Danes prečital!

Vse v zvezi s stripi.

Moderatorji: TomDarjangCortoTornadoMioke

Odgovori
valiant
Prispevkov: 698
Pridružen: 22.08.2010 10:24:27
Kraj: Bela krajna

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a valiant »

JASON AARON: ŽIVOT I SMRT KONANA (Čarobna knjiga) Moja ocena: 7,5/10

Konan se spopade rdečo čarovnico. V boju je ranjen in prepuščen nasprotnikom. Ko ga peljejo v hram, kjer ga bodo žrtvovali se spominja svojega življenja. To je prikazano skozi kratke zgodbe na okoli 10.-15. straneh. Se pravi imamo neko ohlapno glavno zgodbo, vmes si pa sledijo krajše zgodbe. Nekatere boljše, nekatere slabše. Narisano je lepo. Konan, kot Konan je vedno odličen. Tudi tale je soliden. Vsaj meni pa je tisti Dark Horsov Konan precej boljši.
valiant
Prispevkov: 698
Pridružen: 22.08.2010 10:24:27
Kraj: Bela krajna

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a valiant »

HERMANN: TORNJEVI BOIS MORIJE (Čarobna knjiga) Moja ocena: 8,5/10

Od prebranih Hermannovih stripov (Jeremiah, Comancha, Bernard Prince) mi je ta serijal najboljši. Ima zelo lepo risbo, dogaja se v srednjem veku. Spremljamo putojočega viteza, ki bi se rad vrnil na svoje posestvo. Glavni junak niti ni vedno v glavni vlogi. Veliko je stranskih likov. Zadeva ni srednejveško romantična, ampak bolj realistična.
valiant
Prispevkov: 698
Pridružen: 22.08.2010 10:24:27
Kraj: Bela krajna

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a valiant »

HUGO PRATT: VILING (FORT WHEELING) (Čarobna knjiga) Moja ocena: 9,5/10

Odličen strip! Kdor ima rad Posljednjega Mohikanca, mu bo tudi tole všeč. Dokaja se v 18. stol.. Pripravljase spopad med Angleži in Američani. Na ozemlju Ohaja se tudi Indijanci pripravljajo k uporu. Vmes je cel kup osebnih zgodb. Narisano je zelo lepo. V dodatnem materialu je obsežna predstavitev zgodovinskih oseb in dogodkov. Tole izdanje zajema tako 1., kot 2. del. Meni je bil 1. bolj všeč. Pri 2. mi konec ni najbolj sedel.
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8097
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

Graščina: Zlati časi (Graffit) Trondheim, Sfar, Larcenet
Graščina: Poldan (Graffit) Trondheim, Sfar

Moram reči, da sem neizmerno užival v obeh knjigah. In tudi, da me je kar malo sram priznati, da Tvrđe (kot se strip imenuje v Fibrini izdaji) do sedaj še nisem bral. Ne vem točno zakaj se mu nisem že prej posvetil. Sicer sem vmes tudi neuspešno bidal zanje za avkcijah (mislim, da jih je bilo takrat nekaj že razprodanih?), a ko je začela izhajati je šla mimo radarja.

Skratka, odlična zabava, dobro narisano, pohvalil bi tudi prevod... absolutno sledim zgodbam še naprej! :yes:
In kar se tega tiče je na koncu druge knjige Poldan napisano, da drugi del Poldneva izide jeseni 2022, pred tem pa še Somrak oktobra 2021 in Zora marca 2022.
Poldan govori o vrhuncu Graščine, Zlati časi sodijo med 1. in 2. poglavje Poldneva, Zora popisuje nastanek Graščine, Somrak pa pripoveduje o zatonu Graščine, če povzamem zadnjo stran knjig.
Anything is possible
Be the Change You Want to See
valiant
Prispevkov: 698
Pridružen: 22.08.2010 10:24:27
Kraj: Bela krajna

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a valiant »

Doma imam vse hrvaške izvode. Iz knjižnice sem si pa izposodil tudi slovenski izdaji. Format je sicer malo manjši, ni pa zelo moteče. Prevod mi je všeč. Sam strip pa je tudi zelo dober. Najbolj zora, ki opisuje mladost glavnih junakov. Mogoče si pa nabavim slovenske izdaje in se rešim hrvaških.
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8097
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

Sem razmišljal... tale naš "ameriški" format mi je mestoma premajhen in mislim, da bi bolje odgovarjal original (A4), saj so ponekod že obrazne mimike junakov in njihovi pogledi (kam gledajo) tisti, ki pripovedujejo zgodbo, poleg čvekanja. Pa čeprav je naš format zelo priročen, sploh glede na 4 epizode v eni knjigi.
Anything is possible
Be the Change You Want to See
valiant
Prispevkov: 698
Pridružen: 22.08.2010 10:24:27
Kraj: Bela krajna

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a valiant »

THORGALOVA MLADOST 4 (Libellus) Moja ocena: 5,5/10

Prvi dve zgodbi Thorgalove mladosti so mi bile še všeč, kasnejše so pa mojem mnenju izgubile kompas. To ni več nek pravljični fantasy strip primeren tako za otroke, kot odrasle, ampak nek vikinški strip. Vikingi in spopadi so povsod, bolj je krvavo, ni nekih pravljičnih likov, oseb so pozabaljive in nezanimive... Dvomim, da bom to še kdaj bral. Thorgal ni več Thorgal.
valiant
Prispevkov: 698
Pridružen: 22.08.2010 10:24:27
Kraj: Bela krajna

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a valiant »

TORNJEVI BOIS MURAY (Strip agent) Moja ocena: 9/10

Kot celota so mi bili zelo všeč. Srednjeveška tematika + odlična risba. Želel bi si samo drugačen konec.
valiant
Prispevkov: 698
Pridružen: 22.08.2010 10:24:27
Kraj: Bela krajna

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a valiant »

SFAR: VAMPIRČEK GRE V ŠOLO (Stripolis v sodelovanju z Mladinsko knjigo) Moja ocena: 9/10

Strip je kratek, simpatičen in zabaven. Nekaj podobnega kot Graščina istega avtorja. Tudi risba je podobna. Najbolj me je zmotila cena. Strip ima 30 strani. Stane pa 20 evrov. Sam sem si ga sposodil iz knjižnice.
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11089
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a jang »

Fort Wheeling (Bookglobe)

ravno zaključil branje, presenetila me je količina teksta v tem stripu. Mi lahko kdo slika to ali kako drugo izdajo čisto na koncu, ker me je konec presenetil. V sami izdaji niti nimam napisano da je konec, malo čudno mi deluje vse skupaj

Slika
valiant
Prispevkov: 698
Pridružen: 22.08.2010 10:24:27
Kraj: Bela krajna

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a valiant »

Imam doma barvnega od ČK. To je dejansko konec. Tudi dejansko je konec. Saj so na koncu glavnemu junaku ubili ljubljeno, sam se pa ne želi vključiti v vojno, ker ima prijatelje na obeh straneh in zato, kakor pravi gre naprej z Montourom na zahod.
valiant
Prispevkov: 698
Pridružen: 22.08.2010 10:24:27
Kraj: Bela krajna

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a valiant »

KONANOVE KRONIKE 7: SMRT BELIT I DRUGE PRIČE Moja ocena: 9/10

Klasičen Konan z eno od njegovih najboljših zgodb. Na koncu je vse skupaj malo žalostno. Risba je zelo lepa. Sem pa doma prelistal še stripoteko v kateri je delček te zgodbe in mi je bila tista črno bela risba tudi zelo, zelo lepa.

KONAN: KRALJICA CRNE OBALE (Bokgloobe) Moja ocena: 7,5/10

Gre za nove francoske albume v stilu ena Conanova zgodba, en risar. Risba mi ni sedla. Je nekako disneyevska (risankasta), standardizirana, oziroma kakor, da nima svojega stila.

Zgodba mi pa tudi ni sedla. Belit mi ni dobro predstavljena. Je premalo zapeljiva v prizorih, kjer zapeljuje Conana. Strašno mi je šlo na živce, ko ji miniaturne krpice, draguljčki, cekinčki... pokrivajo ravno najbolj zapeljive dele telesa. A resno? Leta 2021 je potrebno paziti na to. To mi gre na živce tudi v Divljem meču. Je potrebno biti korekten in pazati kaj je narisano in kaj ne.

KONAN: SMRT NA CRNOJ OBALI (BOOKGLOBE) Moja ocena: 7,5/10

Zgodb, kot zgodba je odlična, saj gre za eno najboljših Howardovih zgodb. Je pa vsekakor v Divljem meču 100 x boljša, + precej lepše narisana. Za risbo velja isto, kot zgoraj napisano. Sploh ne vidim razlik v drugem risarju.

Sam album je sicer zelo dobro narejen, z veliko dodatnih tekstov, o Howardu, o predstavljeni zgodbi. Škoda, da sam strip (risarsko in scenaristično) ni boljši.
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11089
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a jang »

So to Konanove kronike 6 mogoče? Črna knjiga?
valiant napisal/-a: 14.12.2021 21:09:35 KONANOVE KRONIKE 7: SMRT BELIT I DRUGE PRIČE Moja ocena: 9/10

Klasičen Konan z eno od njegovih najboljših zgodb. Na koncu je vse skupaj malo žalostno. Risba je zelo lepa. Sem pa doma prelistal še stripoteko v kateri je delček te zgodbe in mi je bila tista črno bela risba tudi zelo, zelo lepa.
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8097
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

Pojma nimam, kaj bi bilo "KONANOVE KRONIKE 7: SMRT BELIT I DRUGE PRIČE", ker pri DW št. 7 sploh še ni izšla, v št. 6 Konan hronike "Smrt na crnoj obali i druge priče" pa se nahajajo redne št. Conan the Barbarian 82 – 86, 88 – 91, 93 – 100, in redna št. 100 nosi naslov "Death of Belit."
Anything is possible
Be the Change You Want to See
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8097
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

Sicer pa se Belit pojavlja v:
Conan the Barbarian #59; The Ballad of Bêlit!
Handbook of the Conan Universe #1; Conan's entry
Conan the Barbarian #85; Of Swordsmen and Sorcerers!
Conan the Barbarian #66; Daggers and Death-Gods!
Conan the Barbarian #186
Savage Sword of Conan #21
Age of Conan: Bêlit #3
Age of Conan: Bêlit #1
Conan the Barbarian #93; Of Rage and Revenge!
Savage Sword of Conan #230; Assault on Acheron
Conan the Barbarian #58; Queen of the Black Coast!
Conan the Barbarian #60; Riders of the River-Dragons!
Conan the Barbarian #61; On the Track of the She-Pirate!
Conan the Barbarian #62; Lord of the Lions!
Conan the Barbarian #63; Death Among the Ruins!
Conan the Savage #2; Stalker of the Snows
Conan the Savage #4; Stalker of the Snows Conclusion: Within the Mountain of Madness
Conan the Savage #3; Stalker of the Snows Part 2: Into the Frozen Land
Conan the Barbarian #100; Death on the Black Coast
Conan the Barbarian #115
Anything is possible
Be the Change You Want to See
Odgovori