Zagor

Vse v zvezi s stripi.

Moderatorji: TomDarjangCortoTornadoMioke

BuDi
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 7044
Pridružen: 21.01.2005 19:19:44
Kraj: 1000 Ljubljana

Re: Zagor

Odgovor Napisal/-a BuDi »

Slika
Sve što znam o životu…odabrao je Đelo Hadžiselimović.
Registriraj.si domeno.
BuDi
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 7044
Pridružen: 21.01.2005 19:19:44
Kraj: 1000 Ljubljana

Re: Zagor

Odgovor Napisal/-a BuDi »

Slika
Sve što znam o životu…odabrao je Đelo Hadžiselimović.
Registriraj.si domeno.
Uporabniški avatar
Ruki
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 2022
Pridružen: 16.06.2007 16:45:01
Kraj: Oblazinjena sobica na zaprtem oddelku

Re: Zagor

Odgovor Napisal/-a Ruki »

Uporabniški avatar
Gusar
Prispevkov: 2298
Pridružen: 19.10.2006 0:07:01
Kraj: Ptuj

Re: Zagor

Odgovor Napisal/-a Gusar »

Jap, Zagor je prišel domov v USA :)
GOTOF JE!
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11094
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Re: Zagor

Odgovor Napisal/-a jang »

Kjer pa bo ugotovil, da bi bilo boljše če bi bil kralj Šumadije. Božji status ima le na teh področjih :king:
Uporabniški avatar
ninel
Prispevkov: 6346
Pridružen: 19.04.2006 19:14:19
Kraj: Beograd

Re: Zagor

Odgovor Napisal/-a ninel »

Kakšna Šumadija, cela Jugoslavija. Saj se celo Zagorje ob Savi imenuje po njemu...
Uporabniški avatar
tilitili
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6357
Pridružen: 26.02.2009 21:26:50
Kraj: zagorje ob savi

Re: Zagor

Odgovor Napisal/-a tilitili »

jaz se bom kar v Trbovlje preselil. :censored_red:
WHOOOOA BIG FELLA; WHOOOA.
Uporabniški avatar
horex2
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 2347
Pridružen: 28.02.2006 15:23:46
Kraj: trbovlje

Re: Zagor

Odgovor Napisal/-a horex2 »

:censored_red: :censored_red:
sam ne vem zakuva zagurjani čez zjelenotravo mječete kamnu k nam? :shock: :shock:
horex je zakon, pa reno tud...
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11094
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Re: Zagor

Odgovor Napisal/-a jang »

ninel napisal/-a:Kakšna Šumadija, cela Jugoslavija. Saj se celo Zagorje ob Savi imenuje po njemu...
to že, Šumadija recimo da je nek Darkwood v Zda :king:
verjetno ima Zagor še najmanj božanski status prav v Sloveniji. a je kdo od stripoholikov ki mu je on na prvem mestu po priljubljenosti (Vid je izvzet seveda :twisted: )?
ga pa precej kupuje in bere, vsaj kar imam izkušenj s prodajo starih stripov in stare kiosk robe
izzy
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 1292
Pridružen: 29.09.2006 9:25:53
Kraj: Slovenski Javornik

Re: Zagor

Odgovor Napisal/-a izzy »

Jest ga berem kr dost. Kupujem tud :) Sicer samo maxi, klasik, special in almanah... ampak se nabere. Za redno serijo računam, da bojo Hrvatje dal neki tacga vn kt je klasik :)
Mi je pri Bonelliju nekje na 4. mestu. Takoj za Texom, Nick Raiderjem in Demianom :) ampak pol berem samo še Bleka... tko, da ni lih neka referenca :king:
Ok pa Dampyrja, Brad Barrona, Priče sa divljeg zapada... pa najbrž se še kej najde :D
From Far Beyond The Valkyries Chant My Name
Uporabniški avatar
horex2
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 2347
Pridružen: 28.02.2006 15:23:46
Kraj: trbovlje

Re: Zagor

Odgovor Napisal/-a horex2 »

men NI na prvem mestu..... :king:
marti misterija in natan newer sta ta nartabulš pol je pa dolg tema, pa en kup gnoja, pa spet tema, pol pa ostali :cry_lol: :cry_lol:
horex je zakon, pa reno tud...
wer
Prispevkov: 1796
Pridružen: 21.08.2008 9:56:12

Re: Zagor

Odgovor Napisal/-a wer »

jst od Zagorja kupujem vse kar se da dobiti na kioskih pri nas (se pravi Ludens in prej SD):
ZAGOR REDOVNI
ZAGOR EXTRA
ZAGOR KLASIK
ZAGOR GIGANT
ZAGOR SPECIJAL
ZAGOR BIBLIOTEKA KNJIGA (tole pa ni kiosk roba) :wink:
ZAGOR MAXI
ZAGOR KOLOR
CHICO KOLOR
CHICO
ZAGOR ALMANAH
potem pa se v zbirki najde še kakšen star Zagor LMS npr.št.93, pa ene par od Veselog četvrtka, pa od Horusa, pa še kak italijanski se najde...pa vsi vanredni brojevi, ki so izšli v ex-YU.
Zagorja rad preberem, še rajši pa Texa. Tu pa je tudi Julia...pa prej še Ken, pa priče s divljeg zapada...
play it again
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11094
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Re: Zagor

Odgovor Napisal/-a jang »

kar se jaz spomnim je daleč največji fan bil Sanda.
Uporabniški avatar
Gusar
Prispevkov: 2298
Pridružen: 19.10.2006 0:07:01
Kraj: Ptuj

Re: Zagor

Odgovor Napisal/-a Gusar »

Duh sa sjekirom, legenda Juge :D
Ko sem bil še mulc, tam nekje, konec 80-let, mi je bil Zagi daleč najljubši heroj v okviru ZS/LMS.
Spomnim se, da je v blagovni menjavi stripov nas mulcev recimo en Zagor bil vreden 3-4 druge heroje.
No, in ko sem se pred leti po enih 10 letih odsotnosti spet vrnil nazaj med stripovske junake, mi je bil Zagor prvi heroj, ki sem ga začel spet prebirat in kupovat.
Ampak sčasoma sem spoznal še ostale bonellije junake, ki jih kot mulc nisem cenil oz niti ne poznal(Ken Parker, Magico Vento, Martin Mistere...), dodal še malo frankofanske šole in nekaj Fibre, tako da mi Zagor že dolgo ni več number 1, a kljub vsemu mi je ta Duh sa sjekirom, ta mix vsega, še vedno pri srcu 8)
Kupujem tudi večino njegovih izdaj, ki jih izdaja Ludens(extra, redni, maxi, special, kolor, klasik, gigant), kupoval pa sem tudi libellusove knjige, ampak sem prenehal, predvsem zaradi barve, ki mi nikakor ne paše v ta strip.
Ponavadi enkrat na leto preberem nekaj zagijevih epizod, in moram reči, da so mi nekatere stare epizode kot so recimo Demoni ludila, Akronijani, Zimska Zmija, Vampir, Velika zavjera, Hiljadu lica straha, Zagorova odiseja...še vedno kar dobre, čeprav je razlika če te epizode bere 10-letni otrok ali pa 35-letni bik :mrgreen:
Tudi določene novejše epizode(recimo ta južnoameriška saga) so kar solidne, čeprav so seveda daleč od tistih najboljših zagijevih epizod iz 70 in 80 let.
Skratka Zagor mi je še vedno simpatičen junak, ki ga še vedno rad preberem, pa čeprav bi ga lahko že pred leti ukinili, če smo čisto realni :o
Se pa strinjam z Jangom, da je Simon Sanda-Simao verjetno res največji zagorovec na Striparni, navsezadnje se še vsi spomnimo "njegovega" simpatičnega stripa o Zagoru izpred nekaj let 8)
GOTOF JE!
Uporabniški avatar
Nobody
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 5982
Pridružen: 02.05.2005 13:03:56
Kraj: Gornji Slaveči 2

Re: Zagor

Odgovor Napisal/-a Nobody »

Moram te spomniti, da scenarij za ta strip ni izpod njegovih peres.
Za to je zaslužen Xabaras.
Odgovori