Danes nabavil!

Vse v zvezi s stripi.

Moderatorji: TomDarjangCortoTornadoMioke

Odgovori
Uporabniški avatar
tilitili
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6357
Pridružen: 26.02.2009 21:26:50
Kraj: zagorje ob savi

Re: Danes nabavil!

Odgovor Napisal/-a tilitili »

Libellus turca - NN SP 17 + 3 x Ridjobradi.
WHOOOOA BIG FELLA; WHOOOA.
Uporabniški avatar
horex2
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 2347
Pridružen: 28.02.2006 15:23:46
Kraj: trbovlje

Re: Danes nabavil!

Odgovor Napisal/-a horex2 »

PSDZ #37- Zapaljeni križ ....
zagor color #5- Drevno prokletstvo
zagor specijal #37- Brod tajni
horex je zakon, pa reno tud...
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8106
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Re: Danes nabavil!

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

Danes prevzel:
Riđobradi 30 Rat pirata (Libellus)
Riđobradi 31 Demonova sjena (Libellus)
Riđobradi 32 Put Inka (Libellus)
Anything is possible
Be the Change You Want to See
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11090
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Re: Danes nabavil!

Odgovor Napisal/-a jang »

Dampyr Specijal #1- Dracula park
Dampyr Maxi #1- Gospodar osa - Tajna čarobne šume - Sjene u Džungli
Zagor # 276- Hellgate u plamenu
DD 166
DD extra 121
Tex Classic 1...iz firbca

drago je ratalo tole
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8106
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Re: Danes nabavil!

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

Drago, če se kupuje po rednih cenah. :angel:
Anything is possible
Be the Change You Want to See
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11090
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Re: Danes nabavil!

Odgovor Napisal/-a jang »

če hočemo da strip ostane na kioskih potem je treba tudi kaj kupit v kiosku :roll:
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8106
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Re: Danes nabavil!

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

Aha. Tako kot sta MN in MM ostala na kiosku (Ludens). Ali pa Dampyr, Napoleon (Veseli četvrtak - ok, njihovi stripi so bili konkretno na naših kioskih res kratkega daha).

Pač, enkrat se odločiš, da ne boš več lovil stvari po kioskih, saj se potem še vedno prodajajo, samo da le za četrt cene. Še posebej to velja za stripe, ki niso "masthevuše". Kiosk robo pa res težko fizična oseba gor drži, kupim ali ne kupim, ni od mene odvisna prodaja stripa v nekaj tisoč nakladi (prej bi to rekel za albume, integrale). Precej je tu ljudi, ki niti niso na forumih in kupujejo oz. prenehajo kupovati in ti so prej ta jeziček na tehtnici.

P.S. Mislim, da Ludens res ne bo propadel zaradi enega ali dveh manj kupcev v prvi rundi. Z manjšimi založniki pa je drugače. Priznam, da sem rahlo smotan in se sicer grem altruizem, a bolj za manjše založnike ali entuziaste, kot je bil npr. Milan iz Padore.
Anything is possible
Be the Change You Want to See
Uporabniški avatar
horex2
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 2347
Pridružen: 28.02.2006 15:23:46
Kraj: trbovlje

Re: Danes nabavil!

Odgovor Napisal/-a horex2 »

BLEK #79- Blek protiv Bleka :no: :wallbash: :wallbash: jojojojojojojojjjjjjjjjjjjjjjj....katastrofa ut stripa...ku da bi risal 3 letni otrok :censored_red: :censored_red: ,še macon bi lepše spravil skup :yes: :yes:
horex je zakon, pa reno tud...
wer
Prispevkov: 1796
Pridružen: 21.08.2008 9:56:12

Re: Danes nabavil!

Odgovor Napisal/-a wer »

Zagor extra 290 - Tonkino prokletstvo
Zagor 277 - Očajnička trka
Zagor klasik 51 - Narod noći
komaj čakam tudi na Texa - Razbojnici iz magle

se pa strinjam z jangom, da moramo kupovat na kioskih, če želimo, da bo strip še naprej (lahko oz. enostavno) dostopen na kioskih širom Slovenije...si zdajle ne predstavljam, da bi moral po vsak strip, ki ga sedaj kupim v kiosku v striparnico v prestolnico? Ali pa naročanje po mailu pa pošiljanje po pošti in zraven še poštnina...
Sicer nisem zagovornik, da se kupuje vsepovprek ampak za svoje junake, ki ne samo, da jih prebiramo, jih tudi zbiramo pa menda ja bomo kupili sproti in karseda nepoškodovani obliki.
play it again
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8106
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Re: Danes nabavil!

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

Nisem mislil na striparnice ali online naročila, ampak na "stare" stripe (remitenda), ki so "u pola cijene", npr. Interliber, CRŠ ipd.
Konkretno sem MN kupoval po kioskih prav zaradi "podpore", saj se je že takrat govorilo, da diha na škrge, nato sta pa oba MN in MM (Strip-agent) mrknila. Nisem pa nor, da bi kupoval po 3 primerke in podobno kot nekateri. Itak so večje cifre v igri, kar se naklade tiče in ne gre primerjati kiosk robe z nakladami 150, 300, 500 primerkov. Osebno mi je čisto vseeno za Zagorje, Alan Forde in podobne stripe. Super, da obstajajo ljudje, ki kupijo isto zgodbo tudi po 13x, in če to pomaga ostalim junakom, da "dihajo na škrge" tudi prav. Nisem pa nor, da bi kupoval stripe, ki me ne zanimajo, pa še tiste, ki jih pogojno preberem s kioskov (Hrvaška roba), jih raje kupim ceneje (recimo DD je tak junak, ki mi je samo za prebrati, za "presekat" med dvema stripova ali "kako ubiti pol ure" :mrgreen: ). Ludens/Strip-agent sigurno ne bo propadel zaradi mene, sem pa že preveč denarja zmetal na njihove stripe s slabimi prevodi in umetniško svobodo pri (ne)izbiri barv za barvne strpe ipd. Plus je tu gora drugih stripov drugih založnikov, katere kupujem.
Tudi slovenska cene Stripoteke se mi zdi pretirana in če že kupim kakšno številko (recimo XIII Mystery) jo raje vzamem na avkcijah ali v Srbiji.

Bi pa kupoval stripe, ki jih izdaja Libellus, če bi le-ti izhajali na kioskih. No, Color Tex je sedaj prišel (Ludens) in se priključim s 3. številko (prvi dve imam pri LL).
Anything is possible
Be the Change You Want to See
wer
Prispevkov: 1796
Pridružen: 21.08.2008 9:56:12

Re: Danes nabavil!

Odgovor Napisal/-a wer »

ja, te čisto razumem. Moraš pa tudi ti razumeti, da je vsaj meni iz manjšega kraja privilegij kupovati sproti na kiosku.
In naprimer ko kupiš Mister Noa od št.1 do 59 potem se ugasne. In spet kupuješ Marka od 1 do 57 in se prekine (dobro, tu so kot vem vprašanje dovoljenj ali nekaj takega), pa Diabolik strip agent prvič pa Diabolik extra strip agent drugič in sedaj v tretje Diabolik Ludens (ok, ta je sedaj na št.8, če se ne motim)...pišuka, kaj naj rečem...jaz bi še rade volje kupoval in pilota in Marka, vsaj ta dva.
play it again
izzy
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 1292
Pridružen: 29.09.2006 9:25:53
Kraj: Slovenski Javornik

Re: Danes nabavil!

Odgovor Napisal/-a izzy »

Res je, več bi morali kupovati po kioskih. Če že zaradi drugega ne, da se vidi, da se nekaj prodaja in je interes - tako bodo tudi novosti prišle v vsako slovensko vas. Pač izbereš si en kiosk in hodiš tja po stripe. Jaz sem si na Jesenicah izbral Trafiko na železniški postaji, kjer redno kupujem Texa (trenutno imajo samo redno serijo), Bleka in Malega rendžerja. Prejšnji teden sem kupil še oba Dampyrja in upam, da bodo tudi vse ostale številke še prišle.
Moram pa dobiti enkrat šefa, da ga vprašam ali lahko dobavi še Texa klasik in kolor ter maxije (teh nima nikoli - dvomim pa da jih ljudje razgrabijo).
Zagor maxi in klasik kupujem v Mercatorju ker sem pač Gorenjc in unovčim kuponček za 25% popusta.

Remitenda je OK, ampak zaradi tega ne bom ravno hodil na Interliber ali CRŠ, ker ponavadi kupim sproti kar me zanima. Tistih 20 - 30 EUR mesečno, ki jih dam za kiosk robo tako ali tako ne bi dal na stran za en večji letni nakup ... pa še paše, če lahko strip prebereš sproti, na pa da imaš novembra 50 stripov na kupu in potem nikoli ne prideš na čisto :D

Bedno bi bilo, da bi na koncu imeli stripe samo še v največjih trgovskih centrih in striparnicah (obeh :D) in bi se moral ne vem kam daleč voziti po stripe... ampak tendenca gre kot kaže v to smer...

Zato pa fantje i punce... kupujte stripe sproti na kioskih v domačih krajih :)
From Far Beyond The Valkyries Chant My Name
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8106
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Re: Danes nabavil!

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

Dvomim, da je prodaja Ludensa in Strip-agenta kaj dosti odvisna od slovenskega trga. :wink:

Seveda je laže in udobneje kupiti v lokalnem kiosku, jaz sem govoril bolj o robi, ki mi ni "primary target" in glede na to, da na primer na IL naberem malo tono albumov in integralov, mi ni problem vzeti še nekaj "odvečne" kiosk robe, ki je tam res poceni. Itak zame ni ostalo več kaj dosti junakov, kar se tiče LU/SA (prednost dajem VČ, ker sem jih kupoval že prej in to, da je LU s Texom in DD prišel do teh VČ številk ne pomeni, da bom sedaj menjal). Ajde, sedaj bo malo več, ko so začeli s Dampyrjem, pa morda Color Tex občasno.
Anything is possible
Be the Change You Want to See
Uporabniški avatar
horex2
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 2347
Pridružen: 28.02.2006 15:23:46
Kraj: trbovlje

Re: Danes nabavil!

Odgovor Napisal/-a horex2 »

ja, se močno strinjam z werom in izzijem...
je treba kupovat na kioskih, že zaradi ponudbe, da ne ugasne.
za tistih par €, ki jih poli pršpara, pa da bereš stare stripe za nazaj :wallbash: :wallbash:
da bi celo leto čakal kiosk robo na interlibru--JEBEŠ STRIP :wallbash: :wallbash:
seveda, vsak se pa sam odloča kako in kaj :baw:
horex je zakon, pa reno tud...
Uporabniški avatar
tilitili
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6357
Pridružen: 26.02.2009 21:26:50
Kraj: zagorje ob savi

Re: Danes nabavil!

Odgovor Napisal/-a tilitili »

horex2 napisal/-a:BLEK #79- Blek protiv Bleka :no: :wallbash: :wallbash: jojojojojojojojjjjjjjjjjjjjjjj....katastrofa ut stripa...ku da bi risal 3 letni otrok :censored_red: :censored_red: ,še macon bi lepše spravil skup :yes: :yes:
:cry_lol: :cry_lol: :cry_lol: :cry_lol:
WHOOOOA BIG FELLA; WHOOOA.
Odgovori