Kvaliteta stripov:Ludens VS SD

Vse v zvezi s stripi.

Moderatorji: TomDarjangCortoTornadoMioke

Odgovori

Kateri stripi imajo boljšo kvaliteto?

Od Slobodne Dalmacije
2
13%
Od Ludensa
13
87%
 
Skupaj glasov: 15

Uporabniški avatar
ziga
Prispevkov: 25
Pridružen: 21.01.2005 19:43:23
Kraj: Maribor

Kvaliteta stripov:Ludens VS SD

Odgovor Napisal/-a ziga »

Zanima me, kaj pravite na kvaliteto stripov, ki jih je izdajala Slobodne Dalmacije in stripe, ki jih izdaja Ludens.Katera se vam zdi boljša?

Meni je bila kvaliteta pod SD boljša, ker se mi nikoli ni zgodilo, da bi stranice šle narazen pa zadnje strani stripov so bile manj poškodovane.

Ludens ima veliko drugih prednosti, ampak stripi od SD so meni po kvaliteti še vedno boljši.
Uporabniški avatar
Jure Čokl
Prispevkov: 127
Pridružen: 21.01.2005 23:02:56
Kraj: Lukovica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Jure Čokl »

Ma kaj pa vem, Žiga. Meni ni tudi od Ludensa še nobeden razpadel. Je pa res da smo vsi navajeni starih stripov ZS, LMS, ki so bili proti današnjim "skret papir". In tako je zdaj vse dobro, čeprav bi bolj izbirčni najbrž menili drugače.
Velikokrat sem samokritičen, včasih tudi do sebe!
BuDi
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 7037
Pridružen: 21.01.2005 19:19:44
Kraj: 1000 Ljubljana

Odgovor Napisal/-a BuDi »

od Ludensa mi je razpadel sao Dylan Dog - Snovi, je pa Ludens sicer splošno precej boljši. Lepši tisk (nekako bolj masten), boljši papir, hrbet je lepo pravokotno odrezan...
Uporabniški avatar
ziga
Prispevkov: 25
Pridružen: 21.01.2005 19:43:23
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a ziga »

Jaz sem torej, kot kaže, imel bolj negativne izkušnje z Ludensovimi stripi.Razpadlo mi je vse skupaj okrog deset stripov, od tega največ Zagorjev pa nekaj MM.En Zagor, mislim da Priznanje, mi je tak razpadel, da so čisto vse stranice(in res čisto vse) šle narazen in ker sem imel strip na mizi zunaj, jih je veter lepo raznesel po mestu naokrog...
Uporabniški avatar
Jure Čokl
Prispevkov: 127
Pridružen: 21.01.2005 23:02:56
Kraj: Lukovica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Jure Čokl »

No vidiš Žiga pa je imelo celo mesto korist od tega! :lol: :lol: :lol:
Velikokrat sem samokritičen, včasih tudi do sebe!
Uporabniški avatar
ziga
Prispevkov: 25
Pridružen: 21.01.2005 19:43:23
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a ziga »

Jure Čokl napisal/-a:No vidiš Žiga pa je imelo celo mesto korist od tega! :lol: :lol: :lol:
:lol:
Jure, ti si tudi na stripovi.com registriran?
Uporabniški avatar
Jure Čokl
Prispevkov: 127
Pridružen: 21.01.2005 23:02:56
Kraj: Lukovica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Jure Čokl »

Ja, sem ja. Samo tam je za moj okus preveč instant doktorjev za resno debato. Upam da bo tukaj boljše.
Velikokrat sem samokritičen, včasih tudi do sebe!
Uporabniški avatar
TomDar
Administrator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 5924
Pridružen: 21.01.2005 19:09:40
Kraj: Logatec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a TomDar »

Hm Žiga to sem slišal od kolega, ki jih je kupil par na morju, so se čisto razpadli...
Baje tisti lim ni bil dosti dober in je v trafiki na temperaturi 40 + popustil (si jih ti tudi kupil na morju ?) ...

Meni je definitivno bolj všeč ludens (sem tudi glasoval zanj) ker ima standardni format vseh izdanih stripov (ne kot SD ki je neke stripe začela z rumeno nato z zeleno barvo...) ...

No da te potolažim Žiga, imam še nekaj glanc stripov od ludensa in od SD, ki jih bom kmalu dodal na www.striparna.com ...
Uporabniški avatar
ziga
Prispevkov: 25
Pridružen: 21.01.2005 19:43:23
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a ziga »

Ja, tudi jaz sem jih kupil na morju, na Lošinju natančnje.Mogoče pa morski zrak negativno vpliva na Ludensove stripe... :roll:

Ja, problem je bil ravno lim, ker če si malo preveč prepognil zadnje stranice stripe, se je prvo pojavila razpoka, potem so pa strani začele razpadati in leteti ven.

Je pa res, da mi se to zdaj več ne dogaja, samo še vedno me moti, da je lim slab, ker razpoka se pri večini mojih stripov še vedno naredi.
wiz
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 472
Pridružen: 27.01.2005 0:30:56
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a wiz »

SD se mi zdijo zelo uredu, vendar se barva z stranskega roba hitro nekako izbriše, medtem ko je pri Ludensovih izdajah bolj kvalitetna...
nato je še nekaj ostalih detajlov, vendar se mi jih ne da naštevat..sem za Ludens
iščem--> DD Dnevnik: 40, 54, 57
Odgovori