Danes prečital!

Vse v zvezi s stripi.

Moderatorji: TomDarjangCortoTornadoMioke

Odgovori
wer
Prispevkov: 1796
Pridružen: 21.08.2008 9:56:12

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a wer »

Komiko: Irmina (B.Jelin)
Grafični roman zasnovan po resnični zgodbi.
Roman je razdeljen na 3 dele, prvi del: London
Dogaja se v Stuttgartu l.1934 ko Irmina zapusti Nemčijo in gre v Anglijo. Tu spozna temnopoltega Howarda, študenta iz Barbadosa, ki obiskuje Oxfordsko univerzo.
Drugi del: Berlin
Po nizu okoliščin se Irmina vrne v Nemčijo kjer propaganda močno širi svoj glas in pod vprašaj prihajajo moralne vrednote glavne protagonistke.
Srečo ima, da se lahko zaposli na vojnem ministrstvu in hkrati upa, da jo nekega dne premestijo v London na zunanje ministrstvo. Seveda do tega ne pride. Po razočaranju nekega dne spozna bodočega moža Gregorja kateremu kasneje v zakonu rodi sina. Mož je že v višjih krogih gradnikov nacionalsocializma in Irmina mora večkrat zamižati na oba očesa in postati naglušna na dejstva, ki prihajajo bodisi s fronte bodisi od drugod.
Tretji del: Barbados (1983)
Howard postane guverner in na njegovo povabilo ga Irmina obišče. Sledi obujanje spominov in eno presenečenje: Howard je dal svoji hčerki ime Irmina.
Vezi, ki sta jih začela plesti se nikdar niso končala, žal pa tudi zapletla nekje vmes ne.
Navdušen sem nad stripom.
Priporočam.
Zadnjič spremenil wer, dne 26.12.2018 12:23:19, skupaj popravljeno 1 krat.
play it again
Uporabniški avatar
tilitili
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6356
Pridružen: 26.02.2009 21:26:50
Kraj: zagorje ob savi

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a tilitili »

Louis + Secher: Khaal

Krvava space opera v stilu Metabaronov, ampak drugačna (in zanimiva) zgodba. V glavnem gre za iskanje popolnosti, pot do absolutnega vladarja vesolja, božanstva.
Po totalni vojni je vse, kar je ostalo v vesolju Empyreon, vesoljska ladja - zapor. Kjer med vsemi rasami izstopajo predstavniki treh dominantnih ras - ljudje, telepati Psi(kozi) in Eterci, ki so sposobni prehajanja skozi nežive stvari, predmete. Vsak ima svojega vodjo in med njimi najbolj izstopa Khaal, tiranski vodja ljudske rase z ambicijami postati Bog, vladar vseh ras, kar mu s terorjem tudi uspeva.
Razkošno narisano, seveda, saj gre za Secherja, znanca iz Mafesta in Metabaronov.
Scenarij Louisa izjemen.
Komiko izbor fantastičen, knjiga tudi zgleda impresivno, ampak zlimano skupaj je pa kriminalno slabo.
Vsekakor priporočam.
WHOOOOA BIG FELLA; WHOOOA.
valiant
Prispevkov: 698
Pridružen: 22.08.2010 10:24:27
Kraj: Bela krajna

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a valiant »

SATTOUF: ARABEC PRIHODNOSTI 2, 3 (FIBRA) Moja ocena: 9/10

Arabec prihodnosti, katerega 1. del imamo tudi v slovenščini, je odličen strip o francoski družini, ki odrašča v Siriji. Oče je Sirijec, mama Francozinja, v Sirijo pa se preselijo, ker naj bi lažje preživeli. Mož pa bi bil rad bližje svoji ostareli materi. Dogajanje spremljamo skozi oči sina. Strip je v stilu Mausa.
Je družinska kronika odraščanja v Siriji. Polno je zanimivih dogodkov in vleče k barnju. Vsi trije deli so zaenkrat odlični.
Uporabniški avatar
tilitili
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6356
Pridružen: 26.02.2009 21:26:50
Kraj: zagorje ob savi

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a tilitili »

Aaron + Gera: Prokleti - Pre poplave

Jason Aaron in RM Gera sta ustvarila še eno temačno, brutalno, zamaščeno, težko zgodbo. Tokrat o Kajnu in drugih svetopisemskih frajerjih. 1655 let po Raju, Kajn, prvi morilec človeštva išče smrt. Vero v boga je odvrgel, bog je zafuqal kar se je zafuqat dalo, njegov eksperiment je šel uqurac. Pred prvo apokalipso, veliko Poplavo, na Zemlji ni drugega kot plenjenje, morija, sodomija, bestialnost.....ter kanček upanja. Materinska ljubezen.....

To je to za letos.
WHOOOOA BIG FELLA; WHOOOA.
Uporabniški avatar
tilitili
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6356
Pridružen: 26.02.2009 21:26:50
Kraj: zagorje ob savi

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a tilitili »

A je kdo prebral Vehlmann&Gazzotti Sami 2? Pa seveda prej tudi enko? Ker me je finale enke tako razočaral, da sem se moral kar nekaj časa z rahlim odporom spravljat na dvojko. Sem na začetku 7 dela in se mi počasi dozdeva, da se vleče tole brez kakega večjega premika kot razžvakan postan čigumi. Imeli smo že misterij, mal fantastike, mal Gospodarja muh in pojav fašizma, dvojnost človeške narave, individualizma in kolektivnosti, otroškosti vs odraslosti....A bom razočaran še bolj? Vehlmann pripravi kako presenečenje, zasuk?
Vidim na BD, da je lani izšel enajsti tom, Fibra je do sedaj izdala prvih 9, kar pomeni v roku dveh let tretji Integral. Obljubljajo nam pa pet integralov oz 22 delov????
Gazzotti sicer riše super dobro, mi je všeč karikaturno risanje, vendar mi nekako ne gre skupaj risanje s karakterji posameznikov. Ajd OK pri Borisu, Terryju, Camille, Yvanu......ampak pri nekaterih drugih mi pa nikakor ne paše.
---------

Edit 1. sem prebral. Vse tja do začetka 9 dela je total crap, potem mu je pa uspelo vsaj malo zapoprat zadevo, tako, da ljubitelji tegale stripa komaj čakajo nadaljevanje oz tretji Fibrin integral.
WHOOOOA BIG FELLA; WHOOOA.
Uporabniški avatar
tilitili
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6356
Pridružen: 26.02.2009 21:26:50
Kraj: zagorje ob savi

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a tilitili »

BuDi napisal/-a:Tale spaka je že izšla mimo radarjev...

neke vrste fotostrip... z dorisanimi stripovskimi elementi

BOBRI VOZ
Kako so barjanski koliščarji iznašli kolo. Interaktivni strip


Avtorji: Miha Čelar (avtor zgodbe in besedila), Iztok H. Šuc in Gašper Vovk (avtorja likovnih predlog), Rožle Bregar (fotograf)

Slika
Kako je pa tole negledljivo!?!?!?!?! Total crap. Chuck Norris level crap. Mešanica slik iz animacije, fotografij in obrisanih digitalnih slik. Brat sploh nisem mogel. Kar se animacije tiče ne vem, ker nimam Androida, da bi si potegnu dol aplikacijo in preko nje gledal animacije. Kobajagi stripovska obdelava je popolnoma zgrešena, likovno, scenaristično, oblikovno...jzsmarija. Upam, da so frajerji vsaj potegnli dober gnar od M založbe, da se je vsaj nekomu splačalo delat tole. Bemomater še Stripburger je boljši. Ma, fanzin dveh otrok iz Pirana (prijateljica naše tavelke punce) je Diamant napram telem kakecu. Čista desetka so teli Bobri: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no:
WHOOOOA BIG FELLA; WHOOOA.
valiant
Prispevkov: 698
Pridružen: 22.08.2010 10:24:27
Kraj: Bela krajna

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a valiant »

TEZUKA: BUDDHA 7, 8 (FIBRA) Moja ocena: 10/10

Odličen strip. Skozi vse dele spremljamo ogromno zgodb. Na koncu se Buddha spoade z lastnimi dvomi vase.
valiant
Prispevkov: 698
Pridružen: 22.08.2010 10:24:27
Kraj: Bela krajna

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a valiant »

NURY: TYLER CROSS (Fibra)

Strip zajema tri zgodbe. Prva mi je najboljša. Dogaja se v malem mestecu ob meji z Mehiko, ki je v lasti premožne družine. Vse pripada njim. Ko stopijo na žulj Tylorju jih v slogu Tex Willerja vse razfuka. To zgodbo bi ocenil z 9/10.

V drugi zgodbi spremljamo Tylorja v zaporu. Seveda bo pobegnil. Tudi odličn azgodba. Mogoče za nianso slabša od prve. Moja ocena 8,5/10.

Tretja zgodba se dogaja v Miamiju. Tyler ugotavlja kdo ga hoče eliminirati, pa zaplete se v mafijske posle s kupovanjme nepremečnin. Ta zgodba mi je najslabša od treh. Moja ocena: 7/10.

Rekel bi, da mi je Tyler Cross na drugem mestu, kar se tiče Nuryjevig stripov. Na prvem seveda brez konkurence Bilo jednom u Francuskoj.
Moram jih pa še nekaj prebrati, od Atar Gula, do Zlato i krv...
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8097
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

Se strinjam, da je Tyler Cross pri vrhu Nuryjevih stripov, Zlato i krv je pa tudi en tak "hit maker". Pri Fibri je prav lepo zabeležil jubilejno št. 100 v ediciji Kolorka.


Posvojenje - Kolorka 113 (Fibra)
https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/ko ... jenje/508/

Še en Zidroujev strip (markos jih je izdal že res precej), z odlično risbo, ki vsaj mene spominja na Petrušo. Heh, deloma tudi sama zgodba, ko smo že pri tem. Naslov sicer pove vse, a ... morda ne vsega. :wink:
Lep strip, zgodba je zanimiva, narejena kot se šika, čeprav imam občutek, da nekaj manjka za tisti "odlično" ali celo "neprekosljivo", skratka must have ni ravno, je pa povsem berljiv.
Anything is possible
Be the Change You Want to See
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11089
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a jang »

valiant napisal/-a:NURY: TYLER CROSS (Fibra)

Strip zajema tri zgodbe. Prva mi je najboljša. Dogaja se v malem mestecu ob meji z Mehiko, ki je v lasti premožne družine. Vse pripada njim. Ko stopijo na žulj Tylorju jih v slogu Tex Willerja vse razfuka. To zgodbo bi ocenil z 9/10.

V drugi zgodbi spremljamo Tylorja v zaporu. Seveda bo pobegnil. Tudi odličn azgodba. Mogoče za nianso slabša od prve. Moja ocena 8,5/10.

Tretja zgodba se dogaja v Miamiju. Tyler ugotavlja kdo ga hoče eliminirati, pa zaplete se v mafijske posle s kupovanjme nepremečnin. Ta zgodba mi je najslabša od treh. Moja ocena: 7/10.

Rekel bi, da mi je Tyler Cross na drugem mestu, kar se tiče Nuryjevig stripov. Na prvem seveda brez konkurence Bilo jednom u Francuskoj.
Moram jih pa še nekaj prebrati, od Atar Gula, do Zlato i krv...
Nury me še ni razočaral...Tyler Cross me čaka v Zagrebu in komaj čakam da ga dobim v branje, trenutno pa berem Stalinovo smrt
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8097
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

Staljinova smrt je res huda "smejurija", črna seveda, a res prava šarada. Kot pa tudi avtor sam pravi v uvodnem komentarju, verjetno se te spremembe niti ne bi toliko razlikovale od dejanskega stanja, saj si je težko zamisliti karkoli bolj bizarnega in čudnega od tega, kar se je takrat res dogajalo okrog Stalina.
V redu za prebrat, ni pa tako dober kot Smrt caru!, kjer je vseeno še malo zgodbe in trilerja.

Sicer bi oba stripa ocenil kot malo slabša Nuryjeva stripa, a še vedno zabavna in zanimiva. Nista pa nek presežek ali na nivoju omenjenih Bilo jednom u Francuskoj in Tyler Cross, pa tudi Zlato in krv seka oba. Silasa Coreyja še nisem bral, zato pa toliko bolj z nestrpnostjo čakam Atar Gulla. Zgleda, da šele po CRŠ-u, če je verjeti najavi. :(
Anything is possible
Be the Change You Want to See
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11089
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a jang »

Poli 78 napisal/-a:Staljinova smrt je res huda "smejurija", črna seveda, a res prava šarada. Kot pa tudi avtor sam pravi v uvodnem komentarju, verjetno se te spremembe niti ne bi toliko razlikovale od dejanskega stanja, saj si je težko zamisliti karkoli bolj bizarnega in čudnega od tega, kar se je takrat res dogajalo okrog Stalina.
V redu za prebrat, ni pa tako dober kot Smrt caru!, kjer je vseeno še malo zgodbe in trilerja.

Sicer bi oba stripa ocenil kot malo slabša Nuryjeva stripa, a še vedno zabavna in zanimiva. Nista pa nek presežek ali na nivoju omenjenih Bilo jednom u Francuskoj in Tyler Cross, pa tudi Zlato in krv seka oba. Silasa Coreyja še nisem bral, zato pa toliko bolj z nestrpnostjo čakam Atar Gulla. Zgleda, da šele po CRŠ-u, če je verjeti najavi. :(
zanimivo, meni osebno je Stalinova smrt boljša od Smrt caru.
Bilo jednom u Francuskoj imam pa doma v omari a se je še nisem lotil. Vaši hvalospevi so me spomnili nanjo in naslednjič jo vzamem :yes:
Silas Corey je tako relaksirajoče branje z možgani na off
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11089
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a jang »

tilitili napisal/-a:Mignola: Hellboy - Integral 1: 1. Sjeme propasti + 2. Buđenje đavla

Mignola je car na kvadrat. Risarsko čudovito. Scenarij nenadfukljiv. Kaj se tipu po glavi rola je nemogoče doumet. Od vseh herojštin, stripov s tematiko obračunavanja s Hitlerjem in naci zalego, mi je Hellboy kilometre pred vsemi drugimi.
Sjeme propasti je perfekten uvod v mitologijo Pekla.
Buđenje đavola pa mi je nekoliko manj všeč. Mogoče mi bo kasneje bolj všeč, ko spoznam Hellboyev univerzum malo bolje, vendar dvomim, ker definitivno nisem frik, ki bi se ornk navezal nanj. Je pa izjemno zanimiv dodatek, kjer nam Mignola v prvi osebi razlaga, kako so se razvijali liki, od kje začetne ideje, koliko sprememb so doživljali liki, tako risarsko kot vsebinsko......

Markos je s to fantastično izdajo (velik format, preko 320 strani, všečen prevod) postavil spomenik Mignoli in Hellboyu. Bravo.
na samo izdajo nimam pripomb :mrgreen:
z branjem sem se pa prebijal skoznjo kar nekaj mesecev...začel, pa pustil na miru, pa spet malo branja in spet kak mesece na off… danes mi je zagona dal dolgčas na šihtu in je padla več kot polovica knjige... Mignole sem se moral, oziroma se ga bom še moral navadit. .
Končna ocena je solidna, dilema ali kupovat naslednje knjige pa ostaja. Ni poceni tole
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11089
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a jang »

valiant napisal/-a:DAREDEVIL 2: ELEKTRA (FIBRA) Moja ocena: 8/10

Daredeil mi je eden ljubših ameriških junakov. Zgodbe so ok. Moti me, da je odnos z Elektro že obdelan v prvi knjigi. Torej nič novega.

GRENDEL: PONOS VRAGOVA (FIBRA) Moja ocena: 5/10

Ni mi bilo všeč. Sem bolj prelistal kot prebral.
tudi meni ni jasno zakaj takšen kultni status tega stripa GRENDEL: PONOS VRAGOVA...ok, razumem hrvate ker sta njihova avtorja.
meni je tole zmedeno vse skupaj, berem izdajo iz leta 2003 (TV Extra). notri so takšni preskoki med zgodbami da mi nič ni jasno :duno:
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11089
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a jang »

Oko sokolovo (Fibra)
Prebral prvih 130 strani in očitno sem proč vrgel denar za tole...prvi zvezek je še narisan kulturno, ostalo je pa kr nekej. Zgodbe pa bl ena zajebancija
:no:
Odgovori