Danes prečital!

Vse v zvezi s stripi.

Moderatorji: TomDarjangCortoTornadoMioke

Odgovori
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11089
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a jang »

Zagor LUDENS EXTRA 275/276 Bijeli pakao/ Osveta crne ruke

Klasik zgodba in risba...Zagor kot mi je ostal v spominu iz mladosti, ravno tako naslovnici iz ZS
valiant
Prispevkov: 698
Pridružen: 22.08.2010 10:24:27
Kraj: Bela krajna

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a valiant »

ŽIVI MRTVACI 4 (Fibra) Moja ocena: 10/10

Fenomenlen strip!. Vsi deli! Od začetka do konca! 4- ka je zares konec. Na koncu vsi skupaj izgradjo boljši svet, kjer ni več živih mrtvecev. Polno je grenko sladkih trenutkov. Nekati junaki žal zopet umrejo na poti. Na kocu pa se skupnost že odloča o političnim sistemu v katerem žeijo živeti, na nek način socializem proti kapitalizmu, vzpostavijo pravososdje... Pa ne bom nič razkrival. Odličen strip se je tudi zelo lepo zaključil.
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8097
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

To bi bilo bolje označiti kot spoiler... trojka in štirica me še čakata. :?
Anything is possible
Be the Change You Want to See
valiant
Prispevkov: 698
Pridružen: 22.08.2010 10:24:27
Kraj: Bela krajna

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a valiant »

PLAŠT I OČNJACI 1, 2 (Fibra) Moja ocena: 10/10

Gre za avanturistični strip v maniri Treh mušketirjev in podobnih klasikov. Strip pa je prežet s humorjem. V glavnih vlogah nastopata antropomorfna mačevalca Volk in Lisica. Kasneje s jim pridruži še Zajec in drugi odbiti liki. Imamo pustolovščino, lov za zakladom, ljubezenske romance, dvoboje, gusare, spletke..., polno smeha in zabave. Strip je tudi zelo lepo narisan. Skratka prava pustolovščina na star način.
valiant
Prispevkov: 698
Pridružen: 22.08.2010 10:24:27
Kraj: Bela krajna

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a valiant »

LOCKE & KEY 1, 2, 3 (Fibra) Moja ocena: 10/10

V družinski hiši Lockovih je polno ključev za številne ključavnice. Ravno tako je polno skrivnosti. Strip se mi zdi posrečen. Zgodba vleče k branju. Je tudi lepo narisan. Skratka se splača prebrati.

Jose Louis Muneuera: Volk Valter 1 Moja ocena: 4/10

Strip mi je bil popolnoma nezanimiv. Ni ne smešen, ne zabaven, ne napet... Mogoče bi bil otrokom.
valiant
Prispevkov: 698
Pridružen: 22.08.2010 10:24:27
Kraj: Bela krajna

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a valiant »

BRUBAKER: ZATAMNJENJE (Fibra) Moja ocena: 10/10

Način pripovedovanja zelo spominja na Brubakerov Kriminal. Dogaja se v 50 - tih letih. V ospredju je scena v Hollywoodu. Filmski scenarist hoče ugotoviti kdo je umoril filmsko zvezdo. Nič ni tako kot je videti na prvi pogled. To je noir zgodba, kar pomeni, da ni srečnih zaključkov, ni dobrih junakov. Vsi so v dreku. Strip je na večjem formatu, zelo je lepo narisano, zgodba vleče. Mogoče malo zmoti, ali pa tudi ne, konec, ki je nedorečen. Je pa v noir stilu. V glavnem upam, da preberem še kaj od Brubakerja.
valiant
Prispevkov: 698
Pridružen: 22.08.2010 10:24:27
Kraj: Bela krajna

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a valiant »

SFAR: TVRĐA 5: MALO ČUDNO VJENČANJE (Fibra) Moja ocena: 7/10

Nič kaj preveč se ne dogaja. Racman bi rad preprečil poroko svoje izbranke z gospodarjem "tvrđe". Tudi ona bi se rada poročila s svojim racmanom. Skupaj pobegneta. In to je to. Nič preveč humorja, ne neke bolj vsebinsko bogate zgodbe.


SFAR: TVRĐA 6: SLAVNI POVRATAK (Fibra) Moja ocena: 8/10

Racman se vrne v doamči kraj Voucasan. Oče mu predlaga, da na silo prevzame oblast. Mogoče se malenskost več dogaja, kot v predhodni zgodbi, ni pa niti ta del nič kaj ekstra spektakularen. Zadeva se nadaljujuje.
valiant
Prispevkov: 698
Pridružen: 22.08.2010 10:24:27
Kraj: Bela krajna

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a valiant »

BRUBAKER: KRIMINAL 6: POSLJEDNI OD NEDUŽNIH (Fibra) Moja ocena: 8,5/10

Odlična krimi zgodba.
valiant
Prispevkov: 698
Pridružen: 22.08.2010 10:24:27
Kraj: Bela krajna

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a valiant »

AYROELS: PODMUKLE INDIJE (Fibra) Moja ocena: 8/10

Zelo velik format lepo narisanega barvnega stripa. Spremljamo zgodbo prevaranta, ki hoče postati nekdo. Tisti, ki je na vrhu lahko gazi po ostalih, zato si želi biit na vrhu. Da bi dosegel svoj cilj se odpravi v Južno ameriko. Dogaja se v času konkvistadorjev. N akoncu doseže cilj. Pa ne bom razkrival kako. Narisano je lepo. Sem pa glede na hvalospeve pričakoval še več. Zgodba pritegne. Sem pa zopet glede na hvalospeve pričakoval še več. Vsekakor pa gre za zelo dober strip.
valiant
Prispevkov: 698
Pridružen: 22.08.2010 10:24:27
Kraj: Bela krajna

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a valiant »

BATMAN: SUD SOVA (Fibra) Moja ocena: 9,5/10

Eden od boljših Batmanov, kar sem jih prebral. Ima zelo lepo risbo in odličnega novega nasprotnika, ki Batmanu ne pusti dihati.
valiant
Prispevkov: 698
Pridružen: 22.08.2010 10:24:27
Kraj: Bela krajna

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a valiant »

BATMAN: NULTA GODINA (FIbra) Moja ocena: 9,5/10

Naslednji Snyderov Batman. Všeč mi je, da je glavni nasprotnik Ugankar, da ni vedno Joker. Kot Sud sova zelo lepo narisano in odlična zgodba.
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11089
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a jang »

v zadnjem tednu sem prebral obe knjigi Čanbara od Čarobne knjige. V bistvu prve knjige nisem prebral, pač pa sem ponovno prebral oba zvezka tega serijala v Darkwoodovi izdaji Jedno doba jedna priča....črnobela risba mi bolj sede od barvne, za format mi je vseeno. Druga knjiga od ČK pa je črnobela. Sama zgodba v drugi knjigi je s prvo povezana skozi tri glavne junake, drugače se lahko berejo posamič. Narasla pa je raven nasilja, tako glave, roke, noge, čreva in ostalo bogato letijo naokrog. še golotinje je nekaj. skratka včasih tega v Bonelliju nebi vidli...vse skupaj solidno, nebi pa imel nič proti opremi kot so bili zvezki Darkwoda...ne vidim potrebe po tem večjem formatu, gladkem papirju, trdih platnicah, itd...
valiant
Prispevkov: 698
Pridružen: 22.08.2010 10:24:27
Kraj: Bela krajna

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a valiant »

BATMAN: SMRT OBITELJI (Fibra)

BATMAN: ZAVRŠNICA (Fibra) Moja ocena: 9/10

Tale Snyderov (scenarist) in Capullov (risar) niz batmanovih stripov je zares odličen. Kot sem že napisal je Sud Sova eden od najboljših Batmanov, kar sem jih prebral. Nulta godina z Riddlerjem ravno tako.

Pri teh dveh Batmanih pa ima osrednjo vlogo Joker. Za vse štiri stripe je značilna odlična "risankasta" risba. Občutek imaš, kot bi gledal risanko, oziroma bral stare Batmanove stripe. Risba je zelo lepa.

Joker v teh dveh zgodbah pa zares psihopatski. Skoraj grozljiv. Vse skupaj pritegne. Mogoče sta pa mi Sud sova in Nulta godina malenkost boljša. So pa vsi štirje odlični.
valiant
Prispevkov: 698
Pridružen: 22.08.2010 10:24:27
Kraj: Bela krajna

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a valiant »

PROPOVJEDNIK 3 (FIbra) Moja ocena za kompleten serijal: 10/10

Odličen strip. Ennis, kot scenarist mi je nasploh všeč (Hitman, Punisher). Polno je zanimivih in tudi psihopatskih, oziroma "zabitih" likov. Tudi v tem tretjem delu je vsega dovolj. Mogoče me je edino konec, tako kot tudi v Hitmanu malo razžalostil.
valiant
Prispevkov: 698
Pridružen: 22.08.2010 10:24:27
Kraj: Bela krajna

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a valiant »

AYROLES: GARULFO (Fibra) Moja ocena: 10/10

Avtor Plašta i pčnjaci ter Prevarantska Indija je ustvaril tudi Garulfa. Gre za "pravljico" o žabi, ki si zelo želi postati človek. To se ji s pomočjo vile tudi uresniči. Kot človek je nad človeškimi dejanji zelo razočaran.
Strip vsebuje vseh 5 delov. Zgodba z žabo se v dveh delih zaključi, potem se zgodba usmeri v novo smer. Imamo žabe, prince, prelepo princesko, vile, zver, viteza... Vse skupaj je zelo lepo narisano, privlačno, zabavno in pravljično. Odličen strip!
Odgovori