Danes prečital!

Vse v zvezi s stripi.

Moderators: TomDar, jang, Corto, Tornado, Mioke

6ar
STRIPOHOLIK

Post by 6ar »

B.P.R.D. the soul of venice & other stories

Mulder

Post by Mulder »

Danes končal prvo knjigo serijala Swamp Thing-Saga Of The Swamp Thing (Alan Moore).

Zgodbo ki sta jo v predhodni knjigi začela Len Wein in Berni Wrightson je z začetkom te knjige, ki vsebuje sedem poglavij, ki so bile v osemdesetih izdane kot samostojni zveščiči, prijel v roke Alan Moore in se spustil globje, v temačne globine močvirske pošasti in preko nje bralcem pokazal temačne strani ameriške družbe.Ko v uvodniku izvemo predzgodbo, kako je pravzaprav nastalo to močvirsko bitje, ki so ga "pokončali", smo v nadaljevanju zgodbe priča njenemu ponovnemu vstajenju in njena vrnitev posrka k sebi ljudi, ki so poznali dr.Aleca hollanda, botanika, ki je zgubil življenje v tragični nesreči in po spletu okoliščin je njegove misli posrkalo močvirje in bitje, preraslo s koreninami, algami in ostalo "svinjarijo" je bilo rojeno.Tako v prvi knjigi spremljamo zgodbe ljudi, ki iščejo, vedo da obstaja ali hočejo izkoristiti to moćvirsko pošast v svoje namene.

Branje samo se mi je zdelo celo "težje" od Watchmena, Toma Strongai, torej Mooreovih del ki sem jih do zdaj prebral.Sam imam moore za Stephena Kinga stripa, čeprav sta njuna stila povsem različna svetova.Zgodba sama mi je še posebej zanimiva, ker je s tem projaktom moore naredil nekaj kar pred njim ni še nihče, torej svet groze, horror svet, je prenesel v univerzum super junakov, tako v zgodbi naletimo tudi na Supermana, Wonder Woman, Hawkmana, Dare Devila.

Za konec, Moorea itak vedno berem z užitkom, zato se bom kar lotil druge knjige tega serijala.

Prijetno branje želim.:)

6ar
STRIPOHOLIK

Post by 6ar »

probal prebrat CUSTER pa ne gre, ni zgodbe da bi me pritegnila

6ar
STRIPOHOLIK

Post by 6ar »

KLARA je pa veliko bolj zanimivo branje

Ruki
STRIPOHOLIK

Post by Ruki »

Dans sem prečitu na Teletextu, da je 29 let odkar je Jim Davis ustvaru Garfielda. Happy birthday :D

ZiPi

Post by ZiPi »

Image

:D :D

in pa 29 let nazaj:
Image

suhi c
STRIPOHOLIK

Post by suhi c »

Dost velika razlika.

6ar
STRIPOHOLIK

Post by 6ar »

rezultati 29 letnega hujšanja

Shock

Post by Shock »

Heh ... :lol:
A je kdo bral Maus? Ful fajn strip, ampak mogoče malo dolg ...
kdo drug kot

SHOCK

Mulder

Post by Mulder »

Nekoč sem napisal tole:

Pravkar prebral:

Maus-Art Spiegelman (druga izdaja v eni knjigi)

Čudovito delo, prežeto s čustvi.Zelo težko jo je odložit, ker te zgodba res povleče med strani.Zgodba o židovski družini je natančno opisana, skozi več ali manj celotno obdobje 2.svetovne vojne in povsem odkrito pokaže jezo nad Esesovskimi morilci, podkupovanjem le teh, o boju za lastno preživetje in oportunizmu, zaradi katerega jih je večina preživela, za čimvečji efekt pa nas avtor popelje tudi med zidove največjega koncentracijskega taborišča, v Poljski Auschwitz-Birkenau, ter s tem zakoliči neomajno resnico, da so ta grozodejstva res obstajala, torej da se je holokavst res zgodil.Skozi dele, ki ne pripovedujejo neposredno o Auschwitzu, ko spremljamo vsakdanje pogovore med očetom in sinom, pa lahko šele res začutimo, vso strahoto in posledice te mačje stvaritve, ustvarjene za iztrebljenje Židov.
Bralec se seveda postavi na mišjo stran, čeprav mi je bila zelo zanimiva ena misel is stripa, ko nekdo pove, da so mladi Nemci dandanes naveličani govorjenja o holokavstu in zakaj bi se morali počutiti krive?
Popolnoma se strinjam s tem.

Corto
Moderator STRIPOHOLIK

Post by Corto »

Shock wrote:

Heh ... :lol:
A je kdo bral Maus? Ful fajn strip, ampak mogoče malo dolg ...
Topik o Mausu je tukaj - viewtopic.php?t=1253

Smo imeli kar lepo debato.

Kitoslav

Post by Kitoslav »

Tomb Raider

kar nekaj različnih delov. dokaj solidna zadeva. so mi pač všeč akcijsko-pustolovske zadeve s pridihom (izmišljene) mitologije. ampak bi jo raje imel v papirnati obliki, ker monitor preveč utruja.

Ruki
STRIPOHOLIK

Post by Ruki »

Glih včeraj sem prebral Tomb Raider - Chasing Shangri-la (v papirnati obliki). Preko Amazona si lahko naročiš albume. Všeč mi je tudi Crossing z Witchblade, kjer maš v avanturi 2 baburi (4 albumi) :P

patrik1a

Blek Ludens št. 5

Post by patrik1a »

Pravkar prebral!

Kupil sem ga že ob istem času lani in se ga končno spravil brat in ga prebral!

Čez poletje pa na Bleke od št. 7 pa do 12!!!

jang
Moderator STRIPOHOLIK

Post by jang »

Valerio Massimo Manfredi: Talosov ščit

Tex (libellus knjiga 5): Poruka Dakota
Tex (Libellus knjiga 6): Smaragdni idol
tale zadnji me je malo presenetil s surovostjo Texa do premaganega plemena indijancev

Post Reply