Fibra - novosti

Vse v zvezi s stripi.

Moderatorji: TomDarjangCortoTornadoMioke

Odgovori
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8105
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Re: Fibra - novosti

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

Jang, preden tole izide imaš še čas prebrati oba Neznanca.

Meni sta prav lepo sedla. Itak že dolgo več ne berem Alan Fordov tako, da ne povežem Magnusa takoj samo z AF in me tudi v Neznancu prav nič ne moti. Nasprotno, prav paše mu (risba Neznancu). Ma, dober strip. Par scen je res svetskih. Komaj že čakam še na te 3 knjige, itak se že vleče.
Anything is possible
Be the Change You Want to See
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11090
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Re: Fibra - novosti

Odgovor Napisal/-a jang »

evo glede na to da sem na bolniški sem se lotil in prebral Neznanac 1..... več kot solidno. mogoče bi raje videl da bi blo več stripa in manj skic v izdaji ampak OK. Drugega mi pa Poli prinese verjetno na bazar :king:
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8105
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Re: Fibra - novosti

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

Ah, točno. :angel:

Edit: Ups! Ta dan, ko bo bazar imam ravno neke obveznosti. Šment! :evil: Po moje vsaj do 13h ali čez in bi se lahko oglasil šele kasneje ali pa, če se potem dobimo kje na mojem koncu za prevzem? V kolikor se morda prej ne zmeniva z Daretom.
Anything is possible
Be the Change You Want to See
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11090
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Re: Fibra - novosti

Odgovor Napisal/-a jang »

če ti je lažje poslat po pošti ( dobro zapakirano ) mi ni problem plačati poštnino. Mi lahko še enkrat napišeš kaj imam pri tebi? Delam en nov seznam pa da ne bom podvajal. Hvala
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8105
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Re: Fibra - novosti

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

Ti sporočim, ko bom doma.

Za Vojno se lahko morda zmenimo takrat na bazarju, oz. knjigarna Azil (kjer je 20% ceneje, torej 12 evrov) je odprta ob sobotah do 14h, med tednom pa do 20h.
http://zalozba.zrc-sazu.si/sl/strani/knjigarna-azil#v
Anything is possible
Be the Change You Want to See
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11090
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Re: Fibra - novosti

Odgovor Napisal/-a jang »

prebral sken prve epizode Čudovište iz močvare.... nije loše, nije loše
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8105
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Re: Fibra - novosti

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

Originally posted by Markos

U međuvremenu...
Slika Slika
Anything is possible
Be the Change You Want to See
Uporabniški avatar
markolar
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 2402
Pridružen: 21.01.2005 19:49:47
Kraj: Beltinci

Re: Fibra - novosti

Odgovor Napisal/-a markolar »

Uh - fajn!
Slika
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11090
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Re: Fibra - novosti

Odgovor Napisal/-a jang »

Originally posted by Markos
[br]Slika

Čovjek koji je ubio Ernesta “Chea” Guevaru najmračnije je i najmučnije Magnusovo djelo, priča u kojoj je sve turobno i tmurno, gdje se prošlost miješa sa sadašnjošću, a sadašnjost je dio prošlosti. Priča je to u kojoj onaj koji bi trebao biti glavni lik ima sporednu ulogu, a sporedni likovi pak postaju protagonisti. Tko je istinski protagonist ovog romana?

Neumjereni, razuzdani skladištar zvan “El Lugubre”. Bivši medicinski poručnik, nekoć mladić iz dobre obitelji u kojeg su polagane velike nade, kod kojeg je velik kompleks krivnje stvorio disocijativno stanje uma što ga dovodi do toga da povjeruje da je reinkarnacija Ernesta “Chea” Guevare. Ovo udvostručavanje osobnosti prouzročeno je kajanjem jer je upravo on bio taj koji je zadao smrtni udarac ranjenom i već umirućem gerilskom zapovjedniku. Ovaj teški kokainoman za vrijeme halucinacija koje mu pobuđuje uživanje droge ponovo proživljava povijest koja nije njegova, ali koja se s njegovom stapa na dramatičan način. On odlučuje hodati u cipelama svoje žrtve. Uzima ono što nije njegovo, ponaša se na način na koji se nikada nije ponašao, s odlučnošću i odvažnošću za koje ga nitko nije smatrao sposobnim baca se u borbu i iskupljuje, žrtvujući se u eksplozivnom finalu.

“Čovjek koji je ubio Ernesta “Chea” Guevaru” prekrasan je roman u kojem se isprepliću kronika i mašta, strip i literatura. Bujna priča, ispunjena značenjima, složena i privlačna. Posvetite joj se, molim vas, s punom pažnjom.

MAURO MARCHESELLI

Neznanac 5 • Čovjek koji je ubio Ernesta • 128 stranica • C/B + Kolor • 240 x 320 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Magnus • Crtež Magnus • Prijevod Mihaela Perković • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 15.4.2013. • Cijena 120 Kn

Slika

“Magnusa sam upoznao 1981. dok sam radio na pokretanju časopisa za koji sam jedino znao da će se zvati “Orient Express”. Nisam imao jasne ideje o sadržaju časopisa, ali u jedno sam bio siguran: časopis ću izdati samo ako on pristane na suradnju. Žudno sam priželjkivao nove epizode s likom Neznanca koji se dotada pojavio tek u šest pustolovina koje su mogle razbuktati maštu svakog čitatelja.

Moglo bi se činiti neobičnim da je pokretanje časopisa ovisilo o pristanku jednog autora, no manje je neobično ako se zna da je taj autor Magnus, crtač koji nikad nije iznevjerio moja očekivanja i s kojim sam se i sam razvijao kao čitatelj. Za mene i za toliko drugih, Magnus nije bio samo crtač stripova, nego utjelovljenje stripa. Nazvao sam Magnusa da mu predložim suradnju. Bio je ljubazan, rekao je da će razmisliti. Nekoliko dana kasnije opet smo se čuli i shvatio sam da ga je moj prijedlog zaintrigirao. Ali mučio ga je deontološki problem, kako oživjeti lika koji je na kraju posljednje objavljene epizode bio u toliko lošem stanju, da ne kažem na umoru. Magnus nije ništa radio slučajno, poštovao je svoje likove i poštovao je čitatelje: lik je trebao oživjeti, a čitatelji znati kako je u tome uspio. Detaljno je proučio kirurški zahvat kojemu je Neznanca trebalo podvrgnuti i pitao mišljenje medicinskih stručnjaka. Kada sam se pojavio kod njega, bio je spreman započeti. «Odmah ćeš mi platiti epizodu o kirurškom zahvatu, ali prvo ću nacrtati jednu drugu koju sam već zamislio.» I to je bio povratak Neznanca, prvo u epizodama “Full Moon u Denderi” i “Vili iznenadnog buđenja” nakon kojih je uslijedilo remek djelo “Čovjek koji je ubio Ernesta “Chea” Guevaru”.

Ova samo naizgled beznačajna anegdota u stvarnosti pokazuje veličinu jednog neponovljivog autora koji služi vlastitoj umjetnosti, uistinu ponosnog na to da jest umjetnik.”

LUIGI BERNARDI

Neznanac 4 • Full moon in Dendera • 140 stranica • C/B + Kolor • 240 x 320 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Magnus • Crtež Magnus • Prijevod Mihaela Perković • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 15.4.2013. • Cijena 120 Kn

Slika

Nakon prekida partnerstva s Bunkerom ‘74., Magnus je neko vrijeme radio na džepnim erotskim izdanjima za tvrtku Edifumetto. Ovdje Magnus nastavlja s istraživanjem erotskih tema koje ga eksplicitno privlače. Avanturistička su to vremena, kada urednici džepnih izdanja „za vojnike“ čekaju kako će cenzura, tada još prilično jaka, tretirati te nove ekscese konkurencije. U toj situaciji Magnus vrši funkciju onoga koji raščišćava put, ne toliko radi svojih crteža, koliko radi sadržaja koji ih prate.

U srpnju 1975. iznenada izlazi Neznanac i odmah se vidi da je riječ o neuobičajenom serijalu: izlazi u formatu džepnog erotskog stripa, u izdanju nakladnika specijaliziranog za taj sektor, ali erotika nije razlog njegovog postojanja, naprotiv. Magnus ondje prebacuje svoju viziju avanture i ondje se osjeti, i to snažno, povjetarac aktualnosti, kako se možda nikad nije osjetio u povijesti talijanskog stripa. Tu su, dakle, surove borbe u arapskim zemljama, teroristi, turbulentni Karibi, vječno pred revolucijom. Sve teme drage autoru koji slijedi svoj vlastiti pripovjedački put, odlučno neuobičajen. U tih šest priča Magnus svoju poetiku dovodi do najviših vrhova: nema ni jedne suvišne vinjete, ni jedne suvišne šale. Sve je funkcionalno, u službi brze i nevjerojatno učinkovite naracije. Fuzija između teksta i slike je potpuna.

Onima koji će mu prigovoriti da se još nije oslobodio karikaturistike Alana Forda zbog pokojeg grotesknog elementa koji je još uvijek prisutan, Magnus uzvraća besprijekornom stilističkom strogoćom. To je trebao biti mjesečnik, ali on, koji je mogao napraviti i do 500 tabli mjesečno, sada nije uspijevao za manje od dva mjeseca nacrtati stotinjak tabli svake epizode. Za „Trg Triju pčela“ i njegov nastavak konstruirao je niz crteža za scenografiju eksplozije, koje je potom montirao tako da oblikuju kulisu na kojoj su bile postavljenje figure, kao za animirane filmove. Te modificirane kulise stajale su ga dosta vremena zbog pažnje kojom su napravljene. Cijena je, nažalost, bila previsoka i Neznanac je, izgleda, stigao do kraja svoga puta...

Neznanac 3 • Otmica u Sierri - Odmor u Zahleu • 112 stranica • C/B + Kolor • 240 x 320 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Magnus • Crtež Magnus • Prijevod Mihaela Perković • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 15.4.2013. • Cijena 120 Kn
Uporabniški avatar
mister-no
Prispevkov: 1350
Pridružen: 10.02.2005 11:25:46
Kraj: ...
Kontakt:

Re: Fibra - novosti

Odgovor Napisal/-a mister-no »

Nevem kako se vam zdi tale strip Neznanec, ampak meni je totalno brezveze, pa čeprav sem bral samo enko.
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11090
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Re: Fibra - novosti

Odgovor Napisal/-a jang »

jaz tudi samo enko, pa mi je super!
:duno:
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8105
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Re: Fibra - novosti

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

Meni sta bila oba super. 8)
Anything is possible
Be the Change You Want to See
Uporabniški avatar
gombi
Prispevkov: 1182
Pridružen: 30.05.2010 11:22:53
Kraj: Trbovlje - LJ

Re: Fibra - novosti

Odgovor Napisal/-a gombi »

Poli 78 napisal/-a:Meni sta bila oba super. 8)
:yes:

tudi meni sta bila oba zelo dobra...komaj čakam da dobim v roke še tele tri preostale :baw:
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8105
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Re: Fibra - novosti

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

Slika

Kolorka 22 • Rebetiko (loša trava) • 108 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij David Prudhomme • Crtež David Prudhomme • Prijevod Ema Pongrašić • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 22.5.2013. • Cijena 120 Kn

General Metaxas 1936. u Grčkoj raspušta parlament i uspostavlja vojnu diktaturu, a građanske se slobode tope poput snijega na suncu. Pobunjenički duh Stavrosa, ljubitelja lijepih djevojaka, obožavatelja (a i povremenog prodavača) hašiša, teško se prilagođava novim zakonima koji su na snazi, pogotovo onim o zabrani sviranja rebetika, “grčkog bluesa”. Nakon što njegov prijatelj Markos izađe iz zatvora, njih dvojica okupljeni oko nargile, odlučuju cijelu noć svirati i plesati rebetiko uz zvuke buzukija, usprkos zabrani. Ambijent atenskih krčmi tridesetih godina i naelektriziranu atmosferu koja je njima vladala, uspješno je mogla prikazati samo inovativnost i prirodna elegancija Davida Prudhommea koji inspiraciju za svoj crni i garavi grafizam crpi iz neorealističnog talijanskog filma. Uz pomoć grčkih glazbenika koji su, prije rata, pjevali noću ono što su živjeli danju, Prudhomme potpisuje jedan od najvećih crtanih romana posljednjih godina!





Slika

Kolorka 23 • O, cure • 144 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Emmanuel Lepage • Crtež Emmanuel Lepage • Prijevod Petra Hrebac • Lektura i redaktura Marko Šunjić • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 22.5.2013. • Cijena 150 Kn

Zovu se Chloé, Leila i Agnès. Rođene su iste godine, možda čak i istoga dana. Jedna se upalila poput krijesnice, druga pristala uz obalu egzotičnoga mora, a treća se pojavila u vrisku, osjećajući se napušteno već od prvog dana… Jedna je kći majke koja je i sama još uvijek dijete, druga mlade Magrebljanke, a treća užurbane buržujke. A očevi? Propustili su, neki jer su tako htjeli, a drugi jer su morali, prve poglede svojih kćeri koje su željele uputiti upravo njima. Slučajnosti kao i potreba za smiješkom, grimasom, pogledom ili tišinom doveli su do poznanstva triju četverogodišnjih djevojčica iz četvrti jedne metropole. Nema sumnje, radi se o Parizu. Proživljavaju svoje djetinjstvo očiju podignutih uvis u potrazi za majčinim osmijehom, spuštenih zbog nerazumijevanja na koje nailaze u tom tako čudnom svijetu odraslih, vlažnih od sreće kao nagrade za uspjeh, suhih od buktajuće ljutnje, natopljenih tugom neshvatljive tragedije. Ali uvijek, baš uvijek, očiju uprtih jedne u druge, prihvaćajući jedino sestrinstvo koje si priželjkuju: sestrinstvo uzvraćene ljubavi. I više se neće razići.





Slika

Kolorka 24 • Legionar • 56 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Dino Battaglia • Crtež Dino Battaglia • Prijevod Jelena Prtorić • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 22.5.2013. • Cijena 80 Kn

Alžirska Sahara, 1921. Usamljena patrola Legije stranaca napadnuta je na putu sa Sidi-Bel-Abbes, ali legionar Moreau je uspio spasiti svoje drugove. Kapetan Desay pokušava iskoristiti priliku da se pomiri s hrabrim legionarom, ali Moreau još nije zaboravio što mu je kapetan uradio na Verdunu. Alžirski će pobunjenici u furioznom napadu na opkoljenu legionarsku utvrdu pružiti priliku dvojici vojnika da konačno raščiste stare račune...





Slika

Kolorka 25 • Orao bez kandži • 80 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Lax • Crtež Lax • Prijevod Jelena Prtorić • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 22.5.2013. • Cijena 100 Kn

Srpanj 1907., Amédée je jedan od vojnika koji na svojim leđima prenose materijal potreban za izgradnju zvjezdarnice na vrhu Pic du Midi. Tamo upoznaje Camillea, jednog od gospode iz zvjezdarnice zaluđenog Tour de Franceom, utrkom koju su, otkako je 1903. pokrenuta, nazivali najvećom biciklističkom utrkom na svijetu. I Amédée će se uskoro zaraziti tom zaluđenošću. Po povratku u svoje selo u podnožju Pica, Amédée će zaredati s usponima kako bi uštedio novac koji mu je potreban za kupnju prvog Alcyona. Puno se izlagao riziku, sve do dana kad se planina pokazala snažnijom od njega. Cijelu je noć Amédée proveo u zaleđenim brdima. Iako je preživio, izgubio je sve nožne prste. No to je tek početak nevjerojatnog putovanja: jedan će hendikepirani, nepoznati biciklist napredovati iz utrke u utrku i naći se rame uz rame uz one najveće: Georgeta, Malog Bretonca i Garrigoua. Onog dana kad stekne nadimak „Orao bez kandži“, Amédée će ući među aristokraciju Tour de Francea...
Anything is possible
Be the Change You Want to See
barba73
Stripoholik FAN CLUB
Prispevkov: 890
Pridružen: 06.02.2008 14:03:54
Kraj: KOČEVJE TEXAS

Re: Fibra - novosti

Odgovor Napisal/-a barba73 »

Neznanc mi ni všeč, vsaj tisto kar sem videl...iz te ture Legionar, pa še to ne takoj.
---jeb..eš život bez Bonellija i Olimpije u Ligi Prvaka---
Odgovori