ALAN FORD

Vse v zvezi s stripi.

Moderatorji: TomDarjangCortoTornadoMioke

Uporabniški avatar
suhi c
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 224
Pridružen: 23.11.2006 21:33:50
Kraj: Ljubljana

ALAN FORD

Odgovor Napisal/-a suhi c »

Evo tuki tema Alan Ford, ker sem videl da je se v zvezi z AF nekje razmetano po forumu. Tko da bi bilo fajn če bi se od zdej naprej psal pod eno temo. :wink:

No bom kar takoj prašal. A mogoče kdo ve kako se imenuje št. ena AF superstrip?
Uporabniški avatar
Bob Rock
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 1837
Pridružen: 21.01.2005 19:46:00
Kraj: New York (no saj v bistvu je Ljubljana)

Odgovor Napisal/-a Bob Rock »

Grupa TNT.
Uporabniški avatar
suhi c
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 224
Pridružen: 23.11.2006 21:33:50
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a suhi c »

OK tnx.
Mam jaz enga "broj 1" z naslovom VELIKI GAZDA, a je to iz kasnejših "sezon" al kaj?
Uporabniški avatar
Corto
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6192
Pridružen: 25.01.2005 20:30:25
Kraj: Škofja Loka
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Corto »

Ravno je bil odprt topik o Alanu Fordu, tako da tvoje vprašanje prestavljam sem...
DAVC napisal/-a:iZPOSODIL SEM SI ENGA FUL STARGA ALAN FORDA, KI GOVORI O SMRTI BROJA JEDAN IN RAZPADU GRUPE TNT. ALI MI KDO LAHKO POVE VEČ O TEM? (ALAN FORD 192 "BOBE, SLUČAJ SLANINA JE TVOJ")
Uporabniški avatar
Bob Rock
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 1837
Pridružen: 21.01.2005 19:46:00
Kraj: New York (no saj v bistvu je Ljubljana)

Odgovor Napisal/-a Bob Rock »

suhi c napisal/-a:OK tnx.
Mam jaz enga "broj 1" z naslovom VELIKI GAZDA, a je to iz kasnejših "sezon" al kaj?
To je novejša srbska izdaja ispred parih let. Gre pa za epizodo Kum iz Alan Forda Superstrip 420.
Uporabniški avatar
DAVC
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 337
Pridružen: 30.04.2007 13:39:25
Kraj: Idrija

Odgovor Napisal/-a DAVC »

Superstrip je številka 322.
Uporabniški avatar
Alek
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 466
Pridružen: 01.10.2006 19:08:29
Kraj: Škofja Loka

Odgovor Napisal/-a Alek »

corto napisal/-a:Ravno je bil odprt topik o Alanu Fordu, tako da tvoje vprašanje prestavljam sem...
DAVC napisal/-a:iZPOSODIL SEM SI ENGA FUL STARGA ALAN FORDA, KI GOVORI O SMRTI BROJA JEDAN IN RAZPADU GRUPE TNT. ALI MI KDO LAHKO POVE VEČ O TEM? (ALAN FORD 192 "BOBE, SLUČAJ SLANINA JE TVOJ")
Jebenti zajebu sm :D Ker mam ene kasnejse stevilke, kjer se isto se govori o razpadu pa kao de je Broj 1 mrtu...
Zadnjič spremenil Alek, dne 04.05.2007 10:20:03, skupaj popravljeno 1 krat.
Skupnost, istost, stalnost.
BuDi
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 7039
Pridružen: 21.01.2005 19:19:44
Kraj: 1000 Ljubljana

Odgovor Napisal/-a BuDi »

Zdaj si pa odkril poanto zgodbe... jaoo...
Sve što znam o životu…odabrao je Đelo Hadžiselimović.
Registriraj.si domeno.
Uporabniški avatar
Mioke
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 744
Pridružen: 07.03.2005 21:38:47
Kraj: Fara
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Mioke »

:D Je pa ena od boljših!
Uporabniški avatar
Alek
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 466
Pridružen: 01.10.2006 19:08:29
Kraj: Škofja Loka

Odgovor Napisal/-a Alek »

BuDi napisal/-a:Zdaj si pa odkril poanto zgodbe... jaoo...
Se res opravicujem, tole mi je cist uslo :) :oops: :oops: Sej vec od tega da je blo to, kar sm napisu (mogoce kdo se ni prebrou, fingers crossed) mi ni jasno, ker nimam vseh delov.
Skupnost, istost, stalnost.
Uporabniški avatar
Corto
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6192
Pridružen: 25.01.2005 20:30:25
Kraj: Škofja Loka
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Corto »

Tule je že odprta ena 'uradna' tema o Alanu Fordu in lahko debatirate tukaj naprej...
Uporabniški avatar
Gusar
Prispevkov: 2298
Pridružen: 19.10.2006 0:07:01
Kraj: Ptuj

Odgovor Napisal/-a Gusar »

Kaj reči o tem AF,ki zdaj prihaja na naše trafike?
Samo ena beseda obstaja za to: s*****
Žal sem kritičen do tega(meni nekoč odličnega stripa) kar se sedaj izdaja pod imenom Alan Ford :o
Z veliko muko sem prebral 3-4 novejše številke ampak moram rečt,da so to zmazki oz niti g od nekoč slavne grupe TNT.
So stripofili,ki prisegajo le na prvih 75 številk AF(sloviti Magnus).
V teh prvih številkah še res občutimo tisti pristni črni humor,ironijo ter značilni duh grupe TNT :)
Kasneje kvaliteta pada ampak je še znosno.
Pojavi se Klodovik(#100-Crne planine južne Dakote),kar je pozitivna sprememba,a nažalost je to skoraj edino pozitivno.
Za mene je bil prvi večji kiks že tista ustanovitev podružnice v LA,ki jo vodi Veliki Cezar.
Grupa TNT je samo ena in ta podružnica(Cezar,Lamb in 3 bratje Rock) mi je bla čisto mimo :o
Drugi kiks je bil to,da se je grupa TNT vse bolj spreminjala v zverinjak
(Xeres,Pellicus,Prudy...) :roll:
Nato sledi v 184 številki šok,ko stari stiskaški dikatoror Broj Jedan končno odide na drugi svet.
Sledilo je 16 dokaj zanimivih številk,ko se je odkrivala zarota okoli smrti Broja Jedan,ki so epilog doživele v #200,ko je starec "vstal od mrtvih" in obračunal z Velikim Cezarjem :o
In osebno bi lahko pri tej #200 mirno zaključili serial,kajti vse kar se je kasneje dogajalo je milo rečeno žalostno.
Po tej številki navzgor me je motilo najbolj prav to,da se je grupa TNT po mojem razdelila na dva klana.
Prvi klan je bil "direktorski"(Broje Jedan-Klodovik-Sir Oliver)
Drugi klan je bil pa "radnička klasa"(Alan,Bob,Grunf,Šef,Jeremija,Nosonja)
In potem imamo "direktorski" klan,ki lepo uživa,igra karte z generalom Warom(osebno zraven Broja Jedan najbolj antipatični lik v serialu) in si izplačuje mastne honorarje v vrednosti 500.000-1.000.000 dolarjev.
Radnička klasa pa rešuje probleme ter se mora zadovoljiti z drobtinicami(1 dolar po glavi).
Saj je že od samega začetka Broj Jedan bil diktatorski,pokvarjen ter stiskaški Metuzalem ampak po mojem občutku pa je ta lik prav po tej #200 številki postal praktično neznosen.
Prav tako me je najbolj irititala pojava generala Wara :x
Pa tega lahko praktično že štejemo za člana grupe TNT,saj je dejansko že nekje od 100 epizode dalje praktično nonstop zraven :roll:
Tudi sovražniki kot je denimo najbolj znan Superhik so se izpeli do konca.
Lik Superhika je bil na začetku res nekaj posebnega in novega a sčasoma pa so Superhik in tudi ostali klasični sovražniki dobili pridih 876 dela tretjerazredne venuzuelske nadaljevanke.
Torej,da zaključim:
Alan Ford je serial,ki je uradno še živ a je že 20 let priklopljen na aparate in samo še vegetira :?
GOTOF JE!
Uporabniški avatar
alex
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 437
Pridružen: 10.10.2006 10:23:23
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a alex »

Gusar napisal/-a: "radnička klasa"(Šef,Jeremija)
Ta ti je dobra :mrgreen:

Drugače super :yes:
Uporabniški avatar
risar_69
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 9847
Pridružen: 14.04.2007 16:39:52
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a risar_69 »

¨Gusar, se strinjam s tabo.Tudi meni so super tam do 70 številke :yes: .Ostalo naprej tudi, če ne bi izhajalo, je čisto s....e. :sick:
Preden začneš slikati, moraš imeti v konici čopiča srce, roko in misli!
Uzumaki
Prispevkov: 20
Pridružen: 31.08.2007 9:55:32
Kraj: Nova Gorica

Odgovor Napisal/-a Uzumaki »

V zadnjih številkah italijanske izdaje AF-ja se vrača tudi Broj 1 oz. Numero uno, tako da so vsi preživeli padec v prepad. Grupa TNT je sicer razpadla, vendar je vedno odprta možnost, da se spet zbere.
Sicer pa izdajatelj v spremni besedi piše, da je italijanska publika zelo dobro sprejela novo usmeritev serijala in da dobiva novo najstniško publiko. Mah, kaj naj rečem, mogoče je res tako, vendar mene ne prepriča. AF kupujem samo iz neke navade, včasih je celo kakšna epizoda kolkor tolko zanimiva.
Odgovori