O stripih v naših medijih....

Vse v zvezi s stripi.

Moderatorji: TomDarjangCortoTornadoMioke

Odgovori
wer
Prispevkov: 1796
Pridružen: 21.08.2008 9:56:12

Re: O stripih v naših medijih....

Odgovor Napisal/-a wer »

včeraj zvečer in danes popoldne ob 17.45 na POP Kino film Zeleni sršen, film narejen po stripovskem junaku Green Hornet.
http://www.tvsporedi.si/spored.php?urr=114551&id=Kino
http://tv-spored.siol.net/kanal/popkino ... m/20161004
http://www.imdb.com/title/tt0990407/
play it again
BuDi
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 7044
Pridružen: 21.01.2005 19:19:44
Kraj: 1000 Ljubljana

Re: O stripih v naših medijih....

Odgovor Napisal/-a BuDi »

Ni strip, je pa Goscinny...
Neprimerno berilo za osnovnošolce

»Sem mama osnovnošolke in pogosto prelistam njene učbenike in berila ter se z njo o vsebinah, ki se jih učijo, pogovarjam. Tako se je zgodilo tudi tokrat, ko mi je pokazala, kaj so brali v berilu za 4. razred. Vsebina me je dobesedno pretresla,« nam je zaupala mama osnovnošolke.

Zmotila jo je zgodba Mali veliki Nikec francoskega pisca Renéja Goscinnyja objavljena v berilu Radovednih 5 (Založba Rokus Klett).

V zgodbi je uporabljena besedna zveza »pravi moški«, kar je za čase, ko naj bi bili razgledani ljudje obveščeni o problematiki vsiljevanja družbenih vlog, precej nazadnjaško, če ne celo škodljivo. »Najprej sem se vprašala, kaj za hudiča sploh pomeni, da je nekdo ’pravi’ moški. Kdo odloča o tem in s kakšno pravico? Moje naslednje vprašanje pa je bilo, koliko učencev se sedaj sprašuje, ali morajo poskrbeti za mamico, ko očka ni. Kaj pa, če ga sploh ni? Grozno se mi zdi, da osebe, ki so odgovorne za vsebine, ne premorejo dovolj refleksije, da bi prepoznale, kaj je dobra vsebina za otroke in kaj ne,« je kritična mama osnovnošolke, ki je hotela ostati anonimna. ... Pika na i pa je seveda konec, ki normalizira vzgojno po riti. Trenutno še ne vem, kako ukrepati. ... Če je zgolj en otrok, ki verjame prebranemu, je en otrok preveč.«
Po tem ko je Herge že leta na črni listi levičarjev gre tja tudi drugi največji avtor francosko-belgijske šole. Čestitke.
Sve što znam o životu…odabrao je Đelo Hadžiselimović.
Registriraj.si domeno.
Uporabniški avatar
tilitili
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6359
Pridružen: 26.02.2009 21:26:50
Kraj: zagorje ob savi

Re: O stripih v naših medijih....

Odgovor Napisal/-a tilitili »

danes zjutraj ob 06.50 na POP Kino dokumentarec Zgodba o DC comics. Vse je not (Gaiman, Moore, Lee, Miller, Morrison, Shuster, Wein, Salkind, Schwartz.....).

Močno priporočam. Vsi prelomni dogodki v 75 letni zgodovini. Definitivno material, ki lahko spremeni razumevanje stripa.
WHOOOOA BIG FELLA; WHOOOA.
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8116
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Re: O stripih v naših medijih....

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

tilitili napisal/-a:Definitivno material, ki lahko spremeni razumevanje stripa.
Huh, še dobro, da piše "ki lahko" ... sem se že ustrašil, da kaj zamujam ... :angel: :P :P :P
Anything is possible
Be the Change You Want to See
Uporabniški avatar
tilitili
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6359
Pridružen: 26.02.2009 21:26:50
Kraj: zagorje ob savi

Re: O stripih v naših medijih....

Odgovor Napisal/-a tilitili »

Ja res. Saj ne da bi me to prepričalo (še) v nakup Watchmenov, Batmana (Fibra round), Sandmana in ostale plejade (totalno nezanimivih) ameriških herojev, ampak malo bolj pa razumem, zakaj ves ta hajp in navdušenje posameznih striparjev. Res pa je, da si kar nekaj umetnikov, ki so bili omenjeni v dokumentarcu zasluži ves rešpekt. In mi je všeč njihovo delo (Morrison, Gaiman, Moore, Miller, Ross....). Le za enega ne vem kdo je. Riše pa tako Supermana kot Justice Legue, umetnije pa zgledajo kot pre-osvetljeni akvareli. Pa ni Alex Ross.
WHOOOOA BIG FELLA; WHOOOA.
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8116
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Re: O stripih v naših medijih....

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

Ferri?
Anything is possible
Be the Change You Want to See
Uporabniški avatar
risar_69
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 9847
Pridružen: 14.04.2007 16:39:52
Kraj: Ljubljana

Re: O stripih v naših medijih....

Odgovor Napisal/-a risar_69 »

Nedeljske novice. Zadnja stran. Konec meksikajnarske sage.
Preden začneš slikati, moraš imeti v konici čopiča srce, roko in misli!
Uporabniški avatar
tilitili
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6359
Pridružen: 26.02.2009 21:26:50
Kraj: zagorje ob savi

Re: O stripih v naših medijih....

Odgovor Napisal/-a tilitili »

Thorgal is being made into a TV series!!
The project is headed by Florian Henckel von Donnersmarck, the German director behind 'The Tourist' and 'The Lives of Others' (Best Foreign Film award in France, the UK and the US!). AND he's a long time fan of Thorgal!
Colour me excited. 2017 could finally be the year that Franco-Belgian comics take off on the screens!
WHOOOOA BIG FELLA; WHOOOA.
wer
Prispevkov: 1796
Pridružen: 21.08.2008 9:56:12

Re: O stripih v naših medijih....

Odgovor Napisal/-a wer »

Svetovljanka sreča Meksikajnarja: slovenski strip na Dunaju

http://www.rtvslo.si/kultura/razstave/s ... aju/406268

in

Mea culpa ali stripovska kritika kapitalizma v dantejevski maniri

http://www.rtvslo.si/kultura/knjige/mea ... iri/406073
play it again
Uporabniški avatar
tilitili
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6359
Pridružen: 26.02.2009 21:26:50
Kraj: zagorje ob savi

Re: O stripih v naših medijih....

Odgovor Napisal/-a tilitili »

wer napisal/-a:Mea culpa ali stripovska kritika kapitalizma v dantejevski maniri

http://www.rtvslo.si/kultura/knjige/mea ... iri/406073
gledam tole, pa si mislim, da zadeva sploh ni strip, ampak bolj zbirka risb ali pa ilustracij ....
WHOOOOA BIG FELLA; WHOOOA.
Uporabniški avatar
gombi
Prispevkov: 1182
Pridružen: 30.05.2010 11:22:53
Kraj: Trbovlje - LJ

Re: O stripih v naših medijih....

Odgovor Napisal/-a gombi »

Slika

Novi National Geographic....novi stripovski junaki
wer
Prispevkov: 1796
Pridružen: 21.08.2008 9:56:12

Re: O stripih v naših medijih....

Odgovor Napisal/-a wer »

V Nedeljcu prebral, da se pripravlja strip na temo 500.obletnice reformacije, torej drugo leto. Strip bo v slovenščini.
V prilogi Nedeljca Pilot pa piše, da nastaja nov strip o Johnu Lennonu. Naslov bo Lennon, najprej bo v francoščini, kasneje predvidoma maja 2017 pa še v angleščini.
play it again
BuDi
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 7044
Pridružen: 21.01.2005 19:19:44
Kraj: 1000 Ljubljana

Re: O stripih v naših medijih....

Odgovor Napisal/-a BuDi »

V soboto 5.11.2016 bo na TVSLO 1 ob 11:05 animirana komična pustolovščina Zvitorepec:Gusarji.

Kratki animirani film Zvitorepec- Gusarji je nastal v produkciji VPK in ko-produkciji z RTV Slovenija. Animirana risanka, v ritmu in v kadrih, sledi stripu Mikija Mustra Gusarji. Tudi glavno vodilo ustvarjalcev, je bilo, da enako emocijo, kot nam jo da strip, prenesejo v gibljive slike. Režijsko taktirko je prevzel izkušeni Matjaž Žbontar, glavni animator je Matic Perčič, sodelovali pa so še Miha Šubic, Igor Petan, Csik Zsolt, idr., glasbeno pa opremil Jože Potrebuješ.
tole je že bilo... ampak se dobi na spletu... ali pa če imate časovni zamik.

Slika

(osebno že leta nisem videl česa tako zelo slabega)
Sve što znam o životu…odabrao je Đelo Hadžiselimović.
Registriraj.si domeno.
BuDi
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 7044
Pridružen: 21.01.2005 19:19:44
Kraj: 1000 Ljubljana

Re: O stripih v naših medijih....

Odgovor Napisal/-a BuDi »

Originalno risbo iz stripa Tintin prodali za kar 1,55 milijona evrov

STA 20. nov. 2016

Originalno risbo iz stripa Tintin in njegove dogodivščine z naslovom Pristanek na Luni so v soboto na dražbi v Parizu prodali za 1,55 milijona evrov.

Iztržena vsota je doslej najvišja za posamezno risbo, so sporočili iz dražbene hiše Artcurial.

"To je preprosto fantastično. Izjemna cena za izjemno delo," je ob tem dejal strokovnjak za stripe v tej dražbeni hiši Eric Leroy. Po njegovih besedah Pristanek na Luni predstavlja ključen trenutek v zgodovini stripovske umetnosti. "Za številne ljubitelje in zbiralce stripov je postal legendaren," je poudaril.

Vrednost risbe, ki nosi enak naslov kot knjiga iz leta 1954, je bila sicer ocenjena na od 700.000 do 900.000 evrov.

Risba belgijskega striparja, znanega pod imenom Herge, prikazuje dečka Tintina, njegovega psa Švrka in kapitana Haddocka v astronavtskih opravah, ko se sprehajajo po površju Lune.

V dražbeni hiši Christie's pa so v soboto za 602.500 evrov prodali neko drugo originalno risbo iz stripa Pristanek na Luni, ki prikazuje zgolj reševalna vozila na Zemlji.

Hergejeve risbe so sicer rekorde dosegale že v preteklosti. Tako so notranjo naslovnico, ki je med letoma 1937 in 1958 krasila stripe o Tintinovih dogodivščinah, leta 2014 na dražbi v Parizu prodali za 2,65 milijona evrov.

Slika
http://reporter.si/clanek/magazin/origi ... rov-483817
Sve što znam o životu…odabrao je Đelo Hadžiselimović.
Registriraj.si domeno.
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8116
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Re: O stripih v naših medijih....

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

V današnjem Delu v članku s povsem drugačno vsebino tudi slika kioska s stripi ... najbolje se vidi Dampyr, za njim je še Tex ...
Članek: http://i68.tinypic.com/2i71z55.jpg

Slika
Anything is possible
Be the Change You Want to See
Odgovori