakuda" je že legendarna in tudi deloma zabavna, nato afganistanska "Čovjek od kamena" s starimi znanci (fora z žiletko je res pretirana, pa še pomislil sem na njo, še preden se je razodela) ter še "Crne udovice" - vdove mafijozov se povežejo z namenom maščevanja, cilj je ubiti Punisherja. No, tu je še ena njim znana vdova, ki pa ne bi smela biti več živa ... Zgodba se sicer začne kot "zanimivo vprašanje", kaj je z vsemi, ki so bili v takšni ali drugačni (z)vezi s tistimi, ki jih je Punisher pokončal in ali je njegova naloga res tako plemenita.

Parlov je naredil tudi odlični naslovnici, kljub res pretirani fizionomiji Barracude (mislim, njegova glava, vrat in roke so ... way too much! na srečo je v stripu bolj "normalen" :angel: ).
Anything is possible
Be the Change You Want to See
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8105
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

Hellboy 1 Sjeme propasti / Buđenje đavla (Fibra)

Slika

Sicer prebral že marca, a še nisem pokomentiral ...
Sprva sem se mu (Hellboyju) izogibal misleč, da gre samo za še eno "superherojštino". No, ko sem se končno le opogumil - wow, tole se noro dobro bere! Pa tudi o superjunakih ni pravzaprav nekih sledi (hej, kdo oz. KAJ za vraga je "tisto" na str. 12 na vrhu, ki se nato pojavi še nekajkrat - to je videti kot superjunak; kdo je v igri?), smo bolj v svetu čarovništva, magije, demonov. Ter seveda "vzporedna realnost."
Kot je že tili omenil, tudi sam ne vem, kam gre tole kasneje, a zaenkrat je zanimivo branje. Vsekakor Mignola ni samo odličen risar!
Anything is possible
Be the Change You Want to See
Uporabniški avatar
tilitili
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6357
Pridružen: 26.02.2009 21:26:50
Kraj: zagorje ob savi

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a tilitili »

Mix: Obojeni program 18 Dragonero - Prva misija

Kak pofl. Poleg NN pa morda kakega Texa edino dobro risanje od Bonellitov, pa tak pofl. Kdo za vraga je ta šalabajzer Kučina? Pojma nima, da ne govorimo o obupnem kolorju.
WHOOOOA BIG FELLA; WHOOOA.
Uporabniški avatar
horex2
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 2347
Pridružen: 28.02.2006 15:23:46
Kraj: trbovlje

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a horex2 »

če se hočeš rešt pofla....evo me :yes:
horex je zakon, pa reno tud...
Uporabniški avatar
tilitili
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6357
Pridružen: 26.02.2009 21:26:50
Kraj: zagorje ob savi

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a tilitili »

horex2 napisal/-a:če se hočeš rešt pofla....evo me :yes:
dobiš. Pa še za CocColo ti dam zraven, sam da se rešim tega pofla.
WHOOOOA BIG FELLA; WHOOOA.
valiant
Prispevkov: 698
Pridružen: 22.08.2010 10:24:27
Kraj: Bela krajna

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a valiant »

Prebral Thorgalove stranske serijale. Vsi so mi všeč.

KRISS OD VALNORA 1, 2, 3 (Libellus) Moja ocena 8,5/10

Sem že pokomentiral, da mogoče slabša risba v primerjavi z glavnim in ostalima dvema serijaloma. Pa zgodba bolj mračna. Vsaj na začetku.

THORGALOVA MLADOST 1 (libellus) Moja ocena: 8,5/10

Lepa risba, polno pravljičnih likov. Na trenutke mogoče malop nategnjeno.

VUČICA 1, 2 (LIBELLUS) Moja ocena: 8,5/10

Zelo lepa risba. Zgodba pa mi je mogoče najboljša od treh. Vseeno so mi prve 3 zgodbe slabše od 4, 5, 6. V glavni vlogi je pa seveda najmljaša Vučica, ki lahko govori z živalmi.

Želim si lepega konca in zaključka serijala, ki pa ga verjetno ne bom/bomo dočakali, ker dokler prinaša profit bodo vlekli v nedogled. Kakor recimo Asterixa in ostale priljubljene stripe.
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8105
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

tilitili napisal/-a:Mix: Obojeni program 18 Dragonero - Prva misija

Kak pofl. Poleg NN pa morda kakega Texa edino dobro risanje od Bonellitov, pa tak pofl. Kdo za vraga je ta šalabajzer Kučina? Pojma nima, da ne govorimo o obupnem kolorju.
Predvidevam, da te potem drugi specijal (ja, ta z Zagorjem) sploh ne zanima. :angel: Tudi za prebrati ne? :cry_lol:
Anything is possible
Be the Change You Want to See
Uporabniški avatar
tilitili
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6357
Pridružen: 26.02.2009 21:26:50
Kraj: zagorje ob savi

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a tilitili »

ja seveda. Cross-over ipdsr mi še pri mojstrih ameriške herojščine ne zanimajo NIČ, kaj šele "mojstri" iz bonelija.
WHOOOOA BIG FELLA; WHOOOA.
Uporabniški avatar
horex2
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 2347
Pridružen: 28.02.2006 15:23:46
Kraj: trbovlje

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a horex2 »

tilitili napisal/-a:
horex2 napisal/-a:če se hočeš rešt pofla....evo me :yes:
dobiš. Pa še za CocColo ti dam zraven, sam da se rešim tega pofla.
SUPER :yes:
horex je zakon, pa reno tud...
valiant
Prispevkov: 698
Pridružen: 22.08.2010 10:24:27
Kraj: Bela krajna

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a valiant »

USAGI YOJIMBO 10, 11 Moja ocena: 10/10

V knjigah je cela paleta zgodb. Vse so zelo dobre. Nekatere pa prav odlične.

USAGI YOJIMBO: YOKAI Moja ocena: 6/10

Gre za posebno številko, izven redne serije. Zgodba je zelo kratka, okoli 50 strani in barvah. Usagi se znajde v gozdu, kjer se spopade z demonom.
valiant
Prispevkov: 698
Pridružen: 22.08.2010 10:24:27
Kraj: Bela krajna

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a valiant »

KONAN: ROĐEN NA BOJNOM POLJU (Darkwood) Moja ocena: 10/10

Tale Konan je pa odličen. Tako risba, zgodba kot sam format izdanja. Spemljamo njegovo otroštvo, vragolije z vrstniki, prvo ljubezen in vdor Akviloncev ter krvav spopad z njimi.
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11090
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a jang »

Dylan Dog Extra (LU) - Ukronija

bulšit na kvadrat :no:
Uporabniški avatar
tilitili
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6357
Pridružen: 26.02.2009 21:26:50
Kraj: zagorje ob savi

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a tilitili »

Dillon: Nao Brown

Narisan je zelo lepo, izjemno. Sama zgodba je pač zgodba o dekletu z OCD (morilske misli) in njeni življenski poti s prijateljem, cimro, mamo, fantom in prijatelji (budistični center). In z OCD. Hitro pozabljivo, čeprav je risanje vrhunsko.
WHOOOOA BIG FELLA; WHOOOA.
valiant
Prispevkov: 698
Pridružen: 22.08.2010 10:24:27
Kraj: Bela krajna

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a valiant »

HELLBOY (FIBRA) 1, 2 Moja ocena: 7/10

Vizualno odlično narisan strip. Tudi zasnova zgodba, ki črpa iz raznih mitologij, imamo vampirje, volkodlake, babe jage... mi je všeč. Vendar je sama zgodba oziroma zaplet in razplet prcej tanek. Zgodbe so kratke. Hellboy se odpravi na območje kjer je neka pošast. Počasi se prebija do nje. Ko ga sreča ga v par kadrih prebije in to je to. Po nekaj straneh, ko sem dobil občutek za strip sem samo užival v vinjetah,z branjem se pa niti nisem trudil preveč.
Odgovori