Danes prečital!

Vse v zvezi s stripi.

Moderatorji: TomDarjangCortoTornadoMioke

Odgovori
wer
Prispevkov: 1796
Pridružen: 21.08.2008 9:56:12

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a wer »

Tex 147 - Dugo putovanje
Diabolik 2 - Nemogući bijeg
Blek 73 - Najdulja noć
play it again
valiant
Prispevkov: 698
Pridružen: 22.08.2010 10:24:27
Kraj: Bela krajna

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a valiant »

TEZUKA: BUDHHA 3 (FIBRA) Moja ocena: 9/10

Zelo lepo narisano. Zgodba tudi vleče. Prva dva dela sta mi vseeno bila za malenkost boljša oziroma bolj epska. Kot celota zaenkrat odlično.
valiant
Prispevkov: 698
Pridružen: 22.08.2010 10:24:27
Kraj: Bela krajna

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a valiant »

TEZUKA: BUDHHA 4 (FIBRA) Moja ocena: 9/10

Bom prepisal od zgoraj. Zelo lepo narisano. Zgodba tudi vleče. Prva dva dela sta mi vseeno bila za malenkost boljša oziroma bolj epska. Kot celota zaenkrat odlično.
wer
Prispevkov: 1796
Pridružen: 21.08.2008 9:56:12

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a wer »

Mister No maxi 7: Živi zid/Zabava je završena/Misija Mayari
Dylan Dog LU 130 - Proždirač kostiju
Dylan Dog LU 131 - Strava na visini
Dylan Dog LU 132 - Muzej zločina
Dylan Dog LU 133 - Kovčeg s blagom
Dylan Dog LU 134 - Ubojica iz susjedstva
play it again
Uporabniški avatar
Xabaras
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 758
Pridružen: 22.01.2005 20:03:32
Kontakt:

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a Xabaras »

wer napisal/-a:Tex 147 - Dugo putovanje
Diabolik 2 - Nemogući bijeg
Blek 73 - Najdulja noć
wer napisal/-a:Mister No maxi 7: Živi zid/Zabava je završena/Misija Mayari
Dylan Dog LU 130 - Proždirač kostiju
Dylan Dog LU 131 - Strava na visini
Dylan Dog LU 132 - Muzej zločina
Dylan Dog LU 133 - Kovčeg s blagom
Dylan Dog LU 134 - Ubojica iz susjedstva
Dragi wer, lepo da bereš stripe, ampak namen tega topica ni naštevanje seznamov.
Da si prebral Diabolika 2 ali Bleka 73, ni zanimivo za čisto nikogar.

Ta topic je bil odprt zato, da se ob tem, kar je kdo prebral, tudi izrazi mnenje o prebranem, četudi samo z nekaj besedami.

Takole piše v prvi objavi:
Zato odpiram tale topic, v katerem bi povedali, kdo je na kateri dan kaj prebral in morda povedal kakšno besedo ali dve o vtisu, ki jih je strip pustil v vas. Vem, da bi za takšno zadevo moral bil bolj primeren topic Recenzije, a nimam v mislih, da bi pisali dolge kritike.
Za sezname prebrane kiosk robe brez komentarjev je tu topic Prebrano v letu 2017 ali nekaj podobnega. Priznam, da ne vem, v čem je smisel takega topica, ampak okej, vsakomur svoje. Hvala, hvala.
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8097
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

Xabaras napisal/-a: Za sezname prebrane kiosk robe brez komentarjev je tu topic Prebrano v letu 2017 ali nekaj podobnega. Priznam, da ne vem, v čem je smisel takega topica, ampak okej, vsakomur svoje. Hvala, hvala.
Ja, takšen je naslov topica. Aja, pa ni samo za "kiosk robo", od kod ti ta ideja!?

Drugače meni služi npr. med drugim za to, da vem, kje sem nehal z branjem nekega daljšega serijala, če imam več številk še neprebranega špehovja doma, ali pa npr. mine precej let od zadnjega branja, tu pa so nove številke. Dosti prej najdem tu na seznamu (seznamih), kot pa vlečem iz glave. :mrgreen:

Wera pa vabim, da se "zglasi" v zgoraj omenjem topicu in se nam pridruži. :wink:
Anything is possible
Be the Change You Want to See
wer
Prispevkov: 1796
Pridružen: 21.08.2008 9:56:12

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a wer »

Xabaras napisal/-a:
wer napisal/-a:Tex 147 - Dugo putovanje
Diabolik 2 - Nemogući bijeg
Blek 73 - Najdulja noć
wer napisal/-a:Mister No maxi 7: Živi zid/Zabava je završena/Misija Mayari
Dylan Dog LU 130 - Proždirač kostiju
Dylan Dog LU 131 - Strava na visini
Dylan Dog LU 132 - Muzej zločina
Dylan Dog LU 133 - Kovčeg s blagom
Dylan Dog LU 134 - Ubojica iz susjedstva
Dragi wer, lepo da bereš stripe, ampak namen tega topica ni naštevanje seznamov.
Da si prebral Diabolika 2 ali Bleka 73, ni zanimivo za čisto nikogar.

Ta topic je bil odprt zato, da se ob tem, kar je kdo prebral, tudi izrazi mnenje o prebranem, četudi samo z nekaj besedami.

Takole piše v prvi objavi:
Zato odpiram tale topic, v katerem bi povedali, kdo je na kateri dan kaj prebral in morda povedal kakšno besedo ali dve o vtisu, ki jih je strip pustil v vas. Vem, da bi za takšno zadevo moral bil bolj primeren topic Recenzije, a nimam v mislih, da bi pisali dolge kritike.
Za sezname prebrane kiosk robe brez komentarjev je tu topic Prebrano v letu 2017 ali nekaj podobnega. Priznam, da ne vem, v čem je smisel takega topica, ampak okej, vsakomur svoje. Hvala, hvala.
ni problema, se bom takoj popravil. Običajno ravno kiosk stripe ne komentiram, bolj albume, ampak tokrat naj bo:
Dugo putovanje: v redu branje, začetek nove zgodbe in si lahko obetam zanimivo nadaljevanje
Nemoguči bijeg: edino za lahkotno branje ob plaži
Najdulja noč: naivno
Živi zid/Zabava je završena/Misija Mayari: pilota vedno zelo rad preberem in sem vesel za nadaljevanje izdaje strip agenta
pri Dylanu pa lovim zaostanke in mi je od zgoraj napisanih najbolj všeč zadnji. Trenutno se tudi lahko poistovetim z njim...
play it again
Uporabniški avatar
tilitili
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6356
Pridružen: 26.02.2009 21:26:50
Kraj: zagorje ob savi

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a tilitili »

Grad greha - Millerjeva mojstrovina Sin City

7 knjig, sedem delov. Kjer je Beli put pred cca 10 leti končal je pred 3 leti Darkwood v dogovoru z njimi končal serijal s 5, 6 in 7 delom.
Darkwood je sledil grafični podobi Belog puta in izdal podobne grafične novele, le da je kvaliteta papirja in vezave dosti boljša. Bravo za ti dve potezi.

Sin City je umetnina Franka Millerja. Tako pripovedno kot likovno.
Zgodbe se dogajajo v Mestu Greha, mestu s težko zadušljivo klimo, soparnimi večeri, občasnimi nalivi, v bližini močvirja, zdi se mi kot velemesto med puščavo in močvirjem kot npr Las Vegas na Floridi ali Bangkok, Jakarta....Mesto fura družina Roark s pomočjo pokvarjenih in podkupljivih senatorjev, občinarjev in policijo. Seveda mestu ne falijo prostitutke, ki obvladujejo t.i. Staro Mesto - Old City. Kamor policija nima vstopa in kjer veljajo lokalni zakoni. Punce same kontrolirajo vsak vstop, početje in izstop iz Old Towna. Šefici sta Goldie in Wendy, kar nas pripelje do oseb, okrog katerih se pletejo zgodbe - glavne ali/in stranske - malce zaostali, psihotični hrust in občasni hitman Marv (Poslednje zbogom), njegov prijatelj Dwight, frajer s tesnimi zvezami v Old Cityju (nastopa v več delih), cinični detektiv Hartigan pred penzjonom, ki reši pred posilstvom mlado Nancy (Žuto kopile), plesalka v baru. Naslednja med glavnimi ženskami v serijalu je Gail, ena vodilnih prostitutk, smrtno zaljubljena v frajerja Dwighta, smrtonosna in skrivnostna Miho, mojstrica katane in ninja šita.....and many more.
Nekateri liki nastopajo v posameznih delih kot glavni junaki, v ostalih imajo le stransko vlogo z občasnim cameo pojavljanjem, tako, da imaš občutek, da se različni deli dogajajo vzporedno. Časovno pojma nimam kako si deli sledijo, ni nobenega problema brat dele pomešano ali pa tako, kot so izhajali.
Millerjevo risanje je perfektno. Eksperimentiranje ČB, sence, presvetljene scene, negativ, sence, nočne scene, senčenja ni, vse je ostro začrtano, na vsake tolko časa flikne vmes kako barvo (rdeča, rumena, vijola ...) pač glede na karakter osebe.
Prvi štirje deli so fantastični, peti malo slabši, večji del šeste knjige (krajše posamezne zgodbe delno povezane med seboj) je dober, vmes se najde kak likovni zmazek, strokovnjaki bi rekli, da je Miller eksperimentiral. Sedma knjiga še bere, zgodba pa podobna kakor prva knjiga (Poslednje zbogom z Marvom) in druga knjiga (Ubistva vredna z Dwightom).
WHOOOOA BIG FELLA; WHOOOA.
Uporabniški avatar
tilitili
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6356
Pridružen: 26.02.2009 21:26:50
Kraj: zagorje ob savi

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a tilitili »

tilitili napisal/-a:Grad greha - Millerjeva mojstrovina Sin City

7 knjig, sedem delov......... Sedma knjiga še bere, zgodba pa podobna kakor prva knjiga (Poslednje zbogom z Marvom) in druga knjiga (Ubistva vredna z Dwightom).
Sedma knjiga Frank Miller: Grad greha - Do pakla i natrad, prebrana.

Wallace, bivši specijalc marinc, je priložnostni umetnik, ki med katarzično večerno vožnjo opazi Esther, ki poskuša naredit samomor. Seveda jo reši, odpelje domov, da se očedi, gesta v bar na pijačko, pa na sprehod in POKA. Ohromljen, zdrogiran in nemočen opazuje kako Esther odpeljejo. Nadaljuje se v stilu prejšnjih zgodb, le da Wallace ni tako podoben Marvu ali Hartiganu. Je definitivno največji majstr borilnih veščin, odličen sharpshooter, razpokal je omaro Manuteja dok kažeš kex, v trenutku obračuna z večjim številom specijalcev, gangsterjev, nasilkotov.....Dobra zgodba, najbolj všeč so mi scene, kjer se zdrogiran (Miller to prikaže s farbastimi tablami) Wallace pogovarja z Leonido, Mojzesom, Clintom, Cobro, Hogarjem, Zorrom, Elektro....

SlikaSlika

...ko speče snajperista, ko v prtljažniku najde mrtvo deklico in reče: "Prvi put mi je drago, što sam drogiran!":

Slika

Seveda je Miller majstr ČB....:

Slika
WHOOOOA BIG FELLA; WHOOOA.
valiant
Prispevkov: 698
Pridružen: 22.08.2010 10:24:27
Kraj: Bela krajna

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a valiant »

ABELARD (FIBRA) Moja ocena: 6,5/10

Abelard je racman, ki živi s prijatelji na otoku. Njegovo življenje je idilično vse do dne, ko na otok prispe na počitnice ženska v katero se zaljubi do ušes. Prijatelji ga posvarijo, da ženske pomenijo samo težave on pa se odloči, da bo za njo sklatil luno z neba. Oddide na pot v Ameriko. Teh prvih nekaj 20 - 25 strani je naivno simpatičnih. Potem mi je pa vse skupaj nekako mimo. Gre na pot z namenom, da pridobi lepotico, pa sploh nikoli več ne pride do srečanja z njo. Polno je filozofskih citatov vendar me vse skupaj ni prepričalo. Risba je bolj karikaturna.
valiant
Prispevkov: 698
Pridružen: 22.08.2010 10:24:27
Kraj: Bela krajna

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a valiant »

PRADO: POTEZ KREDOM (FIBRA) Moja ocena: 8/10

Potnika čoln v viharju nanese na osamljen otok. Spozna gostilničarko Saro, njenega odraslega sina in skrivnostno Ano v katero se zaljubi. Atmosfera je na pol sanjska, ne veš kaj je res, kaj se je zgodilo samo v sanjah. Risba je zelo lepa. Bil dal tudi višjo oceno, če bi bilo bolj dorečeno na koncu in, če ne bi vsebovalo nekaj nasilnih prizorov. Je pa za prelistat. Bere se zelo hitro.
valiant
Prispevkov: 698
Pridružen: 22.08.2010 10:24:27
Kraj: Bela krajna

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a valiant »

SFAR: TVRĐA ZENIT 3: BARBARSKA PRINCESA (FIBRA) Moja ocena: 7,5/10
Tdnjavi primanjkuje financ. Izmislijo si, da imajo ujeto princeso, da bi privabili pustplovce in tako izboljšali finančno stanje. problem nastane, ko v trdnavo prispe taprava princesa. Oče zagrozi, da bo poslal silno vojsko in uničil trdnjavo v kolikor jo ne izpustijo.
Tudi ta del vsebuje polno humorja in zajebancije.
valiant
Prispevkov: 698
Pridružen: 22.08.2010 10:24:27
Kraj: Bela krajna

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a valiant »

ENNIS: HITMAN 5 (FIBRA) Moja ocena: 7,5/10

Zadeva se zaključi, kar mi je všeč. Najboljši zgodbi sta mi z mutantom Lobom in z Justice League v vesolju, kjer so Batman in Superman skupaj z Hitmanom. Sta pa obe kratki in na koncu. Drugače pa kakor sem že napisal za Hitman 3 in 4 precej manj humorja kakor v 1 in 2 in zadeve se ponavljajo.
Atmosfera je nekako bolj resna, bliža se konec, humorja manj in vse je rahlo "že videno".
valiant
Prispevkov: 698
Pridružen: 22.08.2010 10:24:27
Kraj: Bela krajna

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a valiant »

LUPANO: MAJMUN IZ HARTLEPOOLA (FIBRA) Moja ocena: 9/10

Strip naj bi bil adaptacija angleške legende, ko se v 19. stoletju pred obalo Hartlepoola nasede francoska ladja. Edina preživela je opica, ki ima na sebi francosko vojaško obleko. Vaščani mislijo, da so ujeli francoza saj je žabe in polže, je dlakav in čudno govori. Vse skupaj je tragikomično.
Strip kritizira človeško zlobo in omejenost duha česar je tudi danes v izobilju.
Risba mi ni najbolj sedla zato ocena 9/10.
Uporabniški avatar
tilitili
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6356
Pridružen: 26.02.2009 21:26:50
Kraj: zagorje ob savi

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a tilitili »

Haldeman + Marvano: Vječni rat

SF, ki se začne v bližnji prihodnosti in se neha v daljni prihodnosti. Vojna med dvema rasama, ki poteka po vseh možnih ozvezdjih. V fokusu je skupina prvoborcev in neuničljivi (sicer sam proti vojni) vojak nato častnik Mandella.

Nekaj najlepšega kar sem do sedaj prebral. Risanje ni bohve kako dobro, kar nekajkrat sem imel težave z detekcijo, kaj naj bi Marvano sploh hotel prikazat. Še boh, da je scenarij izjemen. In ko smo že pri tem - zgodba je bila napisana kot posvetilo, spomin in opomin. Posvetilo vojakom, ki nedolžni najebejo, spomin na vojno v Vietnamu in opomin človeštvu, do česa pride, ko se vojna začne brez razloga iz strahu pred neznanim in v interesu politikov in orožarjev.

ZELO zelo priporočam.
WHOOOOA BIG FELLA; WHOOOA.
Odgovori