CENIK (Pošta + DoorToDoor) ter KAKO SE PAKIRA TISKOVINA !

Vse v zvezi s stripi.

Moderatorji: TomDarjangCortoTornadoMioke

Odgovori
alanis
Prispevkov: 3
Pridružen: 02.11.2010 23:02:10

Re: CENIK (Pošta + DoorToDoor) ter KAKO SE PAKIRA TISKOVINA

Odgovor Napisal/-a alanis »

Pozdravljeni vsi,
imam eno butasto vprašanje, na katerega mi nekako ne uspe najti odgovora na netu, pa se obračam na vas, ker imate to temo očitno v nulo naštudirano.
Sama bi poslala knjigo preko pošte, pa ne razumem točno, kaj je razlika med tiskovino in navadno pošiljko. Knjiga je plačana vnaprej, poslat jo nameravam v podloženi kuverti (kot razumem, če dam knjigo v kuverto pred poštnim uslužbencem oz. uslužbenko, je to dovolj za t.i. "odprto pošiljko"). Knjiga ni neka delikatna, draga, mint-condition rariteta, da bi jo bilo treba profi zavijat, kot se to počne z nekaterimi stripi :) Torej - kaj je v tem primeru razlika, če jo pošljem kot tiskovino vs. navadno, razen v tem, da je tiskovina 5 centov dražja? A s tiskovinami kako drugače ravnajo?
Tiste razlage na spletni strani od Pošte mi nič kaj dosti ne povejo.
Hvala in se opravičujem, če je bilo to že kje razloženo. :oops:
Uporabniški avatar
Xabaras
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 758
Pridružen: 22.01.2005 20:03:32
Kontakt:

Re: CENIK (Pošta + DoorToDoor) ter KAKO SE PAKIRA TISKOVINA

Odgovor Napisal/-a Xabaras »

Tiskovine na pošti ločujejo posebej za razne revije in časopise, ki jih založniška podjetja pošiljajo naročnikom.

To smo potem običajni ljudje izkoristili tudi za svoje pošiljke, ki vsebujejo samo tiskovino. In tiskovina ne sme imeti vrednosti niti ne more biti odkupljena. V tem primeru ni več tiskovin.

Paziti moraš, da je kuverta na pol odprta, da lahko na vsaki pošti takoj vidijo, da gre res za tiskovino. Nekateri celo zahtevajo, da mora biti odprta tako, da jo lahko vzamejo ven in prelistajo. V paketu s tiskovino namreč ne sme biti niti enega sporočilca. Niti enega listka, nič. Če ga najdejo, to ni več tiskovina.

Vse pa je na koncu odvisno od osebe na okencu. Nekateri komplicirajo do te mere, da tiskovine enostavno ne moreš poslati, drugi pa so prijazni in ne delajo težav niti, če v paket dodaš sporočilce. Meni se je že zgodilo, da mi je oseba dala navodila, kako moram spakirati in ko sem jih upošteval, je knjiga ves čas padala ven in je oseba rekla samo Hja, kaj pa morem. Zapakirajte drugače. In ko sem, mi je opalila ceno za navadno pošiljko. Spet drugič mi druga oseba ni dovolila poslati paketa stripov kot tiskovino. Sem ga vzel nazaj, šel na drugo pošto, tam pa ni bilo težav. Tretjič se je zgodilo, da so po mojem odhodu s pošte odprli paket, prelistali stripe in jih stlačili nazaj v kuverto, da je kupec dobil poškodovane, čeprav so bili glancerji.

Skratka, vse skupaj je loterija. Vso srečo.
alanis
Prispevkov: 3
Pridružen: 02.11.2010 23:02:10

Re: CENIK (Pošta + DoorToDoor) ter KAKO SE PAKIRA TISKOVINA

Odgovor Napisal/-a alanis »

Uf, hvala! Če toliko komplicirajo glede tiskovin, res ne vidim prednosti, da knjige tako pošiljam. Kot gledam, so včasih tiskovine bile cenejše od navadne pošte, zdaj pa niti to ne velja več, pa kot praviš, se lahko zatakne na vsakem koraku (sploh ne sprejmejo; dajo butaste pogoje, preden sprejmejo; odpirajo in prelistavajo že oddano pošiljko). Za nek 4 evrski paperback se potem res nima smisla ukvarjat s tem...
Hvala še enkrat! :baw:
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8105
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Re: CENIK (Pošta + DoorToDoor) ter KAKO SE PAKIRA TISKOVINA

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

Točno tako. Žal je vse skupaj odvisno le od osebe na drugi strani okenca. :censored_red: :wallbash: :fart:
Anything is possible
Be the Change You Want to See
BuDi
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 7039
Pridružen: 21.01.2005 19:19:44
Kraj: 1000 Ljubljana

Re: CENIK (Pošta + DoorToDoor) ter KAKO SE PAKIRA TISKOVINA

Odgovor Napisal/-a BuDi »

Koda: Izberi vse

S 4. avgustom 2017 začnejo veljati nove cene univerzalne poštne storitve v notranjem poštnem prometu.
Standardno pismo:

    0,40 EUR (znamka s črkovno oznako A)

 
Dopisnica:

    0,48 EUR (znamka s črkovno oznako B)

 
Navadno pismo:

    do 50 g: 0,48 EUR (znamka s črkovno oznako B)
    nad 50 g do 100 g: 0,58 EUR
    nad 100 g do 250 g: 0,78 EUR
    nad 250 g do 500 g: 1,20 EUR
    nad 500 g do 1.000 g: 1,97 EUR

 
Priporočeno pismo:

    do 20 g: 1,15 EUR
    nad 20 g do 100 g: 1,29 EUR
    nad 100 g do 250 g: 1,42 EUR
    nad 250 g do 500 g: 1,84 EUR
    nad 500 g do 1000 g: 3,02 EUR
    nad 1000 g do 2000 g: 3,73 EUR

 
Vrednostno pismo:

    do 20 g: 1,15 EUR
    nad 20 g do 100 g: 1,29 EUR
    nad 100 g do 250 g: 1,42 EUR
    nad 250 g do 500 g: 1,84 EUR
    nad 500 g do 1000 g: 3,02 EUR
    nad 1000 g do 2000 g: 3,73 EUR

 
Vrednostno poslovanje za vrednostno pismo brez storitve:

    do 2,09 EUR: 0,70 EUR
    nad 2,09 EUR do 20,86 EUR: 0,70 EUR
    nad 20,86 do 208,65 EUR za vsakih dodatnih 20,86 EUR ali del tega zneska: 0,35 EUR
    nad 208,65 EUR za vsakih dodatnih 208,65 ali del tega zneska: 0,70 EUR
Sve što znam o životu…odabrao je Đelo Hadžiselimović.
Registriraj.si domeno.
BuDi
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 7039
Pridružen: 21.01.2005 19:19:44
Kraj: 1000 Ljubljana

Re: CENIK (Pošta + DoorToDoor) ter KAKO SE PAKIRA TISKOVINA !

Odgovor Napisal/-a BuDi »

Pa je spet leto naokoli:
Pošta Slovenij je v začetku junija 2018 s strani AKOS-a pridobila soglasje za premembo cen v notranjem in mednarodnem poštnem prometu. Nove cene poštnih storitev bodo začele veljati 27.7.2018.

Pri AKOS-u so soglasje k povišanju cen pojasnili takole: »Agencija je po preučitvi vloge in izračunov, ki izhajajo iz ločenih računovodskih evidenc, ki jih mora Pošta Slovenije d.o.o. voditi v skladu s 36. členom Zakona o poštnih storitvah, ugotovila, da so predlagane spremembe cen stroškovno utemeljene.«

Kakšna bo sprememba?
Sprememba cen v notranjem prometu (to pomeni pošta iz Slovenije v Slovenijo), ki predstavljajo glavnino storitev, se bo podražila za 3 oz. 4 cente. Tako se bo standardno pismo (znamka A) iz 0.40€ podražilo na 0.43€, navadno pismo do 50 g (znamka B) pa iz 0.48€ podražilo na 0.52€.
novi ceniki:
https://www.akos-rs.si/files/Posta/Novi ... promet.pdf
https://www.akos-rs.si/files/Posta/Novi ... promet.pdf
Sve što znam o životu…odabrao je Đelo Hadžiselimović.
Registriraj.si domeno.
BuDi
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 7039
Pridružen: 21.01.2005 19:19:44
Kraj: 1000 Ljubljana

Re: CENIK (Pošta + DoorToDoor) ter KAKO SE PAKIRA TISKOVINA !

Odgovor Napisal/-a BuDi »

Menda se poštne pošiljke v tujino podražijo s 1.1.2021
Ker se "blaga" ne bos melo več pakirati v "pismo".
Sve što znam o životu…odabrao je Đelo Hadžiselimović.
Registriraj.si domeno.
BuDi
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 7039
Pridružen: 21.01.2005 19:19:44
Kraj: 1000 Ljubljana

Re: CENIK (Pošta + DoorToDoor) ter KAKO SE PAKIRA TISKOVINA !

Odgovor Napisal/-a BuDi »

Iz Facebook skupine "prodaja rabljenih knjig"
Zmaga! Oziroma uvidenje Pošte Slovenije, da spoštuje in jasno opredeli svojim zaposlenim lasten cenik, po katerem se obračunava V NOTRANJEM prometu poštnino za TISKOVINO tudi za knjige, ki jih LAHKO pošiljamo v popolnoma zaprti neprozorni embalaži, če jih pred pošiljanjem pokažemo poštnemu uslužbencu in potem pošiljko dokončno zalepimo/zapremo šele pred njim ter povemo, da želimo poslati kot tiskovino. Danes so namreč VSI poštni uslužbenci, ki delajo na prevzemu poštnih pošiljk, bili z INTERNIM NAVODILOM obveščeni točno o tem, da se v takem primeru pošiljka tudi obračuna kot tiskovina. Poleg navedenega pa mora biti, kot pogoj za obravnavo pošiljke kot tiskovine, v zgornjem levem delu kuverte/embalaže zapisano "TISKOVINA" in seveda pošiljka ne sme preseči teže 2 kg.
Sve što znam o životu…odabrao je Đelo Hadžiselimović.
Registriraj.si domeno.
Uporabniški avatar
tilitili
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6357
Pridružen: 26.02.2009 21:26:50
Kraj: zagorje ob savi

Re: CENIK (Pošta + DoorToDoor) ter KAKO SE PAKIRA TISKOVINA !

Odgovor Napisal/-a tilitili »

A je kdo že naročil preko spleta pri ČK? 1.500 din (švoh 13 €) poštnina na naslov v Sloveniji za težo do cca 4 kg. Za večjo težo izkušenj nimam. Poštnina po Srbiji je pa 200 din.
WHOOOOA BIG FELLA; WHOOOA.
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8105
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Re: CENIK (Pošta + DoorToDoor) ter KAKO SE PAKIRA TISKOVINA !

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

Jang. Prpiljo ti zraven še carino, če se ne motim, pa fantje zelo slabo pakirajo, tako da pride nekaj stripov poškodovanih.
viewtopic.php?p=129173#p129173
Anything is possible
Be the Change You Want to See
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11090
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Re: CENIK (Pošta + DoorToDoor) ter KAKO SE PAKIRA TISKOVINA !

Odgovor Napisal/-a jang »

Drugič sem kupil v striparnici AF, kjer imajo ponavadi iste cene in akcije. Zapakirano je boljše, pošilja pa pakete do 10kg. Tudi pri računu zna it na roko, tako da sem spravil dva paketa mimo carine. Škoda le da nima kartice za plačat
Odgovori