Danes prečital!

Vse v zvezi s stripi.

Moderatorji: TomDarjangCortoTornadoMioke

Odgovori
valiant
Prispevkov: 698
Pridružen: 22.08.2010 10:24:27
Kraj: Bela krajna

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a valiant »

ASTERIX 15: RAZPRTIJE (GRAFITTI) Moja ocena: 6/10

Rimljani pošljejo v galsko vas moža, ki je vešč v ustvarjanju zdrah in razprtij. Ideja dobra, ni pa neki prveč zabavno vse skupaj. Po mojem mnenju ne sodi med boljše Asterixe.
valiant
Prispevkov: 698
Pridružen: 22.08.2010 10:24:27
Kraj: Bela krajna

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a valiant »

ASTERIX 24: ASTERIX PRI BELGIH Moja ocena: 6/10

Asterix in Obelix se skupaj s poglavarjem odpravita v Belgijo, ko slišita, da se rimljani najbolj bojijo strašnih Belgov. Z Belgi se prepirajo kdo je močnejši in v tekmovanju razbijejo nekaj rimskih utrdb. Zvečer pa skuapaj žurajo.

Vse skupaj mi je bilo dokaj enolično in z manj humorja kot običajno pri Asterixu.
Zadnjič spremenil valiant, dne 09.08.2017 14:45:38, skupaj popravljeno 1 krat.
wer
Prispevkov: 1796
Pridružen: 21.08.2008 9:56:12

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a wer »

Tex GIG SA 30: Oluja nad Galvestonom (Ruju&Rotundo)
:yes:
play it again
valiant
Prispevkov: 698
Pridružen: 22.08.2010 10:24:27
Kraj: Bela krajna

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a valiant »

ASTERIX 36: CEZARJEV PAPIRUS Moja ocena: 8/10

Avtorja 36 Asterixa sta Jean-Yves Ferri in Didier Conrad. Po mojem mnenju sta ustvarila odlično zgodbo, ki se lahko kosa z boljšimi Asterixi. Julij Cezar napiše knjigo svojih spominov, ki je pravi prodaji hit. Na predlog svojega svetovalca je izpustil poglavje o neuklonjivih Galcih, da ne vrže črno piko na svojo avtobiografijo. To se pa vseeno zve in problemi so tu. Dobra in zabavna ideja. Tudi lepo narisano. Če be bi vedel sploh ne bi pomislil, da strip nista ustvarila Goschinny in Uderzo.
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11089
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a jang »

Zagor SP: Zenit 666

Bolj ali manj žalost na celi črti. Žr dolgo nisem bral slabše zadeve :no:
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11089
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a jang »

Tex maxi: zvijer u ljudskom obličju
Dobra zgodba, prebral v enem šusu. Tudi stari dobri Diso ni za v staro šaro
:yes:
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11089
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a jang »

Nick Raider knjiga 29 (libellus)
Enkrat letno prav zapaše branje lahkotnih detektivskih zgodb :yes:
valiant
Prispevkov: 698
Pridružen: 22.08.2010 10:24:27
Kraj: Bela krajna

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a valiant »

FONT: ROŽA NOVEGA SVETA (STUDIO RISAR) Moja ocena: 5/10

Zelo kratka zgodba (45 strani) se dogaja v Čilu okoli leta 1500. Indiosi napadejo konkvistadorje in pri tem ujamejo mlado španko. Zasnova je podobna kot pri zgodbi Chemako Ken Parkerja. Risba je lepa. Zgodba pa ne ponuja nič novega in je zelo pozabljiva.
wer
Prispevkov: 1796
Pridružen: 21.08.2008 9:56:12

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a wer »

-Strip Revija Strip Forum #8:
Lance (Tufts); Prića s ruba šume (W.Neugebauer); Texas Kid (Kordej); Čovjek koji je volio zvijezde (Jules); Miljenko i Dobrila (Beker)

-Strip Revija Strip Forum #9
Skiper Luka (Beker); Texas Kid (Kordej); Narodna prića o kalifu tiraninu (Kinert); Arzak (Moebius); Na sjeveru (Dragić)
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=42453

tako, zaostanke teh strip revij sem prebral, manjkata mi še št.15 in 16 katere bom om priliki nabavil. Je pa že kar precej časa minilo od izdaje št.16 (marec 2015), ali je serija prekinjena oz. ustavljena?
play it again
Uporabniški avatar
Corto
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6191
Pridružen: 25.01.2005 20:30:25
Kraj: Škofja Loka
Kontakt:

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a Corto »

Kolikor mi je znano, Strip revija ne izhaja več. Izhaja samo še tanka Strip revija Večernjega lista.
valiant
Prispevkov: 698
Pridružen: 22.08.2010 10:24:27
Kraj: Bela krajna

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a valiant »

ASTERIX 26: ASTERIXOVA ODISEJADA (GRAFFITI) Moja ocena: 6/10

Asterix se odpravi v Mezopotamijo, da bi dobil nekaj nafte, ki jo druid potrebuje za izdelavo čarovnega napoja. S seboj imata tudi neznaega druida, ki pa je Cezarjev vohun. Pridobiti hoče formulo za čarovni napoj. Standardno zabavno.
valiant
Prispevkov: 698
Pridružen: 22.08.2010 10:24:27
Kraj: Bela krajna

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a valiant »

SATTOUF: ARABEC PRIHODNOSTI 1978-1984 (STRIPBURGER) Moja ocena: 8,5/10

V redu zadeva. Zvemo številne stvari o odraščanju na bližnjem vzhodu in življenju v Gadafijevem režimu. Francozinja v času študija spozna Sirca. Začneta razmerje. Sčasoma se jima rodi deček, ki je nekako glavni junak stripa. Preselita se v Sirijo in otrok se spopada s številnimi težavami in prilagajanjem na nov svet.
valiant
Prispevkov: 698
Pridružen: 22.08.2010 10:24:27
Kraj: Bela krajna

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a valiant »

PSDZ 33

Obe zgodbi odlični.
wer
Prispevkov: 1796
Pridružen: 21.08.2008 9:56:12

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a wer »

Priče s divljeg zapada 33: Rio Grande / Konjanici
in
Alan Ford: Priče broja jedan 3
play it again
Uporabniški avatar
tilitili
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6356
Pridružen: 26.02.2009 21:26:50
Kraj: zagorje ob savi

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a tilitili »

tm na s-com en busanc piše mnenja o prebranih stripih. Tokrat je napisal mnenje o Ubojica 2, meni ljubih avtorjev:

Uf, hands down, we have a winner!


Ali ... ovaj drugi ciklus se sigurno nece svidjeti svima, recimo dsormazu, Krugiju i slicnima, ako se razumemo. Kao i svim neoliberalcima, kapitalistima, imperialistima ...

- moguci SPOILERI! -


Prije citanja drugog ciklusa ipak sam si rekao da cu "samo preletjeti" ponovno kroz prvi, jer je proslo vec ohoho godina od citanja keca. No, kad me povuklo i zapeo sam ... nisam si mislio da sam vec toliko toga zaboravio, ali sjecanja su se polako vracala.

No, ono sto se isprva moze primjetiti u poređivanju prvog sa drugim ciklusom je to, da imamo ovdje (u drugom) puno vise politiziranja i "moraliziranja". Sad, je li to samo do autora (njihov stav kroz junake nam) ili su htjeli stvoriti tu sliku, a da sami ne razmisljaju isto. Uvijek teska dilema, mada najcesce autori stavljaju u svoje stripove i svoje stavove, kao npr. i svoj izgled ako pricamo o crtacima (ajde, cesto da ne bude najcesce problem).
Nas ubojica ima, uprkos svom nihilistickom i hladno razumskom stavu, iznimno negativno viđenje americkog imperializma i njihovog rusenja drugih zemalja i njihovih ekonomija, pa tako i europskog zivlja, koji ima punu guzicu svega, a ponasa se ko da mu jos stosta fali, uvijek se zali na nesto te zivi povrsno, plasticno. Tako se nas junak zapali za (na) Kubu, i uz djecu (rodi mu se sin koji zivi s majkom u prasumi Venezuele) polako mijenja svoje viđenje svijeta i svoju filozofiju, ovaj "cinove djelovanja". Sve vise se pita u ispravnost svojih naloga (prije bi ih samo izvrsavao ne pitajuci se pri tome mnogo toga) te sam bira sta i za koga ce raditi. I on, kao i Mariano, zeli napraviti mozda i nesto dobro za druge, respektira Castra i sve koji se ne pokoravaju "mocnicima" nego bi napraviti nesto i za narod, pri cemu naravno nije slijep da vidi i nusprodukte (sranja koja se ipak naprave pri tome). Tako ocu majke svog djecaka pokloni (otkupi) podrucje na kome on (autohtoni indijanac) zivi, da ga ne bi nekada u buducnosti tjerali odande. Znamo kako firme kupe podrucja a onda dovezu bagere, sjecu drvece, unistavaju prirodu i zivotinje nakratko.

Kako vec rekoh, nekome ce taj vidik stripa ("politicki") mozda smetati, no meni nije, a sigurno ne previse. Plus sto ovdje ipak imamo i konkretniju pricu koja tece kroz cjeli ciklus i vezana je na novi nacin zivota kroz naftu, koju bi Kuba crpila u svom teritorialnom pasu, ali im treba netko sa parama i opremom da to zapocne (interesenta ima puno, od Kineza, Venezuele, pa i samih SAD koja bi Kubi to preuzela). A nasi decki (imamo tu novog junaka koji im pomaze, bivsi CIA agent i specijalac koji sada radi na svome) si zele sve vise ucestvovati u "manje prljavim poslovima", iako ce im uvijek trebati i "ciscenje" (stari poslovi). A za Mariana je to samo prvi korak do politike.

Svakako me Ubojica 2 nije razocarao, a vjerujem da uprkos nekim komentarima (razocaranih?) citalaca ovdje, nece ni mnoge druge.

Malo je reci da jedva cekam treci ciklus, ali kako stvari trenutno kazu (tempo posljednjih albuma), tu cemo se jos malo nacekati.



Mrkvo, probaj mozda "ponovno" sada sa drugom knjigom, najbolje uz manja ocekivanja od prve, pa cak mozda i pomalo negativno nastrojena prema njoj i junaku.
WHOOOOA BIG FELLA; WHOOOA.
Odgovori