Danes prečital!

Vse v zvezi s stripi.

Moderatorji: TomDarjangCortoTornadoMioke

Odgovori
Uporabniški avatar
tilitili
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6357
Pridružen: 26.02.2009 21:26:50
Kraj: zagorje ob savi

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a tilitili »

Po dolgem času dokončal B Azzarello + E Risso: Brother Lono

Azzarelo mu pravi mariachi death metal. Gre pa za zajebanca Lona, ki ga poznamo iz 100 bullets. Tipa, ki ne zna umreti, sociopata, ki je sicer našel boga, a mu ne zaupa. Ki je našel notranji mir, a si ne zaupa. Opravlja vzrdževalna dela v sirotišnici nekje bogu za hrbtom v Mehiki, ki se ji izogiba celo morilska banda narko kartela. V sirotišnico pride tudi mlada američanka kot misionarka/nuna (v resnici agentka DEA). In se začne...
Risso je fantastičen:


Slika
Slika
WHOOOOA BIG FELLA; WHOOOA.
Uporabniški avatar
tilitili
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6357
Pridružen: 26.02.2009 21:26:50
Kraj: zagorje ob savi

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a tilitili »

Alexis Nesme: Djeca kapitana Granta

Po Vernovem originalu, ki je izšel davnega 1867/68, je Nesme ustvaril fantastičen izdelek, prava paša za oči, festival barve in risbe, z vsemi detajli, ki se na Fibrinem formatu skoraj izgubijo. Moral bi izdat tale biser v dosti večjem formatu. Originalne table (če je risano v klasiki) morajo bit mojstrovine, vsaka posebej ilustracija zase. Razen, če berete ta strip pod lupo.
Zgodba sama je čisti (naivni, pač Vernov) rollercoaster - v glavnem, kapitan Grant je pogrešan potem, ko naj bi s svojo Britannio doživel brodolom. Potem, ko najdejo flašo in v njej sporočilo v treh jezikih o brodolomu, se premožna Lord in Lady Glenarvan s svojim škunerjem, vmes popokata še otroka kapitana Granta, odpravita iskat brodolomce v Južno Ameriko. In še dlje proti Down Under.
Glavni junaki so antropomorfne živali, ki obvladajo navadne živali, pa ljudje so tudi zraven. Če je morda v teh "osebah" skrita kaka simbolika, je jaz ne razumem, raje bi pa bral stripe z antropomorfnimi živalmi brez navadnih živali z veliko simbolike (kot npr Maus, Granvil, Abelard, Abominable!!!!, Blacksad....).
Kakorkoli, za otroke je tole pravi šus direkt v žilo.

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
WHOOOOA BIG FELLA; WHOOOA.
wer
Prispevkov: 1796
Pridružen: 21.08.2008 9:56:12

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a wer »

prebral Torpedo 1972 in Ar-Men.
Torpedo je že ostarel a še vedno zaj..an tip. Volk dlako menja, nrav pa ne. :yes:
Ar-Men pa mi ni in ni legel. Prav mučil sem se od tistega nakladanja o gradnji svetilnika in o menjanju inženirjev, ki niso izdržali tempa gradnje (prepočasi zaradi oteženih pogojev)...in to od Lepaga, pri katerem sem užival v branju Muchacha, Oh cure in Jednog proljeća u Černobilu (ta mi je bil sploh vrh).
play it again
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8105
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

Baje je malo boljši od Putovanja na Samotne otoke, ampak mislim, da zna biti tu nekje. Risba vrhunska, zgodba pa ... kakšna zgodba? Ok, dnevnik recimo. Za pogledati, da bi ga pa bral in bral, močno dvomim.
Anything is possible
Be the Change You Want to See
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8105
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

tilitili napisal/-a:FEBRUAR

1. Milazzo: Ken Parker 1
2. Milazzo: Ken Parker 2
Ko boš pri volji, daj kakšen komentar od sebe. Me zanima ali ti bo tudi Ken "SBE pofl" ali pa je le nekaj na njem. :angel: No, je pa res to šele začetek.
To si bral... Strip-agenta, Darkwooda, Libellus/Fibro? Da vem do kam si prebral.
Anything is possible
Be the Change You Want to See
wer
Prispevkov: 1796
Pridružen: 21.08.2008 9:56:12

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a wer »

Bral je moje od Strip Agenta. Dobil bo še trojko, ki sem jo ravno prebral...
play it again
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8105
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

Ah, potem je načeloma je dovolj za vrednostno sodbo. Sedaj pa čakamo. :read:
Anything is possible
Be the Change You Want to See
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8105
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

Konan Crni kolos - Stripoteka 1161-1162 (Darkwood)

Moram reči, da sicer kar všečno, tale francoski Conan. No, razen par šalabajerskih fušerajev na začetku albuma. Tega še v Bonelliju ni. Tam ali je tako gnilo (samo skice) čez cel album, ali pa skoraj nikjer. Ne vem, ali je risar mislil "pa ako prođe", potem jih je pa okrog ušes dobil, ker kasneje tega ni več, ali pa se mu je mudilo, pa je dejansko začetek stripa risal šele na koncu (?) in zato samo skiciral ozadje.

V glavnem, tole je samo ena tabla in dve povečanji (zgornja in spodnja pasica - sliki sta dejansko večji kot ju prikazuje tale forum - odpreti v novem zavihku). Mislim, da takšnih zmazkov v ozadju ne bi smeli objaviti. Sploh, ker se tepe s sicer izščiščeno risbo, precej polno detaljov. Ajde, tam na sredi pri bitki mi je jasno, da ne bo tisoč možičkov natančno risal, ampak tam vsaj ne bode v oči kot tule.

Slika


Slika


Slika
Zadnjič spremenil Poli 78, dne 05.02.2019 21:51:00, skupaj popravljeno 1 krat.
Anything is possible
Be the Change You Want to See
BuDi
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 7039
Pridružen: 21.01.2005 19:19:44
Kraj: 1000 Ljubljana

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a BuDi »

A ni mogoče problem v čb risbi, kjer ozadje zrihta kolorist. Kot recimo v Jezusu od Lavriča (kjer mu sicer ne bi treba ampak to naredi vseeno)
Sve što znam o životu…odabrao je Đelo Hadžiselimović.
Registriraj.si domeno.
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8105
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

Ampak saj to so že tuširani liki. A misliš, da je tušer to zašuštral, pa se pohecal iz risarja? Dvomim, pa saj mora avtor na koncu dati zeleno luč. No, moral bi videti še barvno tablo.
Anything is possible
Be the Change You Want to See
BuDi
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 7039
Pridružen: 21.01.2005 19:19:44
Kraj: 1000 Ljubljana

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a BuDi »

še barvno:

Slika

Slika

Gledam table ... ne tele zgoraj... na splošno... in meni je ta strip super pobarvan. Narisan je pa občasno ko Hellboy.
Sve što znam o životu…odabrao je Đelo Hadžiselimović.
Registriraj.si domeno.
wer
Prispevkov: 1796
Pridružen: 21.08.2008 9:56:12

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a wer »

v zadnjem času prebral Posvojenje, Stern in Hellboy 2.
Posvojenje je iz dveh delov in sicer prvi z naslovom Qinaya ter drugi La Garua. Pri branju prvega dela sem res užival, ti je prav toplo pri srcu ob nastanku nove družinice, celo parkrat ti potegne ustnice v nasmeh. Drugi del pa je druga plat, črna, težka...pravzaprav, ti da marsikaj za premislek. Zidrou je kar mojster in eden meni ljubših scenaristov.

Stern je prav tako iz dveh delov in sicer prvi je Pogrebnik, skitnica i ubojica, drugi pa Grad divljaka.
Se ne morem odločiti kateri mi je boljši Fibrin pogrebnik :D
ampak oba sta dobra tako Pogrebnik kot Stern, ki je v bistvu še kaj več (medicinski raziskovalec oz. obducent, univerzalec prilagodljiv za vsako plačano delo...)

Hellboy 2 integral pa sem moral po kurirski poti vrniti izvornemu lastniku in ker je ležal na mizi par dni sem ga vzel v roke in začel listati, pa listati, pa zadaj na koncu stripa pogledal galerijo, pa poguglal nekaj o avtorju pa o nastanku junaka in glej ga zlomka, padel not, strip na prebral ma skoraj na eks. Sedaj že fehtam za enko za prebrat...
Najbolj všeč pa mi je bila zgodba Vukovi svetog Augusta.

Vsi trije :yes:
Čakajo pa me še Jednu Noć u Rimu, Čovjek koji nije volio oružje, Ja Francois Villon, Djeca kapitana Granta,..pa še kaj se bo našlo.
play it again
Uporabniški avatar
tilitili
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6357
Pridružen: 26.02.2009 21:26:50
Kraj: zagorje ob savi

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a tilitili »

wer napisal/-a: Stern je prav tako iz dveh delov in sicer prvi je Pogrebnik, skitnica i ubojica, drugi pa Grad divljaka.
Se ne morem odločiti kateri mi je boljši Fibrin pogrebnik :D
ampak oba sta dobra tako Pogrebnik kot Stern, ki je v bistvu še kaj več (medicinski raziskovalec oz. obducent, univerzalec prilagodljiv za vsako plačano delo...)
Pravkar sem na eks prebral Sterna. Brata Maffre sta ustvarila izjemno prisrčno zgodbo o židu Sternu, pogrebcu po sili razmer, zaljubljencu v knjige. Risano izjemno dobro, dinamična kompozicija, kolor je super, perspektiva pali, komični vložki, predvsem gostilniško razglabljanje o Shakespearovem Hamletu, kletvice nore Maggie O'Brien, "da nisi iskoristio priliku"....pa še mnogo tega.

SlikaSlikaSlika
WHOOOOA BIG FELLA; WHOOOA.
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8105
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

@wer
Vsekakor priporočam Hellboyja še vnaprej. Morda je sicer vseeno bolje začeti s prvo knjigo, a saj to boš kmalu nadoknadil. Sicer pa tudi tam ni vse takoj pojasnjeno. Nekateri delčki Hellboyjeve preteklosti se odkrivajo še kasneje skozi zgodbe, tako tiste zelo kratke kot tudi daljše.
Sedaj sem končal 3. in 4. Fibrino knjigo in moram reči, da je še zmeraj top serijal. Vidi se, da je Mike imel majhno krizo, ko se je začelo snemanje filma in po "Otoku" lep čas ni narisal kaj "ta pravega", razen par kratkih zgodbic. In potem dopusti drugim risarjem, da pridejo na projekt in Corben je res rasturil v The Crooked Man (Čovjek nahvao).
Drugače pa je Mignola res pravi umetnik, tako risar kot tudi scenarist. Skratka, kapo dol.

Evo, kmalu vrnem tiliju ti dve knjigi, pa bo še nekaj branja. :wink:
Anything is possible
Be the Change You Want to See
wer
Prispevkov: 1796
Pridružen: 21.08.2008 9:56:12

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a wer »

Fajn. Se priporočam. Enka je že pri meni. Ravno dokončujem Kapitana Granta pa še Love bo prej na vrsti...
Kar nekaj imenitnega branja in opazovanja in občudovanja risb me čaka.
play it again
Odgovori