Fibra - novosti

Vse v zvezi s stripi.

Moderators: TomDar, jang, Corto, Tornado, Mioke

Nobody
STRIPOHOLIK

Postby Nobody » 07.04.2010 17:20:33

FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka 9 - Aldebaran

Originally posted by Markos
Image

Na gostoljubivoj planeti Aldebaran smjestila se prva ljudska kolonija izvan sunčevog sistema. Odmah po dolasku kolonizatora, neshvatljivi tehnički problemi su prouzročili prekid veze sa Zemljom … Ti su pioniri više od stoljeća bili u potpunosti izolirani, prepušteni sami sebi i nepoznatoj planeti. Borba za preživljavanje je postala opsesija koja je proizvela totalitarnu vladu sklonu religioznom ekstremizmu. U ogromnom oceanu koji pokriva skoro cijelu površinu planete, alarmantni fenomeni navještaju prisutnost nekog stvorenja. Stvorenja s više oblika, promjenjivog, koje se ponekad ponaša kao inteligentno biće, ali koje može postati vrlo opasno … Marc i Kim, dvoje adolescenata koji žive u malom ribarskom selu će biti zahvaćeni ovim paklenim vrtlogom!

Pročitajte besplatno prvih 62 stranice...
www.fibra.hr/download.asp?ID=44

Image

FIBRA PREDSTAVLJA: Pet bagdadskih pripovjedača

Image

"... priđite samo! Znam da ste došli kako biste čuli priču. Priču za koju su vam neki rekli da je zabavna, dirljiva, puna strasti i čudesne pirotehnike dok su vas drugi uvjeravali kako i nije baš nešto. Kome povjerovati? ... Odlučili ste sami procijeniti. Dobro ste učinili što se došli k meni. Ja bolje od ikoga znam strašnu i poučnu priču o pet bagdadskih pripovjedača. Jer sam i sâm bio jedan od njih. I sve što ću vam sad ispričati je čista istina. Kunem se životom! Jeste li spremni čuti moji priču? ... Pustite, onda, neka vas moje riječi vode."

Pročitajte besplatno prvih 22 stranice...
www.fibra.hr/download.asp?ID=45

Image

Nobody
STRIPOHOLIK

Postby Nobody » 07.04.2010 17:21:36

FIBRA PREDSTAVLJA: Ljubav i Rakete 3 & 4

Lubav i rakete 3: Potres u duši

U epskoj priči "Potres u duši", dosad jedinom stripu o "Palomaru" romaneskne dužine, serijski ubojica vreba dotad miran zaselak Srednje Amerike. No, ubojičino haranje, ma koliko jezivo, gotovo je zanemarivo usporedi li se s postupnim nadiranjem modernog života u palomarsko blaženstvo - i cijela je priča nezaboravna, suptilna, sve do svog potresnog vrhunca.

Ova knjiga donosi sve priče Gilberta Hernandeza o Palomaru, nastale nakon "Potresa", u kojima se selo nosi s posljedicama tih jezivih događaja, kao i zbivanja iz Lubine divlje i teške prošlosti, koja se vraćaju da bi je progonila. A sve se to lomi na djeci ...

Image

Ljubav i Rakete 4: Maggie i Hopey

Druga knjiga dugo čekanog kronološkog izdanja "Locasica", Jaimeove polovice "Ljubavi i raketa". "Maggie i Hopey" počinje eksplozivno: kvartetom akcijskih priča o Maggienoj prijateljici i idolu, ostarjeloj, no još uvijek glamuroznoj kraljici hrvanja, Re#241;i Titanon.

A onda se vraćamo Maggie i njezinim mukama - uključujući i napetu "Smrt Speedyja Ortiza". Ova knjiga uvodi i patnika Raya D.-a, Hopeyinog povremenog rivala za Maggienu naklonost - i završava s jednom od najslavnijih priča u povijesti Ljubavi i raketa, "Muhama na stropu", u kojoj Izzy odlazi u Meksiko i sreće vraga.

Image

Nobody
STRIPOHOLIK

Postby Nobody » 07.04.2010 17:22:30

FIBRA PREDSTAVLJA: Zekan 3 & 4

Zekanove hvalevrijedne pustolovine 3: Walter

Ovaj treći svezak Zekanovih hvalevrijednih pustolovina razveselit će ljubitelje složenih zapleta, uzbuđenja na svakoj stranici, duhovnih promišljanja i velikih čudovišta.

Image

Zekanove hvalevrijedne pustolovine 4: Ljubav i zamjena

Ovaj četvrti svezak Zekanovih hvalevrijednih pustolovina razgalit će ljubitelje bazena, čipsa, snažnih motora i statističke teologije.

Image

jang
Moderator STRIPOHOLIK

Postby jang » 07.04.2010 20:37:22

a to pomeni da so že zunaj?

BuDi
STRIPOHOLIK

Postby BuDi » 07.04.2010 20:39:54

aha
Sve što znam o životu…odabrao je Đelo Hadžiselimović.
Registriraj.si domeno.

jang
Moderator STRIPOHOLIK

Postby jang » 07.04.2010 20:42:16

no lepo

Nobody
STRIPOHOLIK

Postby Nobody » 07.04.2010 20:42:31

jang wrote:a to pomeni da so že zunaj?

Markos je danes objavil na Stripovi.com

markolar
STRIPOHOLIK

Postby markolar » 04.05.2010 20:53:34

[br]Image

Tehnoočevi 1 • 220 stranica • Kolor • 240 x 320 mm • tvrdi uvez • Scenarij Alexandro Jodorowsky • Crtež Zoran Janjetov • Fred Beltran • Prijevod Goran Marinić • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 19.5.2010 • Cijena 250 Kn

Prokleta galaktika... kroz čija neizmjerna prostranstva putuje ogroman svemirski brod...

A neizmjerne su i opasnosti, kako po broju, tako po vrsti, koje vrebaju njegovu posadu, Albina i njegovih 500 000 sljedbenika, ali je zato i njihov cilj više nego vrijedan izlaganja rizicima: posadu tvori cvijet čovječanstva koji želi stvoriti novo društvo u novom svijetu, izbjegavajući sve zamke u koje je rodna galaktika upala.

A u rijetkim trenucima odmora od piratskih napada, nepojmljivih oblika života pa i unutrašnjih neprijatelja, Albino pripovijeda svoj život koji započinje strašnim silovanjem i nastavlja se nizom nedaća i patnji i strašnim spoznajama o prirodi zla, no ništa od toga ne uspijeva njegovu dobrotu i altruizam pretvoriti u gorčinu i beznađe.

Image

Tehnoočevi 2 • 204 stranica • Kolor • 240 x 320 mm • tvrdi uvez • Scenarij Alexandro Jodorowsky • Crtež Zoran Janjetov • Fred Beltran • Prijevod Goran Marinić • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 19.5.2010 • Cijena 250 Kn

Albinova tri putovanja - ono sadašnje u kojem predvodi 500 000 pantehnovaca kako bi utemeljili novo društvo u kojem će sretni ljudski odnosi biti važniji od tehnološkog razvoja, ono osobno u prošlosti u kojem opisuje sve patnje koje je morao proći kako bi dobio priliku za najuzvišeniju misiju na kojoj se u sadašnjosti nalazi i ono drugo u prošlosti koje opisuje majčine i sestrine patnje - polako dolaze do kulminacija i točke u kojoj će se prošlost stopiti sa sadašnjošću i odakle će se nazrijeti ostvarenje utopijskog sna. No ako su nas dosadašnja iskustva ičemu naučila, to je da je svakim novim korakom ulog sve veći i da najveće kušnje i najteže žrtve tek predstoje.

Iako ovo svemirsko lutanje neprestano priziva Mojsija, mistična mitologija Jodorowskog na neki se način puno više inspirira drugim biblijskim likom, Noom i njegovom arkom. Jer, Albinova potraga za obećanom zemljom putovanje je koje stvarno i virtualno ispire trulež prošlosti i zauvijek za sobom ostavlja stari svijet. A taj stari svijet i njegova trulež su, pak, ružni dio naše sadašnjosti: nasilje, destruktivna utrka za profitom, zagađenje, netolerancija, smisleno ili bezumno slavljenje zla, sve oblici autodestruktivnosti kojoj se prečesto prepuštamo.

Preview, cijeli prvi album: http://www.fibra.hr/Download.asp?ID=49

Ukoliko sve bude kako treba, albumi bi trebali izaći za Mafest, gdje će se moći kupiti po prigodnom popustu od 10% i dobiti potpis i crtež od autora.
Image

Nobody
STRIPOHOLIK

Postby Nobody » 04.05.2010 21:09:06

ImageImage
ImageImage
ImageImage
Image

Teško mi je biti objektivan i suvisao kad je rastanak od Kena u pitanju, pa ću pustiti drugima da prosuđuju značaj i važnost Ken Parker biblioteke i koliko smo je Darko, Melina, Dado, Josip i ja dobro (ili loše) napravili. Meni osobno je to nešto što mi je promijenilo život, ispunjenje sna i stoga bih se samo kratko htio zahvaliti svima koji su mi pomogli da ga ispunim, a pogotovo svima vama na podršci koju ste pružali cijelo ovo vrijeme. Da ta zahvala ne bi ostala samo na riječima, odlučio sam organizirati akciju (u suradnji sa svim domaćim striparnicama) u kojoj će svi koji kupe zadnjih 7 Kenova do 31.7. dobiti na poklon Milazzov strip "Crveni gospodar". A svi posjetitlji ovogodišnjeg Mafesta će osim "Crvenog gospodara" na poklon dobiti i 10% popusta, kao i priliku da dobiju potpis i crtež Ive Milazza, što je prilika koju, vjerujem, pravi Kenofili neće propustiti.

Hvala vam od srca, u nadi da ćemo jednom ipak dočekati pravi kraj Kenovih pustolovina.

Corto
Moderator STRIPOHOLIK

Postby Corto » 05.05.2010 11:10:20

Image

Neznanac 1 • Nekoliko sati do zore - Pet draguljara • 132 stranica • C/B + Kolor • 240 x 320 mm • tvrdi uvez • Scenarij Magnus • Crtež Magnus • Prijevod Mihaela-Marija Perković • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 20.5.2010 • Cijena 110 Kn

Iako putuje s američkom putovnicom, pedesetogodišnjak sijede kose koji traži da ga se zove Unknow (upravo tako, bez zadnjeg „n”) čovjek je bez države, pojedinac pun sjećanja, razočaranja, nepriznatih osjećaja krivnje, ispunjen prošlošću, te zbog toga istinski i neizbježno obilježen: „Jednom davno gledao sam kako muče i mučio sam mnoge ljude...”, prisjeća se. Sve o Unknowu evocira nimalo lak život koji je proživio, i koji će biti prisiljen živjeti tko zna koliko još dugo, želi li nastaviti živjeti, ili preživljavati, usred kaosa koji ga ugrožava.

U školi gospodina Gautiera, kad se borio u Legiji stranaca, naučili su ga da ne popušta, da se ne zaustavlja, u ime starog mota „Marširaj ili umri“. I dakle, vrijedi marširati, ići naprijed, iako je prošlost življa i prisutnija od budućnosti, koja se pokazuje, od albuma do albuma, sve više prijetećom i nesigurnom. Crna je, jako crna, izvan svake sumnje. Tko je rekao da je „crnilo potpuna suprotnost Raju“, posve je prikazao svijet u koji je Magnus uronio svog antijunaka, propalog, boležljivog, ali još uvijek dovoljno jakoga da ne pogne glavu pred okolnom amoralnošću.

Ako ste fascinirani najcrnjim dijelom ljudskog uma, ako mislite da smo, barem u apstraktnom smislu, svi ubojice, ako vas zanimaju najtajanstveniji porivi koje stoje iza krvavog čina, onda je Neznanac strip koji vam pristaje, a provesti barem jednu noć u sablasnom hotelu na Mount St. Michel može se pokazati vrlo poučnim iskustvom.

Image

Neznanac 2 • Trg Triju pčela - Smrt u Rimu • 116 stranica • C/B + Kolor • 240 x 320 mm • tvrdi uvez • Scenarij Magnus • Crtež Magnus • Prijevod Mihaela-Marija Perković • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 20.5.2010 • Cijena 110 Kn

„Trg Triju pčela” predstavljaju prilagodbu koktela jakih okusa na kojima je Raviola sastavljao sagu o Unknowu. S bolnom ranom u ramenu koju je zadobio u Marakešu, na kraju epizode „Nekoliko sati do zore”, opsjednut noćnim morama, razočaran sam u sebe, umoran od svega, Neznanac stiže u Rim, i pronalazi smještaj u jednom pansiončiću, a da ne zna kamo poći, što učiniti, kako ubiti vrijeme (prije nego što vrijeme ubije njega). Ali tada mu sudba dade da susretne Schwarza, „kolegu” s tisuću prošlih zadataka, bivšeg legionara sa samo jednim okom, koji plaću prima od jedne neofašističke organizacije. Schwarz osjeća nježnost, gotovo privrženost za svog druga u lošoj situaciji: on je „vrlo vješt tip ”, „opak i žestok tip”, „momak zlata vrijedan”, kaže o Unknowu, i pronalazi mu posao vozača jednog naprednjačkog biskupa, čiji su minute odbrojene …

Sad, kad se trudi ne upasti u nevolje (ali mu se sjećanja na prošle nevolje motaju po glavi, ne dopuštajući mu da zaspi), sad kad mu je stari prijatelj iz pustolovina pronašao (prividno) miran posao, čovjek bez imena, kojega je Magnus nazvao Neznanac (nepoznat svima, ali nažalost ne i sebi samomu), proglašava se hladnim, hini spokojnu, kontroliranu ravnodušnost. „Ja vozim auto... i dosta!“, kaže dobrome biskupu koji, naprotiv, ne namjerava pognuti glavu pred nepravdama koje trpe Proklete duše na Zemlji. Unknow blefira, jasno, zna da mu je sudbina određena: bio je svjedok previše intriga, napravio je previše sudbonosnih koraka. Tko poznaje rat, može zamijetiti njegovo prisustvo svugdje, u bilo kojem trenutku, čak i među baršunastim divanima patricijskih kuća, čak i među predivnim ruševinama Vječnoga Grada, a ne samo u Vijetnamu i Alžiru. Mirisu krvi, mirisu smrti, ne trebaju razbijene glave, otrgnuti udovi i utrobe razderane sačmom da bi ih se osjetilo.

Preview, prvih 40 stranica: http://www.fibra.hr/Download.asp?ID=48

Ukoliko sve bude kako treba, albumi bi trebali izaći za Mafest, gdje će se moći kupiti po prigodnom popustu od 10%.

Nobody
STRIPOHOLIK

Postby Nobody » 21.08.2010 13:27:09

Fibra novosti, 20.08.2010

več na http://www.fibra.hr/ ali http://www.stripovi.com/

Image Image Image Image

Nobody
STRIPOHOLIK

Postby Nobody » 21.08.2010 13:27:25

Image Image Image Image

jang
Moderator STRIPOHOLIK

Postby jang » 22.08.2010 11:49:31

tale serijal Tvrđa.... s katerim albumom začet? 1 ali 101?

Nobody
STRIPOHOLIK

Postby Nobody » 22.08.2010 12:17:01

jang wrote:tale serijal Tvrđa.... s katerim albumom začet? 1 ali 101?

izšle so 4 številke: 1, 2, 101, 102

jang
Moderator STRIPOHOLIK

Postby jang » 22.08.2010 12:24:21

ravno tale 101 me bega