Danes prečital!

Vse v zvezi s stripi.

Moderatorji: TomDarjangCortoTornadoMioke

Odgovori
valiant
Prispevkov: 698
Pridružen: 22.08.2010 10:24:27
Kraj: Bela krajna

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a valiant »

TORPEDO 1972 (FIBRA) Moja ocena: 8/10

Gangster Torpedo je tukaj starec s težavami, ki jih prenaša starost. Še vedno je pa tako neusmiljen kot prej. Novinar bi rad naredil intervju z njim. Dobi pa še več kot to. Občutek kako je bit žrtva nepopravljivega kriminalca.
Uporabniški avatar
tilitili
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6356
Pridružen: 26.02.2009 21:26:50
Kraj: zagorje ob savi

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a tilitili »

Baru: Sputnikove godine

Baru mi je ornk všeč. Od scenarijev do risanja. Spet smo v Franciji, v otroških letih polnih brezskrbnosti in lumparije. Mularija iz vseh vetrov, potomci Ukrajincev, Rusov, Italijanov, Alžircev, Maročanov, Poljakov......Rdeča nit je rivalstvo med Igorjem in Jeannotom, širša zgodba je rivalstvo med dvema bandama, ki je prepletena s posameznimi zgodbicami. Popolnoma se lahko identificira z junaki vsak izmed nas, ki ima vsaj 45 let, ki je bil otrok socijalizma in ki je bil malce bolj navihan.
Madona, vsaj 70% p****, ki smo jih mi ušpičili so skoraj identično popisane v stripu. Fuzbal, kepanje, batine od tastarih, igre, tekmovanja, borba za ozemlje, spopadi....le mi smo malo več šajb razbili, koles polomili, kakega mačka nagonili, marsikdo se je bolj krvavo useknil, ampak to-je-to. Hvala Baru :baw: :baw:
WHOOOOA BIG FELLA; WHOOOA.
valiant
Prispevkov: 698
Pridružen: 22.08.2010 10:24:27
Kraj: Bela krajna

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a valiant »

USAGI YOJIMBO 15, 16 (CRŠ) Moja ocena: 10/10

Strip je odličen. Usagi bi s prijatelji rad meč Travosjek (Grasscuter) odnes v hram, kjer bi bil na varnem. Ker je ta meč simbol moči, bi se ga radi polastili številni oblastoželjneži. Številni klani, ninje... se spopadejo med seboj. Zgodba je napeta od začetka do konca.
izzy
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 1290
Pridružen: 29.09.2006 9:25:53
Kraj: Slovenski Javornik

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a izzy »

V zadnjem času prebral prvih 37 Texov od Slobodne Dalmacije … kaj naj rečem drugega, kot da sem bil deležen precej slabih, da ne rečem obupnih, naslovnic :king:
Par fletnih zgodb, mogoče je še najbolj odstopala tista kako sta se spoznala Tex in Tiger Jack.

Mi je šlo pa na živce predvsem to, da se je zgodba končala nekje na sredini zvezka... Sedaj so vsaj to pošlihtali, da je zgodbe konec na koncu zvezka (pa ni važno ali se vleče čez eno ali štiri številke.

Kočno sem do konca prebral celo zgodbo o Crnem Tigru, ki jo je Maverick neuspešno poskušal objaviti (objavil samo dva zvezka, za tretjega je pa najbrž zmanjkalo denarja/zagona/kupcev)
From Far Beyond The Valkyries Chant My Name
izzy
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 1290
Pridružen: 29.09.2006 9:25:53
Kraj: Slovenski Javornik

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a izzy »

Zagor maxi - Stočari

Sej ne da je zgodba slaba, predvidljiva, milenijska in sploh v bisatvu najslabši maxi kar sem jih prebral v zadnjih letih … še risba je obupna.
Ne sicer Diso obupna :mrgreen: ampak zagor si sploh ni več podoben.
Saj zgodba ima neke socialne elemente: lačni indijanci, ki jih 'okol prinašajo' belci, črnci in pijanci, ki jih noben noče zaposliti, Zagor, ki se postavi v bran zatirani, Čiko je lačen …

Pomoje je cajt, da se ta edicija počasi ugasne … preden jim zmanjka hrane za Čikota… idej jim je že :king:
From Far Beyond The Valkyries Chant My Name
valiant
Prispevkov: 698
Pridružen: 22.08.2010 10:24:27
Kraj: Bela krajna

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a valiant »

MOORE; TOP 10 (Fibra) Moja ocena: 10/10

Moore mi je kot avtor zelo všeč. V Top 10 spremljamo policiste okrožja Top 10 v njihovem vsakdanjem delu. Strip je podoben detektivski seriji New York PD. S tem, da tukaj imajo vsi policisti super moči. Vsak drugačno. Nekateri zelo odbite. Robyn, ki jo spremljamo skozi njen prvi dan v službi ima npr. škatlico polno igračk od helikopterčkov, majhnih možičkov in podobno. Ti ji pomagajo pri raziskavi kraja zločina. Tudi kriminalci imajo odbite sposobnosti. Vse skupaj zahteva podrobno branje in opazovanje ilustracij, ki ti vedno odkrijejo kaj novega. Strip sem prebral 2x in mi je bil zelo všeč. V drugo sem odkril marsikaj, kar v prvo nisem.
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11089
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a jang »

izzy napisal/-a: 01.06.2020 11:12:29 Zagor maxi - Stočari

Sej ne da je zgodba slaba, predvidljiva, milenijska in sploh v bisatvu najslabši maxi kar sem jih prebral v zadnjih letih … še risba je obupna.
Ne sicer Diso obupna :mrgreen: ampak zagor si sploh ni več podoben.
Saj zgodba ima neke socialne elemente: lačni indijanci, ki jih 'okol prinašajo' belci, črnci in pijanci, ki jih noben noče zaposliti, Zagor, ki se postavi v bran zatirani, Čiko je lačen …

Pomoje je cajt, da se ta edicija počasi ugasne … preden jim zmanjka hrane za Čikota… idej jim je že :king:
res precej obupen Maxi, risba za en drek..biče bolje :angel:
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11089
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a jang »

Zagor Extra 280 - 316..obnavljam prebrano še v Jugoslaviji in berem te zadnje, ki jih zaradi razpada države ni bilo več pri nas...pa tudi jaz v tistih letih nisem več kupoval
Bloch
Prispevkov: 376
Pridružen: 03.05.2010 21:56:18
Kraj: Ljubljana

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a Bloch »

jang napisal/-a: 19.07.2020 17:39:21 Zagor Extra 280 - 316..obnavljam prebrano še v Jugoslaviji in berem te zadnje, ki jih zaradi razpada države ni bilo več pri nas...pa tudi jaz v tistih letih nisem več kupoval
Bolj bo to drugo, ker edina Zagorja, ki jih jaz nisem kupil na kiosku, sta bila 1064 in 1073.
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11089
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a jang »

Tex Maxi - Željezni konj
Dve zgodbi, solidni, sploh prva. Pri drugi že stokrat viden konec.... risba bolj žalost

Zagor SP - Rajska dolina...risba žalost, zgodba ena butasta zmešnjava

Boneli Grande - Inkvizitor (Čarobna knjiga)
Solidno
Uporabniški avatar
horex2
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 2347
Pridružen: 28.02.2006 15:23:46
Kraj: trbovlje

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a horex2 »

jang napisal/-a: 05.06.2020 12:59:07
izzy napisal/-a: 01.06.2020 11:12:29 Zagor maxi - Stočari

Sej ne da je zgodba slaba, predvidljiva, milenijska in sploh v bisatvu najslabši maxi kar sem jih prebral v zadnjih letih … še risba je obupna.
Ne sicer Diso obupna :mrgreen: ampak zagor si sploh ni več podoben.
Saj zgodba ima neke socialne elemente: lačni indijanci, ki jih 'okol prinašajo' belci, črnci in pijanci, ki jih noben noče zaposliti, Zagor, ki se postavi v bran zatirani, Čiko je lačen …

Pomoje je cajt, da se ta edicija počasi ugasne … preden jim zmanjka hrane za Čikota… idej jim je že :king:
res precej obupen Maxi, risba za en drek..biče bolje :angel:
se strinjam z izijem,,,katastrofa ut stripa
horex je zakon, pa reno tud...
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11089
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a jang »

Zadnje tri Libellus Texe...zadnji me je nateral da grem sedaj brat prvo srečanje z Jackom Thunderjem..nekako se je ne spomnim

Dampyr SP 6 - Tajna Lady Lamb.....matr kdaj bo spet kaka akcija pri Dampyrju...samo pričaju
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11089
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a jang »

Tex Ludens - 95,96,97
Prvo pojavljanje Jacka Thunderja...ob branju sem se spomnil da sem že bral pred leti. Solidna zgodba z originalnimi zločinci.
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11089
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a jang »

Tex-Neustrašivi ljudi ( Libellus knjiga 20)
Počasi končujem misijo prebrati celotno kolekcijo Libellusa.
Ali lahko kdo ki ima to knjigo doma pogleda vinjeto spodaj desno (zadnjo na strani) in jo slika?
Je takšnale? Ne da se prebrati tekst zgoraj


Slika
izzy
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 1290
Pridružen: 29.09.2006 9:25:53
Kraj: Slovenski Javornik

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a izzy »

V mojem primerku je genau isti šmorn kt v tvojem :)
From Far Beyond The Valkyries Chant My Name
Odgovori