Kratek strip !!!

Vse v zvezi s stripi.

Moderatorji: TomDarjangCortoTornadoMioke

Odgovori
Uporabniški avatar
TomDar
Administrator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 5924
Pridružen: 21.01.2005 19:09:40
Kraj: Logatec
Kontakt:

Kratek strip !!!

Odgovor Napisal/-a TomDar »

Če še ne veste imamo na našem forumu mlado gospodično (Lynn), ki je zelo vešča v risanju. V zelo kratkem času je narisala kratek strip, ki se nanaša na pred kratkim izdani strip DEJA VU, Avtor: Urban Breznik ( viewtopic.php?t=60 )

Njeno umetnino si lahko ogledate na:
http://photobucket.com/albums/y221/IGAegle/deja_vu.jpg

Še veliko več umetnin si lahko ogledate na ( http://aegle.deviantart.com/gallery ) in se prepričate, da je res sposobna in obetavna!! In da ne pozabim vse kar se nahaja na tej strani je narisala Lynn.

Zato fantje in dekleta, bodite objektivni in korektni pri kritikah, ker ko bo imela čas bo mogoče še kaj narisala, in bo tukaj še več kratkih stripov.

Ker je večni problem s scenarijom, bi lahko kdo, ki imam kako idejo, kaj bi lahko narisali naslednjič, javi tukaj.

Lynn, z moje strani pa samo čestitke in samo tako naprej :wink:
Zadnjič spremenil TomDar, dne 12.05.2005 8:28:39, skupaj popravljeno 2 krat.
Odstrani se pošast!
wiz
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 472
Pridružen: 27.01.2005 0:30:56
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a wiz »

link za na deviant ni dobr...drugač pa respect za lynn :D
iščem--> DD Dnevnik: 40, 54, 57
Uporabniški avatar
TomDar
Administrator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 5924
Pridružen: 21.01.2005 19:09:40
Kraj: Logatec
Kontakt:

Kako ?

Odgovor Napisal/-a TomDar »

wiz napisal/-a:link za na deviant ni dobr...drugač pa respect za lynn :D
Kako ni dober, poglej še enkrat :D
Odstrani se pošast!
BuDi
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 7039
Pridružen: 21.01.2005 19:19:44
Kraj: 1000 Ljubljana

Odgovor Napisal/-a BuDi »

umetnine od Lynn se lahko vidi tudi v fanzinu Slotaku:

http://www.animeslovenija.org/apps/site ... slotaku%2F

Kjer lahko vidite tudi nekaj risb in stripov drugih obetavnih slovenskih mladih avtorjev (v sicer večini starejšim stripoljubcem ne pretirano priljubljeni azijski obliki)

Nekateri so RES obetavni (še posebej najmlajši med 15. in 18. letom). Škoda ker jih potem kruta realnost da ni kruha za komercialo zabije na trda tla in potem največkrat nehajo s takim ustvarjanjem ali pa vsaj niso več tako zagreti in kvaliteta pade.

Nekaj umetnin (med 'šodrom') najdete recimo na temah:
http://www.animeseirei.staregate.com/fo ... c.php?t=62
Uporabniški avatar
Lynn
Prispevkov: 4
Pridružen: 30.04.2005 14:25:06
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Lynn »

BuDi napisal/-a: Nekateri so RES obetavni (še posebej najmlajši med 15. in 18. letom). Škoda ker jih potem kruta realnost da ni kruha za komercialo zabije na trda tla in potem največkrat nehajo s takim ustvarjanjem ali pa vsaj niso več tako zagreti in kvaliteta pade.
Se strinjam; pač ponavadi uspejo tisti, ki so najbolj vztrajni... Poznam kar nekaj oseb, ki res genialno rišejo pa zaradi trga (tako pri nas kot v tujini), ki ni naklonjen bolj japonskemu stilu, opustijo strip >_<
Pa že ko smo pri reklami priporočam vsem ogled tele strani -> http://AndrejA.deviantart.com
Tudi ona je risala za Slotaku (osebno raje pozabim na moje stripe, ki si tam notri.. zaradi kvalitete namreč) ^^
Uporabniški avatar
Xabaras
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 758
Pridružen: 22.01.2005 20:03:32
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Xabaras »

V čem pa je finta, da je današnja mladina tako mahnjena na azijski stil risanja? Gre za običajno najstniško foro s katero hočejo pokazati, da so drugačni oz. da ne spadajo v establišment (in ta fora se običajno preraste čez nekaj let) ali gre za kaj drugega? Je mogoče lažje risat?
Uporabniški avatar
Lynn
Prispevkov: 4
Pridružen: 30.04.2005 14:25:06
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Lynn »

Definitivno je tudi lažje risat, to lahko povem iz osebnih izkušenj.
Je pa tudi res, da je tolko jap. stripov in animejev (jap. risank) okoli, da je skoraj nemogoče da vsaj malo ne vplivajo nate.. Mogoče pa bo to, da se večini ta stil risanja zdi "cute", pa hočejo tudi sami imeti takšen stil? Pač tako kot se nekateri odločijo za realističnega se drugi za japonskega... Samo ponavadi je problem v tem, da rišejo že lepo, ampak je stil pripovedovanja švoh.. Takorekoč posnemajo mango, je pa ne "preštudirajo". (celotno filozofijo japonskega stripa, način pripovedovanja..) Seveda ni tako za vse, zato mi je pa žal za tiste, ki imajo res talent, ampak obupajo >_<
Uporabniški avatar
TomDar
Administrator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 5924
Pridružen: 21.01.2005 19:09:40
Kraj: Logatec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a TomDar »

Lynn napisal/-a: Seveda ni tako za vse, zato mi je pa žal za tiste, ki imajo res talent, ampak obupajo >_<
No upam, da vsaj ti ne boš obupala, ker jaz že nekaj časa zbiram strip "Naš strip" kjer je notri v vsaki številki članek z naslovom "Škola stripa". Tako, da tisto malo prelistavam in bi rad kaj se naučil. Če bi jaz znal tako risati, se nebi nikoli sekiral kaj drugi pravijo. Je da sem navajen bolj navadnega stila risanja (pač razni bonelli stripi, Esse&Gesse, pa francozarji), ampak moram priznati da so mi velike okice nekako všeč (mogoče zato, ker ima moja hčerkica velike očke :) )
Odstrani se pošast!
wiz
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 472
Pridružen: 27.01.2005 0:30:56
Kraj: Ljubljana

Re: Kako ?

Odgovor Napisal/-a wiz »

TomDar napisal/-a:
wiz napisal/-a:link za na deviant ni dobr...drugač pa respect za lynn :D
Kako ni dober, poglej še enkrat :D
ma neki mi je javljal napako..ampak zdej je dobr...in kar je na njemu pa še boljše..

lynn...čestitke..sedi... odlično 5!! :shock:
iščem--> DD Dnevnik: 40, 54, 57
Uporabniški avatar
Lynn
Prispevkov: 4
Pridružen: 30.04.2005 14:25:06
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Lynn »

thanks! XD
Uporabniški avatar
Lynn
Prispevkov: 4
Pridružen: 30.04.2005 14:25:06
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Lynn »

here we go; nič več izpitov, to pomeni več časa za risat ^_^

Slika

(se opravičujem vsem superman-fanom :roll: )
Uporabniški avatar
Mulder
Prispevkov: 308
Pridružen: 29.01.2005 15:04:36
Kraj: Nova Gorica

Odgovor Napisal/-a Mulder »

Zabaven stripič, res me je nasmejal. :lol:

Želim ti, da bi še naprej risala in delila to z nami.

Čestitam in pozdravljam.
WATCHMEN-The greatest piece of popular fiction ever produced.

Who watches the watchmen?
Odgovori